Jump to content
PirateClub.hu

Mi alapján értékelitek a színészeket és filmeket?


summoner00
 Share

  

17 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Mi alapján értékelsz egy színészt?

    • Természetesen a színészi képessége alapján (mennyire hiteles, tehetséges).
      10
    • Filmjei alapján: jó filmekben szerepel-e?
      0
    • Mennyire szórakoztató a színészi játéka.
      0
    • Külseje alapján (jókép?/szexi vagy szimpatikus).
      2
    • Számomra mindegyik szempont lényeges.
      5
  2. 2. Mi alapján értékelsz egy filmet?

    • Els?sorban az alapján, hogy mennyire szórakoztató.
      3
    • Az alapján, hogy a kivitelezés mennyire jó (rendezés, forgatókönyv, színészek, stb).
      4
    • Legfontosabb az eredeti, érdekes történet és/vagy az elgondolkodtató tartalom.
      6
    • Az egyes és kettes szempont (tehát szórakozás és kivitelezés) alapján.
      2
    • Nem tudok dönteni, számomra mindegyik szempont egyaránt fontos.
      2


Recommended Posts

Shyllard inspirált e topic létrehozásában, mikor kijelentette: ő tehetségesebbnek tarja Heath Ledgert, mint Jack Nicholsont és Marlon Brandot, mert Ledger színészi stílusát 100x szórakoztatóbbnak találja.

Számomra pedig alap, hogy a színészi képességük alapján ítélek meg egy színészt, de most kíváncsi vagyok ki hogyan vélekedik ezzel kapcsolatban...

És ha már a színészeket kitárgyaljuk, a filmek értékeléséről is essen szó.

 

 

Amikre szavaztam: színészeknél az egyes (színészi képesség), filmeknél pedig a kettes. Tehát én ugyanúgy tudok 10/10-et adni egy kevésbé szórakoztató (pl komoly drámák) vagy nem túl eredeti filmre, amennyiben a rendezés, forgatókönyv és színészek nagyszerűen teljesítenek.

Link to comment
Share on other sites

Hamár én inspiráltam a topikot, alap, hogy hozzászólok :)

 

Színészeknél a külsőre szavaztam, de csakis azért, mert ott volt zárójelben a szimpátia. Igen, én ilyen vagyok. Azt a színészt szeretem, aki számomra szimpatikus. Hiába, képtelen vagyok élvezni/szeretni valaki olyannak a játékát, akit nem kedvelek. Ahogy a valóságban is képtelen vagyok elbeszélgetni egy olyan emberrel, aki nem szimpatikus.

 

Filmeknél az egyes és a kettes szempontra szavaztam. Ugyanis számomra fontos, hogy a film az egész játékidő alatt lekössön (én ezt értem azalatt, hogy szórakoztató), emellett szerintem az sem elhanyagolható, hogy milyen a kivitelezés. Legyenek jók a szövegek, a színészekről higgyem el, hogy nem színészek, a beállítások és a kameramozgások jók legyenek és a rendező is dolgozzon rendesen. Az eredetiség szerintem hülye kérdés, mert mára már szinte lehetetlen eredeti filmet gyártani. Nomeg Tarantino is csak összelopkodja a filmjeit, mégis nagyon szeretem a stílusát.

Link to comment
Share on other sites

Vannak színészek, akik alakítása miatt tetszett egy adott film. Innentől fogva ezekkel a színészekkel szemben elvárásaim születnek s ez alapján nézem a következő filmjeiket, amik néha csalódást okoznak, de ez ritka.

Vannak filmek, amiket úgy nézek meg, hogy egy színészt se ismerek benne, pusztán a szórakozás keresése miatt próbálom élvezni. Ez néha sikerül, de többnyire nem.

Amúgy szavaztam is. :D

Link to comment
Share on other sites

Színészeknél az tehetséget ( első ) jelöltem.

 

Filmeknél pedig a történetet ( harmadik ), azért, mert ott van az érdekes is. Nekem ez a legfontosabb, hogy a története lekössön, érdekeljen. Nagyon fontos természetesen a kivitelezés is, ha lenne olyan választás amit lzprince említett ( kettes + hármas ) akkor azt nyomtam volna, de így a hármas.

Link to comment
Share on other sites

A színészekkel kapcsolatban én teljesen úgy vagyok, mint Shyllard. Bár, talán egy színész attól is válhat szimpatikussá, hogy egyszerűen tetszik a játéka. Így akkor már ez a két dolog összekapcsolódik. (én amúgy a színészeknél az ötösre szavaztam)

A filmnél nálam meg az a lényeg, hogy összességében szórakoztató legyen. Én nem szoktam darabokra szedni a filmeket, kielemezni, filozófiákat keresni bennük. Van rengeteg film, aminél meg se tudom még magamnak se magyarázni, hogy miért tetszett, mert csak úgy összességében jól szórakoztam, miközben néztem. Sőt, még olyan filmek is vannak, amikről magam is tudom, hogy bugyuta baromságok, mégis imádom. Mert egyszerűen jól szórakoztam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...