Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

sztem te igazi rap számot sem hallottál, a másik meg "1 évig rappelkedtem" ez elég hülyén hangzik akkor most egy ideig rockerkedsz aztán megint váltasz mi?

 

Bocs de ha jobban elolvastad volna a hszemet akkor látnád h az 5 éve volt mert azt hittem hogy az a menő. De aztán rájöttem, hogy ez egyáltalán nem az én stílusom. Akkor jött amolyan üzenetként a Tankcsapda. Aztán elindultam egy olyan úton, ami már 4 éve tart, és nem akarok kimászni belőle: a rock és a metál.

Link to comment
Share on other sites

Hát nem a rock a mindenem, de nagyon szeretem, ugyanis mellette igen sokmindent meghallgatok és szeretek is, de a rap abszolut nem tartozik ezek közé és soha nem is fog, mert sztem messze áll a zenétől. Jó, akkor hagyjuk a fekákat, de őket nem zártad ki az előbb, a végén kiderül, hogy egyik se jó :D Csak a vita miatt írsz hihi. Mostmár engem nem érdekel ki mit ír, úgy se tud meggyőzni. Ha neked a rap jó, akkor hallgasd. Nekem nem jó, nem hallgatom és még csak nem is hiányzik, mert tudom, hogy amiket ismerek bőven kárpótolnak mindent, amit esetleg a rap nyújtani tudna. Konkrétan nem írom, hogy lenézem, de kimarad az életemből és ez így van jól. Sztem mások is éreznek így és nem vesztenek vele sokat... Asszem tényleg nem írok többet ebbe a topic-ba, bár ezt egyszer már megfogadtam. Viszi-láti.

Link to comment
Share on other sites

Igen azt már én is :D De most mit tegyek... voltak olyan hsz-ek hogy muszáj volt reagálnom.

Én fanatikus rocker vagyok :D A hangszereket teljesen átérzem, minden hangtól kiráz a hideg.Sajnos vki nem "érzi" az elektromos gitárt, teljesen hidegen hagyja.Mind1 nem ez a lényeg, hanem egy bizonyos határig azért nyitott vagyok más műfajokra is.De kihangsúlyozom hogy bizonyos határig :D thát hard techno meg hasonló dara szóba sem jöhet, sőt semmilyen techno.Az underground műfaj már más... sötétebb hangulataimban nagyon jók az ilyen egyszerűbb zenék.Ahol csak a ritmus van meg a szöveg... át lehet érezni ezt is.De inkább vmi metált hallgatok, amikor rossz kedvem van, akkor meg vmi balladaszerű metálos akármit :D

Link to comment
Share on other sites

Hát még szép hogy rap!!! :)

És PxE-nek sztem maximálisan igaza van abban hogy...:

én nem hiszem, hogy jobban tud vki azonosulni egy rock szám szövegével, mint egy rap száméval bár ez egyén függő a rap-et fel is kell tudni fogni.
meg mindenben :lol::P
Link to comment
Share on other sites

PxE Mentségére !

Igaz .. valamelyest hülyeség volt Zepelinz és Dopmant szembe állítani .. Elismerem vannak olyan Rap előadó ami télleg elismerést érdemel .. ez alatt nem a hadarós és nem is a feka dolgot értem , hanem pl Kezdet fiai amit mellesleg haverom halgat .. nála ismertem meg és tényleg van olyan szám amit nem fogsz fel elsőre, ha nem abban az életstílusban élsz.

van olyan szám amit 4x halgattam meg mire rájöttem miről is szól, nah ebben látom a fantáziát .. Persze nálam még mindig ez a FAVORIT : Led Zeppelin , Jimi Hendrix , Janis Joplin , Creedance , Dors :P , Beatles , Pink Floyd , Deep Purple és minden ami egy kicsit is recseg a bakeliten :P

 

A metált is meghalgatom , de én a szelídebb, szolidabb muzsikák értője vagyok ! És azt is elismerem , hogy tényleg vannak olyan Rock műfajon belüli nemtommik amiben hörögnek, ordítanak és jellemtelen zenei felépítése az elviselhetetlenségig tupírozott borzalom. (nem a metálra gondolok), nah az ilyet legszívesebben LEHÁNYNÁM .. (bocs h vkit megbántok)

 

Víválászvegááász !! .. éljetek sokáig :P:D

Link to comment
Share on other sites

Ugyanannyira szeretem mindkét stílust. Jó, azért szeretni nem, mivel alapvetően én hands up-os vagyok, de nem értékelem le a rappet, se a rockot.

 

Rap: inkább az egyszerű, de szép darabokat bírom. Ez alatt azt értem, h nincs túlhangszerelve, mint a pl. Majkánál, hanem "olcsó" hangokból vannak összerakva, de jól. Eddig a B.U.G. Mafia tetszett a legjobban. Meg a rapben lehet sokféle zenei ötletet bevinni.

Amit nem bírok benne az, hogy vannak itthon is gyerekek, akik amúgy tök jól élnek, de a stílus kedvéért mégis kirekesztett csavargókká változtatják át magukat, és mindent megtesznek azért, hogy helyesen adják elő magukat hülyegyerekeknek, amikor nem is azok.

 

Rock: Nem sok új zenei ötletet lehet belevinni, mivel ugye a hangszerek meghatározottak. Inkább a klasszikusokat szeretem. AC/DC - Highway to Hell, szerintem ennél szebben panorámázott albumot nem fog senki még csinálni. 1979-ben készült, de rengeteg mai számot/albumot simán lepipál. Magát azt a "tiszta lüktetést" bírom, amit egyébként a hands up-ban is.

A rocknak itt említjük az ágait is? Mert akkor a metált akkor szeretem, ha a metálos csapatnak van egy sajátos hangszerelése, egy sajátos "íze". Ilyen magyarok közül a Depresszió meg a Echo of Dalriada. Nagyon bejönnek.

A punkok közül az ilyen "tüdüdüdüdüdü"-seket kedvelem :) Remélem értitek mire gondolok. Ez a folyamatos pengetés. Gondolom ilyet csak gépre felvéve copy-paste módszerrel lehet kihozni. HT - Búcsú. Nagyon profi hangzás. Igényes punk zene, zeneileg, keverésileg.

 

Itt is kb. azt nem bírom, amit az előzőnél, a züllő embereket, akiknek a "zene az életük", de még azt se tudják, az akkordokat eszik vagy isszák.

 

Nem akarok itt véesezni, mindkét műfajt lehet szeretni ugyanannyira, kinek ez, kinek az. Én azt szoktam mondani, hogy zene-zene, mind a kettővel dolgozni kell keményen, ha szép, színvonalas eredményt akarunk elérni.

Link to comment
Share on other sites

tényleg !!mi lenne aha a repperek a rockrol irnának pár szót, a rockerek meg a reppről :D majd én elinditom ezt a forradalmai mozgalmat:

 

én például becsülöüm a repperekben azt, hogy aki tényleg reppel ,( nem ilyen dopmen meg ilyenek ), hanem igy konkrétan improvizál, azoknak állandoan azon pörög az agya hogy mi legyen a következő sor(sorok) vagy hogy jöjjön ki a rím ilyesmi!

 

ui: ezt én ugy itam h fogalmam sincs rola hpogy hogy történik h igy élőbe tolják, szal én igy képzelem el, és biztos nehéz dolog

Link to comment
Share on other sites

Induljunk először is a ruházatból: a rockerek állatlában szakadt,tisztátlan fekete cuccokban járnak ami depresszióra utal legtöbbször és azért is hordanak feketét mert azt ritkán kell kimosni miután egy rekedtes k*csög hangú kiabálózó koncert után nyálas lesz a ruhájuk. A rapperek foglalkoznak a kinézetükkel pl. kondiznak mint állat ami szerint egy k*csög kis szarrágó csőkaru buzigyereket leütnek... pl. nézdd meg L.L. cool J-t. igen nem kispálya..

Álltalában a rockerek többet drogoznak a rapperek csak füveznek és nem hánnyák szét magukat egy buli után szétpiálva... Kár hogy nem adják be maguknak a rockerek az aranylövést pedig nem ártana. A csajok sokkal de sokkal szebbek a rap hip-hop műfajban mint a rockban remélem ezt nem kell túlecsetelnem. Kivétel pár rocker csajszi ( de csak páran vanak sajna..) :( A mai divatrap zenét megnézve meg csak annyit látok hogy sok pénz szép csajok akiket meglehet qrni ide-oda Miami beachen süttető seggű szép lányok szal ami kell és em hiszem el hogy ez ne lenne jó :) A rock műfajban csak azt látom a klippekben hogy feketeség mindenhol érfelvágás és a szövegértelmetlenség meg abban követve hogy üvöltenek torkaszakattukból... Ennyi... Amúgy egy rockot kedvelő srác voltam de mint látjátok 2 év leforgása alatt megváltozott a véleményem.. Peace.........

Link to comment
Share on other sites

Fáj, hogy sok annyira értelmetlen hozzászólást kell elolvassak, ami miatt nem érdemes már rágjam magam :)

Egyik zene stílust sem lehet egy napon emlegetni. De a tény az, hogy az utóbbi időben nagyon sok kompiláció jelent meg rap-rock (vagy akinek jobban tetszik rock-rap), amiből nagyon jó és érdekes dolgok sültek ki. Ezek után már csak azt mondhatom, hogy mindkét műfaj kompenzálja egymást.

De amúgy, én rocker vagyok. És megjegyzem. Volt hosszú hajam, de sosem voltam büdös. Nem tudom, hogy miért kellene általánosítani?

Most kb 30 éves vagyok :lol: és a születésem óta rockzenén nőttem fel. Kezdve Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath-tól, ma eljutottam a Dream Theater-ig, ami hatalmas (és szerintem még nem is büdössek :lol: ). De azon kívűl még hallgatok SOAD-ot, Slipknot-ot, Skindred-et (new metal-t úgy nagy általában), aztán meg avantgarde pszichedelikus progresszív metált (ezeket nem érdemes felsoroljam, mert szerintem nem sokan hallgatnak hasonlókat), ja, meg nem utolsó sorban Clawfinger az egyik nagy kedvencem (ami állítólag rap-metal-ként van bejegyezve :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

nekem hosszú a hajam, nem vagyok büdös és többnyire fekete ingben járok - bransi értelmetlen állítása máris megcáfolva!

Én nem szeretem a Slipknotot meg a hasonló halálbatorzított pogo zenéket, csakis klasszikus rockot, amiket Deus is felsorolt pl Led Zeppelin, Deep Purple (de benne vannak az aláírásomban is)

várom kommentedet bransi!

Link to comment
Share on other sites

Többet nem fogadom meg, hogy nem írok ide többet, mert úgy sem tudom betartani, amikor ilyen szánalmas arcok hozzászólásait látom, nem érzem, hogy meg kéne védenem a rock műfajt, de lehet kicsi felvilágosításra szorul egy-két a rock-ról rossz képet alkotó ember.

Én nem mondom magamat rocker-nek, habár rock és metal zenét hallgatok többek között és mégsem járok egyfeszt zenekaros pólóban, sőt az öltözködésemről senkinek nem jön le, hogy esetleg rocker lennék és ez nagyon sok emberrel így van. Azért bransi sem tagadhatja, hogy néha raperekre jellemző lezserebb ruhákat ölt magára, ha egyáltalán van annyira igényes, hogy fel tudjon öltözni "normálisan". Érdekes módon elég sok koncerten voltam már és nem nyálazták össze magukat, nem voltak beszívva stb stb az előadók. A barátocskánk ismét abba a hibába esett, hogy keveri a szezont a fazonnal. Ugyanis ő a Depressziót hozza fel példának, ebből is látszik, hogy nem nagyon van tisztába a rock fogalmával. És nem is rock-ról beszéltél, hanem vmi alrock, nu-metal sz@rságról. Több zenekedvelő ember által említett együttesek a rock kategóriába sorolhatóak: Led Zeppelin, Deep Purple..., de ezen együttesek ismerete híján nehéz is bármilyen valós jellemzőt mondani. Amit a TV-ben látsz azok a sztárok és lemerem fogadni, hogy te sem a VH1-et nézted pl péntek este, amikor is a Friday Rocks megy, hanem mondjuk a VIVA TV-t. És eléggé szánalmas, hogy a magyar nyelvtannal elég gyérül állsz ún rapper létedre, akik úgy tudom, hogy a szövegeikkel keresik a pénzüket. Az meg csak szemfényvesztés és parasztvakítás, hogy a rapperek gyúrnak, a bőrük alatt is pénz van a klippjeikben és millió agyonsminkelt csaj rajongja őket körül, tudod ezzel akarják a figyelmet elvonni az állítólagos zenéről.

 

Deus! A Dream Theater az téleg nagyon ott van és tényleg nem büdösek, aztán nem is nagyon van szükségük klipekre, 20 év alatt asszem 6-7 klipjük jött ki, de hát nem is az a banda, akinek klipekre lenne szükségük ahhoz, hogy a világ megismerje őket. A Dream Theater-t csak az nem ismeri, aki nem akarja.

 

Sztem ennyi és mondhatnánk visszatértem :D Sok embernek nem nagy örömére hihi

Link to comment
Share on other sites

Szóljon vki, ha nem így lenne, persze vannak sztár rock, de inkább metal csapatok, akiket inkább a VIVA TV-n látni, hát azokról ne is beszéljünk, de azért a rock az mégis csak rock és nem VIVA színvonal. Pl szombaton voltam Bryan Adams koncerten, ami inkább rock zene, mint bármi más és érdekes módon mindenki kibírta lökdösődés, anyázás, hörgés, pogózás... nélkül, csak ezt senkit nem érdekel. Mikor lát az ember a VIVA TV-n Bryan Adams-től klipet vagy koncertfelvételt? Ebből is látszik, hogy Magyarországnak mi jelenti a színvonalat, bár a külföldi VIVA sem egy nagy szám, de azért mi mindig bebizonyítjuk, hogy mindig van lejjebb, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...