Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Jah, hát én is ezt mondtam :D namind1

 

Most olyan kérdésem lenne, hogy ti láttatok már olyan felvételt amin James Hetfield előad egy keményebb fajta, nem épp egyszerűnek mondható szólót?

Link to comment
Share on other sites

Én nem még nem láttam...De Őt (se) azért "szeressük"!!! Aki gitártonászt akar, annak ajánlom: Satriani, Malmsteen, Szekeres Tamás, Tátrai Tibor...stb! Vagy, más műfajból:Al di Meola, John Mc Laughlin...stb, ja és a Roosenberg Trio...

Link to comment
Share on other sites

Semmi bajom nincs Hetfielddel, csak egy haverom túl sokszor említette hogy milyen jó gitáros.Hát nálam azért a jó gitáros azt jelenti hogy azért keményebb dolgokat is el tud játszani a gitáron.Satrianit és haverjait már a gitáristenekhez sorolom :D

 

Meg hogy ritmusgitáros és azért nem kell olyan jól gitároznia.Hát sztem ez hülyeség, egy ritmusgitáros is fejlesztheti magát, nyomhat eszméletlen szólókat pl ha magában játszik vagy ő az egyetlen gitáros.Különben se csak azért legyen vki ritmusgitáros mert többre nem képes.Szerintem

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az a legpraktikusabb, hogyha a gitárosok ( szólo , ritmus , bass ) a saját dolgukat a tőlük telhető legjobban végzik.

U2 basszerosa eszméletlen jól nyomja, pedig ( időzőjelben persze ) nem kéne olyan jónak lennie.

mert ugye a bass általában háttérbe szorul.

 

és megírtam életem első "szmájlitalan" hozzászólását :D

hoppá :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hát azért a basszus nem szorul háttérbe, erre jó példa az Iron Maiden.Steve Harris nagyon tudja a dolgát, mindig gyönyörködtet a basszus az IM számokban :D

 

Aham, látom, erre gondolt akkor haverom.Hát jó tud szólót, bár ez sztem nekem sem okozna gondot.Na mind1, nem az a lényeg hogy nekem gondot okozzon :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fiúk -lányok!

 

Képzeljétek

07.07-én volt a születésnapom, és találjátok ki mit kaptam :)

DSC02672.jpgDSC02673.jpg

 

egy STAGG elektro-akusztikus, barátnőm nagyon eltalálta hogy mit szeretnék :lol:

nagyon szépen szól, könnyebb lefogni a barré-kat, szóval tisztára odavagyok :lol:

csak ezt akartam megosztani veletek

 

Link to comment
Share on other sites

Dejó neked :D

Nagyon szép :P

Hehe remélem a b.nőm is ehhez hasonlót fog venni nekem karira (vagy előtte 4 nappal mer akkor születtem :D )

Na úgy néz ki hogy össze fog állni a bandánk télre..

Csak kéne egy basseros :S

esetleg jelkező ? :D

Link to comment
Share on other sites

Fiúk -lányok!

 

Képzeljétek

07.07-én volt a születésnapom, és találjátok ki mit kaptam :)

DSC02672.jpgDSC02673.jpg

 

egy STAGG elektro-akusztikus, barátnőm nagyon eltalálta hogy mit szeretnék :lol:

nagyon szépen szól, könnyebb lefogni a barré-kat, szóval tisztára odavagyok :lol:

csak ezt akartam megosztani veletek

grat nem rossz

 

a barrékhoz a vékonyabb húrok is hozzásegitenek ( .009 )

Link to comment
Share on other sites

Még valami aztán elcsitulok :)

Hirtelen felindulásból összeszedtem a pénzemet, és elmentem gitár kiegészítőket venni,

sikerült...pl bundfogó, vállpánt, gitártok, és egy kis johnson "hobbyerősítő"

 

DSC02675.jpg

DSC02674.jpg

naon ott van a cucc! gyönyörűen szól (csak 15W, de épp elég (remélem csak egyelőre :P )) ,torzítva olyan mintha "lapgitáron" játszanék, aztán ezek után csak gyakorolni kell ;)

Link to comment
Share on other sites

Srácok!

 

Nyitottam 1 TAB-os topic-ot, melyben a neten nem található, általatok (általunk) megfejtett tab-okat oszthatjuk meg egymással. itt naon profi emberkéket véltem felfedezni, számítok rátok előre is kösz

 

Eric

 

ja, és a topic :P

http://www.pirateclub.hu/index.php?s=&...st&p=649375

Link to comment
Share on other sites

Kösz szépen a topicot!

Remélem én is kapok valamilyen ünnepemre gityót mert már nagyon fáj már rá a fogam :)

Szólózni bárki megtanul. Én is szoktam szóló néven hülyéskedni a kolesz gitárján. :P:D

Link to comment
Share on other sites

kezdetnek a gyakorláshoz elég egy kis 10-20 W-os mini/vagy ha jobban tetszik gyakorló erősítő.

aztán késöbb jöhet a jó öreg 100-as Marshall :D

 

a jó öreg Gibson S1 már múzeumi darab, vagy találhatok még olyat amin játszani is lehet? :lol:

 

U.I. : Eric, jól látom hogy az ott eg Iulia ( Júlia ) Electro-Acustic gitár? :)

Link to comment
Share on other sites

Ha valaki most kezdene el villany gitárolni ,annak mindenképp a Roland Micro Cube ot ajánlanám kombó gyanánt ...

-kicsi ,de hihetetlen jól szól

-beépített chorus,delay,reverb,phaser,flanger effektek (boss cuccok)

-6 féle erősítő szimuláció (roland,fender,marshall,mesa-boogie,vox...)

-könnyen hordozható (pánt)

-beépített gitár tuner

 

az ára kicsit borsos egy 2 W os kombóhoz képest .. 25e forint , amiért már kaphatsz pl johnson 20-30 w kombót ,de nem véleltenül kérik meg az árát ;)

 

ez itt a reklám helye volt :D (csak mer néha kell ilyet is )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...