Jump to content
PirateClub.hu

Drog vagy Alkohol?


gabi-kapunk
 Share

Drog vagy Alkohol?  

594 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Melyik a jobb?

    • Drog
      77
    • Alkohol
      310
    • Egyéb
      19
    • Egyiksem
      188


Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hmm....drog semmiképp...nem látom értelmét...nem is akarom nem baj :)....hát talán bulikon még ott se bisztos akkor csokilikőr, vodka, martini...más semmi....és nem sok.... :)

Link to comment
Share on other sites

A mértékletes alkoholfogyasztás fokozza az étvágyat, mert segíti a nyálképződést és a gyomornedvelválasztást, elősegíti az emésztést, növeli a vérben a hasznos koleszterin szintjét, ezzel csökkenti a koszorúérbetegség kifejlődésének kockázatát, és oldja az idegrendszeri feszültséget.

 

Mértékletes alkoholfogyasztás = napi 24-26 gramm etilalkohol (kb. 2 deci bor, 2 sör)

Link to comment
Share on other sites

Alkohol ha tudsz mértékkel inni semmi bajod nem lesz tőle. Drogtól viszon igen. Olvastam pár hsz-t akik mondják hogy az alkohol rossz. Akkor étek velük egyet, ha még fiatalok, pl 13-15 évesek, én ennyi idős koromban nem ittam alkoholt, azt mondtam hogy a sör sz*r mert keserű meg minden meg se tudtam inni, de most már nem tudnék meglenni nélküle, de ezzel a férfiak 90% szerintem igy van akik már 18 év felett vannak. Ezt nem ugy értem hgoy napi 5 üveg, hanem pl nyári hőségben egy hideg sörnél nincs jobb. Bulikor is az alkohol az kötelező. Aki nem iszik, az figyeljen, mert attol még valakiből nem lesz alkoholista, hogy egy buli alkolmakor iszik szeszt, akkor lesz valaki aki naponta 1 liter vagy több bort vagy akármit megiszik. De aki már alkoholista annak sz*r mert akkor már nem birja az italt képes 1 dl bortól is berugni.

Én nem itélem el az alkoholt. Ja haverom most legg fősulis egy év alatt amig oda járt 550 db sört ittak meg 2 vagy 3 man de nem lett alkoholista.

 

Drogot utálom, alkoholt viszont imádom. Csodát művel szebbnek látsz tőle mindent, én már tudom másnap emlékszek a csajra akivel táncoltam, jól nézett ki, de másnap visszaemlékszem nagyobb vála volt mint nekem pedig nem vagyok vékony gyerek :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Az alkohol is drog,de amúgy a drogok ebben az értelemben jobbak...Mert azért a módosult tudat elég sokmindenre képes,de pl.nem megy haza az ember részegen és veri fossá a feleségét,vagy erőszakol meg valakit,úgy mint sokan az alkoholtól teszik,,,,Jó itt nem a 19évesekre gondolok,hanem az idősebb alkesz korosztályra! :P

Link to comment
Share on other sites

Egyikse-re szavaztam, mert nem vagyok fogyasztó, de az alkohol mértékkel jó, és fogyasztásának komoly hagyományai vannak. Szerintem része minden nép történelmének, úgyhogy azt mondom hogy az nem is rossz, tehát jó. Azok rontják a jóhírét, akik gyengébbek nála, és a rabjai lesznek. De a hagyomány dologtól eltekintve a droggal is ugyanez a helyzet. Szerintem...

Link to comment
Share on other sites

A drogokat sosem próbálnám ki, és bár az alkohol is káros, azért jóval kevésbé... meg hát alkohol minden jó buliba kell ahogy már említette itt valaki :D szóval alkohol :P

ez tévhit hogy a drog károsabb mint az alkohol..ugyanugy függőséget okoz mindkettő..fiatalok nagy százaléka aki fiatalon iszik felnőtt korába alkoholista lesz..az alkohol is beépül a szöveteidbe és a májadat is porrá tiporja idővel...füvet meg nem tekinteném drognak..mivel sok keroterápiásnak THC-t adnak. Azis hülyeség hogy "elszivni az agyadat" mivel a memoriád addig felejtős amig drog hatása alatt vagy utána visszaáll..persze ha nem adagoltad magad tul, akkor a klinikai halál áll vissza :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...