Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Én a Rock-ra szavaztam. Azért mert legfőkép metált halgatok(de kulonféle alternativ 1ütteseket is szeretem). De ez ahogy többen írták már szubjektív dolog és szerintem nemis lehet ilyen dolgokrol vitázni. Ez olyan mintha azon vesznénk össze hogy a szőkék vagy a barnahaju csajok szebbek-e...Ezért nemírom hogy a techno szar. Mindenki azt halgat amit csak akar...peace....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ez elég vicces arány!Ennyi erővel én is találtam egy statisztikát.Íme az eredmény:

rap 23%

rock/metal:58%

techno/disco:1%

egyéb:18%

 

Szerintem teljesen reális nem?

Link to comment
Share on other sites

furcsa dolog ez mert a többi nagy earez oldalon kb az eredmény:

rap: 40%

Disco:58%

rock:2%

ha alapból csak a divatmajmokat vesszük akkoris a rock minimum 30%on van :D "nagy warez oldal" mi? :D

Link to comment
Share on other sites

Warez-BB-s szavazások:

 

Dance: 6%

Electronica: 28%

Rock: 66%

 

---------------------------------------------------------------------------

 

ROCK/ METAL(all forms): 67%

RAP/HIP-HOP: 33%

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Rock is Dead?

Yes: 30%

No: 70%

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Wich is better?

Rock FTW! 67%

Rap PWNS! 32%

 

Aki nem hiszi, utána lehet járni, az offtopicokban megtaláljátok. Szóval mi van a többi nagy warezoldallal? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

En is mint sokan masok a rock-ra szavaztam, mert...

 

Ami meg a vitat illeti, hogy a ket mufaj kozul melyik jobb, azthiszem ez folosleges energia pazarlas.A rock mar az otvenes evekben meghoditotta a vilagot, es azota is hodit, mindamelett hogy fenykora mar elmult.Ehhez viszonyitva a "mu" zene alig 20 eves. Masreszrol hujeseg a hangszeres zenet egy olyan valamihez hasonlitgatni, amit egy 10 eves is produkalni tud. A rockzene az erzelmek szeles spektrumat kozvetitheti mig az elektromos zene hat...

 

Es vegul egy erdekesseg:egy felmeres szerint, a rock vagy mas hangszeres zenet halgatok altalaban inteligensebb emberek mint a tomegzenet halgato tarsaik.Miert? Hat gondoljatok bele pl, melyik zene igenyel tobb odafigyelest mondanivalot illetoleg? Amugy ez nem altalanositas, es nem jelenti hogy pl a tecnot halgatok hulyek.

 

Ami a rap-ot illeti az is a maga neveben egy olyan mufaj amit tiszteletet erdemel.A gangszta rap az viszont unalmas es gagyi.

 

Link to comment
Share on other sites

Angolból okleveles kitűnő lett májusban az érettségim, osztályon belül enyém lett a legjobb, és már 9 éve hallgatok elektromos zenéket. Úgyhogy ez az "érdekesség" számomra inkább hülyeség :) Jó, látom ottvan az "általában" szó, még mielőtt valaki megszólna érte. Amúgy szeretem ezt olvasni, hogy "techno". Nem csak a techno létezik elektromos zenén belül, van ezernyi változata, és ugyanúgy képes érzelmeket kifejezni.... Legalábbis számomra...

Link to comment
Share on other sites

Nem akarom védeni az elektro zenét, de ha Mike Oldfield-ot vagy Vangelis-t nézzük, akkor tényleg tud érzelmeket közvetíteni, bár nem teljes mértékben nevezhetőek elektro zenének, de közelebb áll, mint mondjuk a pop-hoz vagy akár rock-hoz.

A rock-erekről is szoktak olyat mondani, hogy bunkók, meg tudatlanok, értelmetlenek, de annak ellenére, hogy rock-ot hallgatok, nem érzem magam olyan nagyon hülyének, nekem is van már 2 nyelvből nyelvvizsgám, egy felsőszintű iskolai papírom, nem vagyok egy csúcstanuló, de azért annál többnek érzem magam, hogy bárki lehülyézzen.

Ez csak egy ugyanolyan megközelítés volt, mint az elektrósok oldaláról, de ezzel az eyeless hsz-re reagáltam, hogy mind2 oldalt van olyan, akit hülyének néznek. Annak ellenére, hogy rock zenét hallgatok, tudom hogy a rock-erek között van sok észlény, talán nem is ez alapján kell különbözőnek tartani a 2 embertípust, hanem a gondolkodásmódjukban, sztem az eltér általában, ha egy rock és egy elektro kedvelőt nézünk.

Link to comment
Share on other sites

Panki, azok a statisztikák, amikre "szemtelen" utalt, kicsit bonyolultabb, mint, amilyennek elsőre tűnnek, és végülis az az eredménye, hogy mindenki lehet egy Einstein vagy egy tahó tapló állat is akár...

Amúgy szemtelen helyesírásából szerintem hmm... inkább hagyjuk... :D

 

De abban se értek egyet, hogy a Rock már elhagyta fénykorát. Max nem annyira látványos a Rockzene mai sikere, mivel nagyon sok fajtája alakult ki időközben a Rocknak, és minden fajtának megvan a maga sztárja és a maga közönsége. Ergó nem lehet látni (illetve nem jellemző), hogy az összes rockzene kedvelő egy bandáért rajongjon, úgy mint pl a 80-as években.

Nem éltem abban az időben, szóval nem tudom, hogy akkor hogy volt, de feltételezem, hogy a mai underground rockzene sokkal élettelibb, sokkal színesebb, sokkal lelkesebb, mint anno a "fénykorban".

 

Szerk: Horty beelőzött. Osztom a véleményét, de én mondjuk még az érettséginél se tartok. Csak két tárgyból. :D Ja, és Vangelis Powa' :D

Link to comment
Share on other sites

IDÉZET(thommz @ Hozzászólás 2008. Oct 5. 14:56)

Warez-BB-s szavazások:

 

Dance: 6%

Electronica: 28%

Rock: 66%

 

---------------------------------------------------------------------------

 

ROCK/ METAL(all forms): 67%

RAP/HIP-HOP: 33%

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Rock is Dead?

Yes: 30%

No: 70%

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Wich is better?

Rock FTW! 67%

Rap PWNS! 32%

 

Aki nem hiszi, utána lehet járni, az offtopicokban megtaláljátok. Szóval mi van a többi nagy warezoldallal?

 

 

 

 

 

 

nem én annyit se adnák..:D ezek neked nagy oldalak 1ikről se hallotam 8nem akarom megsérteni őket)

te kül volál már kinn az utszán??? őszíntén te hány rokkert láttál én is látok naponta 1-2 jól kiröhögöm őket pont és mutass nekem 1 jó rokker csajt (nem váriok rá válasz..:D érthető modon)

rokkerokról tod mi jut eszembe:

[___Balázs_Balázs] hogy nézel ki?

[Dögös csaj 22] fekete haj vann tetkom

[Dögös csaj 22] vann

[Dögös csaj 22] pirszingem

[Dögös csaj 22] a számom

[Dögös csaj 22] vann a nyelvem bais egy

[___Balázs_Balázs] de gondolom érettségi nincs

Link to comment
Share on other sites

Angolból okleveles kitűnő lett májusban az érettségim, osztályon belül enyém lett a legjobb, és már 9 éve hallgatok elektromos zenéket. Úgyhogy ez az "érdekesség" számomra inkább hülyeség :) Jó, látom ottvan az "általában" szó, még mielőtt valaki megszólna érte. Amúgy szeretem ezt olvasni, hogy "techno". Nem csak a techno létezik elektromos zenén belül, van ezernyi változata, és ugyanúgy képes érzelmeket kifejezni.... Legalábbis számomra...

 

 

 

igazad van egyedül a rokk nem tud érzéseket kifejezni mi az h egy ember órdít...LOL nevetséges inteligencia és igény...:D

Link to comment
Share on other sites

nem akarlak megsérteni ricsykeee, de te nagyon rossz közegben nevelhettél, ahol ennyire eluralkodtak a sztereotípiák az emberek agyában. És képzeld, vannak jó rocker csajok, ismerek párat, egy volt is a barátnőm :) Csak hungarista lett, azóta nem lehet vele normálisan beszélni.

Link to comment
Share on other sites

igazad van egyedül a rokk nem tud érzéseket kifejezni mi az h egy ember órdít...LOL nevetséges inteligencia és igény... :D

 

"Órdít"... Haver te is tanulj már meg írni pls... Olyan vicces, hogy pont te beszélsz az intelligenciáról, meg az igényről... Járj szerintem utánna a dolgoknak, mielőtt baromságokat írsz. Ami a fentebb lévő kommentedet illeti... Szánalmas... Tuti te is olyan kis gazdag ficsúr vagy, akinek a papa a segge alá tesz mindent, de írni nem tanítja meg...

 

Már bocs...

Link to comment
Share on other sites

nah és akk még egy:

engem nem zavarnak a rokkerok viszon azok már igen akik fekete ruhába vannak ilyen összeragasztott fekete csizmába 30db pirszingel a fejébe

nah nem tom h ez mien gondolkodás de aki ilyen hát azt nem tom sztem az tényleg beteg.EMOsokról ne is beszéljünk inkább mennyenek a hülyeségükkel vmi hidhoz azt ugráljanak le senkinek nem fognak hiányozni

Link to comment
Share on other sites

nem én annyit se adnák..biggrin.gif ezek neked nagy oldalak 1ikről se hallotam 8nem akarom megsérteni őket)

te kül volál már kinn az utszán??? őszíntén te hány rokkert láttál én is látok naponta 1-2 jól kiröhögöm őket pont és mutass nekem 1 jó rokker csajt (nem váriok rá válasz..biggrin.gif érthető modon)

rokkerokról tod mi jut eszembe:

[___Balázs_Balázs] hogy nézel ki?

[Dögös csaj 22] fekete haj vann tetkom

[Dögös csaj 22] vann

[Dögös csaj 22] pirszingem

[Dögös csaj 22] a számom

[Dögös csaj 22] vann a nyelvem bais egy

[___Balázs_Balázs] de gondolom érettségi nincs

 

Hála istennek nem hozzád hasonló beszűkült látókörű diszkódroidok vannak a világon, mint Te.

 

A Jó rokker csajokhoz annyit, hogy:

2007_3.jpg

 

Amúgy mennyivel jobb a hidrogénezett haj és "józsaszjín pójócska" az általam szintén rühhelt pirszingnél?

Link to comment
Share on other sites

nem akarlak megsérteni ricsykeee, de te nagyon rossz közegben nevelhettél, ahol ennyire eluralkodtak a sztereotípiák az emberek agyában. És képzeld, vannak jó rocker csajok, ismerek párat, egy volt is a barátnőm :) Csak hungarista lett, azóta nem lehet vele normálisan beszélni.

 

Óh fuck, véletlenül nem elküldtem mégegyszer :D

Link to comment
Share on other sites

nah és akk még egy:

engem nem zavarnak a rokkerok viszon azok már igen akik fekete ruhába vannak ilyen összeragasztott fekete csizmába 30db pirszingel a fejébe

nah nem tom h ez mien gondolkodás de aki ilyen hát azt nem tom sztem az tényleg beteg.EMOsokról ne is beszéljünk inkább mennyenek a hülyeségükkel vmi hidhoz azt ugráljanak le senkinek nem fognak hiányozni

 

És az mér zavar, ha valaki feketeruhában van? Képzeld, általában én is abban szoktam járni. Akkor már odajössz és beszólsz? Na megnézném... A pirszing meg ilyen szarok szerintem is mehetnek a süllyesztőbe, de attól még nem zavar, ha valakinek van... Mindenkinek szíve joga, hogy hogyan öltözködik.

Link to comment
Share on other sites

Mind1, az a lényeg, hogy egyszer okosabb leszel. Talán.

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy majd kinövöd az elektrót... De ezt kétlem, mert nincs ahhoz elegendő agysejted és intelligenciád, hogy körülnéz más műfajokban is, így szépen beskatulyáztad magad. Ennyi vagy.

 

Thor: Tarja Turunen lett volna, de a szemetek letiltották htacces-szel <_<

 

EMOsokról ne is beszéljünk

Tényleg ne is beszéljetek róla, mert semmi köze a témához...

Link to comment
Share on other sites

Na jó akk még 1et áruljatok el mielött probáltok kitérni a válasz alol:

Ti azt állítjátok h az emberek több mint fele a Rokkot akar igaz???Igen ne tagadd:D

Nah akk kössük össze ezt a rádiókkal:

Nah szóval a rádióban az szoll amit az emeberke többsége szeretne igaz???Igen ez is Igaz

A rádióban szól rokk zene???(most a híres rádiókról beszéllek nem is a netesekről mer abból van minden féle)

Nah szóval akk a rádióban szól rokk??

NEM, Tehát nincs rá igény

nah szóval kinek van igaza???Igen Nekem

Innentől kezdve erre reagáljatok nem akarok tovább vitázni mert kidobnak...és mek gamelni

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...