Jump to content
PirateClub.hu

Orvosi bizonyíték: előnye is van a dohányzásnak


Phonor
 Share

Recommended Posts

Olyan bizonyítékot találtak a kutatók, amely alátámasztja azt a régi feltételezést, hogy a dohányosokat kevésbé veszélyezteti a Parkinson-kór. A legkisebb veszélynek a régóta, illetve jelenleg is dohányzók vannak kitéve.

 

1

A nikotin jótékony hatását már évekkel ezelőtt megfigyelték, a Los Angeles-i Kaliforniai Egyetem (UCLA) közegészségügyi tanszékének kutatói azonban most be is bizonyították.

 

Megállapították azt is, hogy nem csupán a cigaretta, hanem a pipa, a szivar, sőt, talán még a dohány rágása is ugyanazzal a hatással jár - és tartós marad évekkel a leszokás után is.

 

Megmagyarázni egyelőre nem tudják a kutatók a jelenséget, de állatkísérletek alapján két lehetséges okot találtak.

 

Az egyik szerint a szénmonoxid és a dohányfüst egyéb összetevői segítenek életben tartani a dopamin termeléséért felelős agyi neuronokat. A dopamin teszi lehetővé a megfelelő izommozgást, és hiányzik a Parkinson-kórosok szervezetéből.

 

A másik lehetséges magyarázat szerint a dohányzás valamilyen módon megelőzi azoknak a toxikus anyagoknak a termelődését, amelyek gátolják a normális neurológiai működést.

 

Az UCLA munkatársai alapos munkát végeztek: áttekintettek 11, 1960 és 2004 között készített kutatást, amelyek során 11800 embert vizsgáltak meg. Közülük 2816 Parkinson-kóros beteg volt.

 

Bár a leginkább védettek a régóta, illetve a vizsgálat idején is dohányzók voltak, 32 százalékkal kisebb eséllyel betegedtek meg azok is, akik a vizsgálat előtt 25 évvel szoktak le a dohányzásról.

 

(Forrás : inforadio.hu )

 

 

 

 

Comment : Még szerencse h dohányzom .. vagy épp nem szerencse? :D Hát ezt most nehéz eldönteni .. parkingsonos nehezebben leszek de rákos könnyebben ..

Link to comment
Share on other sites

Érdekes...DE: azt nem írják, hogy biodohány é vagy nem...(én pipázom, és szerintem Bp-en (meg az egész Kárpát- medencében) annyira szennyezett a levegő, hogy direkt védelem a légútjainknak az "immunissá tétele"....

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! én nem dohányzom, és még soha ki se próbáltam. de ez a cikk nem győzött meg arról, hogy kellene dohányoznom, mert az egészséges. <_< szipi

Link to comment
Share on other sites

Egybébként van a cikkben valami. Rájöttem hogy rossz reklám azzal érvelni hogy a dohányzás milyen káros. Ez nem jó, ez már uncsi akit ezzel le lehett szoktani az már nem szívja. Új taktika kell. És én már tudom is mi az Biztatni kell az embereket a dohányzásra. Ilyen reklámokkal hogy A dohányosok gyerekei korábban örökölnek!... sok ilyet lehet kitalálni. Meg kell a dohányosoknak mondani hogy csak dohányozzál nyugodtan legalább ujra munkahely :D

Link to comment
Share on other sites

Egybébként van a cikkben valami. Rájöttem hogy rossz reklám azzal érvelni hogy a dohányzás milyen káros. Ez nem jó, ez már uncsi akit ezzel le lehett szoktani az már nem szívja. Új taktika kell. És én már tudom is mi az Biztatni kell az embereket a dohányzásra. Ilyen reklámokkal hogy A dohányosok gyerekei korábban örökölnek!... sok ilyet lehet kitalálni. Meg kell a dohányosoknak mondani hogy csak dohányozzál nyugodtan legalább ujra munkahely :D

 

 

Ezt remek ötletnek tartom :D Tényleg meg kellene újulni az ilyen 'kampányoknak' ... Túl sok az olyan jellegű vélemény, h.

 

"möö, most élek, akkor mé'" "úgy is van egy csomó minden, ami károsít, akkor mé' ??" - az ilyen és ehhez hasonló 'felfogásoknak' már tényleg vmi ilyesmi kellene...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg a mindennapos stressz sokkal kártékonyabb!!! ( Amúgy meg a dohányzásról leszokni a legkönnyebb, mert nekem már vagy százszor sikerült....)

Ez nem biztos..

Valaki mondjuk stresszel, azzal valóban "árt" magának. Közben meg szívja a cigifüstöt, amit mások fújnak :lol:

Ha valaki nem stresszel, az is szívja a cigifüstöt, amit mások fújnak.

Ha valaki saját maga cigizik, és stresszel, az a legrosszabb :lol::D

Najó abbahagyom ;):lol:

 

Amúgy meg ejtettél egy kis hibát az előbb, nem írtad, hogy NEKED a legkönnyebb leszokni a dohányzásról. Másoknak nem ;) <_<

Link to comment
Share on other sites

Nálam napi 1 doboz átlag meg van. De nem azért szívom, mert félek a Parkinson-kórtól :lol:

 

Aki 50-55 évesen meghal tüdőrákban, holott életében nem szívott semmit azzal mi van? Nála mire tudják fogni? Nagyapám 97 évesen halt meg végelgyengülésben, de nem dohányzásban.

Pedig 70 évig szívta a Kossuthot. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! én nem dohányzom, és még soha ki se próbáltam. de ez a cikk nem győzött meg arról, hogy kellene dohányoznom, mert az egészséges. <_< szipi

Én is úgyanígy vagyok vele ;)

B)

Link to comment
Share on other sites

Még szarabb rákban meghalni. A számítógép és a sok elektromos ketyere is valóban egészségtelen, de nem annyira mint a dohányzás, illetve arra nem szokik rá az ember (vagy ha igen akkor ott gáz van :) ) és nem öli meg az emberek ezreit mint a passzív dohányzás. De abban teljesen egyetértek veled hogy rengeteg minden van ami kártékony, és nem a dohányzás a legkártékonyabb, de hát ha ez a topic erről szól.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...