Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Én akartam ezt leírni !! :D Én is D'addariot használok.A régi elszakadt amikor a Number of the Beast szólót tanultam :lol: Amúgy jók azok a videók, pár hasznos dolgot ellestem :)

De itt van még vmi... nem is tudtam hogy van gitáros játék :D

http://www.hardwired.hu/art.php?id=49&p=1

Jó biztos nem akkora feeling mint igazin játszani, de minimum kiváncsiságból kipróbálnám.

Módosította Nietzsche
Link to comment
Share on other sites

már két hete regelni akarok azon a honlapon ,de sosincs időm ,mármint akkor akarok regelni mikor sok időm lesz ,h ne menjen kérba az az 1 hét :D , szóval mindig halogatom ...

 

de mik vannak azon a honlapon ? kották vagy videjók ?

Link to comment
Share on other sites

Hát az úgy van hogy regisztráláskor beállíthatod hogy mennyire részletesek legyenek az oktató videók.És lehet úgy is pl hogy megy a video, mellette mutatja az éppen játszott akkordot hogy hogy kell lefogni, alatta pedig az egész dal vagy dallam kottáját, vagy tabulatúráját.

Ha regisztráltál kiválaszthatod a szintedet, teljesen kezdő, kezdő, haladó, profi... ilyesmik vannak.Aztán kiválasztod a témakört, lesz egy csomó, és indítod a videót és szépen nézed meg csinálod amit mutat a bácsi/néni :D

Link to comment
Share on other sites

regeltem :D eddig a tanulás részlegbe nem nagyon voltam ,de a MASTER kurzust már megnéztem :D ... Al di meola bácsi magyarázza az improzás technikáját .... :D biztos lehet tanulni bel?le ...

Link to comment
Share on other sites

Ferri

 

1 jótanács : GP 5 nev? progihoz millió kotta van a neten és a számokból egész jól meg lehet tanulini gityózni ... (és 1 oldal ahonnan fel lelheteted a kottákat : www.911tabs.com)

boldog karácsonyt :D

Link to comment
Share on other sites

na ezesetben a 2 ünnep között feltöltök néhány ezer tabot ,leckét ,meg ilyen gitáros cuccost ... majd ajánlom figyelmedbe ,szerintem ide is be fogom linkelni

 

Link to comment
Share on other sites

Hát nem vártam sokáig ,ma efltöltöttem kb 7600 GP kottát ... :)

:rolleyes:

megtaláljátok itt : http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=41499

Link to comment
Share on other sites

ez 190 mega ,csak tömörítve 19 :D

Link to comment
Share on other sites

Kétségkív?l egyetértek, már össze vissza cibáltam és bírja a strapát :D

 

Ja amúgy nem is írtam hogy haverom a nylon húros gityóját áthúroztatta, mert a régi húrok elszakadtak.Aztán egy nap amikor éppen néztük kameráról ahogy zúzunk :D egyszercsak (magától) elszakad a D húr :o:lol: 2 hétig bírták az új húrok.

Link to comment
Share on other sites

350 megányi Guitar Pro tab azér már egész komoly mennyiség :D

Link to comment
Share on other sites

én a magam részér?l nem ismerem a márkát ....

 

De ha már a gitár er?sít?knél tartunk szerintetek Roland Cube 15 -t vegyek , vagy egy 10 Wattos Marshall er?sít?t ? Itt a karácsony meg minden ,gondoltam megajándékozom magam 1 otthoni gyakorlásra szánt szólógitár er?sít?cskévelés most ezek között örl?döm :D ... szóval ha van tapasztalatotok meg tanácsotok akkor azt szívesen venném ...

Link to comment
Share on other sites

Roland cube-t ismerem elég jó kis cucc,viszont eza marshall csöves er?sít?(habár kétlem mert az vagy 200e Ft).

De ha csöves akkor marshallt,végül is mind1 nagyon jó mind2.

viszont a marshall jobb rock,blues kíséretre,de ha nem akkordozol meg ilyenek csak szólózol akkor inkább roland.

De err?l a marshallról lécci írj már még infót

Link to comment
Share on other sites

Nem csöves :) ,az egy nullával többe kerülen asszem :D:D

 

http://hangmester.hu/start.php?page=szeria&szeria=130

Innen a 10 Wattosról asszem az els? ...

 

err?l van szó ...

 

Roland ok közül meg innen a Mini Cube ról és a Cube 15X r?l ...

http://hangmester.hu/start.php?page=szeria&szeria=127

Módosította Nietzsche
Link to comment
Share on other sites

én vettem 2 hónapja egy nevesincs D-húrt... gondoltam yó lesz mer nem volt más a boltban... hazaviszem elkezdeném behangolni, tekerem, tekerem erre pitty! hátnemelszakadt az isten megb...Tanulság(mer ilyen is van): a nevesincs húrokat kerüljétek... D'addario az yóóó...

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem ezt a marshallt,háááát.

Inkább roland.

Ennek egyetlen egy oka van:ha a marshall nem csöves hanem tranzisztoros és nem Grv típusú fej van benne(márpedig 21 kilóért tuti nem az van) akkor a tiszta csatornán nagyon gyérül szól.

A rolandnál ilyen kis teljesítménynél inkább gitár hangja lesz mint a marshallnál :D

Viszont minap láttam egy marshall kombót(50w) 112e Huf-ért na az jó volt,de az meg drága :P

Mondjuk most ugye kaptam ezta carlsbro er?sít?m ami meg 100 w-os rugós zenget?s cucc.

Nagyon ott van B)

 

Na egy szó mint száz Roland

 

Jaj a másik meg az hogy ha a marshall torzított csatornáját nézzük ilyen cuccokkal a belsejébe háááááááát,semmi csodát ne várj t?le :blink:

Roland-é már jobban szól csak az overdrive nem kontrázik rá de ezt vmi kis biszbasz átalakítókábellel meg lehet oldani.

 

 

az én carlsbromból metált,rockot és blues hangzást is ki lehet hozni TORZÍTOTT CSATORNA NÉLKÜL!!!!(és persze effekt pedál nélkül :lol: )

 

De mosmá hagyom az én carlsbro-mat :lol:

Megyek vizipipázni :P

Link to comment
Share on other sites

kösz a helpet :D

 

Nekem is van másik er?sít?m többek közt 1 Solton 30 Wattos rugós zenget?s matuzsálem :D , igazi gy?jteményes darab :) , de nagyon nagyot szól .... illetve szólt amíg a membrán merevít? keres meg nem hajlott 1 kissé és azóta szarul szól :( ... ezér kell most valami gyakorló cuccos...

 

1ébként én is a Roland felé hajlok ,mert abban több effekt is van ,meg ilyenek , és gyakorlásra az jobb , habár van boss ds8 as pedálom a torzításhoz :D , de azér a beépített effektek is lehetnek hasznosak ...

 

 

"Mondjuk most ugye kaptam ezta carlsbro er?sít?m ami meg 100 w-os rugós zenget?s cucc.

Nagyon ott van " --->>> Rugós zenget? 4ever :D :D ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

:D azok tényleg jó pedálok ....

meg azt szeretem bennük ,h igényesen vannak kidolgozva :D , szóval még a kinézetük is old schoolos és faja ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...