Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

mé ne lenne jó? XD

hangerőt összelövitek és kész...

amúgy általában azt szokták mondani hogy 50w gitárhoz 200w basszus nem árt...

de ez attól is függ hogy hol és mire használjátok

pl én mostanában szinpadon alig rakok rá hangerőt, elég ha én hallom, a többieknek meg jön a monitorból.

ezért is adom el a basszusfejem

 

Warwick profet 3.2 300w eladó... 60e. ha valakit érdekel szóljon.

meg van egy áááállat hangú Line 6 Bass Floor Pod eladó, tök új. 50e. a kető együtt 105ért elvihető.

havlix@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Hali! Szeretnék tőletek segítséget kérni, ugyanis elkezdtem gitározni köbö 1,5 hónapja, és az lenne a kérdésem, hogy az akkordok megtanulása után mi lenne a következő lépés? A gyakoribb akkordokat nagyjából tudom, gyorsan tudom váltani is őket. Egyik haverommal szoktunk összejárni, és ő énekelni szoktot én meg gitározni alá. Nah de a lényeg. Merre kellene tovább mennem? Szóval mi a következő lépés az akkordok után? Szólógitáron szeretnék valamit nyávogni amúgy :) Előre is köszönöm szépen a segítséget! További szép napot!

Szerk.: Jah és van egy elektromos gitárom, szóval azon próbálkozok. Gondoltam ez is hasznos infó lehet.

Link to comment
Share on other sites

Ezután szerintem az akkordbontás, meg a barrés akkordok ha azt még nem tudod, aztán pedig esetleg az alap technikák, hammer-on, pull-of, slide, vibrato, tompítás stb.

Ajánlom ezt az oldalt, minden ilyen technikát megtalálsz ott.

 

http://www.gitartanfolyam.hu/

Link to comment
Share on other sites

300W os basszuskombóhoz elég 120W gitárkombó? :)

erre a kombóra gondoltam: http://musicshopron.hu/?p=productsMore&iProduct=680

érdemes ezt megvenni vagy nem? ;)

persze h jo, de hiába irod a wattokat, ugyse mennek majd max hangerőn. szal halkabb lesz, és ennyi :)

persze még sok mástol is függ, h van berendezve a probaterem, stb

 

Köszönöm szépen :) Barréval fogott akkordokat gyakoroltam már de még nem igazán mennek :)

azokat gyakorold csak szépen :)

Link to comment
Share on other sites

vegyes tapasztalataim vannak vele... volt egy 300wos Behringer basszusfejem... nagyon hamar tönkrement, elszállt az előfok. egyik havernak behringer basszusládája van egy hartke fejjel. a fej állat, de a láda egyik hangszórója sajnos serceg, más ládák évtizedekig bírják, én pl egy 30 éves peavey ládát használok, semmi baja.

jó tapasztalatom van például egy behringer DIbox-al, többet is használunk a szinpadon.

stúdióban használtunk egy kicsi behringer kereverőt is. tökéletesen működik, könnyen kezelhető, semmivel sem tud kevesebbet mint a márkásabbak és jól néz ki.

egyszóval: vegyes :)

az biztos hogy nem fogok venni ilyen cumót, a DIbox-om sem az, akármennyire is jók, inkább egy Tech21 Sansamp-ot használok.

Link to comment
Share on other sites

a bandámba is egy behringer keverő\erősítő pultot használunk próbákra ,és szerintem igen jó cucc (megbízható,sokat tud ,és ehhez képest viszonylag olcsó is :D ), viszont kombókba ,hangfalakban már szerintem sem olyan jók ...

Link to comment
Share on other sites

nálunk is a másik bandának behringer keverő van, eddig semmi baja nincs, pedig már pár éve megvan nekik.

kombonk is van egy behringer, eddig semmi baja, párszor kisegitett már minket koncerten. haver bandának(egy másiknak) van egy behringer basszuskomboja, na annak a vonalkimenete zajos mint állat. de amugy nem rossz sztem.

 

jaj elfelejtettem mondani nektek: 1 hete voltunk erdélyben zenélni egy hétvégére. maga az utazás/mulatozás része jo volt( persze nem rugtunk be... :P ) de a koncert az felejtős. nyomtunk kb 20 percet az egy órábol :( a másik gityos rosszul lett, uh abba hagytuk. a közönség se az igazi, nem vevők a rokkzenére igazán. de utánunk lépett fel dj szatmári feat jucus!!!! micsoda lehetőség ez nekünk :lol: h ien "zenekar" előtt léphettünk fel :D

 

Link to comment
Share on other sites

Segítetek!

 

Nos én még elég alap gitáros vagyok,de úgy néz ki,hogy egy szülinapi bulin a Bóbitáék előtt kéne játszanunk,és addigra kéne betanulni 3-számot legalább!(Két tankcsapdára és egy Kárpátiára gondoltunk)

 

Nos nekem erre van szűk 2 hónapom!csak még midnig nem érzem magam annyira jónak,hogy már nekiállhatnék számot tanunlni...mit tehetek,hogy a leggyorsabban megtudjam tanulni,mert elkéne próbálni is

Link to comment
Share on other sites

Segítetek!

 

Nos én még elég alap gitáros vagyok,de úgy néz ki,hogy egy szülinapi bulin a Bóbitáék előtt kéne játszanunk,és addigra kéne betanulni 3-számot legalább!(Két tankcsapdára és egy Kárpátiára gondoltunk)

 

Nos nekem erre van szűk 2 hónapom!csak még midnig nem érzem magam annyira jónak,hogy már nekiállhatnék számot tanunlni...mit tehetek,hogy a leggyorsabban megtudjam tanulni,mert elkéne próbálni is

 

 

Bocs,véletlen rosra mentem!kérem egy Modi törölje!Szerkeszteni akartam!

Link to comment
Share on other sites

Helló, most vennék netről egy Epiphone Dot ES-335 gitárt, de nem igazán tudom hogy milyen hangzása, fogása lehet, kinézetre tetszik, meg árban is kb. ott van ahol én gondolkodtam. Csakhát nem lehet gépen át megfogni...XD

Szóval ha valaki tud róla valamit, azt megírhatná!

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Nemtudom de nekem nagyon nem tetszik ez az Epiphone :huh::D

Ízlések és pofonok... Régen nekem se nagyon tetszett, de mostmár egészen megkedveltem... A Strato formát már unom, túl sok a Les Paul, az SG meg nem tetszik... Meghát, ahhoz a stílushoz amit mi játszunk nem igazán illik egy Flying-V XD. Ez a forma nekem most frankó.

 

Cort: Az az igazság, hogy egy hangszerboltban sem láttam ilyet, legalábbis Pécsen, Kaposváron, Marcaliban stb... De ha tudsz egy helyet ahol van, akkor az jó lenne

Link to comment
Share on other sites

metronóm + soknál is több gyakorlás :D ... zeneelmélet, pengetési technikák alapos kigyakorlása. + évek :) jah és kitartás

 

 

más:

Van egy eladó Line 6 Bass Floor Pod-om, tök új, dobozban, nekem nincs rá szükségem, ha valakit érdekel szóljön, 46ért odaadom, bolti ára 59e.

bass-floor-pod.jpg

telszámom +36 70 398 04 31.

havlix@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

helló bellló gitárosok! :D

 

nem volt netem 2 hónapig szal ezért nem rontottam itt a színvonalat XD

 

máris kezdeném egy új tapasztalattal: a DigiTech Eric Clapton Crossroads pedálja ro-had-tul-ki-rály! :D kipróbáltam 1-2 hete és olyan gyönyörű torzítás van benne, hogy kishíjján elélveztem :lol:

 

 

na majd még írok, csak most mennem kell.

Link to comment
Share on other sites

tessék megnézni, koncert!!!

http://kepfeltoltes.hu/080719/rnbor_plakat_v_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

gyertek sokan :)

 

Jóllátom hogy az ott Tűzkerék? :blink: azta :D

ez egy régiúj felállás vagy csak a név közös a régivel? :lol:

amúgy ti melyik zenekar vagytok?najó ez hülyén jött ki de na :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

első nap a tsz :)

a tüzkerék meg egy emlékzenekar asszem( ugye aki nem ismeri radics bélát... :angry: ) :P

drága dolog ám egy ien kétnapos feszt :o

csak lestem miko monták h mennyi pénz kb

de hálistennek szponzorok voltak, uh mindenképp pluszba jövünk ki a végén. a bábel a másik györkönyi zenekar, velük együtt szerveztük.

 

Link to comment
Share on other sites

hali! én nemrég kezdtem basszusgitározni és szeretném megkérdezni hogy mivel érdemes kezdenia tanulást? és mutathatnátok pár egyszerü tabot Guitar Pro 5 höz :) thx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...