Jump to content
PirateClub.hu

2010-es BAFTA-díj jelölések


hopdinZ
 Share

Recommended Posts

15covw9.jpg

 

Legjobb film

Avatar

An Education

The Hurt Locker

Precious

Up In The Air

 

Legjobb rendező

James Cameron (Avatar)

Neill Blomkamp (District 9)

Lone Scherfig (An Education)

Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)

Quentin Tarantino (Inglourious Basterds)

 

Legjobb forgatókönyv

Jon Lucas, Scott Moore (The Hangover)

Mark Boal (The Hurt Locker)

Quentin Tarantino (Inglourious Basterds)

Joel Coen, Ethan Coen (A Serious Man)

Bob Peterson, Pete Docter (Up)

 

Legjobb színész

Jeff Bridges (Crazy Heart)

George Clooney (Up in the Air)

Colin Firth (A Single Man)

Jeremy Renner (The Hurt Locker)

Andy Serkis (Sex & Drugs & Rock & Roll)

 

Legjobb színésznő

Carey Mulligan (An Education)

Saoirse Ronan (The Lovely Bones)

Gabourey Sidibe (Precious)

Meryl Streep (Julie & Julia)

Audrey Tautou (Coco Before Chanel)

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Alec Baldwin (It's Complicated)

Christian McKay (Me and Orson Welles)

Alfred Molina (An Education)

Stanley Tucci (The Lovely Bones)

Christoph Waltz (Inglourious Basterds)

 

Legjobb női mellékszereplő

Anne-Marie Duff (Nowhere Boy)

Vera Farmiga (Up in the Air)

Anna Kendrick (Up in the Air)

Mo'Nique (Precious)

Kristin Scott-Thomas (Nowhere Boy)

 

Legjobb speciális effektek

Avatar

District 9

Harry Potter and the Half-Blood Prince

The Hurt Locker

Star Trek

 

Legjobb zene

Avatar (James Horner)

Crazy Heart (T-Bone Burnett, Stephen Bruton)

Fantastic Mr Fox (Alexandre Desplat)

Sex & Drugs & Rock & Roll (Chaz Jankel)

Up (Michael Giacchino)

 

Legjobb fényképezés

Avatar (Mauro Fiore)

District 9 (Trent Opaloch)

The Hurt Locker (Barry Ackroyd)

Inglourious Basterds (Robert Richardson)

The Road (Javier Aguirresarobe)

 

Forrás, további kategóriák:

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=26778

 

ayrltw.gif

 

Ti kiknek adnátok a díjakat?

 

Kicsit furcsálom, hogy a BB-t nem jelölték legjobb filmként. Az 5 jelölt közül így a Hurt Lockernek adnám.

Forgatókönyv, rendezés - ezeket simán megérdemelné Tarantino.

Speciális effektek egyértelműen Avatar.

Színészek közül Waltz szerintem nem kérdéses (Alec Baldwin?!)... Carey Mulligan is egész jó volt. További 2 színész kategóriában nem tudok véleményt alkotni, azok közül csak 1-2 filmet láttam (ez vonatkozik a zene kategóriára is).

Fényképezés: véleményem szerint az Avatar operatőri szempontból igen kiemelkedő volt - a látvány mellett az egyetlen erőssége a filmnek. A Road-ot nem láttam, viszont a D9 kivételével mindegyiket jónak tartom ezen a téren.

Link to comment
Share on other sites

hopdinz:D9nek legalább olyan jó volt a fényképezése, mint a többinek. Neked nem tetszett?

 

Manapság egyre nagyobb divat ez a kézikamerás felvétel, ami nekem személy szerint nem jön be, ennyi.

A Hurt Lockernél furcsamód ez nem zavart, sőt, szerintem jól döntött a rendező. De ezt leszámítva szinte minden más filmnél úgy éreztem, hogy ez ront az élményen (D9, Közellenségek, Cloverfield, stb).

Link to comment
Share on other sites

Jujjde várom ezt :) És ahogy nézem a Moon is kapott nem egy jelölést :) Remélem ezúttal is adja majd a HBO a legrangosabb díjkiosztót :) Nemhinném, hogy az Avatar a vizuális effektusokon kívül bármiért is fog kapni díjat. Ha meg igen, akkor csalódnom kell a BAFTÁBAN... Mindenesetre BEST FILM az Up In The Air, OUTSTANDING BRITISH FILM egyértelműen a Moon, OUTSTANDING DEBUT BY A BRITISH WRITER, DIRECTOR OR PRODUCER alap, h Duncan Jones, DIRECTOR Tarantino, de ha ő nem, akkor Neill Blomkamp, ORIGINAL SCREENPLAY szintén Tarantino, bár Coen-ék se semmik, ADAPTED SCREENPLAY az Up In The Air-ért, mert megérdemli. ANIMATED FILM

a Coraline (képkockánként 4ever), LEADING ACTOR Jeremy Renner, de Clooney-nak is örülnék, LEADING ACTRESS Saoirse Ronan (meglepett, hogy jelölték, de miért ne), SUPPORTING ACTOR Christoph Waltz már megnyerte, SUPPORTING ACTRESS Vera Farmiga, vagy Anna Kendrick, CINEMATOGRAPHY a Becstelen Brigantyk, EDITING Avatar (jogos lenne), PRODUCTION DESIGN is az Avatar, SOUND-ban a The Hurt Locker legyőzhetetlen, sztem, SPECIAL VISUAL EFFECTS az Avatar, MAKE UP & HAIR a Doctor Parnassus-nak (nem láttam még, de akkor is), THE ORANGE RISING STAR AWARD pedig Jesse Eisenbwerg, mert a Zombieland-ban nem semmi :)

Persze nem feltétlenül kell így lennie, de a BAFTÁN bármi megtörténhet. Csak ne taroljon az Avatar és OK. Azért a legjobb film mégsem az volt és a rendezés sem volt olyan tökéletes, mint Tarantino-é. Izgatottan várom már, csak nem tudom mikor lesz.

Link to comment
Share on other sites

Csak ne taroljon az Avatar és OK. Azért a legjobb film mégsem az volt és a rendezés sem volt olyan tökéletes, mint Tarantino-é. Izgatottan várom már, csak nem tudom mikor lesz.

 

Ja, vigyen csak el az Avatar néhány technikai díjat de a fontosabbakat nem érdemli.

 

Díjkiosztó: 2010.02.21

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...