Jump to content
PirateClub.hu

Kifejlesztették a láthatatlanná tevő szőnyeget


retry
 Share

Recommended Posts

Közelebb kerültek a láthatatlanná tévő köpeny megvalósításához. Pár mikrométeres felületet már el tudnak tüntetni a Kaliforniai Egyetem kutatói.

 

Az amerikai Berkeley Laboratórium és a Kaliforniai Egyetem kifejlesztett egy anyagot, amely már meglehetősen megközelíti a láthatatlanná tevő süveg fogalmát. Új, a kutatók szerint sokat ígérő megközelítéssel jutottak el a megoldáshoz. A nagyobb tárgyak eltűnését lehetővé tevő anyag azért még várat magára - egyelőre csupán egy pár mikrométeres felületet sikerült eltüntetni.

 

"A láthatatlanság problémájára új megoldást fejlesztettünk ki, amely dielektromos - áramot nem vezető - anyagokon alapszik" - magyarázta a kutatás vezetője, Xiang Zhang, aki a laboratórium és az egyetem munkatársa is egyben.

 

Zhang csapatának sikerült csak dielektromos anyagok segítségével kifejleszteni egy láthatatlanná tevő szőnyeget. Amennyiben alátesznek egy tárgyat, a szőnyeg felülete speciális nanostruktúrájának köszönhetően mégis teljesen simának tűnik - a tárgy így a szemlélők szeme előtt láthatatlan lesz.

 

 

 

A kutatócsoport kísérletei során egy 3,8 mikrométerszer négyszáz nanométeres felület esetében, infravörös fényben bebizonyította, hogy ez a megközelítés működik - tudósítanak a Nature Materials című szaklapban.

 

Az új láthatatlanná tevő köpeny felülete Zhang szerint a színtisztán dielektomos anyagokból álló összetétele és formatervezése következtében növelhető. Az anyagkutató abban is bízik, hogy ezzel a megközelítéssel és precízebb elkészítéssel megvalósítható a látható fény tartományában is "működő" anyag - így lehetővé téve az igazi, emberi szem által észlelhető láthatatlanságot.

 

A kétdimenziós szőnyeg sem végleges elgondolás. "Következő célunk, hogy mindhárom dimenzióban működő köpenyt hozzunk létre" - hangsúlyozza Zhang.

 

A kutató a dielektromosanyag-megközelítésben látja a reményt álmai megvalósulására. Az új felfedezés nem csak a láthatatlanságot hozza közelebb, hanem lehetővé teszi, hogy a fényt hasonlóképp más területeken is manipulálni lehessen - például nagyteljesítményű, újszerű mikroszkópok vagy gyorsabb számítógépek esetében.

 

Szerintem érdekes, kitudja mi lesz még a jövőben kifejlesztve. talán a teleportálás? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem fölösleges ezzel a témával foglalkozni. Ha kifejlesztenék akkor úgyis lenne olyan ember aki ezzel visszaélne és gyilkolna, bankot rabolna stb.

 

Nem látom értelmét.

Link to comment
Share on other sites

Az amerikai Berkeley Laboratórium és a Kaliforniai Egyetem kifejlesztett egy olyan anyagot, amely már meglehetősen megközelíti a láthatatlanná tevő süveg fogalmát.

 

invi_884035118_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Új, a kutatók szerint sokat ígérő megközelítéssel jutottak el a megoldáshoz. A nagyobb tárgyak eltűnését lehetővé tevő anyag azért még várat magára - egyelőre csupán egy pár mikrométeres felületet sikerült eltüntetni.

 

Zhang csapatának sikerült csak dielektromos anyagok segítségével kifejleszteni egy láthatatlanná tevő szőnyeget. Amennyiben alátesznek egy tárgyat, a szőnyeg felülete speciális nanostruktúrájának köszönhetően mégis teljesen simának tűnik - a tárgy így a szemlélők szeme előtt láthatatlan lesz.A kutatócsoport kísérletei során egy 3,8 mikrométerszer négyszáz nanométeres felület esetében, infravörös fényben bebizonyította, hogy ez a megközelítés működik - tudósítanak a Nature Materials című szaklapban.

 

Az új láthatatlanná tevő köpeny felülete Zhang szerint a színtisztán dielektomos anyagokból álló összetétele és formatervezése következtében növelhető. Az anyagkutató abban is bízik, hogy ezzel a megközelítéssel és precízebb elkészítéssel megvalósítható a látható fény tartományában is "működő" anyag - így lehetővé téve az igazi, emberi szem által észlelhető láthatatlanságot.A kétdimenziós szőnyeg sem végleges elgondolás. "Következő célunk, hogy mindhárom dimenzióban működő köpenyt hozzunk létre" - hangsúlyozza Zhang.

 

A kutató a dielektromosanyag-megközelítésben látja a reményt álmai megvalósulására. Az új felfedezés nem csak a láthatatlanságot hozza közelebb, hanem lehetővé teszi, hogy a fényt hasonlóképp más területeken is manipulálni lehessen - például nagyteljesítményű, újszerű mikroszkópok vagy gyorsabb számítógépek esetében.

 

"A láthatatlanság problémájára új megoldást fejlesztettünk ki, amely dielektromos - áramot nem vezető - anyagokon alapszik" - magyarázta a kutatás vezetője, Xiang Zhang, aki a laboratórium és az egyetem munkatársa is egyben.

 

 

Forrás:www.5perc.hu

Link to comment
Share on other sites

Hudi én is az ilyen dolgok miatt utálom az ilyen kísérletezgetéseket. De azért gratula nekik. Tiszta Harry Potter :D

 

 

Off : Amúgy látszik, h ti semmit nem hisztek el... -..- Ez Photoshop, az Photoshop. Valaki betesz valami érdekes vagy szép képet egyből ez Photoshop, az Photoshop -..-

A bolhákat sem látod mégis élnek...

Link to comment
Share on other sites

Ezek addig sztorik amíg kinem fejlesztik őket, ezeket a cikkeket fellehet vinni címlapra, hogy "hóóó, mi már majdnem megcsináltuk" meg mittomén... aztán hogyha sikerül nekik megcsinálni (3D, teljes láthatatlanság) akkor meg 7 pecsétes titok lesz...

 

Mindamellett én örülnék 1 köpenynek :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ami a gyógyászatban gyógyír, az a háborúban eszköz. Mennyi dolog volt ami eleinte az emberekért készült aztán egymás ellen lett fordítva.. A gépfegyver feltalálása ugyan ez volt. Jó szándékkal csinálták, hogy így kevesebb katonát kelljen behívni, mert 1 is elég pusztítást okozhat, de nem ez lett. Megjegyzem, hogy az agyhullámokkal működtethető dolgok is kamunak indultak és láss csodát, Amerikában már játék is van hozzá, kell egy headset azt viszlát xD Francért nem hozzák Europába is.. Na lényeg a lényeg:

 

Te meglátsz valamit, és azt kérdezed: "miért?", de én megálmodok sosem volt dolgokat, és azt mondom: "miért ne?". - George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...