Jump to content
PirateClub.hu

Átlépték a fénysebességet?


Thomas RC
 Share

Recommended Posts

nah végigolvastam a kommentjeiteket, hány látom ogy ti sem végeztetek atomfizika szakon :D

 

az amit irtatok hogy hamarabb ér oda... minél ér oda hamarabb?:D attól hogy gyorsabb mint a fény, attól még nem ér oda az indulásánál hamarabb :D

 

szeintem az hogy pár fotont sikerült bepörgetni, az nem azt jelenti hogy ezt a közeljövőben alkalmazni lehet, sőt szerintem még a távoliban sem, ugynais hogyan kontrollálnának ekkora sebsséget Oo

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nah végigolvastam a kommentjeiteket, hány látom ogy ti sem végeztetek atomfizika szakon :D

 

az amit irtatok hogy hamarabb ér oda... minél ér oda hamarabb?:D attól hogy gyorsabb mint a fény, attól még nem ér oda az indulásánál hamarabb :D

 

szeintem az hogy pár fotont sikerült bepörgetni, az nem azt jelenti hogy ezt a közeljövőben alkalmazni lehet, sőt szerintem még a távoliban sem, ugynais hogyan kontrollálnának ekkora sebsséget Oo

én nem vagyok nagy atomtudos de pont ezen az oldalon volt egy cikk a féregjáratokról, és pont abban volt leírva hogy ha vmi a fénysebességnél gyorsabban mozog( mint pl ha féegjáratban utazik vmi, ami persze lehetetlen) akkor még azelőtt vissza tudna jönni a célállomásról minthogy az egyén elindult volna akárhova is. Ez nem hülyeség csak nem lehet feldolgozni ennyi..

 

szerk: itt olavshatsz utána: http://www.csillagkapu.hu/fizika.php?oldal=feregjarat

Link to comment
Share on other sites

Na hogy kicsit letisztítsuk. A speciális relativitáselmélet kimondja hogy a fénysebességhez közeledve a távolságok rövidülnek és hogy az idő lelassul. A fénysebességet egyetlen anyag sem érheti el. Ez egyfajta végtelen érték. Olyan ez mint a 0 K a Celsius-skálán -273,16 °C. Ennél hidegebb semmi sem lehet a világegyetemben. Speciális körülmények között sem alakulhat ki ez a fok. Egyszóval elérhetetlen = ez a hőmérsékleti végtelen. A fénysebesség is ilyen -> nincs nála gyorsabb.

 

Olvossátok el Michio Kaku hipertér c. világsikerű könyvét. Az a könyv kötelező olvasmány kéne hogy legyen.

 

Link to comment
Share on other sites

Az elméleti tudomány most itt tart.

Valaha ott tartott, hogy a Föld lapos, illetve hogy a levegőnél nehezebb tárgy sose lesz képes repülni. :)

Fel kéne írni minden ilyen mondatot, ami itt a fórumokban is elhangzik, hogy párszáz év múlva az emberek jót röhöghessen majd rajta :D

Link to comment
Share on other sites

Kezdem én

 

-2 pont között a legrövidebb távolság a féregjárat.

-féregjárat nyitásához rendkivül nagy energia szükséges és az utazás csak 1 irányú, ráadásul térváltás közben az idöben is utaznánk amit még ki kell küszöbölni

-az idő felcsavarodik

 

kíváncsi lennék 700 év mulva ezeken a mondatokon mennyit röhögnek majd :)

Link to comment
Share on other sites

átlépték a fénysebességet?

de foton lépte át a saját sebességét!

hisz a fotonnak nincs tömege (mégis képes eltéríteni a nagy gravitációs tér, holott a gravitációs tér csak a "tömeget" vonzza konyhanyelven) tehát aminek van tömege az nem lépheti át, vagyis csak a foton lépheti át

1ébként én se értem miért nem lehet túllépni a fény sebességét...

kiolvastam Einstein életrajzát meg mittomén hány könyvet, de ez nekem magas. Addig oké hogy ha fél fénysebbeséggel megyünk akkor az idő kétszer olyan lassabban telik,

meg max az űrbe bírnánk olyan gyorsan menni...

hát elég ha "csak" 1km/s-al megyünk, máris felforrósodunk vagy 500fokra és az 1 hol van a 300000-hez?

jah 1ébként 299792458m/s pontosabban... vagy 299458792? (és fejből :P) na mind1

amugy sztem tévettek a németek...

lehetséges.. de tévedtek

 

Link to comment
Share on other sites

biohazard:

igen rendben van te ezt állítod de téllg régebben azzal sem lehetett vitatkozni hogya Föld lapos pedig mégsem az a tudomány mai áéllása szerint és akkor mégis azthitték ezáltal lehet msot is fénysebeséggnél gyorsabban utazni csak még nem elfogadott tény . de szerintem ezen most felesleges vitatkozni egyikünk sem atomfizikus de ham égis az lenne az tagadná mer ezt tanították neki az egyetemen azo kosok. de erre való a kutatás hogya régi tényeket megváltoztassuk.

bigyusz:

azo ké ha nagyon gyorsan haladunk akkor felforrosódik a levegő vagy a tér körülöttünk de gondolj bele szintem ezl enne a elgkisssebbgondunk ha fénysebességgel tudnánk közlekedni.

 

Szal srácok Lányok asszonyok meg nem tom ki vagy mik vannak itt :D ez egy jó dolog örüljünk neki hogysikerült ezt elérniük lemérniük azt hiszem nem ma lesz az hogy utolérjük az ezeréves sólymot :D meg chubit a világürben de hát kezdettnek nem rossz . A tudomány mai állásával meg talán nem kéne vagdalkozni mivel az egy dolog de az folyamatosan ávltozik és írják át :D amugy téllegn ehéz felfogni hogy fénysebesség felett is lehet közlekedni :D

Link to comment
Share on other sites

Már pedig a legközelebbi csillagrendszert sem tudnánk megközelíteni, még fénysebességgel sem...Tehát: ha utazni akarunk a Világegyetemben, akkor vmi. újat kell felfedezni!!! (Állítólag: a térugrás a megoldás mert, hogy 16+1 térdimenzió van...További állítólag: a lezuhant ufok-ban sem találtak rádiós kommunikációt sejtető tárgyat, mert, hogy teljesen értelmetlen: a fénysebesség "lassúsága" miatt...

már csak fel kell fedezni hogyan lehet a dimenziók között ugrálni. vagy kérdezzük meg az űrlényeket! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Marco HUN: a dolog nem így müködik. Adott egy hőmérsékleti pont ami alatt a feketelyukak mozgása megáll és az univerzum kihűl.

 

Már talán általánosban is tanultunk olyan függvényt amelynek a képe sosem metszi a tengelyt csak közeledik hozzá folyamatosan. Ilyenek pl a racionális törtfüggvények. Ilyen az abszolut 0 vagy a fénysebesség is. Lehet hozzá közeledni de elérni nem. Mert ahogy közeledünk a fénysebességhez ugy közeledik a tömegünk a végtelen felé.

 

A férejárat technológiára pedig még jó 500 évet várni kell. Ja és persze az egésznek alapfeltétele lenne az EGYNELET megalkotása amelynek ismeretében elmondhatjuk hogy megfejtettük a mindenség titkát. Egyszóval kell még 1-2 generációnyi tudós.

 

Michio Kaku könyvét nem lehet letölteni. 2800 ft ért ITT tudod megvenni.

 

Így néz ki:

20070830182206DSC00029.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lehet, h én vagyok túl realista, de osztom azt a véleményt,h nem érünk oda akárhova is elindulás elött. Ez tény!

Én valahogy nem fogom fel,h "lelassul az idő". Nem az idő nem lassul. Az 1 ms az 1 ms, az 1s az 1s, az 1 min az 1min...

Akárhogy utazol az idő ugyanúgy jár, akármilyen mértékegységet, v akár más mértéket használva.

A Földgolyón fénysebességgel utazni... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Amúgy valamelyik tudományos újságban olvastam, h a kísérletek tovabb folytatódnak.

Ugyanis Fogarasi Árpád felajánlotta segítségét, újrahasznosítandó eszközeit, és az ezzel járó erőt, energiát és anyagot :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Moszkvából 8 órakkor elindul egy repülögép és 6 órakkor landol a Bp-en még aznap. Miért mert közben -2 idözónát átlépett => hamarabb érkezett mint ahogyan elindult. Az időutazás is ennyire egyszerü csak az emberekbe bele vannak verve az amit az iskolában igaznak hisznek és ezzel megölik az emberek képzelöerejét.

 

Az idő lassulása bizonyított tény. Tökéletesített kvarzkristályos órákkal megmérték az idöt ürhajón és eltérést tapasztaltak. Ezek az órák igen pontosak 30 millió évente tévednek 0,0000001 másodpercet. De itt az eltérés nagyobb volt. Ráadásul a speciális relativitás egyenletében az idő már változó tényezöként szerepel.

Link to comment
Share on other sites

Gyorsabban a fénynél??? Hmm... Gondoljunk csak bele, mivan, ha egy tárgyat elküldök x évnyi utazásra, természetesen végig gyorsabb a fénynél. Telnek múlnak az évek, és a tárgy megérkezik vissza a földre, de a fénye csak mondjuk 2 hónap múlva. Na akkor mivan??? Addíg mindenki nekimegy, mert nemlátja?

Link to comment
Share on other sites

Álló szemszögéből: Az adott fénysebességnél gyorsabban utazó tárgy becsapódik az álló, nézelődőbe, majd megérkezik a fénye is, de ezt ő már nem láthatja. :lol:

Az adott tárgyon utazó szemszögéből: Ha gyorsabban megy a fénynél, akkor gondolom ő halad el a fény mellett, és nem fordítva.

Link to comment
Share on other sites

Na látod ez az hogy nem lehet fény sebességén gyorsabban halandi az a helyzet hogy még ugyan olyan gyorsan sem. De ezt magyarázhatom annak aki még nem tanult komolyabban koodináta geometriát.

 

c=300 000 000 m/s te mehetel akár 299 999 999 el is de hiába gyorsítasz csak 299 999 999,999 999 999 999 999 999 999 hez fogol közeledni egész sosem lesz.

 

Tehát nem haladhatol el a fény melett kivülröl ugy látszik mintha egyenlöen mennétek de vele utazva már elhaladás van. Ezt nem érdemes tovább kerülgetni. Ez a tudomány mai állása ideje lenne elfogadni.

Link to comment
Share on other sites

Gyorsabban a fénynél??? Hmm... Gondoljunk csak bele, mivan, ha egy tárgyat elküldök x évnyi utazásra, természetesen végig gyorsabb a fénynél. Telnek múlnak az évek, és a tárgy megérkezik vissza a földre, de a fénye csak mondjuk 2 hónap múlva. Na akkor mivan??? Addíg mindenki nekimegy, mert nemlátja?

képzeljük el :D metgérkezik a földre:D de ekkor már közel van, és a fánye hamar a szemünkbe jut :D, tehát látjuk :D az utazás fényét pedig látni fogjuk csak nem akkor amikor megtörténik :D

Link to comment
Share on other sites

nincs mit okoskodni ezen a cikken...talan lehet gyorsabban menni a fenynel, talan nem....ki tudja!? en nem! de azokon a barmokon jokat tudok rohogni akik azt hajtogatjak h 500 meg 700 ev mulva sem leszunk kepesek gyorsabban menni a fenynel vagy valami Star Trek-es sci-fi szeru" feregjaratot letrehozni... persze... honnan tudod h mi lesz annyi ido mulva?? 150 e've meg az emberek asszondta'k h repulni keptelenseg...es lass csodat mar a Holdra juttunk! meg h egy szamitogep nem lehet kissebb egy szoba'na'l... es manapsag mar a zsebemben is elfe'r:) na ennyi...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ugyan már,ez milyen hülyeség :lol::blink:

Esetleg rögtön ott lenne de előbb biztos nem érkezne meg ;)

 

Nem érkezne előbb oda, csak a képe érne oda később mint ő, tehát gyakorlatilag láthatatlan lenne, amíg a fénye xy helyre oda nem ér. Jó mi ?:)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...