Jump to content
PirateClub.hu

Zalman hűtés


Recommended Posts

Szerintem naon jó hűtői vannak. A procimon is egy 9700-as van, felhúzott procinál is alap fordulaton járatható rendesen hűt és csendes is.

A videó karimon (X1900XT) pedig egy VF 900-as van. A gyári hűtés iszonyat hangos volt rajta, meg nagyon melegedett. Érdekes hogy a Zalman hűtővel bár hangja nincs

de ugyanolyan meleg a kari, talán pár fokkal alacsonyabb. Húzás kizárva. :unsure:

 

Amúgy én még zalman cuccokban nem csalódtam! :rolleyes: Megéri az árát!

Link to comment
Share on other sites

Mindez nagyszerű, de sajnos nem mindenki újgazdag, hogy megengedhessen magának vízzel való hűtést... Amiket olvasok itt, meg amiket hallok barátaimtól, akik Zalmannal hűtenek, én nem ajánlom megvételre... Én Arctic Cooling 64 PRO-val hűtöm a procit a legnagyobb terhelés mellett, és Q-Fan működés közben se megy fel 40 fok fölé a processzor... Pedig a Q-Fan (nálam) több mint a fele alá lassítja a ventit. Mármint az alapfordulatszám fele alá.

Link to comment
Share on other sites

nemtom nekem AC Freezer 7 Prom van... egyrészt krva jól hűt, krva csendes és nem mellekesen krva OLCSÓ volt a Zalmanokhoz képest... elismerem hogy a legjobbak, de az árát is megkérik...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

anno nekem is volt egy-két zalmim...(CNPS7000Cu, vf700Cu, nbj47), meg is voltam velük elégedve, de rájöttem, hogy ennyi pénzért már egy vízhűtést is össze lehet rakni....

 

14000-ből ki is jött : 3 blokk (proc, nf4chipset, gpu+ram), szívattyú, radi.....

 

szal nem venék mégegyszer zalmit...

Link to comment
Share on other sites

Nekem is van egy VF900-Cu-m egy Radeon 9800 Pro-n, minimumon járatva a ventit 380-ról 430-ra tudtam húzni a core-t, 338-ról pedig 375-re a memóriát. És mit ne mondjak, hangtalan ebben az üzemmódban. Igaz, ez drága volt, de gyorsabb lett tőle a gép ÉS halkabb. Van még egy ZM-NB47J-m a Northbrige-en (ABIT NF7S), igy a rossz kis ventit le tudtam cserélni passzívra. A procin meg egy CoolerMaster Aero7-van, maxra tekerve rohadt hangos, de jobb mint egy avarfújógép, közepes alatt egy picivel meg már majdhogynem hangtalan, terheletlen procit (filmezés/mp3/net) elviszi (2800+ AthlonXP). Szóval sztem is jók a Zalman cuccok, az más kérdés, hogy nem tuningra valóak (főleg ha nem régi cuccokra rakod mint én - de ezt amúgy irják is). A Scythe-ről is jó véleménnyel vagyok, tesóm gépében egy NINJA PLUS rev.B van, már maga a kinézete brutális, alig fér a házba, de nagyon jól hűt (most egy 6000-res AMD-t, ventivel, de sztem elvinné anélkül is). De azért ez sem olcsó mulatság, ezt nekem ~15.000-ért adták...

Link to comment
Share on other sites

Nekem is VF900-Cu-m van és nagyon kircsi. 15°-kal vitte lejjebb a 7600GS-em. Ezt feltuningoltam 500-ról 580-ra(core), és 700-ról 830-ra(mem). Kicsivel se lett melegebb! Nem is tudom, hogy minek adtak hozzá fordulatszámvezérlőt, amikor alapon is ugyanolyan jól hűt.

De másra már nem veszek léghűtőt, mert valamennyi tuningnál elég a gyári hűtő, fesz emelésnél pedig már víz kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

no no azé nem mindegy,ugyanis a proci hűtöknek a dobozára is rávan ám írva,hogy mekkora procit tudnak befogadni.

Pl: Glacialtech Igloo 2470 Socket A

1400MHZ-től 3200MHZ-ig

Igaz,mondjuk nekem csak Duron 950MHZ-es procim van és megy,de inkább legyen a megengedett alatt,mint felett.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...