Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

:D :D :D... hát biztos... én is fényévekkel jobb vagyok mint én meg amúgyis fényévekkel jóbb vagyok mint én :D
Link to comment
Share on other sites

Egy kicsit elírtam, na! :D

Egyébként most cseréltem haverommal egy Sapphire Radeon 9600 PRO Atlantis 256 MB-re!

Nem örökbe, de ki tudja...

Nem is rossz ez a 9600!!

Lehet hogy az én gépem ilyen fura csak de szerintem ha nem is sokkal de jobb ez!!

Mondjuk a tesztekben télleg alulmarad.

Tényleg, nem kell valakinek a 6600-asom????

Link to comment
Share on other sites

szerintem a radeon

 

 

szerintem meg felejtős....

Link to comment
Share on other sites

"általában az új verzió leggyengébb tagja is jobb, mint az el?z? legjobbika"

Akkor szerinted egy 7200 jobb mint egy 9800XT?????????????????????????????

 

7200????? 9800 XT???? Te mir?l beszélsz? :blink: :blink: :blink: szerintem túl vastag spanglit tekertél :)

Link to comment
Share on other sites

én inkább úgy mondanám, hogy a középkategóriás kártya (nem butított változata) helyel-közzel kb. ugyanazt a teljesítményt tudja, de ez nem mindíg így van... van amikor jobb (pl. 9800 pro = 6600GT vagy gef4ti = FX5600) van amikor rosszabb (9800 Pro > x700/x600).. de egy biztos, ha nem valamelyik timsózott (imádom ezt a szót :D) verziót veszed meg jobban járhatsz pl. gef4ti = FX5600, de a BF2 csak az utóbbival fut :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az új gémek miatt 6600!

pl abban már van Pixel Shader 3, míg a Radeonok ezt csak X1000től fölfelé támogatják!

Ez már kell az többk közt az Unreal 3 motorhoz, amin a Splinter Cell:Double Agent is fut!

(egyébként egyiket sem ajánlott már venni, mert igen elavultak! Legalább egy 7600GS, ha AGPben gondolkozunk)

 

Az új gémek miatt 6600!

pl abban már van Pixel Shader 3, míg a Radeonok ezt csak X1000től fölfelé támogatják!

Ez már kell az többk közt az Unreal 3 motorhoz, amin a Splinter Cell:Double Agent is fut!

(egyébként egyiket sem ajánlott már venni, mert igen elavultak! Legalább egy 7600GS, ha AGPben gondolkozunk)

Link to comment
Share on other sites

olyan kérdésem lenne hozzátok hogy mien VGa-t vegyek a gépembe. mert már elég régi a VGA-m és nemártana 1 kis ujjítás :P

olyan kártya ötletek kellenének amik beleférnek 50 rugóba. és illene ehhez a konfigurációhoz:

-Celeron 2.6 proci

-Kingstone 1GB ram

ASRock AGP-s deszka

 

az én elképzelésem egy Nvidia 7600 gt.

 

várom a véleményeket :)

 

 

 

 

u.i.: bocs h ilyenekkel fárasztalak titeket de szeretnék infót gyüjteni :)

 

Link to comment
Share on other sites

1, a proci túl gyenge a videókarihoz (meg a legtöbb mostanában megjelenő játékhoz is)

2, az agp-s kártyák kifutók és drágábbak mint a PCI-E-sek

3, ahogy jojoando mondta: TÁP????

Link to comment
Share on other sites

hát a tápról nem sokat tok csak annyit h 350 es :/ amiket írtaok oyléan következtetésre jutottam hogy ha még gyüjtögtek egy kicsit akkor vehetnék uj gépet is :P de ahogy érdeklőrdtem már 120 ból már elég jót lehet kapni. amúgy én nagyon is megvok elégedve a procival. eddig semmi baj nem volt vele és eddig elég is volt mindenhez. az alaplapról csak annyit mondanék h szerintem egy középkategóriás gépnek bőven jó. eddig csak annyi gondom volt vele hogy volt 1x áramingadozás volt és lesült. de garival visszavették. szal...én megvok elégedve amostani gépemmel csak úgy érzem egy ATI 9250 (256mb) már nem nagyon felel meg a mai játékoknak

Link to comment
Share on other sites

350es táp elvileg elég neki(nekem a 7300GTm megy 300as codegennel),de procikorlátos lenne,amin egy kis tuninggal lehet segíteni,nemtom hogy a procid mennyire tuningbarát,de nekem pl codban a tuning +500fpst adott... ;)

(aláírásomban levan írva,hogy milyen a gépem)

Link to comment
Share on other sites

szerintem akkor inkább az egyész képedet cseréld ki az AGP nem jó semmire meg ha játékra szeretnéd akkor tegyél bele egy 3500+-os amd-t,valamilyen asus deszkát,1 gb RAM,7600tg pci-e-s kari és fesz egy olyan configod ami egy közepes grafikát vinni fog

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tom hogy azt támogatja e. Mindenki szidja az Ati-t pedig jó karikat csinál!

 

Amúgy meg az x800Gto az nem jobb mint a sima? vagy én tom rosszul?

 

Nézegettem neten 28 ért nem kapsz jó atit még gyűjts hozzá 1 keveset ugyis jön a húsvét és vegyél 1-et.

 

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

schorpion!tudod nem vehet minden új táték/program miatt új gépet,mondjuk te lehet,hogy megteheted,de egy átlag ember nem...

mint már leírta,hogy mit szeretne venni,ebből én arra következtetek,hogy kb 10-20Et akar rákölteni...

én ebből vennék pl egy 7300GT-t(nekem is az van),és egy procihűtőt,és tuningolnám,persze 2-3év múlva már nem lesz elég ez se,és akkor már érdemesebb lesz egy új gépet vennie,lehetőleg nem asrock alaplappal,és nem celeron porcival,hanem pl gigabyte alaplap+amd 2magos proci,1-2gb ram,és egy 8600GS/GT

de sztem nem sokan engedhetik meg maguknak,hogy hopp,nem megy pár dolog,és új gépet vesz...

sztem mx4000el minden játék megy low grafikán,és sztem az bőven elég(én tavaly év végén kaptam 7300GT-t,elötte egy mx440em volt,és minden játék ment rajta low grafikán...)

Link to comment
Share on other sites

Van egy kis fáziskésés... :D

 

A megfogalmazás talán úgy helyes, hogy az N-Vidia támogatja a játékokat, nem a játékok az nvidiát... (persze közvetve oda-vissza támogatják egymást (ATI-t is idevéve))

 

Valahogy, így néz ki a rangsor ATI-nál X800 esetén:

X800SE/X800/X800GT/X800Pro/X800GTO/X800GTO2/X800XT

 

A GT elnevezést firicskaként szánták az NVidia nagyteljesítményű GT kártyáinak (6600GT).

Sajnos tény, h. a 6600 jobb kártya mint a X800-as széria bármely darabja. (SM 3.0 hiányát nem lehet órajelekkel pótolni)

 

Link to comment
Share on other sites

Nem is hallottam még az 1950GT kártyáról...

 

Hát ez a kártya aztán alaposan le van butítva. Persze a 7600GT-nek megfelelő ellenfél.

A GPU 500 MHz-en, a VRAM 600MHz-en (1200 efektív) szerencsétlen vevő azt hiszi a számozás alapján, h. jó vételt csinál az x1950 Pro/GT(R570) párossal, aztán jön a „hidegzuhany”... azért bármennyire is kedvelem az ATI/AMD páros termékeit, ez gusztustalan :angry:

 

Sajnos már kifutó darab a 1900GT, de talán azt érdemeseb venni... ugyanazzal a GPU-val van szerelve, mint az 1900XT-XTX;1950XT-XTX (R580)... Az X1900GT nagyjából 38K.

 

X800 szériából, a legjobb vétel a GTO2 lenne, mert egy „szoftveresen” butított R480-as központiegységel szerelték (az X850-es kártyákat szállították ezzel). Kis mókolásal nagy teljesítmény többletre lehet szert tenni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...