Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Sziasztok! Véletlenül betévedtem ide közétek, miközben a Photoshop-otr kerestem és látom, hogy él a topik, megpróbáltok egyről a kettőre jutni.

Azt ne felejtsétek el, hogy gitártanári beavatkozás, vagy útbaigazítás nélkül semmire sem jutunk. Kell valaki, aki összeragasztja azt a kibontakozó és szétszórt játékot, ami napi gyakorlással egyszer csak örömet okoz. Szóval én már élvezem és tudom, hogy örök marad a gitár. Satrianit ajánlok nektek és fasza próbákat és még faszább koncerteket, italosan és néha betegesen.

Link to comment
Share on other sites

:D amíg valaki kezdő szinten van , tehát kb 4-5 éve gitározgat ,addig szerintem nem fogja érezni az olcsó gitár és a minőségi közti különbséget annyira ...

 

Ha valaki már 10-15 éve gitározik ... mert szerintem a profizmus azért valahol ott kezdődik , akkor már húzni fogja a száját ha mondjuk egy Johnson gitárt adnak a kezébe a Fender Stratocaster USA 1968' as modellje helyett ...

 

 

A gitárszett (erősítő+kábel+gitár) meg szerintem még kezdésnek sem a legjobb... én a használt régi jól bevált gitárok híve vagyok , és szerintem kezdésnek legjobb egy használt gitárt venni ,ami már kiszolgálta az előző gazdáját és megbízható , " be van törve " ...

 

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, a régi jól bevált gitárok... csak az a bibi hogy megbízható eladót kell találni, mert bármikor rádsózhatnak egy ócska, használhatatlan gitárt.Én úgy érzem hogy jól kifogtam az első elektromos gitáromat, mert paráztam hogy mivan ha vmi nagyon gagyit veszek.Meg miután megvettem sokan mondták hogy a Harley Benton egy nagy gané... de kellemesen csalódtam, nálam bevált!

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, a régi jól bevált gitárok... csak az a bibi hogy megbízható eladót kell találni, mert bármikor rádsózhatnak egy ócska, használhatatlan gitárt.Én úgy érzem hogy jól kifogtam az első elektromos gitáromat, mert paráztam hogy mivan ha vmi nagyon gagyit veszek.Meg miután megvettem sokan mondták hogy a Harley Benton egy nagy gané... de kellemesen csalódtam, nálam bevált!

 

 

úúú bocsi a dupla post ért...nemtom hogy jött össze :S

Link to comment
Share on other sites

Ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt ;) több mint figyelemre méltó! :)

 

hihetelen tartlommal bír ... újságok, programok oktató videók, tutorialok, songbook-ok stb-stb-stb :D

 

 

http://guitartrade.blogspot.com/

 

Szívesen ! :)

Link to comment
Share on other sites

Úú bakkerbakkerbakker :D Ez az oldal egy aranybánya, rögtön kiszúrtam ezt: Rock With Metallica (DVD Rip) hát állati, most pont kell a master of puppets mer belevágtam a szólójába, meg szinte az összes ami fent van.

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Én láttam 1/4-est :D de annak már nem is gitár a neve.Viszont tök úgy néz ki, csak piciben :D De még az én gityómon is van hogy alig férnek el az ujjaim egy-egy akkordnál, nem hogy egy akkorán :lol:

Link to comment
Share on other sites

1ébként ha valaki Blues improvizációkat szeretne gyakorloni annak ajánlom ezt a néhány számot :

 

http://rapidshare.com/files/11194897/Blues_backing_tracks.rar

 

kizárólag jó minőségi 5-6 perc körüli blues alapok (bassz gitár ,dob ,ritmus ...) vannak rajta ,amire külön élvezet rászólózni ... imprózni valami fincsi blues mentetet ...

Link to comment
Share on other sites

nemtud valaki ütős reggi slap videót a ***tube-on ?

szal ilyen oktató videót :lol:

 

 

Hát, ha blues, akor nekem egyből B.B. King jut eszembe, neki voltak jól elkapott rhythm & Blues dalai :)

 

Amúgy a Korai Rock & Roll -al kapcs. :

 

Ti szeretitek játszani/hallgatni a "nagyöregek" dalait ? :)

 

Én pl Elvist meg Chuck Berry-t szeretek játszani ;) néha :lol:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem kevés olyan ember van aki pl Chuck Berry Johnny B. Good című számát ne ismerné ...

 

na nekem a nagy "öregek" ről mindig ez a szám jut az eszembe :D

Link to comment
Share on other sites

Hát ez kérlek pofon egyszerű :) Fogod a húrt megpengeted és feltolod az ujjaddal, úgy hogy közben még lenyomva tartod a húrt, tehát szóljon.A e' h g húrokat felfelé, az e a d húrokat meg lefelé szoktuk... persze bármerre lehet (ha van alatta fogólap :D ) Könnyebb ha nem csak egy ujjal tolod a húrt hanem mondjuk 2-vel vagy +1el rásegítesz, mert ha eggyel tolod és pl gyorsan csinálod leugorhat az ujjad a húrról és az nem jó ... persze gyakorlattól függ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...