Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

egy régi japán Univox (ARIA és Gibson keverék ) ... igazi blues gityó :D

Link to comment
Share on other sites

Én még mindig azt az erősítőt használom amit a gityóhoz kaptam.10W-os.A banda próbáin (ami jelenleg csak két tagú :D ) ritmusgitár 10W és szólógitár 20W felállással nyomjuk :D Sőt mostmár a jól betanult dalokat amihez már nem kell számítógép (guitar pro, winamp, stb :D ), azokat a pincében fogjuk nyomni.Jó kis hanghatások lesznek ott :)

 

 

Jaa és nézzetek be a gigahimnuszos topikba és nyomassátok a jobbnál jobb ötleteket! :D

Link to comment
Share on other sites

:D:D nekem is van bandám de ott 24 csatornás Behringer keverő erősítőről megy minden :D:D
Link to comment
Share on other sites

:D Nekem meg sajnos 2X 500 Wattos Marshall gitár ládán kell játszanom ...

 

najó nem ,de jó lenne :D:D

Link to comment
Share on other sites

kössz a tippet... am sztem simán megoldjuk mert ahova megyünk próbálni -> ált. suli, anya nagy spanja a gazdasági igazgatónak aki majd intéz hangfalat, rákötjük a sok sz*rt :lol: és hadd szóljon...

ti milyen stílusú zenekarokba jáccotok/jáccanátok?

Link to comment
Share on other sites

Nem értek a basszusgitárokhoz :D ,de én részemről musicman-t vennék ...

habár attól függ mire akarod használni ,jazz-blues style ra a fender megfelelőbb...

 

 

Link to comment
Share on other sites

CSak azért mert esett már szó itt a Guitar Hero nevű tréfás játékról :

 

http://www.youtube.com/watch?v=cueXmJDbbvU&mode=related&search=

Link to comment
Share on other sites

Biztos jó lehet vele játszani, de egy igazi elektronyos gityóhoz képest ... sehol sincs :D Mellesleg tremolós SG-t én csak Angus Youngnál láttam... vagy amúgy is lehet kapni?

 

"ti milyen stílusú zenekarokba jáccotok/jáccanátok?" ----- hát nem szokványos keverék, de skatepunk és metal :D Ez azért van mert én inkább a skatepunkot szerettem a másik gityós srác meg a metalt, és megkedveltük egymás zenéjét, így a zenekarban is vegyült a dolog.Szal pl én elkezdtem Maident hallgatni, ő meg NOFX -et.De ez már régi történet.

Link to comment
Share on other sites

persze ,h van tremolós SG ... csak viszonylag ritka ,de nem akkora szám

Link to comment
Share on other sites

Há szóval izé... :D Szal nem fix a húrláb hanem van egy kar a húrlábon amit ha mozgatsz feszíti vagy lazítja a húrt, ezáltal olyan rezgő hangot kapsz.De van pedálban is, ugyanezt csinálja csak taposni kell :D

 

Vki javítson ki ha hülyeséget írtam :D

Link to comment
Share on other sites

Az már egyszer biztos :)

Ez a szar benne,de azért a hangzása jó:D

És csak jobb húzogatni mint taposni(kar,pedál-ra gondolok :lol: ).

Most vízipipáztam és ha hiszitek ha nem gitároztam utána és egy black metál számot írtam :huh:

Pedig utálom a black metált :P

 

De a vízipipa csodákra képes :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Vannak nagyon perciz tremoló szerkezetek ...

pl.: FLoyd Rose TMK -2 ... az ilyen cuccal felszerelt gitároknak persze borsos áruk van ...

különös ismertető jelük :D ,hogy a nayaknál 1 Satu lefogja a húrokat így a hangolás csak a húrlábnál lehetséges ...

 

szerintem elég jó cucc ...

Steve Vai például csodákat művel az ilyen stuffal felszerelt Ibanezén ...

és nem hinném ,h az elhangolódna :D

Link to comment
Share on other sites

ez hülyeség .... nekem is tremolós gityóm van és szoktam rajta nyújtogatni de nem hangolódik el (mondjuk japán gitártól csúnya is lenne,ha elhangolódna :D:D)

 

szóval a 100 ezer forint alattiak elhangolódhatnak olyan 120 ezer fölött viszont már nem illik ... a nagyobb gitárgyártók ( Jackson ,Dean, Gibson ,Ibanez ... ) tremolós gitárai pl szerintem nem igen fognak hangolódni , ellenben ha 1 STAGG tremolós gityót veszel az igen valószínű ,h hangolódni fog ...

 

Floyd Rose os gitároknál a lényeg, h ne licenszelt legyen ,hanem original és akkor nem lesz vele gondd ...

Link to comment
Share on other sites

:D:D

 

általában én sem jutok el addig ,h rögzítsem (pl GP5) ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...