Jump to content
PirateClub.hu

Emos VS Rocker


Clark
 Share


Recommended Posts

Na akkor, igaz nem olvastam végig a témát, de a végébe beleolvasva látom hogy sokan nincsenek tisztába 1-2 dologgal. Hát akkor emo: Az emo a ROCK egyik "ága" (csak mert sokan irták hogy emo és rock 2 külön fogalom...) az emoba is van divat emós. Ha valakit meglátsz és ugy nézz ki mint egy emos, akkor ne menny oda és verd meg (valaki megteszi akkor az érdekes :D) hanem menny oda és beszélj vele, ha ugybeszél mintakinek szar az élete, pesszimista... stb. akkor emos, de ha rendesen beszél mint te egy ismerősöddel akkor csak divat emos. Ja és az emosok sok gazdag gyerek akik azt hiszik sz*r az életük. De ha ugyvesszük a rockot is lehet utálni meg a rockereket idiótáknak nevezni, (rocker vagyok :)) ugyanis amikor koncertel pogóznak szétverik egymást acélbetétesbe, hogy menni is alig tud másnap, akkor ők normálisak?

 

szal gondolkodjatok el 1-2 dolgon. Mert 100% hogy sokan nemtudják mi az emo... csak mivel haver odaszolt hogy utálom az emósokat mert az ereiket vágják, ezért te is megutáltad őket (ez csak 1 példa).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm.. Itt mindenki elítéli az emosokat..? :) ehh akkor én rájuk szavazok :)

 

Ismerek mind a két stílusból "normális"(ha lehet így fogalmazni) embereket.Aki itt elkezdi az egyik stílust szidni,az az egyén szellemi szintjét mutatja meg.. Itt szavazni kell és nem oltogatni..

Link to comment
Share on other sites

Nemtom, én meghallgattam pár emo-s együttes "zenéit" (My Chemical Romance, Tokyo Hotel, The Used, stb...), és kemény 1 db számot találtam, amire azt mondom, hogy "zene" (a My Chemical Romance egyik lemezén, asszem "Black Parade" vagy valami hasonló a címe, a "Famous Last Words"), viszont hosszútávon 1 db zeneszámon elég kínkeservesen fog megállni egy egész "stílus"...

Link to comment
Share on other sites

Osztom a véleményed a rockerek közt sokkal több segítőkészebb ember van mint mondjuk a discosok között!

Ez saját tapasztalat!

Másrészt a divat részt énis sorban felkötném a villanyoszlopokra!

Sokkal jobban tisztelek egy olya rappert aki komolyan veszi azt a zenét amit halgat és aszerint is gondolkodik mint egy divat rockert!

Amúgy pl nekem normális hogy sok ismerösöm tele van " vassal" vagy épp egy jobb partin meg eszik egymás hányását vagy fél sült csigát stb. Mások ettöl undorodnak!

De amitöl sztem magukon kivül mindenki undorodik azok az emosok!Gusztustalan idióta népség!

Azt mondják magukrol h ők is rockot halgatnak!A nagy ló****t!Ha rájuk nézek már hányingerem van.!

Az a baj hogy csak mondogatják hogy kinyirják magukat megtenni már nem merik!Sajnos...

 

osztom a Te véleményedet. úgyhogy Rocker

Link to comment
Share on other sites

Emo vagy Rock? nevetséges... Két külömböző műfaj, külömböző értékekel.. Emo az Emo-ra, Rocker a Rock-ra szavaz. Én inkább a fenti véleményekre térnék ki. Mi az, hogy a Rockerek közt több segitőkész ember van mint "diszkósok" közt? Normális ember segít, lehet az "diszkós" vagy Rocker, vagy Hippi vagy akármi. Hidd el láttam én már Rockert is köztulajdont rongálni, de "diszkós"-t vagy Rappert is. Amugymeg nagyon nagy tudatlan az aki ezt a szót használja, hogy diszkós, mivel ilyen nincs. Ide sokféle Zene tartozhat. Elvileg ami a diszkóba megy nem? diszkóba mehet Techno, Trance, R&B ...... stb....!! Az Emo meg valóban a Rock eggyik alfaja. EMO a rockzene egy műfaja. A kezdete óta EMO elérte, hogy a zene több független variációját írja le, amit lazán összekapcsoltak, de közös származással. Ilyen, az időszak használata volt sok vita témája. Nagyon tudatatlanok vagytok, ennyi hülyeséget rég láttam amit irtatok. NAgy divat lett az Emo-t fikázni. Sok ember azt se tudja mi, csak a jellegzetes haj van meg benn. SZÁNALOM! A Rockereknél is van divatrokker, Aki nem is ismeri saját stílusát meg egyéb.. meg persze az EMOknál is. Sőt! minden stílusban... nah kicsit hosszú lett ez a vélemény :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Emo vagy Rock? nevetséges... Két külömböző műfaj, külömböző értékekel.. Emo az Emo-ra, Rocker a Rock-ra szavaz. Én inkább a fenti véleményekre térnék ki. Mi az, hogy a Rockerek közt több segitőkész ember van mint "diszkósok" közt? Normális ember segít, lehet az "diszkós" vagy Rocker, vagy Hippi vagy akármi. Hidd el láttam én már Rockert is köztulajdont rongálni, de "diszkós"-t vagy Rappert is. Amugymeg nagyon nagy tudatlan az aki ezt a szót használja, hogy diszkós, mivel ilyen nincs. Ide sokféle Zene tartozhat. Elvileg ami a diszkóba megy nem? diszkóba mehet Techno, Trance, R&B ...... stb....!! Az Emo meg valóban a Rock eggyik alfaja. EMO a rockzene egy műfaja. A kezdete óta EMO elérte, hogy a zene több független variációját írja le, amit lazán összekapcsoltak, de közös származással. Ilyen, az időszak használata volt sok vita témája. Nagyon tudatatlanok vagytok, ennyi hülyeséget rég láttam amit irtatok. NAgy divat lett az Emo-t fikázni. Sok ember azt se tudja mi, csak a jellegzetes haj van meg benn. SZÁNALOM! A Rockereknél is van divatrokker, Aki nem is ismeri saját stílusát meg egyéb.. meg persze az EMOknál is. Sőt! minden stílusban... nah kicsit hosszú lett ez a vélemény

 

Szerintem az is tudatlan aki PL engem vagy a haverajaimat le Rokkerez....

Én Metált halgatok, a másik Punkot, a harmadik meg ilyen nacionalista szart.

Akkor hogyvan ez? Nekik mindenki rokker aki keményebb zenét halgat és feketében jár. Szerintem ez a szánalom.

Link to comment
Share on other sites

részemről meg metal (szavazás miatt rock)

 

én az egésznek azt a részét nem értem h mitől lett ekkora divat rockernek lenni? ugyanis a helyzet még mindig az h (tisztelet a kivételnek :)) az emberek nagyrésze még mindig előítéletes ezzel a stílussal kapcsolatban, és aki rocker azt kb. sokkal gyakrabban éri valamien formájú támadás (akár fizikai, akár szóbeli) mint egy más stílusbelit, ráadásul a divatoknak fogalmuk sincs az egészről és 2 hónap után stílust váltanak... szánalmas

 

emok között is biztosan van értelmes ember is, de én ezidáig még egyet se láttam... szánalmas volt az összes eddig...

 

yah és engem am sose érdekelt, h ki mien zenét hallgat csak az számít h ő is tartsa tiszteletben, h nekem ez a stílusom és ien zenét hallgatok... nem kell az előítélet :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
részemről meg metal (szavazás miatt rock)

 

én az egésznek azt a részét nem értem h mitől lett ekkora divat rockernek lenni? ugyanis a helyzet még mindig az h (tisztelet a kivételnek :)) az emberek nagyrésze még mindig előítéletes ezzel a stílussal kapcsolatban, és aki rocker azt kb. sokkal gyakrabban éri valamien formájú támadás (akár fizikai, akár szóbeli) mint egy más stílusbelit, ráadásul a divatoknak fogalmuk sincs az egészről és 2 hónap után stílust váltanak... szánalmas

 

emok között is biztosan van értelmes ember is, de én ezidáig még egyet se láttam... szánalmas volt az összes eddig...

 

yah és engem am sose érdekelt, h ki mien zenét hallgat csak az számít h ő is tartsa tiszteletben, h nekem ez a stílusom és ien zenét hallgatok... nem kell az előítélet :)

 

lehet vicces de nekem pont azok a "divatrockerek" akik beöltöznek... nem akarok közhelyeket írni, remélem érzitek hogy mire gondolok :P

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az is tudatlan aki PL engem vagy a haverajaimat le Rokkerez....

Én Metált halgatok, a másik Punkot, a harmadik meg ilyen nacionalista szart.

Akkor hogyvan ez? Nekik mindenki rokker aki keményebb zenét halgat és feketében jár. Szerintem ez a szánalom.

 

Hát igen, pl. osztályomban arról volt szó, hogy ki cigizik, és az egyik megkérdezi, hogy: "Nem cigizel? Dehát rocker vagy nem?"

 

Ennyi... ilyenekkel vagyok összezárva, szószerint elröhögtem magam és elmentem. Ja és a lerockerezésnek annyi az alapja, hogy hosszú a hajam és olyan zenekaros pólóim vannak amik metalt játszanak (mármint a banda, nem a póló :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Mint zene, úgy rock, mint ember EMO-s biztos nem, de azért a rock-erek között is akad néhány "okos", vagy azért mert igénytelen, vagy azért mert nem is rock-er, csak mivel barátja rock-er, ezért ő is az, de nem is ismeri a műfajt... Persze azért van sok jófej rock-erek között is ;) Alapból jófejek, addig amíg a 2 említett jellemző fel nem bukkan. Az emo-sok pedig gyüljenek össze egy nagy teremben, és valaki véletlen gyújtsa fel őket :D:P, úgyis csak sírnak, meg sz@r zenét hallgatnak, meg vékonyak és sminkesek :D De egyébként nincs velük bajom, mert még nem ártottak nekem, bár kinek ártanának? :D

 

 

Előző hsz-re reagálva: ez az az eset. amit én második jelenségnek írtam az előbb a rock-erek terén. Nem ért a műfajhoz, de mivel látja, hogy a zülledék iszik, cigizik, hosszúhajú, TCS és LP pólóban van, meg igénytelen, és rock-ernek hívja magát, de nem az. Ellentétben azzal, aki ugyan fekete zenés pólót hord, meg talán hosszú haja van, üsse kavics még dohányzik is és alkoholt is fogyaszt alkalom adtán, de ismeri a rock zenét és a metal-t is, mert meg tudja különböztetni és ő saját maga rock-ernek vallja magát. É személy szerint rock, metal és még sok ZENEI stílust hallgatok és ismerek, van fekete zenekaros pólóm nem egy, sok együttestől (ismerem őket, szinte töviről-hegyire), de nem iszok nem dohányzok, nincs hosszú hajam és szeretem a sportos ruházatot, de nem vallom magam rock-ernak, és így is sztem többet tudok úgy általában a zenéről, mint aki engem le rock-erez. Sőt, neten keresztül azt állítja, hogy nekem biztos hosszú hajam van. és mindig szénné iszom magam stb, stb. De ez a dolog a biz második jelenségből alakult ki.

Link to comment
Share on other sites

ööö jókérdés, mert zenében mindkettőt hallgatom jó "emós" zenét kevesebbet de viszont nekem 1 rokker csaj aki ugy öltözik az simán nemjönbe...viszont az "emós"(inkább pózer) csajok közt hát ismerjük el vannak azér odab*szósak nemis kevés.... vagy csak én látom így???... :P:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...