Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Látom azért a rock stíluson belül is vannak nagyon p*raszt arcok,szdani erre a nagyon jó példa,de örülök,hogy nem csak a G-Unite fanok közül kerülnek ki a hozzá nem értő fazonok!

Jah és CHOSEN király az avatarod,nem a What's happening-ből való? :D

Link to comment
Share on other sites

Ezzel a trágya rap szöveggel csak az inteligenciád (esetleg a korod is, 94-be születtél?) írtad le, és sértettél meg másokat.

 

Nem tetszik. Egyáltalán nem élvezed. Ennyi. Pont ... nem másokat kell, ilyen szöveggel megsérteni.

Link to comment
Share on other sites

De amúgyis már megdumáltuk hogy nem paraszt rockerek meg paraszt rapperek vannak hanem paraszt emberek :D

Viszont azt ki lehet találni hogy fiatal, a fiatalokkal meg nem kell törődni :D ők úgyis állandóan érvek és tapasztalat nélkül próbálnak magyarázni.

Bár azért 15 fele az emberek azért felnőhetnének egy kicsit szellemben is.És aki elmúlt tizenöt azt már nyugodtan nevezhetjük parasztnak ha hasonlóan viselkedik :D

Link to comment
Share on other sites

szdani az ilyen te fajtád miatt van rossz szájizük az embereknek rólunk, rockerekről.

 

Nem szereted, ennyi. Én sem szeretem, mégse oltom le a rappereket, hogy milyen szar a zenéjük.

Link to comment
Share on other sites

nem csak zenéből áll a világ, attól hogy vki más zenét hallgat, attól még lehet ember...

 

Persze lehet ember és nem is kell feltétlenül párhuzamot vonni zenei ízlés és emberi értékek között. De úgy gondolom, hogy akik pl techno-t vagy disco-t hallgatnak csak, talán közülük többekre igaz, hogy egyszerűbb felfogásúak, persze ez sem baj. NEM általánosítani akarok, de azok a "zenék" igencsak monotonak, amennyire tudom még szöveg sincs bennük, tehát semmilyen szellemi kihívást sem jelent a hallgatásuk. A nem magyar nyelvű dalszövegek, akár rap, akár rock esetén, mégiscsak valamiféle agyi aktivitást okoznak, ha figyeljük a szöveget (rap-nél főleg, mert ott gyorsabb a szöveg (általában ((gondolom én))), rock-nál pedig külön lehet figyelni a hangszeres trükköket és a szövegeket is. A progresszív rock bandák pedig különösen összetett dolgokat is alkotnak, ott tényleg tudatosan kell figyelni.

Link to comment
Share on other sites

De úgy gondolom, hogy akik pl techno-t vagy disco-t hallgatnak csak, talán közülük többekre igaz, hogy egyszerűbb felfogásúak, persze ez sem baj. NEM általánosítani akarok, de azok a "zenék" igencsak monotonak, amennyire tudom még szöveg sincs bennük, tehát semmilyen szellemi kihívást sem jelent a hallgatásuk.

Az a baj, hogy még életedben nem hallgattad egyiket se és ezért agyatlan előítéleteket hozol létre :)

Rosszul tudod, szövegek igenis vannak.

Aki meg a kihívás miatt hallgat zenét egyszerűen hülye :]

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy még életedben nem hallgattad egyiket se és ezért agyatlan előítéleteket hozol létre :)

Rosszul tudod, szövegek igenis vannak.

Aki meg a kihívás miatt hallgat zenét egyszerűen hülye :]

 

 

Magamtól tényleg nem hallgattam, de gyakran előfordul, pl buszon, hogy el kell viselnem ahogy más bömbölteti a kis zenéjét. Amit írtam pedig nem előítélet, hanem az eddigi tapasztalataim nyomán kialakult vélemény. Amikor mondtam hogy nincs szöveg, akkor inkább a technora gondoltam, abban még nem hallottam szöveget, a discoban ott előfordul. Zenét pedig nem a kihívás miatt hallgatok. Korábban pedig arra céloztam, hogy a zenehallgatás is vezethet szellemi fejlődéshez, ha olyan zenét hallgatsz amiben lehet valamire figyelni. A techno és disco szerintem nem ilyen.

Link to comment
Share on other sites

Se a rock zene se a hip-hop. Ezek a zenék szórakozásra vannak, nem tudsz belőlük tanulni.

Ami a fejlődésedhez vezethet az max a klasszikus zene. De az sem a szó szoros értelmében vett szellemi fejlődés..

 

A zene tényleg szórakozásra van, de szerintem lehet tanulni is belőle. Pl ha egy rockbanda mitológiai, vagy történelmi témákat dolgoz fel. Nem több száz oldalnyi információra gondolok, hanem esetleg hasznos információmorzsákra. Vagy ha összetettebb zenét hallgatsz, több hangszerrel, akkor a megfigyelőképességedet fejlesztheted. Meg az angol dalszövegekkel a nyelvérzéked, legalábbis én nem vagyok perfekt angolból és ha hallás alapján érteni akarom a szöveget, akkor igencsak oda kell rá figyelnem.

Link to comment
Share on other sites

Az mekkora hülyeség, hogy a rock zene csak szórakozásra való... Igenis nagyon sok rock zenekar szövegi előremutatóak, van értelmük és akadnak olyanok, hogyha az ember azt követi, akkor talán a világot jobbá tehetné... Na meg tényleg a történelmi zeneművek. Iganeis van mondanivalója többnyire és nem elvétve!...

Link to comment
Share on other sites

asbi ....

 

olyant állitani hogy a rock zene csak szórazokásra való elég merész.. uyganis a rockzenén belül vannak oyan műfajok, amik igencsak összetett zeneiséget hordoznak magukban, és még a szöveg is mond valamit. hasonloan összetett és bonyolult a klasszikus zeen , ami igen csak sok közös vonást hordoz a rock és metálzenével.a rockzene ugen is kihivás az agynak !

Link to comment
Share on other sites

olyat állítani, hogy nem a pénz és a szórakoztatás a lényeg, badarság. erről szól manapság a zene és ez mindegyikre igaz..

ugyanúgy mondhatjuk egy elektronikus/rock/hiphop számra, hogy összetett és a szöveg is mond valamit. ettől függetlenül azért készült, hogy te megvedd az albumot és, hogy szórakoztasson. ugyanis ők ebből élnek.. mert, ha megveszed az albumot és nem élvezed, akkor nyilván nem fogod megvenni a következőt, így éhen halnak..

ami kivétel ez alól az a különböző stílusok underground "szekciói". ők tényleg csak azért csinálják a zenét, hogy 1. neked jót tegyenek, és szórakoztassanak 2. kiírják magukból az érzéseiket (ez inkább hiphop-ra jellemző) 3. mainstream felé törjenek. de persze ezeket a zenéket ingyen hozzáférhetővé teszik.

Link to comment
Share on other sites

Sok együttesnél a pénzről szól, de nagyon soknál nem, én így gondolom. Azzal sem értek egyet, hogy csak az underground zenészek csinálják szívből amit csinálnak. Manapság pedig a netről szinte bármit le lehet szedni, nemcsak a mainstream zenéket. Ezzel persze az együtteseket károsítják, de ha valakinek tényleg tetszik egy adott album (és van pénze), akkor elmegy a boltba és megveszi, mert egy eredeti lemez mégiscsak egy eredeti lemez. Mellesleg nem egy, nem két zenekar tagjai dolgoznak a zenélés mellett, mert vagy nem elég tehetségesek, vagy csak alulbecslik őket, esetleg olyan rétegzenét játszanak, amit 100 emberből 5-en hallgatnak és ezért hiába jó amit csinálnak, mégsem veszik annyian.

Link to comment
Share on other sites

Ha azt nézzük, akkor minden zenei stílus szórakozás, mert a zene lényegébe arra van, hogy szórakoztassa az embert, mint mondjuk a filmek. Vagy legalább is nagy részük. Mert készülnek azért olyan zenék is, amik még a rajongóknak is kín hallgatni. Vnnak akik pénzért csináljak, meg azért, hogy tv és rádiósztárok lehessenek, de nagyon sok bandával ezek a médiák nem foglalkoznak, mégis híresek, és mégis megveszik a lemezeiket az emberek/rajongók. PL én is megveszem David Gilmour új koncert DVD-jét, ami közel 10e FT, mert 1. zene, 2. igényes, 3. eddig még senki nem halt bele, hogy meghallgatta, 4. van mondanivalója 5. szórakoztat! Még 40 év zenélés után is tud olyat mutatni, amit mások már 1-2 év után kiégve még csak meg sem közelíthettek. Lényegébe az van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...