Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

Tévez szeret itt játszani, csak hát az a gond, hogy méltatlanul kevés játéklehetőséghez jut, ilyen helyzetben pedig bárki bármennyire szeret is egy klubot és szeret ott játszani, a saját érdekeit szem előtt tartva távozni kénytelen :unsure: Remélem sikerül őt megtartanunk, mert így a szezon végére már én is visszatértem arra a véleményre, miszerint Tévez jobb, mint Berbatov ;)

 

Amúgy colt.45, szó sincs arról, hogy leírtak volna minket a szezon elején a nem túl kimagasló játék, nehézkesen hozott meccsek, stb. miatt! A tavalyi szezont is hasonlóan gyengén kezdtük, és akkor is bajnokok lettünk; és hát így volt ez idén is ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

533.jpgHull City - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gif Angol bajnokság, 38. forduló) - 2009. május 24., vasárnap, 17:00 (A közvetítésről információ lejjebb)

 

Holnap jön a bajnokság zárómeccse. A találkozónak már semmiféle tétje nincs, így részben ezen okból, de leginkább a szerdai BL-döntő miatt Ferguson biztosan szinte egy "D-csapatot" fog pályára küldeni, mellesleg a Hull az életéért harcol, így nem elképzelhetetlen még az sem, hogy kikapunk, de most már semmit nem számít, mert bajnokok vagyunk ;) (persze azért még mindig messze-messze mi vagyunk az esélyesebbek a holnapi meccsen!) Persze azért remélem, hogy a csapat győzelemmel fog búcsúzni ettől a bajnokságtól ;)Go MU!

 

A közvetítéssel kapcsolatban: Mivel a záró fordulóban minden bajnokit egy időpontban játszana, így értelemszerűen csak egy meccset közvetítenek élőben; a legtöbb helyen az Eurosport2-höz a mi meccsünk van beírva, de a csatorna hivatalos oldalán egy másik találkozó szerepel az élő közvetítésnél, és a Manchester meccsét este 7-kor ismétlik teljes terjedelemben :huh: (szóval nem csak egy egyórás összefoglaló) Hát nem tudom, majd meglátjuk, nagyon remélem, hogy a bajnok meccsét adják le zárásként élőben, de ha netán nem, akkor majd adok online közvetítéses linket ;)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Hát holnap szerencsére már tét nélküli számunkra meccs :) De a Hull még a kiesés ellen küzd remélem játszanak még 1 jó meccset így utoljára :)

Utána meg bl döntő hahá már alig várom...

Aztán jön a nyár és jönnek az átigazolási kínok h marad e ronaldo, tevez stb. kik jönnek esetleg hmm lesz izgalom...

Link to comment
Share on other sites

Hull City 0-1 Manchester United (Gibson 24.)

 

Szépen zártuk a bajnokságot, hisz az utolsó fordulóban is nyertünk, annak ellenére, hogy a szezon legtartalékosabb csapatával álltunk ki (mármint hogy ebben az idényben sohasem volt ennél tartalékosabb kezdőnk - persze a BL-döntő miatt ez teljesen érthető) Így tehát 90 ponttal (28 győzelem, 6 döntetlen, 4 vereség) zártuk a szezont, négy egységgel megelőzve a most szintén győzelmet arató Liverpool-t.

 

És ahogy a címvédést követően Ferguson is mondta, jövőre egyértelmű cél a 19. bajnoki cím, amivel a Manchester Angliában egyeduralkodó lehet az összesített bajnoki címek számában. Úgy legyen! ;)

 

GLORY, GLORY MAN. UNITED!

 

Ui.: Az Eurosport2 hivatalos oldalán közöltek voltak a helyesek, valóban nem ezt a meccset közvetítették élőben. Viszont most megy az ismétlés, én meg is nézem.

Link to comment
Share on other sites

Megnyertük ezt az utolsó meccset is, és ez jó, igaz elég tartalékos volt a csapat, de így is mi voltunk a jobbak! :D

Egy dolgot sajnálok nem Ronaldo lett a gólkirály, hanem Anelka, bár fogamam sincs miért(ugyanannyi gólt rúgtak mindketten,18-at)valószínűleg azért mert a franciát kevesebbszer alkalmazták a Chelsea edzői! Mennyi "szakember" is ült azon a bizonyos padon? 2-3? Fene tudja! :lol:

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Krisay: Ha ennyire tudatlan vagy akkor ne is írj semmit <_< Igen Anelka lett a gólkirály és 19 találattal <_< Ronaldonak 18 van. Nem a KépesSportot kellene olvasgatni <_<

 

valószínűleg azért mert a franciát kevesebbszer alkalmazták a Chelsea edzői!

ekkora hülyeséget is csak Te írhatsz....

 

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Igen, azért télleg nem lett volna rossz, ha Ronaldo szerzi meg a gólkirályi címet. Szerintem ő inkább megérdemelte volna, mint Anelka... (persze, most lehet jönni, hogy a francia lőtt több gólt meg minden; de nem kell... - ezt most természetesen nem a Manchester-fanokra értem) Egyébként azért lett Anelka a gólkirály, mert a Chelsea mai meccsén a 19. gólját rúgta (de ha ma nem lőtt volna gólt, akkor is ő kapta volna a díjat, mert az a szabály, hogy azonos gólszám esetén az nyer, aki később lőtte az utolsó gólját :huh: ) De azért attól függetlenül, hogy Ronaldo nem lett gólkirály, egyértelműen láthattuk, hogy egy "fél-Ronaldo" (a tavalyi és az idei formája közti különbségre célzok) is tud gólkirály lenni; idén ettől egy találattal maradt el, de sebaj (a bajnoki cím a lényeg úgyis, még számára is), majd jövőre! ;)Go Ronaldo, Go MU!

Link to comment
Share on other sites

sajnálom, hogy Anelka lett a gól király.... de azért mi se nyerhetünk meg mindent:)

 

amugy nem tudom ki követte figyelemmel Forlan(ex manchesteri csatár) hajráját amivel megnyerte a spanyol bajnokságot. Nem akarok hazudni, de a legutolsó 7 meccsén 10(tíz) gólt szerzett. ez is kicsit mutatja, hogy mekkora a különbség az angol és a spanyol a bajnokság között. nálunk Forlan egy csere csatár volt, a csapatba ahol most játszik(atletico madrid azt hiszem) pedig alap ember és ontja a gólokat. illetve érdemes visszaemlékezni Messire a chelsea elleni meccsen. ha nem mondja a kommentátor könnyen azt hihettem volna, hogy nincs is a pályán. Ronaldot ezért tartom sokkal jobbnak, mert ő neki egész évbe az angol védelmeket kell ostromolnia, ameddig Messinek a nem túl erős spanyol védelemmel kell megküzdenie.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

649.jpgBARCELONA - MANCHESTER UNITED3829.jpg
Bajnokok Ligája-döntő
2009. május 27., szerda, 20:45
Élő közvetítés: M1 (20:10-től)

A szezon legnagyobb és minden bizonnyal legfontosabb meccséig már csak két nap van hátra. Őszintén szólva az idény elején nem voltam arról teljesen meggyőződve, hogy eljuthatunk ide; de most már úgy látom, túlzott befolyással volt rám a történelem :) (a BL-ben még nem volt címvédés, az utóbbi években a címvédők nem jutottak tovább a nyolcaddöntőnél, stb.) Itt vagyunk, és ez a lényeg! ;)

Nagyon nehéz dolgunk lesz a Barca ellen, főleg hogy úgy néz ki, Iniesta és Henry is felépül(t) a sérüléséből, így összeállhat a Xavi - Iniesta páros a középpályán, és az a bizonyos nagy támadótrió is. Ha nyerni akarunk, azt kizárólag úgy érhetjük el, ha semlegesítjük az előbbi kettőst, és akkor gyakorlatilag 'elhal' a katalánok játéka (ahogy ezt a Chelsea elleni meccseiken is láthattuk) Mindenesetre az bíztató, hogy milyen védelemmel kell majd szembenéznünk: ahogy azt már jó ideje tudjuk, Márquez és Milito sérülése, illetve Daniel Alves és Abidal eltiltása miatt minden bizonnyal egy Puyol - Piqué - Yaya Touré - Sylvinho féle hátsó alakzat próbálja majd útját állni a Manchester-nek, ami azért nem kicsit tűnik instabilnak :huh: A két szélen például sebességben Ronaldo (és Park, vagy akit Ferguson pályára küld; de vélhetően a koreai fog kezdeni) simán veri a Barca védőit, Piqué nem rossz játékos ugyan, de még nagyon rutintalan (azt is mondhatnám, kicsi még egy ekkora feladathoz), Yaya Touré pedig korántsem belső védő; ráadásul Rooney-val kell majd szembenézniük ;) A csapatunk többi részét illetően nincs változás, Fletcher ugyebár eltiltott, Ferdinand nagy valószínűséggel rendbejön a találkozóra, így tulajdonképpen Ferguson a legerősebb összeállításban küldheti pályára a csapatot. Szerintem egyébként egy Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidics, Evra - Anderson, Carrick, Scholes / Giggs - Park, C. Ronaldo - Rooney összetételű kezdő tizenegyre számíthatunk.

A legnagyobb diadalt a szezon utolsó meccsén arathatnánk, nagyon remélem, hogy meglesz a címvédés, és úgy zárhatjuk majd le az idényt, hogy a négy nagy trófeából hármat megszereztünk (bajnoki cím, BL-győzelem, Ligakupa-győzelem; csak az FA-kupa hiányzik), és mellettük van még két 'kisebb' (Community Shield, Klub VB) Ehhez már "csak" az kell, hogy szerdán legyőzzük a Barcát. Ha már idáig eljutottunk, nincs megállás. Hajrá!

GLORY, GLORY MAN. UNITED!
Link to comment
Share on other sites

Az életemben nem néztem meg egy meccset sem , de úgy döntöttem ezt meg fogom tekinteni. :)

Link to comment
Share on other sites

spdeluxe, hidd el, jól teszed ;) A két csapatot ismerve nem hiszem, hogy csalódni fogsz a meccsben. Meg hát ez egy BL-döntő, sporttörténelem (lehet, hogy legenda lesz belőle... :) ), ezt kötelező látni (legalábbis azoknak, akik egy kicsit is szeretik a focit) Go MU!

 

Ui.: A mérkőzés játékvezetője egyébként a svájci Massimo Busacca lesz (ha valakit esetleg érdekelne, a játékvezető eddig 32 meccset dirigált a BL-ben (pl.: idén a Porto 0-1 Manchester-t), ott volt a tavalyi EB-n (ő bíráskodott pl. a német-török elődöntőn), és ő vezette a Sevilla által 2-2-es döntetlen után az Espanyol ellenében tizenegyesekkel megnyert 2007-es UEFA-kupa döntőt is)

Link to comment
Share on other sites

én úgy tudom, 4-4-2-be megyünk fel, Ronaldo lesz a feltolt csatár

ha Anderson, Carrick és Scholes is fent lesz, szerintem van rá esély hogy kapott gól nélkül fejezzük be;

szerintem is igaz az, hogy Messinek könnyebb dolga van, egyrészt azért amit mondtatok, hogy gyengék a védők, a másik meg az, hogy Angliában MINDENKI védekezik is (oké, Berbatov nem) azért idén is jópárszpor láttuk Rooneyt vagy Tevezt a saját térfelünkön becsúszva szerelni, a középpályásokról nem is beszélve. Látszott is a Barca-Chelsean, egyszerűen nem tudtak mit csinálni, nekünk erősebb támadósorunk van, mint a Chelseanek, nagyobbak is az esélyeink:)

Link to comment
Share on other sites

kimice-nek igaza van, bár én eddig ebbe bele se gondoltam :) : mindig (legtöbbször) csak az volt a téma, az alap, hogy miként lehetne hatékonyan védekezni a Barca 'fantasztikus' támadójátéka ellen, de az sosem került elő, hogy mi a helyzet a védelmükkel :huh: És bizony egy ilyen összeállítású katalán hátvédsor nem nevezhető éppenséggel ilyesztőnek (és a kapusokról se feledkezzünk meg, Van der Sar és Valdés között van egy "kis" különbség) ;)

 

én úgy tudom, 4-4-2-be megyünk fel, Ronaldo lesz a feltolt csatár

Ezzel kapcsolatban továbbra is azt mondom, amit eddig: szerintem öt középpályással és egy csatárral fogunk felállni; a középpályán kell a "betonfal" a Xavi - Iniesta páros levételére, de szükség van igazi szélsőjátékosokra is, illetve egy ilyen Barca-védelem ellen azt is mondhatjuk felesleges a két csatár. Ha valamiben, akkor ebben a 4-3-2-1-féle felállásban biztos vagyok ;)

Link to comment
Share on other sites

Előbb hív fater, hogy menjek el a boltba bevásárolni az esti meccsre, mondom mivan?? :lol: :lol:

 

Ez is igaz, hogy a Manchester nem állhat be bunkerfocit játszani, tartani kell a labdát és támadásokat építeni, Ronaldo gyorsaságát kihasználva el kell verni az erősnek tényleg nem mondható Barca védelmet.

Remélem Rooney kezdő lesz ,és persze Anderson is!

 

Van egy olyan érzésem, hogy ez a meccs az Anderson,Carrick pároson dől majd el.

Link to comment
Share on other sites

Ferdinand teljesen felépült a sérüléséből, így -ahogy az várható is volt- ott lehet a szerdai BL-döntőn. Ezt maga a játékos is megerősítette a hivatalos oldalon is olvasható közleményében. Ferdinand nagyon kell ebbe a védelembe, nélküle fele annyit sem érne a hátvédsor (főleg egy ilyen ellenféllel szemben), így viszont, hogy Rio barátunk játszhat, a legerősebb összeállítású védelmet állíthatja ki Ferguson, ami ellen rettenetesen nehéz dolga lesz ennek a Barca-féle támadótriónak. Hát még ha a középpályán kiveszik a játékból Xavi-t és Iniesta-t... ;)
Link to comment
Share on other sites

Itt van hát a nagy nap. Volt már néhány ilyen ebben a szezonban, de ez a legnagyobb :);) A meccsel kapcsolatban itt és a BL-topikban már mindent leírtam, amit csak lehetett, így most ilyesfajta részletezésbe nem is mennék bele (persze csak amíg valaki más nem kezdeményezi :) ) A meccs előtt még úgyis feljövök (és még most is leszek egy ideig), úgyhogy most még nem mondonék semmi különösebbet, csak a már jól megszokott mondatot :)

 

GLORY, GLORY MAN. UNITED!

Link to comment
Share on other sites

Hát a győzelemben mindenképpen reménykedhetünk, sőt.. Csak nehogy az legyen hogy a Barca felszívja magát és csitt-csatt( bár kétlem hogy nagyon lehagynának, ha egyáltalán lehagynak :) ) Én azért ma mindenképpen egy címvédést szeretnék látni, (ahogy a világon több százezer vagy millió MU-fan) nem pedig "trónbitorlást". :happy:

Fergusson mester képességeit nincs értelme cáfolni, így biztos vagyok benne, hogy a (talán a világ-)legjobb keretével állunk ki a spanyolok ellen.

 

Chosen: Nem tudom mire gondolsz azzal a kijelentéssel, hogy ilyet is csak én írhatok, hisz próbálok minél nyelvtanilag helyesebben leírni a véleményem. Azt azért még elmondom hogy nem a Képes Sportból néztem az eredményt, hanem a Premier League hivatalos oldaláról. Csak éppen nem volt akkortájt még frissítve! És kérlek ne haragudj (ahogy a többi Chelse-fan se haragudjon) az "Anyálkázásért". Csak egy kicsit dühös voltam! Eredetileg ez egy sport, csak kicsit elfajulnak mindig az indulatok a bajnokság, Bl stb.. végére. ;)

Link to comment
Share on other sites

A meccs előtt másfél órával még felnéztem egyet, de nem maradok sokáig, el kell foglalnom a tévét :) Bár a meccs kezdetéig azért maradok online, közbe-közbe írok, ha úgy adódik. Felesleges a korábban leírtakat mégegyszer megismételni, a lényeg, hogy a Manchester-nek ma nyernie kell! ;) Azt hiszem ha sikerülne a címvédés, már egyértelműen kijelenthetnénk, hogy a miénk a világ legjobb csapata! :happy: De egyelőre a döntő a legfontosabb, minden más majd utána. Én legközelebb holnap délután, de valószínű, hogy csak este leszek fent (most még itt leszek persze)

 

Megvannak a hivatalos kezdőcsapatok:

Barcelona: Valdés - Puyol, Piqué, Yaya Touré, Sylvinho - Xavi, Busquets, Iniesta - Messi, Eto'o, Henry (Cserék: Pinto, Cáceres, Gudjohnsen, Krkic, Seydou Keita, Pedro Rodríquez, Muniesa)

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidics, Evra - Anderson, Carrick, Giggs - Park, C. Ronaldo - Rooney (Cserék: Kuszczak, Berbatov, Nani, Scholes, Rafael, Evans, Tévez)

 

Amit korábban is mindig mondtam, beigazolódott, Ferguson 4-3-2-1-ben küldi pályára a csapatot, bár az előzetes információk szerint Ronaldo folyamatosan fel fog lépni Rooney mellé a csatársorba (az is lehet, hogy váltogatják majd a helyüket, és Rooney néha visszajön szélsőnek, ahogy azt már nem egy meccsen láthattuk tőle)

 

Annyit még megjegyeznék, hogy egy évvel ezelőtt, a győztes BL-döntő idején még nem voltam aktív a fórumon; azóta egy nagyon jó Manchester-es közösséget ismertem meg itt, örülök, hogy veletek együtt szoríthatok a csapatért ;)

 

Jó meccsnézést és jó szurkolást Mindenkinek! ;)

 

GO REDS! GLORY, GLORY MAN. UNITED!

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Már csak percek kérdése, és a megnyitóval elkezdődik a 2008-2009-es szezon BL-döntője! :happy: Még egyszer a meccs előtt visszahúzott ide, ehhez a topikhoz a szívem :) , de amint a csapatok felállnak, már kapcsolom is ki a gépet, és onnantól fogva csak a meccsre figyelek ;) Utána pedig majd remélhetőleg jöhet az ünneplés. HAJRÁ MANCHESTER!

 

GLORY, GLORY MAN. UNITED!

Link to comment
Share on other sites

Félidőben hátrányban vagyunk.. :S Ez igen sajnálatos! Vidicet vagy le kell cserélni, vagy szedje össze magát, vagy nem tudom, de ez így nem lesz rendben!!! Gigss ahogy mondod kimice,mintha nem is lenne a pályán!! :angry:

Persze hogy nyomás van rajtuk, de attól függetlenül KELL a gól vagy gólok kellenek!!! Ez a szerencs gólBarca részről pedig nagyon felhúzta az agyam! Kevesebbet lőnek kapuba, húzzák az időt nagy részben! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Igazából nem az igazi a szélső játék park se giggs se nyújt nagyot...

Hát jön tevez szerintem a szünetben szükség is lesz rá <_<

Nincs még veszve ez a meccs látszik h ronaldoban még van 1 gól a szünetben fergienek rendbe kell rakni a fejeket, mert nem lesz ez így jó <_<

Link to comment
Share on other sites

80.percben 2-0 a Barcelona-nak! :angry2: Úgy érzem ma még szétütöm az éjjeli lámpám!!!! Eddig mindvégig hittem a címvédésünkben, de most már kilóméterekre van a trófea! :(

szerk: Nyertek a katalánok! Ez van! <_< Egyértelműen jobbak voltak nálunk, sajnos..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...