Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Hát kedves b4m.

sok fajta torzító pedál van....

Van effektprocesszoros(multi-effect)

Van pedálos (Pl:Cry baby wah -wah)

Akkor van sima torzító effekt(disortion,overdrive,flanger,chorus,metal,pitch)

 

Ajánlom ezt az oldalt figyelmedbe:(innen sound demokat is tölthetsz és így könnyen kiválaszthatod a neked ill?t. :) )

 

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/p_compactpedals.html

 

Van itt minden ami kell,még basszus torzítók is vannak.

Link to comment
Share on other sites

Na megvettem a Micro Cube White limited edition er?sít?met :D

2W os , de úgyis csak otthonra kellet , viszont az effektek azokért totál oda vagyok :D ,csak ajánlani tudom mindenkinek aki otthonra akar valami gyakokorló er?sít?t :D

 

(

1 kép róla :D

 

 

b4m

én a Marshall és a Boss pedálokat ajánlanám , mert azok olcsók de rendkívül jó cuccok ...

 

Boss Ds1 es torzító pedált már 11 -12 ezerért kapsz és elég jó cucc nekem is van 1 ...

Marshall nak van hasonlóan jó torzítója 16-18 ezerért , az szintén nagyon üt?s ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

nekem valamilyen neve sincs 10W-os er?sít?m van, amire kell nekem hogy itthon gyakoroljak rajta nekem arra b?ven elég, egyébként hogyha pedált akarsz venni akkor a ZOOM-ot tudom ajánlani havernak is olyanja van, meg már volt nálam, megbízható, és rohadt sok mindent tud

Zoom G2.1u Ára: 38.500 Ft a hangszeraruhaz.hu -n. De nekem bevállt :)

Link to comment
Share on other sites

Norbi tudod mi a baj a zoom-mal?

Effectprocessoros.

Hidd el nekem,hogy sokkal de sokkal jobban megéri egy ilyen chip-es áramkörös csoda,mint egy digitális.

Persze az sem rossz de a chip-es mégis csak jobban tudja megcsinálni mint a digitális.

Most jó a zoomba van úgy 55 effekt a norm pedálba max 3+kézzel állíthatóság.

De ha hiszed ha nem 2-3 hónap múlva abból az 55 effektb?l 4-et fogsz használni és akkor majd rádöbbensz hogy azzal a másikkal sokkal jobban szól :huh: .

Ez a 4 effekt ez: Chorus(jazz),Flanger,wah-Wah,Disortion.

Normális ember nem használ Over-drivet :D(na jó talán néha jó)

 

Szóval ha valaki ilyen lépés el?tt áll ne egy effectprocesszorost vegyen.

Link to comment
Share on other sites

a Zoom tényleg egész jó és olcsó multieffekteket gyárt ...

Ha arra vágysz ,h millió hangzást ki tudj csalni a gitárból akkor pl : a Zoom 505 II egy igen jó választás lehet ...

De ha azt akarod ,h példának okáért min?ségi torzított hangja legyen a gitárodnak akkor mindenképp marhall vagy Boss pedált vegyél ,mert a multieffekt hangmin?sége nem éri el az önálló pedál min?ségét ...

Link to comment
Share on other sites

:D azért a Compressor pedál is jó móka :P ,meg ha már itt vagyunk tremolo effekt is ,meg a Phaser ,

az oktaver , az auto delay ,Reverb pedál :D ,szóval azér ha megtehetném ,15-20 Boss - Marshall pedált simán összeszednék magamnak :D ...

Link to comment
Share on other sites

b4m

 

Simán overdrive al tolotd ,vagy overdrive - distorsion ? mert azért nem mind1 :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ferri : Gitárhangoló rulezz :D .... 1ébként meg üveghanggal ,vagy kvint ekkel simán be lehet l?ni ...

 

gaba06 :" tábortüzi szinten "

biztos játszol olyan jól mint a tábort?z :D ...

1ébként meg ha csak úgy meg akarsz tanulni akkor kezdd az akkordok megtanulásánál , a neten találhacc bel?lük 1 raklapnyit ...

Link to comment
Share on other sites

én most ugy hangolom h eljáccom a come as you are-t akkor megvan a két legmélyebb húr....

utána eljátccom az enter sandman-t akkor már 3 at betok állitani...

erre jön a sanitarium.. majd a swwet child o mine.. én igy l?ttem be :D bár ez lehet h bromság :S

Link to comment
Share on other sites

:D nem baromság ,de ha az alsó E húr megvan akkor fogdd le az 5. bundban és hangold hozzá az A húrt (felülr?l a második ) , majd azt is fogdd le az 5. ben és hangold hozzá a D húrt ( 3. húr ):D

 

 

ha a D húrhoz is hozzá hangoltad a G húrt akkor fogdd le a G (4.húr ) húrt a 4. bundba és ahhoz hangold a B húrt ...

Majd a B húrt az 5. bundban lefogva hozzá Hangolhatod az E húrt ( 6. (( legvékonyabb)) ) :D

 

Ezt hívják kvinthangolásnak ... elég 1X? csak így leírva nem az ... :D

Link to comment
Share on other sites

én +akarok tanulni..m,ax 1 napot szánok rá h tábortüzi szinten nyomjam..segitesz:?

pénzem nincs

 

Ezt most nem vágom... gitározni akarsz megtanulni 1 nap alatt??1 nap alatt a b?r sem keményedik meg az ujjaidon.Nem olyan egyszer? mint aminek látszik.Plusz az akkordok közötti váltást is gyakorolni kell, nem megy az úgy hogy bemagolod hogy hogyan kell lefogni és már nyomod a tutit ;)

Ha félreértettem vmit akkor bocs.

 

Hangolni guitar proval vagy kvinttel hangolok.Vagy ha nincs a közelben guitar pro és nincs egy húrom se jól behangolva de van a közelben egy jól behangolt gityó akkor hallás után :D

Link to comment
Share on other sites

Tökjó kaptam egy gitárt karira.

Egy ibanez jumpstart setet grx40-ju bkn gitárral

kicsit béna vagyok eddig csak internetröl szedegettem segédanyagot de asszem el akarok járni atnárhoz.

Nem vagyok totálisan kezd? egy éve kb probalkozaom klasszikus gitarral akkordozni de ez azér sokkal jobb.

Amugy metált és rockot akarok játszani...

Már el tom játszani a moby dick keresztesvitéz elejéröl a szolot(vagy introt vagymiaz)

Nincs meg vkinek adepresszió nem akarok elszakadni tab GP-ba?

Köszi

 

kárpátia: (csak akkordok)

http://www.karpatiazenekar.hu/kotta.html

de az összes dalnak itt fent van!

Link to comment
Share on other sites

be ha van valami jó minőségű mikrofonod ,vagy gyengébbel is be lehet ,csak nehezebb...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...