Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Most kapcsolok hogy elnevezted a gityódat :D Christine, szép név :lol:

 

Júúúj és a vállpántról jut eszembe: neked is ha jól látom nylon vállpántod van, neked nem szokott csúszni?Mert amikor állva játszom elég kényelmetlen tartani a gitárt meg fel le ugrálni a fogólapon, hacsak nem tartom meg az alkarommal.Ezért gondoltam hogy lehet ha bőr vállpántot vennék az jobban tapadna.Bár lehet azon is mulik hogy milyen nagyra van állítva.Nekem le van engedve ameddig csak lehet.

Link to comment
Share on other sites

nekem nem szokott "ugrálni" a pánton játék közbe ,de nem is szeretem ha nagyon le van engedve , meg hát a jazz - blues stílushoz annyira nem is előnyös ha nagyon lóg az emberen ,azt inkább a metálnál és rock ,punk nál szokták ... de embere válogatja ...

 

1ébként a bőr vállpánt tényleg jó befektetés ,mert tartós ,szép :D ,és praktikus is ,csak jóval drágább mint pl a PLanet Waves nylon os pánt ,de lassan én is beruházok 1be.

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem ugrál a pánt :D A kezemnek amikor pl egy refrén után szóló jön és E molból fel kell ugrani a H húr 12-ik budjára, szal az ugrálást így értettem :) Azért jutott eszembe ez a pántos dolog, mert pl egy koncin amikor elengedi a gitáros a hanxert akkor az ugyanúgy áll mint amikor fogta.én ha elengedem 90 fokot lefelé elfordul :D De persze a ruha anyagától is függ ami rajtam van, szóval valószíűleg megoldja majd a bőr pánt a problémámat.

Link to comment
Share on other sites

Pedig ott vannak interjúk ahol zúznak ilyen pro gityosok, letöltöd a videot, meg nézed mellé a tabot.Meg az oldalon nagy királyul le van írva a tappingelés sok-sok skálával stb.

Link to comment
Share on other sites

ha sokat teszitek fel ,meg szeditek le a pántot a gityórol akkor előbb utóbb a tartó pánt végén lévő bőr elhasználódik és nem lesz tartása ezért kicsúszik a tartó bütyökből ...

 

szerintem egyébként ha nem muszáj leszedni akkor nyugodtan hagyjátok rajta a pántot én pl mikor a tokjába rakom akkor is csak finoman összehajtom és a gitár mellett elfér ...

Link to comment
Share on other sites

60-ér kifogástalan állapotban sehol nem kapnál 150w-os marshallt :lol:

Ha mégis add meg a címed(Na mihez kell? :P )

 

De télleg kitűnő állapotban van.

Szívem szakad meg hogy el kell adnom,de fölöslegessé vállt és muszály továbblépni(Az élet megy tovább :lol: ).

 

Akit érdekel az hívjon vagy írjon e-malt vagy csak ide írjon pl.

 

Jah egyébként az én hevederemmel is kivan már a t*köm.

Mindig leesik és ha nem akkordozok hanem szólózok(főleg 5. bund alatt) akkor kiesik a gitár a kezemből.

Elegem van:D.

Muszály újat vennem?

Link to comment
Share on other sites

1ébként 2500 ért már lehet kapni biztonsági hevedert is ,aminek az a lényege ,h nem esik le rólad ha csak nem állsz neki elfűrészelni a pántot...

Link to comment
Share on other sites

1ébként 2500 ért már lehet kapni biztonsági hevedert is ,aminek az a lényege ,h nem esik le rólad ha csak nem állsz neki elfűrészelni a pántot...

 

Hát ez viszont úgy hangzik, hogy ha egyszer felveszed, többet nem veszed le :D

 

 

X-ray: én feladtam :mellow: Tölem mehet a hiphopos cucc, arra úgyis jobban megy a rap.De legalább akkor basszusgityó kellene.Mint a Coolio számokban :D az tuti

Link to comment
Share on other sites

majd hallgasd meg a számot.

már felraktam rapidra, a giga himnusz topikban pedig ott van a linkje.

a mérete kicsit nagy, de asszem most ez a legkissebb baj :lol:

 

amúgy lessz majd rapp nemsoká ( reméljük ) .

reméljük hogy majd elég sokan megfogják hallgatni :D

Link to comment
Share on other sites

Most nétem át a topicot éshát láttam egy vidit amin egy kölök játszik,sztem ez olyan nagyfokú átvágás mint a huzat , kisebb nálam és most lesz kb 6 éve amióta gitározom és nemannyira de majdnem a haverom szintjén van aki jol nyomja kb ugy mint én.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...