Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

én simán kvinttel hangolok vagymi :D

 

de lassan be kéne szereznem 1 normális kromatikus gitár hangolót ...

 

guerilla bassz gitárt hogy hangolsz üveg hanggal ? azt nem nehéz 1 kissé. ..

Link to comment
Share on other sites

azt tudom ... én akusztikus gitáron szoktam üveghanggal hangolni ...

 

csak azt nem tudtam elképzelni ,h azokból a **** vastag húrokból hogy csalsz ki olyan tiszta üveg hangot ,de így utólag már felfogtam ,h lehetséges ...

Link to comment
Share on other sites

Hangolásnál... én is kvinttel hangolok :D De ha nem akkor GP proval, de nem szoktam a gépre kötni mer nincs olyan vékony jack dugaszom, vagy átalakítóm.Egyszerűen a mikin keresztül "hallja" a gép és kész :)

Link to comment
Share on other sites

szinte majdnem tompitás de azé üveghang :D:D

szerintetek mi érné meg jobban egy musicman stingray4 es vagy valamilyen fender esetleg egy yamaha billy sheenen limited bass???

 

Nem értek a Bass gitárokhoz, de az egyik fórumon pont erről beszéltek nálam jóval komolyabb zenészek, és kb. az jött ki, hogy a Fender Jazz Bass szól úgy ahogy ennek a hangszernek kitalálták a hangját, de ezen a szinten már tényleg csak az elvárt hang számít, egy yamaha is biztos tökéletes hangszer. Mondjuk ott pont a Musicmant sorolták leghátulra. Szerintem egy eredeti Fender rossz nem lehet semmiképpen. :) (bár gitáros körökben erről is keringenek legendák)

Link to comment
Share on other sites

Hy!

szerintem Chuck Berry Johnny B.Goodja, valamint a Felkelő nap háza(Animals:House of the rising sun) alap dolog :D :D :D

amőgy tudom hogy nem éppen ide kapcsolódik, hogy mekkora mértékig lehet megtanulni énekelni, ha nem vagy született Bon Jovi, vagy Bono?:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ismeri valaki Devin Townsendet?

Annó Vai felfedezettje volt (ő énekelt a Sex & Religion albumon 19 évesen). Most hallgatom a Terria című albumát, és nagyobb minden rock lemeznél. A Earth Day című számot ha valaki fel akarná dolgozni kb. 6 énekes kéne hozzá. (black, death, heavy metal + rock, pop zenében jobb hang nincs nála) olyan mint Vai gitározásban csak ő énekben. Ráadásul teljesen egyéni stílusal rendelkező zseniális zeneszerző. Ha valaki holnap írna egy rock számot, előbb hallgassa meg őt. (Amúgy Grammy.ru-ról lelehet szedni a munkásságát.)

Link to comment
Share on other sites

a kedvedért meghallgatom :D ,kiváncsi vagyok rá ....

Link to comment
Share on other sites

igazából amit meghallgattam tőle az Metál a javából :D .... tecccciiikkk :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:D igazából úgy jáccik rajta mintha akusztikus gitár lenne ...
Link to comment
Share on other sites

nemtudom mennyire vagytok jártasak metál zenében ...

pl OPETH nevű 1üttest ismeritek ...

szerintem hihhetetlen riffejeik vannak és olyan zúzós de mégis lírai az egész ,h hihhetetlen ...

Link to comment
Share on other sites

Tavaj voltam koncertjükön a szigeten az szar volt, de amúgy régebben hallgatgattam őket. Mint mindenkinek nekem is a light albumuk jött be a legjobban, de az előtte lévő kettő is elég sokat forgott annó. (Asszem az egyiknek Blakwater Park volt a címe de ez már nem biztos.) Amúgy Metálon belül tényleg az egyik legjobb mai banda.

Link to comment
Share on other sites

jah :D asszem életem első metál száma amit végig megtanultam az pont a Black Water című szám volt :D ,sokat pepecseltem vele mivel 12 perces számról van szó :D ,de nagyon jó kis szám ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

ehhez születni kell ... :D ,szerintem 20 év alatt sem lehet ilyen techikát megtanulni :)

 

DeaN Promóció ezzel az ürgével :D Itt <- Hát velem abszolut elhitette, h a Dean Gitárok a legjobbak :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

A segítségetket kérném. Én 3 éve gitározom de próbatermekben és kombón. Egyik barátom kérésére kipróbáltam a Guitar Rig 2-t. Amikor a progi elindul csak valami nagyon éles sípolás van.

A gitárt a mikrofon bemenetre dugtam, laplapi hangkártya.

TUdtok valamilyen beállítást rá esetleg képet mellékelni?

 

Előrre is köszönöm!

 

uhu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...