Jump to content
PirateClub.hu

Műholdas adások, Kábeltv, Digi és hasonlók PC/TV -n való nézése


Markeee
 Share

Recommended Posts

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia gombos_alpar!

 

amit a digi eredetileg adott beltérit azt nem lehet kódolni.ahhoz venned kell okosítható beltérit.

ha okosítod ezeket lehet fogni:alapcsomag+hbo,hbo2,hbo comedy,cinemax,doq,sport klub+, és private spice éjjel-nappal :P :P

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! érdekel a téma és azt szeretném kérdezni hogy csak DigiTV-s moziadásokat lehet kódoltan nézni vagy csak az adott szolgáltatóhoz való csomagokat lehet feltörni?

mert nekem zelkanet-em és zelka-s TV-m van akkor ezt is valahogy fel lehet törni? bocsi még kezdő vagyok. köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Ha egy szolgáltató csomagját feltörik azt mindenestől szokták.Az összes csatorna fel lesz törve.

 

A Zelkanet szolgáltatót nem ismerem de sejtem, hogy valami kisebb cég lehet.Ha digitális szolgáltatás akkor a dekóderkártya kódrendszerét kell tudni.

Link to comment
Share on other sites

Lenne egy kérdésem Kr@sstheon1y kollégához, mégpedig az, h nagyon szeretném valahogyan fogni az mtv2 (Music television 2)-t.Hogyan lenne ez lehetséges? Most digim van, opticum 4000c beltérivel.Az az igazság h nemvagyok otthon a témában, h a tányért hova kellene fordítani és mit kell beállítani, mert gondolom, h a thor 2/3-on (ha jólemléxem ezen jön most a digi) nemjön ez az adó.Válaszodat előre is thanx:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Adott egy ASUS My Cinema P7131-es analog tv tuner kártya és ezen szeretném megoldani a kodólt adások vételét. Ez lehetséges ezzel a kártyával? Milyen program kell hozzá?? Ha részletesen letudnátok írni hogy mit tegyek annak nagyon örülnék.

Link to comment
Share on other sites

Hudi!

 

a movies 24-et tudtam,a credo helyév van-asszem- jó csatorna csak itt is reklámoznak-nem is keveset.

Az ismerősödnek remélem igaza lesz,tört digivel ugy is lehet fogni :o:lol::P

Esetleg ha megkérdeznéd tőle melyik csatik,mennyi magyar leszbenne és ha lesz akkor melyikek

 

csecse

Link to comment
Share on other sites

Nos azt mondta hogy olyan lesz hogy valami amerikai tv csatornák lesznek és magyar lesz és nem csak a tört digivel lehet majd fogni.De eddig amit mondott mindegyik bejött!Tehát hamarosan számíthatunk rá hogy lesznek új csatornák!A csatorna neveit nem tudja sajnos.

Link to comment
Share on other sites

A Movies 24-ről én is tudtam.A többi csatorna meg szerintem egy új műholdon lesz mert a jelenlegi műhold majdnem elérte kapacitása 100%-át.Sokat kell várni ezekre az új csatornákra.

A DigiTv már nem tud újat mutatni.Engem semmivel sem tudnak meghatni mert megjelentek a jobb szolgáltatók és rengetegen átpártoltak hozzájuk. (Pl.: Hello HD, T-Home DTH. Ezek minden téren jobb szolgáltatók.A minőségi különbségekről meg ne is beszéljünk.)

Link to comment
Share on other sites

A Movies 24-ről én is tudtam.A többi csatorna meg szerintem egy új műholdon lesz mert a jelenlegi műhold majdnem elérte kapacitása 100%-át.Sokat kell várni ezekre az új csatornákra.

A DigiTv már nem tud újat mutatni.Engem semmivel sem tudnak meghatni mert megjelentek a jobb szolgáltatók és rengetegen átpártoltak hozzájuk. (Pl.: Hello HD, T-Home DTH. Ezek minden téren jobb szolgáltatók.A minőségi különbségekről meg ne is beszéljünk.)

 

 

Az ár az amivel a Digi TV még mindig nyerő. Mutass egy olyan szolgáltatót ahol ennyi pénzért ennyi csatornát kapsz. A T-home is csak akkor olcsó, ha T-com-os az interneted + a telefon vonalad is. A Hello HD szerintem drága hiába ad pár Hd adást kévés az a csatorna amit lehet vele fogni. Upc Direct-ről meg ne is beszéljünk. A minőségről a többi szolgáltatónál nem tudom milyen, de én 32"-os Lcd Tv-n nézem a DigiTv-t és nincs vele különösebb bajom. Azt meg nem szabad elfelejteni, hogy ha nincs a DigiTV akkor már olyan árak lennének a piacon amit csak kevesen tudnák megfizetni.

Voltam én UPC Direct-es is és amikor jó pár éve lemondtam akkor volt 5200ft a havidíj szemben a DigiTv 2900ft-jával ami jelenleg ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Kr@sstheon1y a minőségi különbségek alatt mit értesz?

 

A többi szolgáltató lényegesen jobb képminőséget és hangminőséget ad Digi TV monoban sugároz.Ez a zenei csatornáknál igencsak nagy probléma.Én 112 cm-es kép Panasonic plazmán néztem.A kép élég pixeles volt.Házimozin meg elég torz hangot adtak a zenei csatornák.

 

 

T home Sat Tv családi csomag 1990 Ft.

 

http://www.t-home.hu/lakossagi/tv/sat_tv/dijcsomagok_uj_elofizetoknek/csaladi/kinalat

 

Ez is egy jó csomag.

Link to comment
Share on other sites

Mint mondtam csak akkor 1990ft, ha T-Home internet és telefon előfizetés mellé rendeled meg.

2490ft akkor, ha van egy T-home-os internet vagy telefon vonalad.

2990ft akkor, ha nincs sem T-home-os telefonod sem interneted.

Csatorna kínálatról annyit, hogy nekem személy szerint ha nincs a csatorna listában a Discovery Science és a Discovery World akkor nem ér az egész semmit (Persze +990ft-ért itt is belekerülhet). Ráadásul, ha nem csak 1 tv-n akarod nézni akkor 2. beltéri havidíja 490ft szemben a DigiTv 0ft-os árával.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok Nekem is lenne 1-2 kérdésem!

 

Digi Tv van HSS-7160NA beltérivel. Alapból Intelsaton fogja a csatorákat.Egyszer szórakoztam a Hotbirdel es a Thor 3al,nah akkor bejott valami 300 csatorna,nagy részük természetesen kódolt,de volt jó pár külföldi csatorna ami simán ment,egy darabig aztán azok is elérhetetlenek lettek. Az lenne a kérdés,hogy ezekre a csatornákra van e valami megoldás? Nem Hbokra kell gondolni,ezek ilyen mezei csatornák,csak jó lenne,mert többet tudnék kapcsolgatni.

Vagy már ehhez is okosított beltéri kellene?

 

Másik kérdés,hogy Antenna Digitalra van valami törés? Mert olvasgattam visszafelé,de nem nagyon találkoztam ezzel a szolgáltatóval az itt kérdezők körében!

 

És még akkor annyi,hogy melyik beltérit ajánljátok? Stong vagy Optibox vagy van még egyéb is? Nem fontos a HD minőség!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Beleolvastam a témába, de látom, nem vagytok elég jártasak, vagy nem akartok leírni dolgokat...

Pár éve használom az Echosmart beltérit, (van másfajta is) de ez az egyik, legjobb, szerintem.

Erre a beltérire van olyan okosság, hogy AU-zik.

Ezenkívül lehet vele Pen-re vagy Vinyóra beprogramozott felvételeket, a full D..i csomagból.

Persze lehet kivágni a megfelelő programmal belőle, pl reklámokat.

TS fájlt vesz fel, és lejátsza, akár 64x-es seb.-el, vagy oda ugrik, ahova akarjuk.

Így nem csak beltéri, hanem felvevő, lejátszó is egyben.

Nem drága, és az Update Pen-ről felrakható.

Ennyit dióhélyban...

Link to comment
Share on other sites

sadf: Nekem Strong 6016 van. Könnyen kezelhető, olcsó és okosítható! Annyi az egész, hogy serial porton keresztül rádugod a gépre és HyperTerminallal ráküldöd a letöltött UPDATET. Én régit használok, mert az újjal valamiért akadozott a kép és a hang. A kulcstáblát a rendszer információ menüből lehet elérni az 1004-es kóddal.

 

Remélem ez másnak is segített valamit! :)

Link to comment
Share on other sites

sadf

 

1.

Régen valamelyik Digis fórumban olvastam, hogy hogyan kell más műholdak csatornáját beprogramozni.

 

Ha jól emlékszem itt láttam:

 

http://digitv.dotnetnuke.hu/

 

vagy

 

http://www.digiportal.hu/news.php

 

2.

Az Antenna digitalhoz nincs törés mert egy elég biztonságos (Cryptoworks) kódrendszert használ.

 

3.

Strong-ot vegyél!Az Optibox nagyon gagyi.Nekem is olyan van és folyton csak sz%rakodok vele.Nem lehet beírni a kódokat elsőre,fagy a szoftver,fagy EPG-nél néha,logikátlan a menüje,logikátlan a csatornaváltás stb.

Link to comment
Share on other sites

Lenne egy kérdésem Kr@sstheon1y kollégához, mégpedig az, h nagyon szeretném valahogyan fogni az mtv2 (Music television 2)-t.Hogyan lenne ez lehetséges? Most digim van, opticum 4000c beltérivel.Az az igazság h nemvagyok otthon a témában, h a tányért hova kellene fordítani és mit kell beállítani, mert gondolom, h a thor 2/3-on (ha jólemléxem ezen jön most a digi) nemjön ez az adó.Válaszodat előre is thanx:)

 

Hy.Bocsi de csak most vettem észre ezt a hszt...

MTV 2 nincs a Digi csomagjában és szerintem nem is lesz.A Canal Digitalban van de azt csak a svédek,finnek,norvégok tudják fogni.MTV2 csak UPC-nél van. (...vagy T-Home SAT-on de ebben nem vagyok biztos.)

Link to comment
Share on other sites

Csak saját tudásomra hagyatkozok. :)

Elméletileg meg lehet oldani mert a Nagravision 2 Smartkártyát nem annyira nehéz programozni.Magát a kódrendszert is feltörték.Azt is kell tudni, hogy egy ilyen kártya programozásához megfelelő programozási ismeretek kellenek. (Nekem nincs ilyen.) Azt javaslom, hogy ne próbálkozz vele mert ha lebuksz akkor komoly pénzbírságot kaphatsz és azonnal lemondja a szolgáltató a szerződésedet.

 

Ha érdekel a dolog akkor itt találsz leírásokat ha van:

 

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_3114.html

 

(Több mint 2 éves topik.Azóta sokminden változott.)

 

A Boxkey-t is ki kell nyerni ami egy azonosítószám.Arra jó, hogy csak a gyári Digi Beltérivel lehessen használni a kártyát.

 

Találtam erre megoldást (Hyundai beltéri esetén):

 

"Igen mükődik, nekem is igy megy, csak az a baj, hogy a beüzemelö minden áron a hyundai-ba akarják inditani a karit. A modulban látod a boxkey-t és igy betudod irni pl. Dreambox vagy más beltéribe"

 

(Modul = szétszereled a beltérit és a kártyaolvasónál található szám lehet a boxkey.)

(Lehet, hogy változott ez az egész.Elképzelhető az is, hogy most már elektronikus úton kell kiolvasni a boxkey-t.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...