Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Amúgy +: Én most tájékozódom, hogy mit lehet kihozni a PC-s dologból...(valószínűleg ez a legolcsóbb megoldás, ha már van 1 pc-d, mert elvileg csak 1 jobb hangkártya meg hangszórók,(fejhallgató)és progi kell hozzá... )

Link to comment
Share on other sites

hello! van egy kis problémám a tompított riffekkel (pl: tankcsapda:ez az a ház). úgy jáccom h a bal kezemmel nem fogom annyira erősen az akkordot, csak éppe n hogy hozzáérek. akkor tompán szól, de nem jönnek ki a hangok az eredetiben, csak pattog. hogy kell rendesen? pls segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Nálam eddig a D'Addario a nyerő... biztos van basszushúrban is.

 

Amúgy azt mondtam már hogy az én 15 W-os Powerstate erősítőm sokkal hangosabb mint haverom 25 W-os szintén Powerstate erősítője?De úgy hogy ő maxra tekeri, én meg a feléig és úgy hangosabb.Na ez most hogy van?Gyári hibás lenne az enyém és jobban szól? :D :D Vagy arra gondoltam hogy a distorsion halkabb mint az overdrive és ezért van, tisztában nem próbáltuk ki a hangerőt, mondjuk sztem hülyeség.

 

Ti amúgy melyiket szeretitek jobban a distrortiont vagy az overdrive -ot?

 

 

Húú én mire rájöttem a tompításra :D De örültem amikor kitaláltam hogyan kell, rájöttem hogy egy csomó szám azért nem szólt úgy mert nem tudtam mi az a P.M.

Link to comment
Share on other sites

hello! van egy kis problémám a tompított riffekkel (pl: tankcsapda:ez az a ház). úgy jáccom h a bal kezemmel nem fogom annyira erősen az akkordot, csak éppe n hogy hozzáérek. akkor tompán szól, de nem jönnek ki a hangok az eredetiben, csak pattog. hogy kell rendesen? pls segítsetek!

há a tompitás az nem ugy megy :D rakd a hídra a tenyerednek az élét és olyan szép tompa hangja lesz

Link to comment
Share on other sites

Amúgy +: Én most tájékozódom, hogy mit lehet kihozni a PC-s dologból...(valószínűleg ez a legolcsóbb megoldás, ha már van 1 pc-d, mert elvileg csak 1 jobb hangkártya meg hangszórók,(fejhallgató)és progi kell hozzá... )

 

A PC-s megoldás tényleg nem hülyeség ,mert már vannak olyan profi gitár effektező progik mint a Guitar Rig 2 . A baj csak az vele ,hogy otthoni pötyögésre jó csak ,mivel pedált relatíve ritkán adnak hangkártyához ( Guitar Rig 2 höz adnak hangkártyát ,és pedált , ÁR: 215 e Ft :D ) ... Szóval azon kívül ,hogy jó felvételeket készíts házilag ,másra nem tudod használni (viszont házi stúdiónak profi! )

 

 

Nálam eddig a D'Addario a nyerő... biztos van basszushúrban is.

 

Amúgy azt mondtam már hogy az én 15 W-os Powerstate erősítőm sokkal hangosabb mint haverom 25 W-os szintén Powerstate erősítője?De úgy hogy ő maxra tekeri, én meg a feléig és úgy hangosabb.Na ez most hogy van?Gyári hibás lenne az enyém és jobban szól? :D :D Vagy arra gondoltam hogy a distorsion halkabb mint az overdrive és ezért van, tisztában nem próbáltuk ki a hangerőt, mondjuk sztem hülyeség.

 

Ti amúgy melyiket szeretitek jobban a distrortiont vagy az overdrive -ot?

 

A kombóknál általában attól függ a teljesítmény ,hogy hány Ohm-os az erősítő ,illetve a hangfal .... Ha van egy olcsóbb 4 Ohm-os erősítőd ,és ráteszel egy szintén 4 Ohm-os hangfalat ,akkor az nagyobb teljesítményt ad le mint a drágább és elviekben erősebb 8 Ohm-os erősítő egy 4 Ohm-ossal...

 

NA most ha hülyeséget mondtam akkor én kérek elnézést és remélem majd Aria Pro kijavít ,mert ő a pro a témában :D

De nekem is van egy 4 Ohm.os ( TesLa :) ) erősítőm egy 8 Ohm os hangfallal :D és tudom ,hogy nem tudja azt amit elvárna tőle az ember ...

Link to comment
Share on other sites

A PC-s megoldás tényleg nem hülyeség ,mert már vannak olyan profi gitár effektező progik mint a Guitar Rig 2 . A baj csak az vele ,hogy otthoni pötyögésre jó csak ,mivel pedált relatíve ritkán adnak hangkártyához ( Guitar Rig 2 höz adnak hangkártyát ,és pedált , ÁR: 215 e Ft :D ) ... Szóval azon kívül ,hogy jó felvételeket készíts házilag ,másra nem tudod használni (viszont házi stúdiónak profi! )

A kombóknál általában attól függ a teljesítmény ,hogy hány Ohm-os az erősítő ,illetve a hangfal .... Ha van egy olcsóbb 4 Ohm-os erősítőd ,és ráteszel egy szintén 4 Ohm-os hangfalat ,akkor az nagyobb teljesítményt ad le mint a drágább és elviekben erősebb 8 Ohm-os erősítő egy 4 Ohm-ossal...

 

NA most ha hülyeséget mondtam akkor én kérek elnézést és remélem majd Aria Pro kijavít ,mert ő a pro a témában :D

De nekem is van egy 4 Ohm.os ( TesLa :) ) erősítőm egy 8 Ohm os hangfallal :D és tudom ,hogy nem tudja azt amit elvárna tőle az ember ...

 

Ahaaaaaaa. nagyjából kapisgálom a lényeget. köszi.Megtom vhogy nézni hogy hány ohmos?Vagy ahhoz szét kell kapnom az erölködőt?

Link to comment
Share on other sites

Általában hátul ahol fel van tűntetve a típus és gyári szám rá szokták írni ... ha nem akkor szét kell kapni ...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, nincs, csak hogy mekkora feszültségen műxik meg hogy méd in csájna :D meg hogy ne tároljam esős, nedves helyen stb.

Mind1, annyira nem fontos, a lényeg hogy szól, a többi már mellékes :D

Link to comment
Share on other sites

most kiéztem egy Johnson 30W-os Mono ( ? :huh: ) erősítőt, 33 ért.

szerintem megéri, csak azt nemtudom hogy hogy értsem azt hogy Mono :unsure:

 

Teljesítmény : 30 Watt Mono

Csatornák : 2 csatornás,aktív/passzív bemenet

 

Mély közép,magas hangszín állítási lehetőség.Lábkapcsoló,fejhallgató kimenet. Presence,reverb,line out.

 

33.900,- Ft

 

overdrive-ot hányolom belőle.

és mit takar ez az aktív-passzív bemenet? :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

Hát ez1 combo (+reverse "visszhangosító" effekttel)...

Sztem inkább 1 Roland 30-as, 7 hangzás (torzító, utsó:overdrive), + 4 EFX + 2 féle változtatható késleltetési (visszhang) funkcióval....(kb 1 tízessel drágább csak)

Amúgy: minden szólóhangszer erősítő mono!!! Amúgy : aktív: gitár bemenet, passzív: cd, magnó, synthi stb... (vagy másik lehetőleg aktiv pickup-os gitár) köthető reája...

Link to comment
Share on other sites

Hát az attól függ hogy mi a csúcs?Mondjuk ott biztos hogy nem tartok :D :D Sőt a közelében sem... de megpróbálom behatárolni.. kb olyan középszinten

 

Hogy mennyit gitározok egy nap... hú, az időt nem szoktam nézni, csak ha megyek vhova vagy várok vmit :D Ez az egyik nagy hibám :D De van minimum 3-4 óra naponta.

Link to comment
Share on other sites

Hát ilyen kegyetlen időben nem bírom bent a szobában a gép mellett, főleg hogy még az is fűti a szobát :mellow: úgyhogy fogom magam és kiülök az erkélyre ott még egy kis szél is fúj, és pengetek.Az akkusztikussal kb csak fél órát, esetleg 1órát játszom.Hangulattól függ.De inkább az elektromoson tolom, azon szerintem több a lehetőség.Meg hát minden nap végignyomom a szokásos dolgokat, és a lista pedig bővül, szóval így egyre többet gityózok.Még azokat is játszom amiket nagyon kezdőként tanultam :) de nembaj, jó érzés néha ilyen lazább dolgokat játszani, nem mint a metallica - seek and destroy közepe :D 208as tempó, nyolcadokkal :D plusz a szólója ami még sajnos nem megy :(

 

Persze ez csak nyáron van így.Suli időben nagyon be kell osztanom az időmet.

Link to comment
Share on other sites

énis 3-4 órát szoktam gitározni de vmeik nap annyire belekaptama gitározásba hogy 12 óra let belőle,nameg újjdagadás :D

 

Behatárolni én nem nagyon tom magam.

1 éve gitározok csak kb... De kb ott tartok ezalatt az 1 év alatt mint mások 1.5 év alatt (na nem hencegésből mondom,dehogynem :D )...

 

Ha belegondolok hogy ha 4 évvel ezelőtt elkezdtem volna gitározni mára már mennyi mindent tudnék...

Na mindd1.....

 

Am.meg van tehetségem is ehhez az egészhez mert pl amikor tanulok 1 olyan dalt amit 1* hallok életembe és 1*re eltalálom az ütemet a nyújtásokat meg mindent akkor úgy elcsodálkozok magamon majd hülyén vigyorgok :D

 

Nameg azért a napi min 4 óra is megvan (eddig 1* fordult elő hogy nem gitároztam 2 napig mert nagyon szarul voltam de azóta 1* se volt ilyen...)

 

Januárba elvileg megyek együttesbe,igaz hogy úgy vót hogy még idén de azért még egy picit rendeződniük kell akikhez menek....

 

Most akarok venni majd csöves erősítőt(hát szorgosan gyűjtögetem rá a pénzt :D ),csak aza gáz hogy a gépem most kezd meghalni..tudjátok égett alalplap memória proci (de még megy ^^),aztán néha újraindul vidkari sípol csíkozoódik a kép,füstöl de amíg megy lesz*rom :D ....

 

Úgy hogy most lehet hogy aztaz erősítőt kicsit szüneteltetni kell :P

 

Én komolyan is veszem eztaz egész gitározást mert terveim vannak vele.

éppen ezért gitározok több stílusban meg minden alapot ...

Classic Music-Jazz-Blues-Rock-Metál

 

egyéb infók:

naponta eltörök min 1 pengetőt :D

eddig 4* szakadak el a húrjaim

És utolsó sorban: de k*rva hosszúra sikeredett ezaz egész...

 

Na legyetek jók én megyek gitározok tovább :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...