Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
Dj Nyakesz

Elkészült az első magyar hibridautó

Recommended Posts

Leghamarabb 2012-ben indulhat az első magyar hibridautó, a Solo szériagyártása. A prototípus bemutatóján a Solo egyik tervezője, Magyar Zsolt az InfoRádiónak azt mondta: a lítium-ion akkumulátorral, és napelemekkel hajtott autó 3-4 millió forintba kerülhet majd.

Bemutatták az első magyar hibrid személyautó sorozatgyártásra szánt prototípusát, a Solót. A háromszemélyes kisautó az őriszentpéteri ANTRO (Alternatív Erőforrásokat és Járműveket Fejlesztő és Gyártó) Kht. mérnökeinek hét éves munkájával készült el.

A tervezésnél a fő szempont a környezet kímélete és a gazdaságosság volt. A Solo egyik tervezője közölte: a kerékagyakba szerelt elektromotorokat meghajtó lítium-ion akkumulátorokat a tetőn elhelyezett napelemek és a bioetanollal működő motor mellett az utasok is tölthetik; az ülések elé szerelt pedálokkal egy generátort táplálhatnak, akár autópályán is, 140 kilométeres óránkénti sebességnél.

A kocsi szén-dioxidban számolt károsanyag-kibocsátása 3,3 kilogramm 100 kilométerenként, a fogyasztása pedig másfél liter. A karosszéria és a váz kis tömegű, de erős és tartós szénszálas kompozitból készült, az autó súlya ezért csupán 270 kilogramm. Az áramvonalas forma és a hagyományos égőknél sokkal kevesebbet fogyasztó ledekkel - fénykibocsátó diódákkal - megoldott világítás is az energiatakarékosságot szolgálja. Magyar Zsolt kiemelte: a futurisztikus, tengerkék színű és sajátos külsővel bíró autó plexi borítása nanotechnológiás festékkel lett festve.

dsc03661.jpg

Az első magyar hibridautó szériagyártása legkorábban 2012-ben kezdődik - közölte a Solo tervezője. Hozzátette: az ára megegyezik majd egy alsó-középkategóriás kisautóéval, fenntartása viszont sokkal olcsóbb lesz.

dsc03668.jpg

A cég következő fejlesztése a Duo fantázianevű, hatszemélyes modell, amelyet a terv szerint negyedóra alatt szét lehet bontani két kis Solóra.

Forrás: Inforadio

Elég merészül néz ki, de végülis nekem tetszik. Grat. a tervezőnek ;) Remélem nagy sikerszéria lesz ;)

Nekem nagyon bejön! Jól néz ki, ráadásul környezet és pénztárca-kímelő, ami az emelkedő benzinárak mellett nem utolsó szempont.

elég extrém.. de nekem hiányozna belőle az a feeling h tuningolod, kiviszed a ringre 1-2 körre :)

Vissza a jövőbe 2 feeling :D

" kis autóra szétszedhető modell? Akkor kér forgalmi meg rendszám? :D

a kinézetén kívül nekem tetszik ;) de ez legyen a legkevesebb. minden elismerésem a terveziőnek

Nem utolsó szempont az sem hogy mennyibe fog kerülni HA IGAZ AMIT ÍRNAK, meg ugye nem környezetszennyező... már ez is támpont :) Nekem tetszik simán jó :D

Csak gratulálni tudok a tervezöknek,és hát nem utolsó szempont,hogy környezetbarát.

Emberek, ha lesz ilyen, autó akkor az összes pénzemet arra fogom költeni hogy ezt megvegyem.

Remélem Titániumból lesz, és lesz benne 1-2 olyan dolog, ami megakadályozza a autóbaleseti halálokat.

Szerintem túl futurisztikus,és még ronda is :lol:

A külseje nekem se tetszik, persze ez csak prototípus, ilyen külsővel nem fog megjelenni a piacon :P

jól nézzki nagyon.. a fókuszba volt tán a manuszka aki tervezett :D de Mo-n semmi fantáziát nem láttak benne és kimnet velem Németbe és ott rögtön kapott rá keret meg mindent ami kell :D ez Mo.. :(

nekem nem teszik az autó...

Van itt ész is és tehetség is Mo-n. Egy a probléma csak. A tőkehiány Ezért nemtud megvalósulni más, hasonló értékű találmány. Örülök neki, hogy készült egy ilyen környezetkímélő verda is, ami mellesleg még szép formával is rendelkezik.

húú :D elég csúnyácska szegény :D nem baj, a törekvés a lényeg, és nem is rosszul kezdtek hozzá! ;)

A kinézet a legkevesebb :) Örüljünk, hogy van nekünk ilyen autónk, még akkor is, ha ezt a mai magyar viszonyok nem tudtak keretet adni rá, ezért kellett Németországba menni.

A Suzuki után jobb már nem lehet :D

jujj ilyen kell nekem is XD

első lépés lenne valami kasztnicsere

Amit írnak róla, az egy álom. Viszonylag olcsó, fenntartása se kerül sokba, környezetbarát. Ez kell, erre van szükség. A külseje viszont nem futurisztikus, inkább idétlen. :)

Egyik ismerősöméknek van Hibrides Toyoájuk, nagyon kemény, amellett hogy a gép 400 lovas kb 2-5 litert eszik :D

Nagyon durva hogy semmi hangja nincs! :) Mondjuk egyre többet látok Bp.-en Hibridből, de szerintem mire itthon elterjed addigra már a Hibrid is kevés lesz, mert nem lesz benzin :D

Szerintem ha elfogadható lessz az ára,akkor menni fog.

Jól nézki, csak nekem nem fapados járatkéne belőle :P am tetszik az ötlet és reméljük, hogy "befut" !

szerintem nagyon jó, és a legjobb hogy kíméli a környezetet :)

Aha, 20 éves leszek, amikor készen lesz :D

Akkor majd balesetmentes vezetés lesz :D

hát megmondom őszintén kívűlről nem tetszik.de 3-4 millió? :o az szerintem olcsó, de várjuk ki a végét .

amúgy kiváncis vagyok milyen lesz a törésttesztje mert csak 270 kg

SZerintem KAMU :) Én maradok a Vízautónál