Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Akkor jó ,ha megáll rajta ,de kisebb elmozdulások lehetnek .... ilyenkor hagydd úgy és majd a hallásod alapján finomítsál rajta ,de ezek már csak nagyon kis eltérések ...

 

 

Az akusztikus gitárról pedig : alapvetően a klasszikus gitár is akusztikus :D , mert nem elektromosan erősített hangot ad ki ,hanem a rezonátor lap és a test által erősített hangot hallod ...

de gondolom te nem erre gondoltál :D ...

 

a klasszikus gitár felépítésében más ( pl kisebb a test ) , Nylon húrok vannak rajta , és a hangoló kulcsai telsejen máshogy néznek ki ...

 

az akusztikus "koncert" gitár pedig nagyobb testű , fémhúrokkal van felszerelve :) ,és a hangolókulcsai már a szóló gitárok kulcsaihoz hasonlítanak ...

 

alapvetően ezek a szembeötlő különbségek , persze a hangjuk egészen más , és a játék technika is amit igényelnek szintén sokban különbözik ...

Link to comment
Share on other sites

Én úgy szoktam hangolni hogy:

a 12. érintőnél(oktávhangnál) üveghangot nyomok majd pont annak alsó tercét a másik húron szintén üveghanggal megpengetem.

Ez azért jó mert így kurvára nem nyúlik a húr mert alapból le se nyomod. és így iszonyatosan be lehet hangolni hallásra.A lényeg az hogy egybe csengjen a két hang.

Ezt csak jobb hallásúaknak ajánlom:D

De egyébként felveszed a vezetékes telefonod és a búgás egy A hang és beállítod az A-t,majd az A-n az 5. érintőt lenyomod és a felette lévő húrral kell ugyanolyan hangon szólnia,és ha az is megvan jön a felette lévő húr...és ennyi:D

Fülre sokkal pontosabban lehet hangolni ha érzi az ember:)

Link to comment
Share on other sites

LOL ezt a telefonos módszert nem ismertem :D Ez q*va jó :lol: ki is próbálom.

ALAP: szóval a klasszikus gitárnak kisebb a teste és nylon húrok vannak rajta?... de nekem kisebb a teste mint a "normális" akkusztikusoknak, és fémhúr van rajta ... lol akkor most ez milyen? :D Nevetséges, nemtom hogy milyen gitárom van :D De hallottam vmi western gitárról... lehet ez olyan?

Link to comment
Share on other sites

ez így van :D

 

Klasszikus és akusztikus gitárból is rengeteg féle van ( pl ovation ,roadstar... )

de a legtöbb klasszikus és akusztikus gitár olyan amit írtam ...

 

b4m ahogy Norbi is mondta különböző méretűek lehetnek ( 3/4 -es ,feles és normális ((egészes :) )) van legjobb tudomásom szerint ) , így tehát ha neked egy 1/2 es akusztikusod van akkor az valóban kisebb testű mint 1 notmális klasszikus gitár ...

Link to comment
Share on other sites

Ja akkor mégiscsak akkusztikus.És mit tudtok a 7húros gityókról?

 

FeERi:Próbáld a webkamera mikrofonjával, ha van.Ha nincs, akkor szerezz egy hangológépet, vagy jobb mikrofont.Vagy próbálj minél közelebb a mikrofonhoz ülni, és úgy pengessed.Ja amúgy olyan kis asztali 1000 FT-os mikrofonokkal nem igazán lehet behangolni, először azzal próbáltam de nem ment.

Link to comment
Share on other sites

hm... 7 húros gitár, pl mint a SAMICK SKT-777.

Nekem abszolút nem kéne ilyen gitár mert most minek rá az a 7. húr?

A 7. húr az H hang, vagy ahogyan az amcsik írják B, egyébként az már szerintem marhán nem kell, mert az kegyetlen mély hang (hogyha lefogod a 5A húrt, és ott lefogod a második bundot, onnan számítsál lefele egy oktávot, nah az a 7. húr. :)

Link to comment
Share on other sites

azért egy 7húros ibanezt elfogadnék :D .....

 

hallottam már élőbe milyen szólókat lehet zúzni 7 húros gityón és szerintem eléggé ott van ,ettől függetlenül én sem vennék 7 húros gityót :D

 

 

1ébként ha akusztikus gitárt akartok hangolni és kis mikrofonotok van próbáljátok ki ,h beleteszitek a mikrofont a haglyukba :D

én így jobban be tudtam hangolni ,habár ügyeskedni kell ,h a kábel ne érjen a húrokhoz :D

 

Link to comment
Share on other sites

Császtok!

 

Most kaptam egy Johnson Baltimore gitárt, hajszállra Fender Strato.

Az lenne a kérdésem, hogy az a kapcsoló, amivel a hangszínt tudom váltani, ( van ugye 3 "tekerős", amivel a hangerőt, meg a tónus tudom állítani, ez pedig ilyen "pöccentős, nemtom értitek e) az a kapcsoló tönkremehet?

szóval előfordulhat e az, hogy meghibásodik?

 

 

köszi :D

Link to comment
Share on other sites

Persze! :lol: .... öö ugye? :unsure::blink::D mindenesetre én még nem vagyok az, csak 1 éve nyomom.Mármint nyáron volt egy éve.

 

De ALAP ha jól tudom 4 éve gitározik, szóval már biztos tud vmit :D

Link to comment
Share on other sites

:D

 

a pöccentős bigyót 1ébként pickup kapcsolónak

a tekerős izéket pedig potenciál méternek (alias poti -nak ) hívják ,sosem árt tudni ...

és a leggyakoribb hiba velük az ,h kontaktossá válnak (nem érintkeznek megfelelően) , és mikor tekergeted vagy átkapcsolod akkor recseg az erősítőd , vagy búgni kezdd ...

Link to comment
Share on other sites

én nem láttam még ezt a himnuszt :D

 

Link to comment
Share on other sites

Hol található az a himnusz?

 

De amúgy nemtom hogy jó ötlet e hozzá zenét írni, ugyanis nem mindenki rajong a gityók szép hangjáért :D

Nem is értem őket...de ki tudja lehet nincs olyan ember a gigán :)

Link to comment
Share on other sites

Hol található az a himnusz?

 

De amúgy nemtom hogy jó ötlet e hozzá zenét írni, ugyanis nem mindenki rajong a gityók szép hangjáért :D

Nem is értem őket...de ki tudja lehet nincs olyan ember a gigán :)

 

 

él ilyen ember?

Link to comment
Share on other sites

"él ilyen ember?"

 

nem biztos ,h emberek :D , lehet ,h néhány idegen akik beépültek és itt vannak közöttünk ...

Link to comment
Share on other sites

inkább másoldd be annak a topicnak a címét amibe leírta :D ,vagy nincs ilyen ?

Link to comment
Share on other sites

szerintem ja.

én asszem 10W-os erősítőt aptam a gitáromhoz, és elég szépen muzsikál így is :D

zenekarba 20W-os sztem jó, próbákra biztosan, nagyobb fellépéseknél meg gondolom adnak egy szép darabot :D

 

szerintem próbákra jó lehet.de kérdezd meg ALAP-ot. ő a profi :)

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...&hl=himnusz - a giga himnusz :D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem 1 ideig elég a 20W os erősítő a bandába ... 1időben én is azon játszottam ... Csak az a baj vele ,hogy ha a basszusgitárosnak 60 W -os kombója van akkor le fogja szólni a te gitárod , illetve ha a dobos is duplázgat akkor az egész átcsaphat káoszba :D

de pincepróbákhoz megfelel ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...