Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Jó én meg dragonlordot hallgattam amiben bent volt Steve Smyth csak már kilépett.

 

Ezt nézzétek meg! :

http://www.youtube.com/watch?v=MjEnCbc0HVc

 

Én alig bírtam követni a kezét annyira gyors!

Módosította spirituell
Tilos a direkt link az oldalon! Code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

Ezért küldik olyan jól a japók a gitározást :D egész nap yngwie malmsteen megy a tv-ben, meg a videotéka tele van ilyesmi videokkal :lol:

 

amúgy amíg nem játszottam fenderen addig azt hittem hogy az én gityómon hihetetlenül puha húrok vannak :D

Link to comment
Share on other sites

HI Neszton!!!

 

"20000-ért jó gitárt ne keress."

Ez igaz, DE:

Szerintem, meg 20-ért találsz már megfelelőt, főleg ha most kezded.... És (ha kezdő vagy és nem akarsz/tudsz több pénzt rááldozni) akkor még mindíg ott a dilemma, hogy acél, vagy nylon húrost... (én az utóbbit javaslom)+ ott a boltban lecseréltetni a húrokat jobbra.... amúgy meg kell egy gitár úgy is amit nem sajnálsz a bulikban a tábortűz mellett.... (De tudd: ez lesz a legkedvesebb gitárod egész életedben...)

Link to comment
Share on other sites

HI Neszton!!!

 

"20000-ért jó gitárt ne keress."

Ez igaz, DE:

Szerintem, meg 20-ért találsz már megfelelőt, főleg ha most kezded.... És (ha kezdő vagy és nem akarsz/tudsz több pénzt rááldozni) akkor még mindíg ott a dilemma, hogy acél, vagy nylon húrost... (én az utóbbit javaslom)+ ott a boltban lecseréltetni a húrokat jobbra.... amúgy meg kell egy gitár úgy is amit nem sajnálsz a bulikban a tábortűz mellett.... (De tudd: ez lesz a legkedvesebb gitárod egész életedben...)

 

nekem nem maradt meg legkedvesebb gitárnak az első klasszikusom, mert csak 3/4-es volt :D de a másodikat nagyon szeretem ;)

Link to comment
Share on other sites

:D hülye kérdés lesz de azé' : Ma megy valaki AL DI MEOLA koncertre ??

 

csak mert kb fél óra mulva kezdődik a margitszigeti szabadtéri színpadon ...

én el akartam menni ,de mivel ma tudatosult bennem ,hogy ma van ,ezért lecsúsztam róla ... :(

 

mindenesetre ,ha valaki volt/van/lesz akkor az élményeit igazán megoszthatná (youtubeon):D

 

Aki nem tudná annak Al di Meola ról csak annyit ,h a világ egyik legnagyobb gitárosa... Paco de Lucia ,Al di Meola és John McLaughlin szerintem a klasszikus (könnyű zenei!) avagy dzsezz gitározás szentháromsága ...

 

Aki nem hiszi járjon utána :

 http://www.youtube.com/watch?v=zxOJiRPE_yw&mode=related&search=

Link to comment
Share on other sites

Hát jól küldik... elég bivalyerős lehet az ujjuk :D egy elektronyos gityót lehet szétszakítanának :lol: Azért meghallgatnám mit művelnének torzított elektromos gitáron.. lehet jól hangzana.Vagy csak én gondolom így :D

Amúgy ebbe van impró is vagy ezt így mindet megjegyzik hangról hangra?

 

 

Jajj van egy video, amin szétröhögtem az agyam :D Vagy lehet már mutattam :D na mind1 itt a link:

http://www.youtube.com/watch?v=ykpRruJzClg

Link to comment
Share on other sites

FIGYELEM KEZDŐ GITÁROSOK!!!

 

ajánlom figyelmetekbe a

http://justinguitar.com/

oldalt

tabok, kották, blues, jazz egyéb stilusok alapjai és oktatás videókkal szemléletesen

 

pl.:

Songs from YouTube video - Easy Songs For Guitar 1

.

The Troggs - Wild Thing

Bob Dylan - Knockin On Heavens Door

Jimi Hendrix - Hey Joe

 

 

Songs from YouTube video - Easy Songs For Guitar 2

.

Britney Spears - Hit Me Baby One More Time

Greenday - Good Ridence (Time Of Your Life)

Niel Young - Heart Of Gold

 

Songs from YouTube video - Easy Songs For Guitar 3

.

Bob Dylan - All Along The Watchtower

The Red Hot Chili Peppers - The Zepher Song

U2 - One

 

Használjátok egészséggel

 

Link to comment
Share on other sites

ALAP kedves topiknyitó :D Nem túl gyakran írsz ide, ennyire sok a dolgod, mint moderator?

 

Nem lesz ez így jó, hogy kevesen írnak, mert mindig egyre lejjebb kerül a topik, aztán a végén átkerül a második oldalra :(

Kéne vmi jó téma.

 

Tudtok jó ibanez gityókat 100K Ft alatt?

Link to comment
Share on other sites

100 alatt szerintem nem fogsz találni, de kb . 110-ért már jó kis Canon Rock gitárhoz juthatsz ;)

 

tényleg, téma :

 

Kedvenc gitárszólód/gitárosod

 

Canon rock szerintem az egyik legjobb, és Slash a November Rain-ben nagyot alakít. igaz hogy be sincs dugva a gitárja, de akkor is :)

Link to comment
Share on other sites

Ehh, épp a canon rockot hallgatom.Az a JerryC nagyon eltalálta.

 

Kedvenc gitárosok:

Dave Baksh (többnyire tőle lestem el egy két dolgot amikor még nagyon kezdő voltam :D )

Kirk Hammet (azt mondják hogy "szabálytalanul" tartja a pengetőt.Szerintem nem szabályok szerint kell gitározni, ha egyszer vki jól csinálja akkor kit érdekel hogy hogy fogja le az akkordokat vagy a pengetőt hogyan tartja stb )

Saul Hudson Slash (bejön a stílusa, sztem tökre egyedi, meg olyan lazán nyomja hogy hihetetlen, nagy zúzás közben nyugodtan cigizik :D )

Jimmy Hendrix (kinek ne lenne az egyik kedvenc gitárosa :D Egy legenda)

Steve Vai (nah ő a másik legenda :D Először a Crossroads című filmben láttam, eszméletlenül király :D Ujjal is pengetővel is nagyon profin nyomja.)

Yngwie Malmsteen (a harmadik :D Először egy olyan számot töltöttem le aminek a címe Mega guitar solo.Vagyis sztem nem ez a címe de így terjedt el az interneten.Marha jó benne minden hangszer /najó a dob végig ugyanaz :D / Esetleg ha vki tudja a szám rendes címét, ha van, akkor plz szóljon)

Angus Young (még 1 legenda :lol: kegyetlen amit művel a színpadon /még mindig/ pedig már nem olyan fiatal.Hát meg az ACDC egész előadása fergeteges.)

Végül egy magyar is, Radics Béla, a magyar Hendrix :) (igaz csak egy számot hallottam tőle /zöld csillag/, szóval nemtom mennyire mondhatom azt hogy a kedvencem, de a tisztelet az jár neki is.)

 

Link to comment
Share on other sites

A Kapitány ( Béla ) tényleg jó volt...

Angus..ejj, betölti az egész színpadot.. egyik koncerten , mikor Bonn terpeszben énekelt, Yound felemelte a lábaközé a kitárt, mintha a farka lenne :D

 

Hetfield , Page, és Tommy Iommi tényleg jók, Frusciante-al annyira nemvagyok kibékülve, Flea szerintem jobban tolja a basszert ;)

 

 

Hendrix pedig .... áá.. szerintem gitárral a szájában született :D

 

Felsoroltakon kívül még:

 

Keith Richards ( Rolling Stones )

 

The Edge ( U2 )

 

Pete Townshend ( The Who )

 

Eric Clapton ( Cream, Yardbirds )

 

Chuck Berry

 

Brian May ( Queen :D )

 

Rory Gallagher ( Ír radics )

 

Marc Bolan ( T.Rex )

 

Ritchie Blackmore ( Deep Purple )

 

És Mr. Kurt Cobain ( NIRVANA B) )

 

na,ezt részemről kiveséztem :lol:

Link to comment
Share on other sites

ALAP kedves topiknyitó Nem túl gyakran írsz ide, ennyire sok a dolgod, mint moderator?

 

b4m rátapintottál a lényegre ... sajnos nem nagyon van időm ... nem csak arra ,hogy ide írjak ,de sajnos még a gitárra is csak esténként fejhallgatóval :D ... de azért vannak lazább napok is ,csak most sok meló is összejött ,meg a piráton is van mit moderálni :) (sajnos :D )

 

hamár jó gitárosok neveit kell bedobni akkor Slash :D

Al di Meola , Paco de Lucia ... akiket már említettem volt .

 

és most bedobok egy olyan nevet a köztudatban akit sztem nem sokan ismernek : Justin King :D

aki nemtudná kiről van szó : >>>Katt ide <<<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...