Jump to content
PirateClub.hu

Koktélok


grabo
 Share

Recommended Posts

Old fashioned

 

5cl bourbon whiskey

1 kockacukor

pár csepp Angostura

 

Tegyen kockacukrot egy Old Fashioned pohárba, amelyre csöpögtesse rá az Angosturát. Tegyen mellé néhány citrom- és narancsgerezdet, amelyeket törőfával alaposan nyomkodjon szét. Töltse rá a Bourbont, keverje meg néhány jégkockával és öntsön kevés szódát hozzá.

Díszítse koktélcseresznyével!

 

 

user posted image

Link to comment
Share on other sites

Long Island Iced Tea

 

3 cl vodka, 3 cl világos rum, 3 cl tequila, 3 cl gin, 1,5 cl Triple Sec Curaç ao, 3 cl citromlé, 2 kiskanál porcukor, 1 dl kóla, jég

 

Pohár: highball

 

Díszítés: egy szelet citrom, mentalevelek

 

Elkészítés: Az alapanyagokat egy jéggel megtölött highball pohárba töltjük, jól megkeverjük és díszítjük.

 

Sex on the Beach

 

3 cl vodka, 3 cl őszibarack snapsz, 6 cl narancslé, 6 cl áfonyalé, jég

Pohár: highball

 

Díszítés: egy szelet narancs és egy szem cseresznye

 

Elkézítés: Az alapanyagokat a jéggel félig megtöltött pohárba öntjük. Jól összekeverjük és díszítjük.

 

Ezek az én kedvenceim tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Bloody Mary

 

Hozzávalók:

4 cl vodka

12 cl paradicsomlé

1 cl citromlé

2-3 csepp Tabasco szósz

ízlés szerint Worcestershire szósz

ízlés szerint bors

ízlés szerint só

 

Elkészítés:

A vendég poharába jeget teszünk, a vodkát és a citromlevet rátöltjük, a megadott fűszerekkel ízlés szerint fűszerezzük, majd felöntjük paradicsomlével. Bárkanállal alaposan összekeverjük, zellerszárral díszítjük.

Link to comment
Share on other sites

AMERICANO

 

user posted image

 

Hozzávalók:

3 cl Campari

3 cl vermut rosso

feltöltéshez ásványvíz

 

Elkészítés:

Az italt vendégünk poharában készítjük el, amelyet előre lehűtünk. Beleöntjük az alapanyagokat, elkeverjük, és felöntjük ásványvízzel. Cirom- vagy narancsszelettel díszítve szervírozzuk.

 

Link to comment
Share on other sites

Baby Cocktail

 

Hozzávalók:

4 cl Curacao Triple sec

2 csepp Angostura Bitter

2 cl tejszín

 

Elkészítés:

Az alapanyagokat shakerben jéggel összerázzuk, és hűtött koktélos pohárba szűrve szervírozzuk.

Link to comment
Share on other sites

Blue Angel

Hozzávalók:

2 cl Curacao Blue

2 cl brandy

1 cl vanilialikőr

3 csepp limelé

1 cl tejszín

Elkészítés:

Az alapanyagokat shakerben jéggel összerázzuk, és hűtött koktélos pohárba szűrve szervírozzuk.

Link to comment
Share on other sites

Blue Day

Hozzávalók:

4 cl vodka

2 cl Curacao Blue

3 csepp orange bitter

Elkészítés:

Az alapanyagokat shakerben jéggel összerázzuk, majd hűtött koktélos pohárba szűrve és narancsszelettel díszítve szervírozzuk.

Link to comment
Share on other sites

Ütős piát több személyre ?! biggrin.gif :

 

5 dl Bols Vodka (40%)

5 dl Bacardi fehér rum (40%)

3 dl Róna Megy (38%)

4 dl Garrone Cherry (17%)

1 dl Absint (80%)

1 dl Contreau (45%)

0.5 dl Triple Sec (80%)

0.5 dl Blue (vagy red) Coracao (17%)

 

Jéghídegen (fagyasztóból kikapva, nem kell félni, nem fagy meg) poharazzuk, tálaljuk, isszuk biggrin.gif Ja, egyébként "kezdők" vigyázzanak biggrin.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ha már ide tévedtem gondoltam irok párat én is hátha valakit érdekel!!!

na meg nem akarok szégyent valllani a szakmámra nézve sem :D

Szigorúan csak az alapkoktélpkat :D

 

Speed

2 cl Vodka

2 cl tequila

2 cl fehér rum

1 cl eperszirup

18 cl eperlé

5 cl Energia ital (Bomba v Red Bull)

2 gerezd lime

 

Energia ital kivételével Shakerben felrázzuk pohárba szűrjük majd felöntjük azzal amit kihagytunk a rázás során :)

 

Mai Tai

3cl fehér rum

3cl barna rum

2cl baracklikőr

8cl ananászlé

8cl narancslé

1cl mandulaszirup

2 gerezd lime

1 cl overproof ( 73% vagy 80% rum pl spitz)

 

Shakerben rázzuk Overproof kivételével, majd kitöltés után a tetejére óvatosan ráöntjük!! igy fent marad a tetején!! na persze a limokat belefacsarjuk az ital készitésekor a pohárba vagy épp a Shakerbe

 

White Russian

3cl vodka

2cl kávélikőr

2cl tejszín

 

old fashioned pohárba egymásra töltjük az alapanyagokat ezt ha ügyesen csinálja az ember rétegzve is lehet bár mellékes hogy ha kiadjuk a vendégnek, mondanunk kell neki, hogy ezt kevergetni kell mivel tejszint tartalmaz! na mindegy (de ez a kedvenceim közé tartozik)

 

Zombie

3fehér rum

3barna rum

2cherry

8ananászlé

8narancslé

1grenadin

2 gerezd lime

1 cl overproof ( 73% vagy 80% rum pl spitz)

 

hasonló képp mint a Mai tai-t ime:

Shakerben rázzuk Overproof kivételével, majd kitöltés után a tetejére óvatosan ráöntjük!! igy fent marad a tetején!! na persze a limokat belefacsarjuk az ital készitésekor a pohárba vagy épp a Shakerbe

 

 

Flaming Lamborgini

2 cl galliano

2 cl metaxa

2 cl sambucca

2 cl vodka

2 cl overproof ( 73% vagy 80% rum pl spitz)

2 cl grenadin

fahéj

 

Ez egy figyelmet igénylő ital egyike a gazdaságos koktéloknak! hogy miért ezt majd ha kérdezitek elmondom de majdnem hogy látni is! :D

elkészitési módja: Y pohár ( az a tipikus koktél pohár)

grenadin szirupot a pohár aljárra csepegtetjük erre óvatosan ráöntjük a vodkát majd (bár)kanál segitségével vagy a pohár enyhe megdöntésével rétegzzük az italok a következő sorrendben fontos a sorrend különben nem maradnak meg egymáson a piák

grenadin-> vodka (itt tartunk most :)-> galliano -> metaxa -> sambucca ->overproof

 

overproof került legfelülre nem hiába mivel ezt az ital meggyújtlyuk miközben égg lehet fahéjat szórni rá ezáltal mint a csillagszóró úgy fog szikrázni klafa látvány no és nem utolsó sorban szivószállal kell lehörpinteni a pohárból az egészet egyszerre :D

nem kell belőle sokat inni én 4-et birtam és elfeküdtem de hál isten nem dolgoztam :D

 

Hurricane

2cl fehér rum

2cl barna rum

2cl gin

2cl amaretto

8cl narancslé

8cl ananászlé

8cl grapefruitlé

 

itt mindent bele a shakerbe felrázni kiönteni pohárba és kész az ital

 

egyszer ennyi most mennem kell dolgozni ha valakit érdekel még koktél szóljon rám és szivesen pötyögök még párat akár olyat is amit otthon el lehet késziteni persze egy kis befektetéssel nem kell sokra gondolni (onnan tom hogy valamikor én is elkesztem !!! (érdemes volt :D))

remélem azért érdemes volt bepötyögni és talán meg is nézi majd valaki ezeket!!!

Link to comment
Share on other sites

Préri osztriga(másnaposság űző)

 

1 tojás(nyers)

5cl ecet

3 cl paradicsom lé

Worcestershire szósz

bors

erős paprika

 

wiskis pohár nak az aljára a toljás sárga rá a worcest.. szósz+bors+paprika majd paradicsom lé és végűl ecet

 

(ajánlom befogott orral inini!!)

Link to comment
Share on other sites

saját találmány, nincs neve:

 

hozzávalók:

10cl ananászlé

5cl narancslé

5ek (evőkanál) kókuszreszelék

1 kis szelet görögdinnye

5cl rum

1ek citromos cukorszirup (recept a végén)

 

a narancslevet, az ananászlevet, és a kókuszreszeléket shakerbe töltjük, majd a kókuszreszelék minőségétől függően 1-2 órán keresztül 10 percenként összerázzuk, közben hűtőben tartjuk. Ez az "érlelés" elmaradhat, de akkor nem lesz ojan erős kókusz íze. hozáöntjuk a rumot, majd összeshakeljük ezzel is. a dinnyét leturmixoljuk (kb 5cl levet kell kapni). Nagy fajta borospohár (ha nincs, jó bármijen nagy pohár) aljára öntjük a cukorszirupot, majd rátöltjük a narancslé,ananászlé,rum,kókuszreszelék keverékét, és belerakunk (óvatosan a kókusz tetejére) 4-5 jégkockát a jégkockákra rátöltjük a dinnyelevet.

 

citromos cukorszirup recept

 

5 ek fehér kristálycukrot 1 citrom levével, és 1 ek vízzel elkeverünk, utánna folyamatos keverés mellett melegítjük. amikor a cukor megolvadt, levesszük, kihűtjük, mélyhűtőben tárojuk.

 

 

fényképet most nemtok berakni, majd megcsinálom megint, és lesz kép

 

Link to comment
Share on other sites

Thx ez nagyon jónak tűnik ez a koktél, csak elég hosszadalmas.

Én olyat szoktam csinálni, hogy:

Előveszel egy fél literes söröspoharat :D ebbe raksz vodkát (én egyszer félig öntöttem haver bucsúbuliján, hát fél liter vodkát akkor meg is ittam) annyi vodkát amennyit akarsz, aztán ananász levet és energiaitalt, plusz ha van jég is mehet, de nem muszály. Na ez könníű recept, én nem is üt annyira.

Link to comment
Share on other sites

na új recept dzsászt for júú

 

ijen bulinalvás mentesítő

 

szal egy nagyonnagyonnagy phárba (1 lityis porcelánkorsó nálam) beleöntesz 1 energiaitalt (a dobozoshoz stimm az arány) hozzá plusztabletta, ettől kicsit sokbubis lesz :) . kb 1 dl pezsgőt tegyél hozzá,3dl kólát,és 5cl rumot,vagy vodkát (a legjobb hozzá smirnoff ice, abból mehet fél üveg is) facsard bele 1 lime (vagy fél citrom) levét, keverd össze, és mehet a bélbe

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fallen Angel:

 

 

4 cl gin

2 csepp Angostura Bitter

1 teáskanál mentalikőr zöld

2 cl limelé

 

Az alapanyagokat shakerben jéggel összerázzuk, és hűtött koktélos pohárba szűrve szervírozzuk. A pohár szélére koktélcseresznyét tűzve szervírozzuk. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bob Marley koktél

 

5dc921e11f.gif

 

2 cl mentalikőr

2 cl banánlikőr

2 cl kávélikőr

2 cl (fehér) rum

 

 

 

Egy hőálló pohárba rétegezzük az italokat: alulra a mentalikőrt, majd a banánlikőrt, rá a kávélikőrt, s felülre a rumot, végül az egészet meggyújtjuk. Szívószállal kínáljuk.

 

 

 

Ez biztos, hogy nagyon finom lehet, már csak a névadó miatt is. Minden tiszteletem a REGGAE királyé.

 

 

Nemsokára itt a karácsony, szilveszter, és akkor nincs jobb egy mézes pálinkánál, de ez akár mikor jó!

Megosztom veletek, hogy én hogy szokom csinálni, de szerintem más is így csinálj, + - amit kihagy belőle vagy belerak.

 

Mézes pálesz:

 

- 1 liter pálinka (én barack páleszbol csinálom)

- 5 -6 evőkanál méz (attol függ ki milyen édesen szereti)

- fahéjrúd 1 - 2 attol függ mekkora (egész)

- szegfűszeg 3 db

- citrom reszelt héja

- 2 db körte, vagy barack mehet bele, egészben, vagy felvágva

És ezt érlelni kell minimum 1 hónapot azért, én októbertől - december végéig szoktam.

Ha nem tudod kivárni, akkor nekiállsz és leszűröd valami szűrővel és lehet inni is.

 

Ez a tavalyi mézes páleszem volt, hamar elfogyott :D

22182b5eab.jpg

 

Fogyasztása: kiöntöd akkora pohárba amekkorába akarod akár sörös korsó is lehet :P aztán raksz hozzá meggyet (meggy befőtt) és egy kis meggy lét is. Aztán már csak inni kell. :D

Nagyon finom! Egészségetekre!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...