Jump to content
PirateClub.hu

h lehet a világűr végtelen...hol a vége:S:)


yodamester
 Share

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Találd meg! :D Vagy indulj el a Földtől valamilyen irányban és egyszer csak visszatalálsz ide. :D AMúgy a világűr lehet, hogy végtelen, bármeddig bojongsz..

 

OFF: Amúgy látom itt van az időről is kis ilyen-olyan. Nos az idő is végtelen. Mellesleg az időt is mi emberek találtuk ki, hogy könnyebb legyen a tájékozódás.

Link to comment
Share on other sites

Az emberi értelem két dolgot nem tud felfogni és megérteni:a végtelent és a semmit!

Persze ez az én szubjektív véleményem és nem máshonnan tallóztam értsd saját gondolat még nem védettem le de azért ne élj vissza vele!

Csak gondold át!

A köldököm elkezdett világítani most mit csináljak? :o

Link to comment
Share on other sites

A világűrnek nincs vége, ezen nem tudom mit kell gondolkodni.

 

Ugyanis a világűr folyamatosan tágul. Vagyis ha elérnél a végére, azt vennéd észre, hogy már tágult is az űr...

 

De ha tágul a világűr, akkor valahol vége kell hogy legyen, mert különben nem tágulna, vagy nem tudna hova tágulni...A lényeg: Ha valami tágul ,akkor annak muszály, hogy vége legyen, mert különben nem tudna tágulni... Legalábbis nekem így logikus

Link to comment
Share on other sites

De ha tágul a világűr, akkor valahol vége kell hogy legyen, mert különben nem tágulna, vagy nem tudna hova tágulni...A lényeg: Ha valami tágul ,akkor annak muszály, hogy vége legyen, mert különben nem tudna tágulni... Legalábbis nekem így logikus

 

 

 

Na ugye.hogy nem lehet felfogni! :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Aki nem tudja felfogni, hogy hol van az eleje meg a vége....... :lol:

Fogj meg egy golyót. Hol van az eleje?

Ennyi.

 

"Az emberi értelem két dolgot nem tud felfogni és megérteni:a végtelent és a semmit!"

 

Ez abszolút így van és igazat is adok. Ehhez kevesek vagyunk.

 

A végtelen az egy szimbólum. Nem szám, nem érték. Azt jelzi, hogy minden részecske és atom és egyebek után következik még több. Ezen ennyit kell érteni. Megérteni úgysem fog sikerülni :)

A semmi az izgibb dolog. Mert a légüres térben is van valami, valami anyag... na elmélkedjünk ezen :D

Link to comment
Share on other sites

Ha a világűr nem végtelen, mi van ott, ahol vége van?

Ha viszont végtelen, akkor végtelen anyagot tartalmaz, ergo végtelen energiát is (anyag = energia). Viszont akkor akármennyi energiát is fogyasztunk, még mindig van ugyanannyi, mint amennyi az elején volt. Tök király, de akkor mér fizetjük a VILLANYSZÁMLÁT, hiszen nem is fogyasztunk semmit!

Másrészt: nincs semmi, mert ha valahol semmi van, ott is van valami, méghozzá semmi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A világűrnek van vége.

Ezt könnyű belátni, ha elfogadjuk, hogy volt egy kezdete is valamikor.

 

DE!

 

NINCS OLYAN TECHNIKAI LEHETŐSÉG ÉS NEM IS LESZ MELY LEHETŐVÉ TENNÉ, HOGY EZT A VÉGET MI ELÉRJÜK.

 

Az ok roppant egyszerű. A világegyetem a határai mentén a fény sebességével tágul még mindig.

 

Ebből és a relativítás elméletből következően mi soha nem leszünk képesek ezt a határmezsgyét még megközelíteni sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mintha kezdeném érzeni a dolgok súlyát...és mgsem ugye mert nem lehet....de milyen ici pici kis hangyák vonk...(csak nehogy nekem ne jöjjön vki egy nagyítóval :huh: ) és még h csaka földön létezik élet...hehehe...heh...sztem is...valószínü...KIZÁRT!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
SZERINTEM SINCS VÉGE SEHOL!! ÉPP EZÉRT HISZEK AZ UFOKBAN MERT A VÉGTELENBEN CSAK VANNAK VALAHOL

 

a világűr folyamatosan tágul. ebből következik,hogy van vége. mondjuk szvsz valami negyedik dimenzió is létezhet,mert végtelennem lehet. Tesztelni úgy lehetne,hogy kilőnek egy fénysugarat,ami valamikor visszaérne a földre (valszeg évszázadok után..),de a fekete lyukak,és egyéb gravitációs ill elektromágneses mezők hatására elhajlkik.

 

szvsz a klasszikus értelemben vett végtelenség nem létezhet,mert az anyag mennyisége csak limitált..

 

 

 

 

 

vagy nem.:D

Link to comment
Share on other sites

Akkor van vége,mikor a mese felolvasós bácsi ezt mondja : "itt a vége,fuss el véle"

De minek fussak el? üldöz valaki? és mivel fussak el? a mese végével? de a mese az egy fogalom,és nem tudom megfogni,csak a mesekönyvet,az meg csak papír betűkkel meg képekkel, és annak melyik végével fussak? és milyen irányban és meddig? megállhatok pihenni? mikor fogok enni és aludni?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ezen én is sokszor gondolkoztam. a világűr nem végtelen csak ismétlődik. mondhatjuk ezt úgy is hogy ez már nem egy 3 dimenziós tér. ha elérünk a végére, akkor az elején jövünk ki. ez egy végtelen ciklus. ha felfelé megyünk, alulról jövünk ki. sokan ezt feltételezik hogy ez így működik de senki se tudja biztosan, ezt próbálják bebizonyítani :)

Link to comment
Share on other sites

De tudatlanok vagytok! Nézzétek meg már a Man In Black -et! Abban világosan benne van, hogy az univerzum egy üveggolyó amivel fura lények játszadoznak. (Egyértelmű nem? :D )

Link to comment
Share on other sites

Na köxönöm, végre hát perxe hogy a világegyetem egy gömbbe zárt vlmi :rolleyes: és ez a gömb tágulhat amennyit csak akar...

ezek a világegyetemigömbök metsszik egymást és mire a végére érx addigra ott wagy ahonnan elkezted. (ha te mondod, és biztos, akkor valószínű)

Link to comment
Share on other sites

Hát igen érdekes kérdés:D Sokat gondolkozom ezen és a semmin.Nos a következőkre jutottam:

Világűr: Biztos, hogy nem végtelen! Ha tud tágulni, akkor valamiben van,és az a valami si valamiben van! Lehet egy üveggömb, de akár lehet egy "kavics" is a nálunknál sokkal magasabb lények világában. Soha nem tudjuk megtudni valszínüleg, mert ameddig nem találjá kfel a fénysebességet, addig max 15-20 bolygónyíra tudunk innen eljutni. És az BIZTOS, hogy léteznek földönkívüliek! És a földönkívüli lehet: egy egysejtű, állat, de akár rendesen gondolkodó lény! DE mivel mint az elején mondtam, biztos, hogy vannak olyan magas szinten álló lények, akik nem mutatják meg magukat, de bizonyos mértékben befolyásólják a mi életünket. Azon is gondolkodtam, hoyg a menyország van a világűrön kívül!

1: hiszek a menyországban

2: Azért nincs vszínüleg ezen felül, mert az túl kockázatos lett vna istennek :D

3: A halottaknak biztos meg kell tenniük bizonyos utat, ameddig oda jutnak!

 

NAh szal, a világűr nem végtelen. Ki tudja, ha egy feketelyukba belekerülne vmi lehet, hogy átkerül egy másik dimenzióba! Ez annyira felfoghatatlan szerintem, hogy hiába filózunk ezen, csak 30-40 év múlva tudnak szerintem kicsit több infot adni erről az egészről, mivel akkor már bizonyára fejlődik a technika! 7-8 éves koromban még az volt a felfogásom, hogy az ufo-k irányítanak minket amolyan Simses styleban! Ez hülyeség! :D

 

Semmi: A semmi az semmi :D Bővebben, a semmit akkor mondjuk, hogy például: mizu? semmi! Ezt nem így kellene használni a szó szoros értelmében! Mert valaminek lennie kell! Rosszul érzed magad v vmi. Nah de a mi témánkhoz kapcsolódva! A semmit nem lehet mondani, arra, hogy itt a földön kérdezi valaki a levegőbe mutatva: mi van ott? Semmi

Nos ez se igaz! Mivel ott bizonyos kis molekulák mozognak! A világűrbe, ha kimész: és rámutatsz egy helyre azt mondod itt semmi sincs! ez sem igaz! Mert ott is vannak bizonyára olyan dolgok, amit nem tudunk kimutatni, és nem is ismerjük őket! Lehet, hogy ott is molekulák mozognak, és lehet, hogy azokkal lehetne gyógyítani minden betegséget! A legtöbb dologra zt mondjuk, hogy semmi! Ilyen szerintem egyszerűen nincs! Mindennek kell lennie valahol! Nos ez az én véleményem, a legtöbb ember hülyeségnek foglya tartani!

nem sok mindent ismerek, mivel csak 13 éves vagyok, de nekem ez a kép marad meg, jó pár éven át, biztos változni fog a véleményem!

 

Nah bocs a helyesírási problémákér, cső

 

Hát igen érdekes kérdés:D Sokat gondolkozom ezen és a semmin.Nos a következőkre jutottam:

Világűr: Biztos, hogy nem végtelen! Ha tud tágulni, akkor valamiben van,és az a valami si valamiben van! Lehet egy üveggömb, de akár lehet egy "kavics" is a nálunknál sokkal magasabb lények világában. Soha nem tudjuk megtudni valszínüleg, mert ameddig nem találjá kfel a fénysebességet, addig max 15-20 bolygónyíra tudunk innen eljutni. És az BIZTOS, hogy léteznek földönkívüliek! És a földönkívüli lehet: egy egysejtű, állat, de akár rendesen gondolkodó lény! DE mivel mint az elején mondtam, biztos, hogy vannak olyan magas szinten álló lények, akik nem mutatják meg magukat, de bizonyos mértékben befolyásólják a mi életünket. Azon is gondolkodtam, hoyg a menyország van a világűrön kívül!

1: hiszek a menyországban

2: Azért nincs vszínüleg ezen felül, mert az túl kockázatos lett vna istennek :D

3: A halottaknak biztos meg kell tenniük bizonyos utat, ameddig oda jutnak!

 

NAh szal, a világűr nem végtelen. Ki tudja, ha egy feketelyukba belekerülne vmi lehet, hogy átkerül egy másik dimenzióba! Ez annyira felfoghatatlan szerintem, hogy hiába filózunk ezen, csak 30-40 év múlva tudnak szerintem kicsit több infot adni erről az egészről, mivel akkor már bizonyára fejlődik a technika! 7-8 éves koromban még az volt a felfogásom, hogy az ufo-k irányítanak minket amolyan Simses styleban! Ez hülyeség! :D

 

Semmi: A semmi az semmi :D Bővebben, a semmit akkor mondjuk, hogy például: mizu? semmi! Ezt nem így kellene használni a szó szoros értelmében! Mert valaminek lennie kell! Rosszul érzed magad v vmi. Nah de a mi témánkhoz kapcsolódva! A semmit nem lehet mondani, arra, hogy itt a földön kérdezi valaki a levegőbe mutatva: mi van ott? Semmi

Nos ez se igaz! Mivel ott bizonyos kis molekulák mozognak! A világűrbe, ha kimész: és rámutatsz egy helyre azt mondod itt semmi sincs! ez sem igaz! Mert ott is vannak bizonyára olyan dolgok, amit nem tudunk kimutatni, és nem is ismerjük őket! Lehet, hogy ott is molekulák mozognak, és lehet, hogy azokkal lehetne gyógyítani minden betegséget! A legtöbb dologra zt mondjuk, hogy semmi! Ilyen szerintem egyszerűen nincs! Mindennek kell lennie valahol! Nos ez az én véleményem, a legtöbb ember hülyeségnek foglya tartani!

nem sok mindent ismerek, mivel csak 13 éves vagyok, de nekem ez a kép marad meg, jó pár éven át, biztos változni fog a véleményem!

 

Nah bocs a helyesírási problémákér, cső

Link to comment
Share on other sites

A világűrnek igenis van vége. :huh:attól még hogy nem tudsz elérni a végére attól még van csak nem tudod felfogni, mivel az a "lét síkjának" peremén van. Azért nem tudsz oda eljutni mert ahova az anyag eljut, ott újabb tér jön léte, amit az anyag rezgései keltenek az anyag körül és lévén, hogy az anyag rezgése által keltett hullámok egyre tágulnak, a világűr is folyamatosan tágul az anyag körül.

Remélem értitek mit mondok. ;)

 

Norca: jó a fantáziád, és sokat gondolkodsz olyan dolgokon, ami teljesen felesleges. A semmi, köznyelvi használatban inkádd azt jelenti, hogy nem említésre méltó, vagy nem látok semmi különöset. Ezen nem értem minek ennyit filózni, már csak azért sem, mert én is sokat gondolkodtam régen, rengeteg olyan dolgon amin teljesen felesleges, és ez aztán mindenek felett az, csak lefárasztja az embert. Hogy miért? mert a semmivel kapcsolatban nem fogsz igazán dűlőre jutni. Magát a fogalmat lehet, hogy el tudod magyarázni, de egy ezt mindenki meg tudja tenni, 2 ha a semmire akarsz gondolni, mint létező dolog, olyat kérsz az agyadtól, amire nem képes. Ez olyan, mintha azzal vacakolnál, hogy próbálsz eltolni egy helyet, hogy a föld arra forogjon, amerre te tolod. Ez egy jó példa: kifáradsz, és még csak nem is érted el a célod, és ami a célt illeti, nem is fogod. Remélem érted mire próbálok rámutatni. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...