Jump to content
PirateClub.hu

A mai mesék - kinek mi a véleménye róluk?


Dinnye92
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem tudom, én nem értek ezekkel egyet. Tény, hogy a mai mesék, amik a CN-en meg a jetixen mennek, nem 5-6 éveseknek szólnak. Viszont pl. a Minimax is olyan agyapasztó meséket ad.... Meg a Jetixen és a CN-en is sok ilyen van.... meg ez a sok erőszakos mese,mint pl a Ben 10, ezek nekem nem tetszenek. Viszont a Dexter meg a Fosterház, szerintem ezen 10+osok jókat tudnak nevetni... Ha pedig oylan kell amit szerintem 12-bármeddig lehet nézni, az a Louie élete.... az tény leg olyan, hogy vicces, érdekes, és van tanulsága is. De például ez a Lazy Town vagy minekhívják a Jetixen, ez rémes. Mi az hogy mindenki állandóan sportoljon? Sok sportoló abba hal bele hogy túlhajszolja magát.... meg van egy feltűnési viszketegségben élő ember, egy cukorőrült gyerek, egy egoista, egy bunkó, meg egy számítógépfüggő, hogy a rózsaszín rémálomról ne is beszéljünk. Aki jó meséket akar, nézze a Foster's-t, a Dexter's labot meg a Louie életét :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Foster az egy agyrém. Mi abba a jó hogy azt nézzük hogy valaki annyira hülye hogy képzeletbeli barátai vannak??? A BEN 10 meg szerintem igenis jó. A Lazy Town viszont akkora agymosó bénaság. Pff megfojtanám aki kitalálta -..-' . A DEXTER LABORATÓRIUMA viszont tök jó! :D

Ja igen és nem kell azt hinni szülők hogy a mostani gyerekek is olyanok mint ti voltatok régen. Nekik már kellenek az ilyen mesék. Hogy is mondjam nekik ez msot a jó! Szerintem ha akkor ment volna a Ben 10 meg az ilyenek amikor ti voltatok gyerekek, és most mennének a tom&Jerry-k meg ezek akkor meg az lenne a bajotok h a gyerek tom és jerryt néz meg hogy az erőszakos stb. Szokjatok le már erről szülők!!!! A mai viklágban nem kell félteni a gyereket! Legalábbis nem ettől!

VISZONT A HÜLYE JAPÁN ANIMÉK MINT DRAGONBALL ÉS TÁRSAI ELÉG NYOMASZTÓK. AZT NEM BÍRNÁM VÉGIGNÉZNI!

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönjük! Az animékben is van nagyon sok, pl. a DragonBall ami igenis tanító jellegű, csak a történet mögé kéne nézni. Nem kell belemagyarázni, hogy milyen szarok, ha nem tetszik, nem nézed, ennyi. Amúgy NEM MESE, mert igenis ott van rajtuk a KORHATÁR! Csak van szemed, hogy látod. Mellesleg, a szülő felelőssége, hogy engedi-e a gyereknek nézni, vagy sem. AZ ANIMÉK AMÚGY JAPÁNBAN IS KORHATÁROSAK, LEGALÁBBIS A JÓ RÉSZÜK, MERT A 80%-UK NEM VALÓ KICSIKNEK! Szóval, mielőtt hülyén belemagyaráznál mindent, előbb nézz utána, ahogy én is tettem. Mellesleg 1998 óta anime-fan és azon belül hatalmas Dragon Ball rajongó vagyok. Ma az animék a menők a fiatalok körében Magyarországon, ez van, ezt el kell fogadni. Majd lecsitul a hepaj idővel. Mi nem másik faj vagyunk, ne beszélj úgy az animésekről, mintha másik bolygóról jöttünk volna! Köszönöm!

Én pl. a Ben 10-től kapok frászt, meg a hasonló CN-es és Minimaxos szarságoktól.

 

Amúgy az animék nem újak. Japánban az 1950-es évek elején jelentek meg az első animék, a mangák (képregények) pedig már a XV. században léteztek fametszetben. Szóval, nem olyan újak, csak nálunk és azért szapulják őket sokan, mert nem értik meg a távol-keleti kultúrát, nem tudják elfogadni, hogy az más és éppen ezért utálják és idegenkednek tőle. Pedig nem kéne, csak meg kéne érteni, hogy nem egyenlő az amcsi és az európai kultúrával. Nem tudom, miért kell utálni azt, ami más, mint a megszokott. Féltek tőle?

Link to comment
Share on other sites

Amúgy használd a szerkeszt gombot és ne két hsz-ben közöld hirtelen egymás után amit mondani akarsz.

Egyébként nem nézek minimaxot és cartoon networkot sem a ben 10-et is csak úgy letöltöttem mert mondták hogy jó és kész! De amúgy nem én kezdtem el szapulni az animéket csak az előttem szólóknak mondtam hogy én is utálom őket mert csak ugrálnak benne meg nagy randán megrajzolt gömböket hajigálnak egymásnak és kész!

Ja igen és NE IDÉZD A KÖZVETLENÜL ELŐTTED SZÓLÓT! Okoska... <_< Pattogsz itt de nem olvastad el se a szabáyzatot se a GYIK-ot!

Link to comment
Share on other sites

Akkor hogy tudsz róla véleményt mondani, ha egy részt sem láttál? Érdekes ember vagy. De ne vitázzunk. Te nem szereted az animéket, én igen. Csak tudod, nem szép dolog olyanról így vélekedni, amit nem is ismersz. Én sem úgy mondom pl. a Ben 10-re hogy rossz, hogy nem láttam belőle egy részt sem. Érted? Ha igen, akkor okos ember vagy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eddig nemnagyon bírtam az animéket, de mostanában elkeztem nézni a Naruto-t és nekem teccik. Van benne minden ami kell, ugyhogy nemlehet panaszom. Örülök, h végre találtam ebbe a műfajba is egy kedvencet magamnak! :D Amugy a Happy Tree Friends télleg nagyon nagy! :)

Link to comment
Share on other sites

Anyum utálja a Happy Tree Friends-et, mert hogy olyan véres és brutális. A South Parkot sem szereti, mert csúnyán beszélnek benne. De hát ez van. ÉN szeretem mindkettőt + az animéket. Bár a Narutot pont nem. ^^

Link to comment
Share on other sites

TV-ben nem igazán szoktam meséket nézni, mert szerintem elég silány a felhozatal. Inkább letöltöm, ami érdekel. A Happy Tree Friends-ből is láttam néhány részt, bár az én ízlésemnek túl brutális, hogy fasírtot csinálnak egymásból. A South Parknak meg van néhány része, amit kifejezetten szeretek, de ez nem túl sok.

Egyébként inkább én is animéket nézek. Régi nagy kedvenceim közé tartozik a Sailor Moon és a Dragonball. A mostaniak közül pedig a Hellsing, Death Note, Elfen Lied.

A szüleim szerint kicsiként imádtam a Niels Holgersont, bár én erre a mesére nem emlékszem. A régi mesék közül szeretem a Frakkot, a Pom-Pom meséit, a Vízipókot, a Hupikék Törpikéket. Még emlékszem a vasárnap délutáni Walt Disney mesékre is: Chip és Dale, Kacsamesék, Gumimacik stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Didóka: Ma is vannak kicsiknek való mesék. Ott a Minimax, bár azon is némely mese olyan, hogy fogom a fejem, de van ami meg pont a kicsiknek való. Én pont azért nem nézek CN-t, mert nincs rajta semmi (amúgy felnőtt vagyok). Mellesleg, az hogy valami rajzolt, nem jelenti feltétlenül azt, hogy kisgyerekeknek készült. Pl. a South Park kifejezetten a felnőtteknek, vagy az idősebb tiniknek lett kitalálva, vagy ott a Family Guy, az American Dad, ami szintén nem a piciknek való (bár ezeket megfelelő időpontokban adják).

 

Mellesleg az, hogy a gyerekek verekednek az iskolában nem új dolog. Már apám korában is verekedtek. Ma nemcsak azért brutálisabb a helyzet, mert pár hülyegyerek (igen, hülye, aki azt hiszi, hogy amit a tévében lát az valóság) azt hiszi hogy jó vicc. De nézz körül a világban, mit látnak a mai gyerekek. Vér, brutalitás, átverés, terrorizmus, stb. Ezt látják. Mert ez a valóság. A gyerek pedig nem hülye (már amelyik nem az).

 

Mellesleg, hogy a gyerek mit néz a tévében, nagy részben a szülőn is múlik. Egy kisgyerek a felnőttekről vesz példát, vagy ha szülők tojnak rá magasról, akkor a tévéből. Ezért a szülő a felelős azért, mit néz a gyerek és hogyan viselkedik. Nem kéne mindent a tévére fogni és mindent belemagyarázni.

 

Én is klasszikus meséken nőttem fel, de néztem persze robotos, harcolós rajzfilmeket is kiskoromban. Semmi bajom nem lett tőle, nem lettem vad, brutális szörnyeteg. Szóval, mielőtt írsz, kérlek gondold át, mit is írsz!

Link to comment
Share on other sites

Szigorúan a saját véleményem, de szerintem nem hasonlíthatjuk össze a meséket az animékkel. Bár rajzfilmnek besorolhatóak, de az én meglátásom szerint kategorikus különbség van köztük. Az anime mára egy külön műfajt alkot, amit sajátos készítési technika jellemez. Ahhoz, hogy valós képet alkothassunk magáról az anime fogalomról, tudnunk kell, hogy akár csak az élőszereplős filmeknél, itt is vannak horror, sci-fi, dráma, akció (stb) típusú alkotások. Nem a Dragon Ball nevű szutyok (bocsánat a kedvelőitől) alapján kell megítélni, mert az a sorozat csupán a 0.0001%-át teszi ki annak a mögöttes tartalomnak, amit az animék kínálnak. Rettentően sok igazán komoly darab létezik, hihetetlenül részletesen kidolgozott karakterekkel és mély történeti szállal. Ergó általánosan az a kifejezés, hogy "anime" nem gyerekek számára készül. Nem véletlenül vannak az animék típus szerint besorolva. A gond csak az, hogy ezt ma még sok tv csatorna se fogta fel és az animék legaljából kiválogatva butítják a gyerekeket.

 

Ha mesékről van szó, akkor én Vukra és Vízipókra asszociálok, a magyar népmesékkel nyakon öntve. Van egy erős határvonal ezen mesék és animék között, attól függetlenül, hogy mindkettőt rajzolják. Mondok egy egyszerű példát. Van két élőszereplős film: az egyik a "Narnia", a másik pedig a "Rémálom az Elm utcában". Mindkettő film, mégse lehet egy kalap alá venni, a műfaji különbségek miatt. Természetesen az is igaz, hogy az animékben is van gyerekeknek szánt.

 

Persze ebbe már van egy kis fogalomzavar is, ugyanis mára kicsit eltorzult a "mese" szó jelentése. Olyannyira, hogy még én magam is kicsit belezavarodtam a gépelésbe, de remélem azért átjött az, amit én ki akartam fejteni. Természetesen az egész írás csak az én meglátásomat ábrázolja.

Link to comment
Share on other sites

Nekem meg éppen az egészestések fekszenek a legkevésbé :D Nemtom a Szörnyek vs űrlények-en csak azér nem aluttam el, mer néha felröhögött mellettem az öcsém egy olyan részen, aminek én egyszerűen nem értettem a humorát (am nem voltam kómás, meg semmi, teljesen éren voltam). aztán még a Wall-E is ritka fos, bárazért amaséket sem lehet túldicsérni.... Mostanában ezerrel nyomattyák az amcsi agybutító szarokat, amik egyszerűen nézhetetlenek. Már sehol sem megy a magyar népmesék, a mézga család és egyéb legendások, mer a kicsiknek "ciki" az ilyen értelmeseket nézni, mer az agyatlan mesék a "menők". Aztán az animék ellen semmi kifogásom, csak az, h sajna ha kihagyok belőle egy részt, máris fingom sincs, h most mivan, ugyhogy aztse szoktam nagyon nézni. (Ugyanis nincs időm a kockulás, a bandázás, meg a filmek között rá, h nézzem) Egyedül egy sorozatot tudok nézni, aztis van amikor véletlenül kihagyom, ugyhogy pfff.... Namindegy sztem mamár az animek a királyok, bár sztem nem tartoznak a mese kategóriába. Néznémén ha lenne rá időm. De nincs, namindegy. Ennyi.

Am ez az én személyes véleményem, bocs ha vkivel nem egyzik a véleményem...

Link to comment
Share on other sites

Mesék..... szánalmas, hogy a 3-10 éves korú gyerekeket olyan baromsággal tömik, mint egy kék ruhában, harcsabajusszal ugráló ürge, aki csak gyümölccsel tömi magát.

Ha mese, akkor Kockásfülű nyúl! :) Régen imádtam, nem tudom, honnan lehetne beszerezni :(

 

Animeket pedig nem szeretem. Biztos van nagyon igényes, de nekem nehéz azonosulni a japán alkotásokkal. Talán azért, mert nem ismerem őket eléggé. Egyetlen tetszett, az "Inujasha", de az is csak egy ideig. Ha lenne olyan története egynek, mint a legtöbb Final Fantasynak.... :P Azt hiszem, anime fan lennék egyből.

Amit még szeretek, de nem igazán igazán mese, a South Park. Nem azért, mert káromkodnak, hanem mert annyira beteg néhány rész, hogy szórakoztat :D

Link to comment
Share on other sites

Ha lenne olyan története egynek, mint a legtöbb Final Fantasynak....

Advent Children Complete nemrég jelent meg, ajánlom a megnézését! ;)

Ja, és készült még régen FF anime, de nem a játékok alapján.

 

Az animéket azt hiszem azért utálják sokan, mert azt hiszik, ezek gyerekeknek készülnek. Pedig nem. A legtöbb anime 17-huszonéves korosztálynak készül, nem gyerekeknek. A kereskedelmi csatornák meg simán korhatár nélkül (max egy 12-es) beteszik őket vasárnap délelőttre, a nagyobb haszon érdekében.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

igazatok van abban, hogy a régi animék és mesék sokkal jobbak voltak, de nemcsak a mesékről és az animékről van szó hanem a filmekről is. Én ki lettem röhögve az oviban amikor azt mondtam, hogy sose láttam még horrort és, hogy nekem a legdurvább film a Jumanji volt. Én meg 15 vagyok most.

De légyszíves ne gyertek folyamatosan a Tom & Jerryvel! Hogyha a Tom & Jerryt akarom összehasonlítani akkor az animének legalább van valóság alapja: Ha egy anime szereplő leesik a 10. emeletről akkor lehet hogy meghal (már ha nem a magical girl vagy másegyéb műfajról van szó) a Tom & Jerryben pedig szép lapos lesz a macska aztán meg felpumpálja magát. A Spongyabob kockanadrág meg egy undorító baromság! A Nils Holgerson meg a Süsü volt régen a kedvencem, de azok sincsenek már sehol. Mellesleg a szülők is hibásak valamennyire, ha arról van szó, hogy mit néz a gyerek és mit nem.

Mellesleg az animéket ne hibáztassa senki, mert az anime műfajokból áll: a gyerekeknek szóló műfajtól kezdve a horrorig. Van külön felőtteknek szóló anime, van olyan amiből főzni meg lehet tanulni főzni, vagy egy másik nyelvet, vannak a shoujo ami tini lányoknak szól és még sok más.Arról meg igazán senki sem tehet, hogy az európai ember akinek az a dolga, hogy összeállítsa az esti mesét az nincs tisztában ezzel és egy 12-16 éveseknek való shounen (Naruto,Yu Yu Hakusho stb.) animét berak 4-8 éveseknek szóló műsorba. Mellesleg én majdnem animéken nőttem fel és egyáltalán nem vagyok erőszakos, sose hittem azt, hogy tudok repülni és kibírom ha nem nézhetek animét.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Amit még hozzáfűznék. Páran úgy nyilatkoznak, hogy napjaink új "meséi" az animék, amik egytől-egyig szutykok. Szerintem sokunk gyerekkorában ott volt az Alfréd a kacsa, Maya a méhecske, 80 Nap alatt a föld körül Willi Fog-al, Nils Horgerson című sorozatok. Ezek mind animék és csak példaként említeném meg, hogy a Maya a méhecskét például 1975-ben kezdték sugározni.

 

Ezzel meg is lett cáfolva két tévhit:

1, Hogy az anime új keletű dolog

2, Hogy az anime csak fénylő energiagömböket dobáló, egymást verő emberekről szól

Link to comment
Share on other sites

A mai mesék egyenlők egy rakás ürülékkel... Ez a véleményem. Erőszakos. szabadszájú, félelmetes történetek... Amik megh**lyitik a gyerekeket. És h*lyeségeket beszélnek tőle. /1-2 ismerősöm testvére is ilyen/

A régi mesék mint a Magyar Népmesék, Mesék Mátyás királyról, már egyáltalán nem kötik le a gyerekeket. /én kimondottan szeretem és megnézem a magyar népmeséket/

Nekem ez a véleményem...

Azt meg, hogy a Tom és Jerry erőszakos mese azért tiltották be, és vették le műsorról meg egy nagy baromság. A mai mesék ezerszer erőszakosabbak...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Én Tom&Jerry-n nőttem fel meg a Kengyelfutó gyalogkakukk, ezek az igazi mesék, ha tom&jerryt látok a mai napig leülök és megnézem :D, a mai mesék szuperhősökkel, szőrnyekkel vannak tele, nemcsodálkoznék ha valamelyik gyerek felmenne a 10 emeletre és leugrana és aztkiabálná hogy ő tud repülni

Link to comment
Share on other sites

Bár még csak 18 vagyok,de osztom azok véleményét,akik úgy vélik,hogy a mai mesének mondott ökörségek nem érnek semmit.

Hol van a régi jó Micimackó?Mostmár az is valami szuperhősösdit játszik Róbertgida nélkül.

Miki Egér meg a Pörgöncével.....hát mit is mondjak.

Minimaxon anno még annyi jó mese volt.Iskolába menet előtt mindig néztem,meg hétvégén.El se lehetett robbantani.

Most meg ha kapcsolgatom a tévét és valamelyik mesecsatornára tévedek,szabályosan rosszul leszek.

Ezek az elvont,erőltetett marhaságok!!!Jézusom!!!

És a tetejébe majdnem mindegyik mesének mondott izé már jóhogy nem törik össze a ferdeségtől,mert mindegyiket szinte valami ferdeszemű g..ci csinálta.

A régi Micimackó,Hófehérke...,Hamupipőke,Frakk,Hupikék Törpikék,Balukapitány,Csipetcsapat,Magyar népmesék,és még sorolhatnám.Na ezek voltak a mesék és ezek is maradnak.

Nem tartom valószínűnek,hogy a gyerekem ezeket a mostaniakat fogja nézni.

Inkább ezreket kiadok érte,vagy letöltöm őket,de tuti hogy a régieken fog felnőni.

Nekem ez a véleményem!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...