Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

nem győzöm elégszer hangsulyozni, ennyiért nem szabad(ill szabad, csak nem jársz jol) ibanezt. cort-ot nézzetek, ha meg szoba jön a használt is akkor vannak még jobb dolgok is.

megmonták elég sokan, az ibanez a 90-es évek végétől kezdve folyamatosan rontott a gitárok minőségén. egy régi japo, vagy koreai ibanez, na azok a jok :)

 

És a cort az miben megbízhatóbb mint pl. az Ibanez? :) Nem kötekedés képpen, csak akkor jó lenne tudni mer lassan vásárlás elött vagyok, és szeretnék minnél többet megtudni :)

Link to comment
Share on other sites

jobban össze van rakva. a cort-okat koreában csinálják, mig az olcso ibiket indonéziában.

ha esetleg el akarod adni, hamarabb tul tudsz adni rajta. és ezeket nem csak ugy kitaláltam, hanem sokan monták már, olyanok is, akik fibenare gitárokon jáccanak(ebböl azt akartam kihozni, h elfogulatlanok, mert nekik kicsit más értékü hangszereik vannak).

de ha kicsit visszaolvasol és megkeresed a hangmester forumos linkemet, ott is megkérdezheted és legtöbben cort-ot fognak ajánlani 50-60-ezres kategoriában.

Link to comment
Share on other sites

na most nekem van egy cortom meg egy ibanezem is. a cort is nagyon jó gitár főleg az árakhoz képest, kezdőknek csak ajánlani tudom. de a drágább kategóriában az ibanez sokkal jobban megéri. próbáltam drágább cortot is (ezenkívül LTD,fender,jackson...) de az ibanez mellett döntöttem. így most van egy Cort X2 (amit szerintem eladok ha lesz rá vevő) meg egy Ibanez RGR420EX. akit meg érdekel a cortom,írjon. újszerű állapotban van,karc mentes,semmi baja nincs,fekete.

Link to comment
Share on other sites

na most nekem van egy cortom meg egy ibanezem is. a cort is nagyon jó gitár főleg az árakhoz képest, kezdőknek csak ajánlani tudom. de a drágább kategóriában az ibanez sokkal jobban megéri. próbáltam drágább cortot is (ezenkívül LTD,fender,jackson...) de az ibanez mellett döntöttem. így most van egy Cort X2 (amit szerintem eladok ha lesz rá vevő) meg egy Ibanez RGR420EX. akit meg érdekel a cortom,írjon. újszerű állapotban van,karc mentes,semmi baja nincs,fekete.

 

 

És mennyiért kívánod eladni a cort-ot?

Link to comment
Share on other sites

nem tudom, mennyit szánsz rá, én tudok mutatni egy jo oldalt ahol van két cikk erről:

http://delay.hu/hasznos-erosito-vasarlas-60000.php
http://delay.hu/post-erosito-vasarlas-120000.html

 

sztem neked a line6 lenne jo, de nem a spider széria, hanem a flextone. sokkal minőségibbek az effektek, és használtan bőven lehet 100 körül kapni. de te tudod :)

 

jaj képzeljétek, lehangoltunk fél hanggal. nem is gondoltam volna, h ez ien metál :)

amugy ti mien hangoláson vagytok?

Link to comment
Share on other sites

sztem neked a line6 lenne jo, de nem a spider széria, hanem a flextone. sokkal minőségibbek az effektek, és használtan bőven lehet 100 körül kapni. de te tudod smile.gif

 

jaj képzeljétek, lehangoltunk fél hanggal. nem is gondoltam volna, h ez ien metál smile.gif

amugy ti mien hangoláson vagytok?

 

 

Köszi az oldalakat, jo kis cumok vannak rajta. Kár hogy a Roland csak 30W mer a Peavey 5150 igen csak jól kecsegtető hang :D.

 

 

Én amúgy szigorúan A-ra vagyok hangolva B):D . Csak ugye ahhoz húrok is kellenek meg a húrhoz gitár is. Mivel nekem még csak alsó kategóriás gitárom van ezért lazácskák a húrok (12-es húrkészlet), vastagabbat meg nem merek mert meggörbül a nyak :S De ha meglesz új gityó akkor már mehet is rá a 13-as húrkészlet! :D

Link to comment
Share on other sites

Amúgy megint elgondolkodtam még egy gitármárkán és gitáron ami szóba jöhet. Ez nem más mint a B.C. Rich abból is a Warlock széria. Én már próbáltam egy NJ szériás Warlock-ot (ez ugye a legjobb) és hát levitte a koponyatetőmet :D . Csak ami talán picit hátrány, hogy elég nehéz gitár, amin meg is lepődtem első próbálásra. Na persze én nem egy NJ szériát hanem egy alap bronze szériát vennék. Viszont szóba jöhet még a B.C.Rich Metal Master Kerry King V Tribal típusú gitár. Ez csak 50 pénz újonnan. A Warlock bronze azmeg 60 pénz újonnan. De lehet , hogy egy használt gitár vásárlás lesz belőle. :)

 

post-37459-1219933463_thumb.jpg

 

post-37459-1219933473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Köszi az oldalakat, jo kis cumok vannak rajta. Kár hogy a Roland csak 30W mer a Peavey 5150 igen csak jól kecsegtető hang :D.

 

 

Én amúgy szigorúan A-ra vagyok hangolva B):D . Csak ugye ahhoz húrok is kellenek meg a húrhoz gitár is. Mivel nekem még csak alsó kategóriás gitárom van ezért lazácskák a húrok (12-es húrkészlet), vastagabbat meg nem merek mert meggörbül a nyak :S De ha meglesz új gityó akkor már mehet is rá a 13-as húrkészlet! :D

 

ha a 12-esek lazák, akkor nyilván a 13-as jo lenne, az nem lenne olyan laza, és nem is görbülne meg a nyak. ha igen ott a pálca ;)

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! lenne pár kérdésem felétek, csakmert énis gitározgatok, nemrég kezdtem kb fél éve, msot vettem egy Stagg I400-as gitárt szerintem ez kezdésnek megfelel és hozzá egy 15w-os Marshall erősítőt. Szóval abban kénék segítséget, hogy ugye ez szinte csak egy nagyon alap összeállítás, jobb hangzásért jobb kell és én multieffekten gondolkodtam vagy pedig új erősítő valószínűleg Line6 és gitárra is szeretnék a jövőben befektetni, én Ibanezre vagy Jacksonra gondoltam kb 150 000 ft-ot áldoznék csak a gitárra és tanácsokat kérnék tőletek, hogy szerintetek hogy oldjam meg mert igy a hangzás nem az igazi. Előre is köszi a segítséget!

 

u.i.: gitárnak mindenképp Floyd Rose tremólósat keresek

Link to comment
Share on other sites

jaj képzeljétek, lehangoltunk fél hanggal. nem is gondoltam volna, h ez ien metál :)

amugy ti mien hangoláson vagytok?

ó pedi az nagyon zúzda :D sosem próbáltátok eddig? mert akkor ajánlom figyelmetekbe a Metallica - Astronomy c. számot.Olyan állat hogy nem is tudom milyen állat :D ezt nem lehet leírni.

A leggyakoribb hangolásaim: alap hangolás, fél hanggal le, drop d, az E-t másfél hanggal, a többit fél hanggal le (ennek már elég erős hangzása van)

Nálam az alap és a 1/2 hanggal le a legtöbbett használt.

 

Mostanában kísérletezgetek a harmóniák és a hangerő poti segítségével :D egész jó dolgokat lehet kihozni a gityóból.Pl furulya szerű hang :D vagy simán a hangerő potival hegedű szerű hangzás, nagyon jó próbálgassátok :)

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! lenne pár kérdésem felétek, csakmert énis gitározgatok, nemrég kezdtem kb fél éve, msot vettem egy Stagg I400-as gitárt szerintem ez kezdésnek megfelel és hozzá egy 15w-os Marshall erősítőt. Szóval abban kénék segítséget, hogy ugye ez szinte csak egy nagyon alap összeállítás, jobb hangzásért jobb kell és én multieffekten gondolkodtam vagy pedig új erősítő valószínűleg Line6 és gitárra is szeretnék a jövőben befektetni, én Ibanezre vagy Jacksonra gondoltam kb 150 000 ft-ot áldoznék csak a gitárra és tanácsokat kérnék tőletek, hogy szerintetek hogy oldjam meg mert igy a hangzás nem az igazi. Előre is köszi a segítséget!

 

 

Szerintem nem túlzottan megoldható 150-ből a kombó + gitár. Esetleg ha v.mi alacsonyabb árfekvésű gitárt nézel (bár ezt késöbb valszeg eladod) ami ugyebár mind van ibanezben és jackson-ban is, + mellé egy nem túl nagy teljesítményű (50-60-65W kombó/akár használtan is/). Vagy fordítva. Én így tudom elképzelni. Ja és ami a hangzást illet ha még a kissebb kombónál maradnál, akkor egy pedál vagy multieffekt sokat segíthet. Mondjuk nemtom hangzásban mire gondoltál, hogy több mély vagy v.mi, mer akkor már ahhoz új kombót érdemes nézni :)

Link to comment
Share on other sites

ha a 12-esek lazák, akkor nyilván a 13-as jo lenne, az nem lenne olyan laza, és nem is görbülne meg a nyak. ha igen ott a pálca wink.gif

 

Hát az a helyzet hogy nekem harley benton gitárom van (nem sokáig már nem kell aggódni :P:D) ami ugye tanulásra szerintem a kritikák ellenére nagyon is jó. Noshát nemtom, hogy a pálca mennyire lehet ott benne nem szívesen kísérleteznék vele :S amúgy persze én is gondoltam már a 13-as húrokra, de a 12-esnél is benézett az eladó :D Azt mondta hogy nagy divat mostanság lehangolni a gitárokat... <_< mondom neki ez nálam nem divat kérdése <_< :D

Link to comment
Share on other sites

Hát az a helyzet hogy nekem harley benton gitárom van (nem sokáig már nem kell aggódni :P:D) ami ugye tanulásra szerintem a kritikák ellenére nagyon is jó. Noshát nemtom, hogy a pálca mennyire lehet ott benne nem szívesen kísérleteznék vele :S amúgy persze én is gondoltam már a 13-as húrokra, de a 12-esnél is benézett az eladó :D Azt mondta hogy nagy divat mostanság lehangolni a gitárokat... <_< mondom neki ez nálam nem divat kérdése <_< :D

 

hát ha nagy divat akkor mért nem tart olyan hurokat? :lol:

csak magával szur ki :)

Link to comment
Share on other sites

az E-t másfél hanggal, a többit fél hanggal le (ennek már elég erős hangzása van)

 

 

Röviden Drop C# :D :D

 

Én is szoktam fél hanggal le, egész hanggal le, drop C#, drop C, néha drop B és még ritkábban drop A, de akkor már nagyon laza a húr :D

Meg előfordult, hogy 1x-2x máshogy hangoltam, pl. mindet fél hanggal fel.

Link to comment
Share on other sites

hát ha nagy divat akkor mért nem tart olyan hurokat? :lol:

csak magával szur ki :)

 

ja nemúgy értem, van neki cask nem nagyon támogatja a dolgot. Főleg az én gitáromat elnézve (kicsinylően a kis szemét <_< :D ) mer bevittem hogy elférne-e rajta. na mind1 van neki 13-as is csak nemtom gitár mennyire bírná... Harley Benton HBL200BK. szerinted elbírná? :unsure:

post-37459-1219947540_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja nemúgy értem, van neki cask nem nagyon támogatja a dolgot. Főleg az én gitáromat elnézve (kicsinylően a kis szemét <_< :D ) mer bevittem hogy elférne-e rajta. na mind1 van neki 13-as is csak nemtom gitár mennyire bírná... Harley Benton HBL200BK. szerinted elbírná? :unsure:

 

mondom, ha a 12-es hur laza, akkor a 13-as jo lesz. hiába ien vastag a hur, akkor is le van hangolva a béka segge alá, és akkor már nem olyan feszes. max annyi lehet a problem, h nem fér el a nyeregben, vagy hozzáér a bundokhoz. ienkor egy

kicsit emelj a hurmagasságon és jo lesz. sztem jo lesz az a 13-as ;)

ja és a pálca pont erre van kitalálva. a 300ezres gitárnak is lehet ferde a nyaka. ienkor kicsi tekerni kell a pálcán(az már más kérdés h nekem kicsit homoru és nem merem állitgatni :lol: )

Link to comment
Share on other sites

mondom, ha a 12-es hur laza, akkor a 13-as jo lesz. hiába ien vastag a hur, akkor is le van hangolva a béka segge alá, és akkor már nem olyan feszes. max annyi lehet a problem, h nem fér el a nyeregben, vagy hozzáér a bundokhoz. ienkor egy

kicsit emelj a hurmagasságon és jo lesz. sztem jo lesz az a 13-as wink.gif

ja és a pálca pont erre van kitalálva. a 300ezres gitárnak is lehet ferde a nyaka. ienkor kicsi tekerni kell a pálcán(az már más kérdés h nekem kicsit homoru és nem merem állitgatni laugh.gif )

 

Köszi, akkor majd megpróbálom :)

Egyik ismerősömnek első 2 húr B.C. Rich-én 52-es húr :lol: az durca :D

 

És még annyi hogy a húrmagasságon hol tudok emelni? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...