Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Szerintem is inkább close,mert süllyeszti az oldal színvonalát,de ahogy látom egyre több topic,régen azért nem volt fenn ennyi szemét dolog,meg buta ember,akinek minden hsz-e valami fika,vagy acsarkodás!Vagy csak neked kevés az a majdnem egy évem?

Link to comment
Share on other sites

De most minket járat le egy olyan ember aki rapos arcnak mondja magát és akkor p*raszt,hogy szédül a betonon és nekem is szarul esik ez...érted?

Ez kb.olyan mint amikor egy Tokio Hoteles veri magát,hogy mekkora rocker,vagy egy No THX-es arc,pedig aztán annyi köze van hozzá,hogy gitár-gitár!

Link to comment
Share on other sites

Értem Flóri Bá, sajnos tényleg így van, de ezt nem tudjuk elkerülni. Én nagyon örültem hogy Te meg Dation meg mintha lett volna mégvalaki, érvelni tudtatok amellett amit Ti szerettek. De mindig voltak és mindig lesznek is értetlen emberek, divatmániás szűklátókörü gyökerek, ez van. Ti rávilágítottak dolgokra amiket nem gondoltam volna és ez jó. Ettől függetlenül nem fogok rapet hallgatni, de könnyebben elfogadom és talán egy kicsit jobban meg is értem aki rapet hallgat.

Link to comment
Share on other sites

Amióta van rap zene,sokan keverték a stílust,ott volt a Run DMC,egy kicsit a Limp Bizkit,Crazy Town,MOP,meg ugye Cypress egyik albuma és sorolhatnám,volt aki abbahagyta N.Y.C.C,de mégis az élő előadás lehetősége egyezik.Nekem sok haverom rocker,nincs velük gond,de van mikor leülnek és fél órákat gitároznak,az elég unalmas és nem bírom,de meg lehet mindent szokni...

Link to comment
Share on other sites

Én azt nem bírom a rap kedvelő cimboráimmal, mikor az ő zenéjüket kell hallgatni és ha többen vannak ők, akkor az övéket kell hallgatni inkább, nem annyira megosztva a mi zenénkkel. De nem hiszem hogy mindent meglehet szokni, múltkor egyik ismerősömnél szülinapján disco meg tekno ment, attól a falnak megyek, a rapet még úgy elhallgatom egy darabig, De mikor buszon is azt kell hallgatni hogy ordíttatják a discko meg a teknot az szörnyű, ha megkérem hogy halkítsa lejjebb, még én vagyok a bunkó. Ott kell nagyon összeszednem magam, mert a múltkor ami ment tuctuc, annyira ingerlő volt, hogy szinte láttam magam előtt ahogy kitépem a füléből a vackát és kidobom az ablakon, de ez sem érné meg.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel én is így vagyok,megyünk Völgye meg ide oda,rock koncertra,de én is gurulok,mert kevés raper haverom van,ha mégis akkor nem azt szeretik amit én,öcsémmel szoktunk egy évbe egyszer elmenni Veszprémbe ha van valami jó,de kocsmába is rockkocsmába járok és végig az szól,de meg is szoktam,meg a 7.sör után nem is zavar egyáltalán...

Link to comment
Share on other sites

Na igen, ezen a bizonyos szülinapon én inkább töményeztem amíg már nem is hallottam semmit, vagy csak nem sikerült felfogni. A rock kedvelő pajtásaimmal meg azért jó, mert ott többféle stílus van és rockon belül eléggé sokfélét szeretek is, meg ha addig ismeretlent hallgatok, akkor az ő ízlésükkel annyira mellé sem nyúlhatok. Meg akkor inkább instrumentális, vagy pihentetőbb, vagy mondjuk így, háttérzenének is tökéletesen megfelelőt teszünk be.

Link to comment
Share on other sites

Na igen, ezen a bizonyos szülinapon én inkább töményeztem amíg már nem is hallottam semmit, vagy csak nem sikerült felfogni. A rock kedvelő pajtásaimmal meg azért jó, mert ott többféle stílus van és rockon belül eléggé sokfélét szeretek is, meg ha addig ismeretlent hallgatok, akkor az ő ízlésükkel annyira mellé sem nyúlhatok. Meg akkor inkább instrumentális, vagy pihentetőbb, vagy mondjuk így, háttérzenének is tökéletesen megfelelőt teszünk be.

 

Nem tudom hogy most a mozillám szórakozik vagy benyaltam valami vírust és azért küldte el 2x. Kitörölném a az egyiket, de nemtom hogy kell, vagy lehet-e egyáltalán.

Módosította Steve23
Link to comment
Share on other sites

Vmék nap én is törölni akartam mert 2x ment el, de nem lehet ha jól tom.

 

Na igen, mivel nagyjából csak én hallgatok rockot az osztályomban ezért gyakran kell mást is szünetekben, mert mindenki nyomja telóról a zenét :D de én is viszek és a többiek is elviselik a zenéimet.

 

"van mikor leülnek és fél órákat gitároznak,az elég unalmas és nem bírom" -- nos igen, láttam már haverokon, hogy majd bealudtak amíg gityóztam :D Csak akkor figyeltek amikor vmi nehéz dolgot mutattam, de ha pl nyugiban eljátszottam végig egy számot akkor már minden bajuk volt :) nem értem... azt hittem a gitároknak olyan szép a hangjuk hogy minden embert magával ragadnak ... de van akik nem érzik, vagy nem is érdekli őket egyáltalán esetleg meg sem próbálják.De nem szeretheti mindenki ugyanazt.

Viszont ha nincs torzítva akkor az nagyon sok műfajba belefér.Pl egy haverom nyomja ezt az underground műfajt, és számokat ír, és egy számához megkért hogy csináljak vmi gitár alapot, és megcsináltam, ő berakta és mindenkinek tetszett.Csak nem voltam hozzászokva a 90es tempóhoz, de belejöttem :) És nagyon passzolt ahhoz a kicsit borongós, szomorú hangulathoz.

Link to comment
Share on other sites

Értem Flóri Bá, sajnos tényleg így van, de ezt nem tudjuk elkerülni. Én nagyon örültem hogy Te meg Dation meg mintha lett volna mégvalaki, érvelni tudtatok amellett amit Ti szerettek.

Tudod, aki nem tud érvelni a zenéje mellett, az csak hallgatja. Aki érvelni tud mellette, az pedig belülről érzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Ezzel egyet értek 100% és tényleg sok ember van aki össze vissza hallgat mindent és megkérdem miért jó...erre rendszerint az jön...mert lehet rá bulizni...de 1liter házipálesz után én már a Lord koncerten is buliztam,meg a Depresszión is,mégsem szeretem!Nem érzik,ez a bajuk!

Link to comment
Share on other sites

Három a magyar igazság, mondom a három kedvencet :)

 

Metallica - Nothing else matters

Guns N Roses - November Rain

 

Meg van egy szám, amiben ezt éneklik refrénben (Eminem is feldolgozta, bár őt nem szeretem) Ne kövezzetek meg, mert nem jut eszembe ki az előadó:

Sing with me, sing for the year

Sing for the laughter, sing for the tear

Sing with me,just for today

Maybe tomorrow, the good Lord will take you away

Link to comment
Share on other sites

Én most az Aerosmith - Dream on -t hallgatom, ami sztem nem rockerek számára is könnyen megemészthető szám :)

 

Az pont az :D :D csak akkor írtam a hsz-t amikor te :D lol, micsoda véletlen :) thát a szám címe amiből idéztél az Dream on, és az előadó az Aerosmith

http://www.youtube.com/watch?v=RF8VLPglMWo

 

Azt hiszem ezt a 3 klasszikust mindenki szereti :) vhogy olyan jól sikerültek hogy nehéz nem szeretni... szeretnék én ilyen számot írni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Na igen Aerosmith-el Run DMC is csinált közös számot, Walk this way címmel. Megszegtem az ígéretem dehát mostmár normális emberek írnak ide. :) Én is teljesen egyetértek Dationnal abban, hogy a zenét nem hallgatni, érezni kell. ;) Főleg ha valaki rapel is nem csak hallgatja (mint én pl. :D). Remélem ezentúl az ún. íkúfájterek elkerülik ezt a topicot, és ezt az egész PirateClubot, szerintem ez egy jó közösség, és az oanoknak legkevesebb BAN jár. :) Hajrá PirateClub! Béke!

Link to comment
Share on other sites

Ezt nemrég találtam:

http://www.rockabyebabymusic.com/web/page.asp?pgs=products

Ha lesz gyerekem, ilyeneket fog hallgatni, aztán ha nagyobb lesz, lehet meglepődik majd, ha meghallgatja az eredeti számokat. Érdekes ötlet, torrentről leszedtem már pár számot, egész jó, de tényleg kisgyekeknek való inkább. Lehet, hogyha a szülők ilyet hallgattatnának kisebb korban, akkor nem lenne ennyi szánalmas emos, vagy többen hallgatnának rockot, esetleg többen orientálódnának a hangszeres zenék felé.

én inkább az eredetit raknám be nekik :D

Link to comment
Share on other sites

Én inkább még nem állok neki a szövegelésnek,sőt...erre felénk kevesen nyomják és ha csinálják is,akkor az nem nekem megfelelő színvonal...Hősök,Connections,igaz Deego nagyon jó,de az ego,meg a depresszió nem jön már be...szóval ha össze is ismerkednék valakivel,akkor a zenei izlésünk nem egyezne és erre meg nem lehet egy csapatot építeni,én kemény primitív ütemekre szavaznék,sok érdes effektel,ő meg inkább zongora és gitár sok hajlítással,a szöveg tartalmát elvinné a zene szépsége.Amúgy tipikus rock szám kevés tetszik, de ha mégis,akkor Rage Against The Machine az nagyon ott van, Tony Hawk gémből ismerem és ugye Bob Marley, akit még elviselek, APOLLO 440 is tetszett anno,vagy a Gorillaz, csak ne mondják rá,hogy az rap,mert az ilyen dolog idegesít!Ha másfajta zene,akkor inkább jazz, főleg Chuck Berry, ő nagyon kente a dolgot!

Link to comment
Share on other sites

Elnézést kérek hogy beléd kotyogok Flóri bá, de Bob Marley a reggae-t nyomat(ott, mert meghalt).

 

Amúgy találtam nektek egy érdekes dolgot, ami szerintem jól illik ide: "A thrash metal (Metallica, Slayer, Exodus, stb.) a rap sápadtarcú unokaöccse."

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Tudom,hogy nem rock,de úgy értettem,hogy ami nem rap és mégis azért nem gond,ha megy... :D Vágom,hogy ki volt és azt is tom,hogy nem a tüdőrák vitte el,pedig erre volt a legnagyobb esélye! :D

Link to comment
Share on other sites

Azért kezdtem el gitározni, hogy megtanuljam a Nothing Else Matters-t.

Az első link Metallica (S&M) koncertjéről szimfónikus zenekarral, a második egy Scott D. Davis instrumentális zongorafeldolgozása.

http://www.youtube.com/watch?v=erPnyi90cIc

http://www.youtube.com/watch?v=4sZK4Hd28VA

Amit talicskától ajánlanék, az a Mama Said, szerintem ez is könnyen befogadható.

http://www.youtube.com/watch?v=Y1rWaYfG6eU

A November Rain a legeslegkedvencebb számom. Az első 2 szólóját van hogy órákig játszom, egyszerűen nem bírom abbahagyni. Ami a végén van szóló, az elég nehéz (nekem), legalábbis van egy durva része ami nem megy, de a többit viszonylag tűrhetően tudom játszani. Tőlük a Don't Cry-t és a Sweet Child O'Mine-t ajánlom, utóbbit már valaki belinkelte, de nem baj.

http://www.youtube.com/watch?v=_Ns59Bmqpms

http://www.youtube.com/watch?v=oobDQ0vdm8M

A Dream On-nak megtaláltam egy szimfónikus előadását (teszek egy törést a linkbe mert túl hosszú).

http://video.google.com/videoplay?docid=4286071737293581107&q=aerosmith
+dream+on+symphony&total=3&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

A Dream On ezen változatát leszámítva a többi mp3-ban is megvan, ha valamelyikőtöket érdekli.

Ha pedig tetszettek amiket ajánlottam, akkor szóljatok és keresek még.

Link to comment
Share on other sites

Én inkább még nem állok neki a szövegelésnek,sőt...erre felénk kevesen nyomják és ha csinálják is,akkor az nem nekem megfelelő színvonal...Hősök,Connections,igaz Deego nagyon jó,de az ego,meg a depresszió nem jön már be...szóval ha össze is ismerkednék valakivel,akkor a zenei izlésünk nem egyezne és erre meg nem lehet egy csapatot építeni,én kemény primitív ütemekre szavaznék,sok érdes effektel,ő meg inkább zongora és gitár sok hajlítással,a szöveg tartalmát elvinné a zene szépsége.Amúgy tipikus rock szám kevés tetszik, de ha mégis,akkor Rage Against The Machine az nagyon ott van, Tony Hawk gémből ismerem és ugye Bob Marley, akit még elviselek, APOLLO 440 is tetszett anno,vagy a Gorillaz, csak ne mondják rá,hogy az rap,mert az ilyen dolog idegesít!Ha másfajta zene,akkor inkább jazz, főleg Chuck Berry, ő nagyon kente a dolgot!

chuck berry nem blues? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...