Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

8600GT-vel van egy árba, márpedig az se nevezném erőműnek... Én biztos nem vennék, amikor egy tizessel (vagy még annyival se) drágább csak a 3850, de nem az én dolgom. Várom a választ az én kérdésemre, aztán itt se vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az a problémám lenne, hogy venni szeretnék egy Sapphire Radeon HD3650 512MB DDR3 AGP8x videókártyát, de az alaplapom DDR1-es RAM-mal működik (alaplap típusa: ASRock P4i65G) és nem tudom, hogy a videókártya foglalat kezelné-e ezt a DDR3-mas memóriájú videókártyát. Kérlek segítsetek, mert jó lenne tudni, hogy be kell ruháznom egy új gépbe vagy megúszom 20 ezerből.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Leírom ide is a gondom hátha tud nekem segíteni valaki. :)

Full new gépet akarok vásárolni és lényegében meg is van a konfiguráció csak a VGA-ban vagyok bizonytalan. :( Ha nem is csúcskategóriás de ahhoz közeli kártyát szeretnék venni és kíváncsi lennék hogy ár/teljesítmény arányhoz viszonyítva melyiket lenne ésszerű megvennem. Több kártya is számításba jöhet, most leírom ezeket.

 

Nos először is úgy tudom hogy a HD3870X2-höz(75k) nem kell CrossFire kompatibilis alaplap. Javítsatok ki ha rosszul tudom. Szóba került még a GeForce 9800GX2(102k), de nem tudom hogy megéri-e...GeForce-párti vagyok, mégis eléggé bizonytalan vele kapcsolatban(melegedés, fogyasztás...stb.). A 9800GTX teljesítményéről pedig lesújtó híreket olvastam. Gondoltam arra is hogy esetleg 2db HD4850 legyen CrossFire-ben(2x40k=80k), nem tudom ez lehetséges-e, illetve ha igen akkor gondolom CrossFire kompatibilis alaplap kellene hozzá, ehhez is várnék javaslatokat ha lehet!(talán P45 chipset?) :) Valamint azt is hallottam hogy július végén érkezik a HD4870X2 2GB GDDR5 memóriával ami talán parasztvakítás, talán nem de "tesztmorzsákat" láttam róla és elvileg 35%-kal gyorsabb lesz a GTX280-nál és az ára kb. 80k körül lesz majd(azóta olyat is hallottam hogy a GTX280-nál drágább lesz :blink:):

 

Tehát kíváncsi lennék hogy teljesítmény/piaci ár arányban melyik kártya érné meg legjobban:

ATI Radeon HD3870X2

ATI Radeon HD4850 in CrossFire

ATI Radeon HD4870X2 - júl. végén/aug. elején érkezik

GeForce 9800GX2

 

Ha van javaslat más kártyára azt is szívesen várom. :)

A segítséget előre is nagyon köszönöm! :)

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

köszi a segítséget! :)

tehát akkor elvileg a HD4850 CF gyorsabb mint a HD3870X2 ? 48xx-es széria szóval gondolom igen. jobban járok vele mint egy 9800GX2-vel?

 

a HD4870X2 elvileg jobb lesz a GX2-nél és az árától függ hogy megveszem-e, ha 600$ lesz akkor igen, időben pedig attól hogy mikorra lesz meg az összes pénzem ami kell a gépre

 

egyébként DQ6 miért lenne jobb mint a DS4? :) árban látom h jobb :D

 

bocs h ennyit kérdezek de tutira akarok menni :$ :)

 

am így nézne ki az egész:

 

 

Alaplap: Gigabyte GA-EP45-DS4

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600

CPU Cooler: Asus Silent Knight (alumínium, kék led)

RAM: OCZ Reaper HPC Edition 1066MHz 2x2GB

VGA: ??? :D

Audio: Genius SW-HF 5.1 (150W)

HDD: Samsung 500GB

Ház: Raidmax Sagitta

Táp: Super-Flower Aurora 600W

Display: Samsung 931BF 19"

Mouse: Razer Lachesis 4.000 DPI

Keyboard: Logitech G15 Gamer

+ 1 CD/DVD olvasó + 1 CD/DVD író

 

tényleg..elég ennek egy 600-as táp? :unsure:

 

thanks a lot! :)

Link to comment
Share on other sites

Hy!

Látom leginkább játékra kell a gép. Videokártyából mindenképp neked a Radeon 4870 X2-t ajánlom! Bőven 100 ezer Ft alatt lesz az ára és röhögve elkeni a GTX 280-at, ráadásul sokkal olcsóbb. Mondom ezt azért, mert több tesztet is olvastam az előbbi kártyáról. Egy hátrány hogy sokat teszik, de nálad ez nem lesz probléma, mert a tápod bőven jó ehhez a konfighoz, amit kinéztél magadnak.

Ha szabad megjegyeznem, akkor csak annyit, hogy én inkább egy E8500-ast vennék, mert a játékoknál az erősebb, mivel a játékok nem tudják kihasználni a 4 magot. Ráadásul az E8500-as 3,2 GHz-en ketyeg míg a Quad 2,4-en. Tudom, ez önmagában semmit sem jelent, de játékoknál talán. Plusz az E8500-as már 45 nm-en készül így sokkal kevesebbet eszik és kevésbé melegszik.

Bocs hogy hosszú lettem :)

Link to comment
Share on other sites

hűha köszönöm a kimerítő választ! :happy::) akkor úgy néz ki kivárom a 4870 X2-t, Én is most olvasgattam róla pár infót és tényleg lealázza a GTX 280-at! :) ár/teljesítmény arányban nvidia sehol sincs... azt hiszem jó a tápom tehát annak a "pár" wattnak nem sok jelentősége van, a hűtő pedig biztosan végzi majd a dolgát. :) egyébként úgy tudom Q6600-t is fel lehet simán húzni 3,2 GHz-re, akkor meg már ott az E8500 szintje. 2 magot pedig már jó sok alkalmazás és játék kihasználja, 4 magot igaz hogy még kevés, de lassan egyre több lesz. :)

mindenesetre köszi mindkettőtöknek a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

hi all! én 3 videokártya közül szeretnék választani de nem tudok dönteni... 1. NVIDIA 9600GSO 384mb, 2. NVIDIA 9600GT 512mb, 3. ATI 3870 512mb. Azt mondják hogy a teszteken 9600GSO leveri a másik kettő videocard-ot még árba is nemcsak teljesítménybe. Nem tudok dönteni, segítsetek melyiket lenne érdemes és miért. kössz;)

Link to comment
Share on other sites

hi!

Itt van

http://hardver-teszt.hu/test.php?tID=105&tPage=7

hogy a LEADTEK 9600GSO jobb mint a GAINWARD 9600GT. Nem tudom hogy a Gainward mit tud, de azt tudom hogy a LEADTEK-től még van jobb is a 9600GSO-nál pl a GALAXY (órajelbe leüti)

 

Itt pedig

http://prohardver.hu/teszt/geforce_9600gt_vagy_radeon_hd_3870/az_eredmeny_pedig.html

a GeFORCE 9600GT erősebbnek bizonyul mint a ATI Readon HD3870 ahogy a teszt legvégén is írták.

 

Ha levonom a következtetéseket hogy a 9600gt megveri a 3870et és a 9600gt kikap a 9600gso ellen akkor a gso marad az élen. mi a véleményetek?

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Az "a" teszt kamu. 9600GT sokkal jobb, mint a GSO, mert nagyobb a sávszélessége és több memória van benne.

HD 3870 meg a legújabb 8.6-os driverrel jobb, mint a 9600GT. Pl COD4-ben a 3870 még a 8800GT-t is veri, pedig pár hónappal ezelőtt 20%-al lassabb volt nála.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...