Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajánlották nekem ezt a configot:

Gigabyte GA-EP45-DS3

Intel C2D E7200

2x1GB CSX CEC 800MHz

Sapphire HD4850

FSP BS II. 500W

 

Mindeki azt monja h az E7200 jól tuningolhatómeg minden de én nem akarom tuningolni!Hogy ha nem akarom tuningolni akkor nem lehetne lecsípni valamit az alaplapból???H kevesebbe fájjon???

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Gépvásárlás előtt állok, a kérdéseim a következők: megfelelő e ez az összeállítás, és hogy a későbbiekben könnyű lesz e fejleszteni pl crossfire megoldás stb.

(a gép főleg játékra lenne) Válaszotokat előre is köszönöm

 

Tápegység: OCZ 600 W

Gépház: Raidmax Katana táp nélkül

Proci: Core2 Duo E8500 box

Alaplap: Gigabyte GA-EP45T-DS3

Memória: OCZ 2x1GB 1600Mhz Gold DDR3 Kit

VGA: MSI R4870-T2D512-OC

 

180 e körülre jönne ki, számításaim szerint...

Link to comment
Share on other sites

Szia RoninRobin!

 

Alapjában jó az elképzelés, bár CPU legyen inkább E8400, mert az E8500 aránytalanul drágább ennél, és nem éri meg az a 0.16GHz! E8400-t is fel tudod húzni 4GHz-ig simán.(bár kell külön hűtő a gyári helyett!!). Tápegység is jó, bár egy 4870 CF rendszer majd 500W-ot eszik, ezért inkább vegyél 650 vagy 700-as tápot. Enermax, Corsair, Seasonic, FSP, ezek a legjobbak, de úgy tudom az OCZ-nek is FSP bele van. Látom a ház félig-meddig modding, hát nem tudom milyen az ízlésed, de vannak szebb Raidmax házak is: raidmax.com nézz szét! :P RAM lehet OCZ vagy CSX, de DDR3-ast ne vegyél mert teljesen felesleges, a DDR3-as modulok általában nem verik a DDR2-es modulokat, és ha igen akkor is csak nagyon kis mértékben, és nem éri meg rá ennyi többletet tölteni, 800-as vagy 1066-os DDR2 elég lenne bőven! VGA ---> inkább Sapphire! ;):) Az egészen tudsz annyit spórolni hogy vegyél 4GB memóriát.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Venni szeretnék egy szinte új gépet kb 130e-ért! De megszeretném tartani a memóriámat ami egy Corsair Dominator DDR2 2X2GB 1000MHZ és a vinyómat ami 320GB Seagate Baracuda 7200.10!

Eddig itt járok tkrisz nem kis segítségével:

-Gigabyte. EP45-DS3 alaplap 25e

-E8400 Dual Core CPU 31e

-Sapphire Radeon HD4870 512MB PCIe VGA 54e

A tápot még nem tom, de kb 20e-m van rá!

A házak közül pedig ezen a 2őn gondolkodom: -Nexus Caterpillar kb 11e

-Cooler Master Mystique 632 kb 20e

Sztetek lehet vmelyikkel probléma?

Ha van még ötletetek szóljatok, minden tanácsot szivesen veszek! Ja és a tápon kívül kell még vmi amit elfelejtettem? :huh:

Előrre is KÖSZÖNÖM!

Link to comment
Share on other sites

Na már megint változott valami :P Szomszédom lehet elintézné nekem h áfa nélkül szedjem a cuccokat és én 100K-t szánnék most a gépre 1-2K plusz.Azt kérném h 100 K értékben állítanátok nekem össze egy gépet ???(táp, VGA, alaplap, proci, RAM, jah és 1 gépház hűtés és egy VGA hűtés)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Úgy tudom, hogy a negyedik negyedévben kerül tömeggyártásba az Intel Nehalem architektúrája, továbbá úgy látom, hogy nagy csatározásba kezdett az AMD és az Nvidia, legalábbis az árak tekintetében. Azt olvastam, hogy az AMD célja a VGA fronton a piac 50%-nak vagy többnek a megszerzése, márpedig ez azt jelenti, hogy az Nvidia kényszerű árcsökkentésére biztos fog válaszolni. Elképzelhető, hogy rossz a meglátásom, de ez is csak egy szubjektív reagálás volt, vagy bejön, vagy nem. Majd meglátjuk.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Dadus: Igazad van, de a Nehalem a megjelenés pillanatában biztos nem lesz olcsó, és sztem nem is fog sokat veszteni az árából megfelelő konkurencia hiányában. Az AMD vs. Nvidia csatában is igazad van, az AMD kártyái most nagyon kapósak, azzal valóban érdemes lehet egy picit még várni, mert biztos megy még lejjebb az ára egy-kétezer forintot. De úgy vettem észre, hogy a karácsonyi hajrá előtt minden bolt azért megemeli az árakat, szal addig én már nem várnék vele. De ahogy írtad, majd alakul :)

Link to comment
Share on other sites

De akk milyen tápot ajánlotok ehez a géphez? Kb 20e ért!

És azt megtudnátok naggyából mondani h mit várhatok majd ettől a géptől a játékok terén?

Vmint néztem ezt a Nexus Caterpillar kb 11e-ért, de az nem nagy gondd h feljel lfelé vannak benne a dolgok? Pl.: a táp az alján van meg ilyesmik? (Rem nem kérdeztem hülyeséget!)

Link to comment
Share on other sites

Szia Panki51 !

 

A procival kapcsolatosan valóban nem voltam egyértelmű. Én arra gondoltam, hogy akinek van pénze az vehet az új procik közül, akinek viszont kevesebb a pénze, az vélhetőleg kedvezőbb áron juthat hozzá a mostani verziókhoz. A VGA fronton pedig csak lesz még kedvező változás, ui. minden árcsökkentési hullám lassan gyűrűzik be kishazánkba. Természetesen a kereskedők is tudják alakítani az árakat, reménykedjünk, hogy nem lesznek "Genyák" .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

 

Mostani szekerem:

 

Alaplap: Asus (pontosan nem tom)

AMD Sempron 3000+

2GB RAM (Kingston DDR1)

Ati X1650

 

1.Ezt a konfigot mennyiért lehetne eladni vagy beszámitani szerintetek ?

 

Most szeretnék összeállitani egy konfigot aminek ki kéne birnia 1-2 évet.

 

Kb úgy 100 000-120 000 Forintot szánnék rá.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...