Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Az első Safety Car fázis sztem sem volt tiszta. Bár lehet lassan döntöttek, okot nem tudom, majd ők megmagyarázzák.

Kimi autójával tuti probléma volt, mikor összeakadt Barichello-val.

Összességében remek futam volt. :)

Link to comment
Share on other sites

Hát... Hamilton nagyon jó volt :) Button szintén. Barrinak szerencséja volt de azért a tavalyi év után rá is ráfért. Ferrari ritka gyenge volt. Kubica Vettel nagyon jó volt csak kár a balesetért, mert ha lehet így még izgalmasabb lett volna a vége.Toyotákat nem igazán láttam akciózni , de az eredmény magáért beszél :) Alonso gyenge volt. Rosberg Többet érdemelt volna . ÉS Bueminek hatalmas grat!

Jó futa volt!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Brawn: Az SC szakasznál nekem olyan érzésem volt mint ha Button-t várták volna míg elvégzi a kiállást. Nem értettem miért vártak ennyit. Egyértelmű hogy pályán törmelék és az autó is belóg -->SC. <_< De ettől függetlenül az autó remekül ment, Barichello tényleg nem érdemelte meg a 2. helyet,sőt én még meg is büntettem volna a rajt utáni lökdösődésért.

Kubica-Vettel: A fiatal német elmérte a dolgot , lehet mondani hogy benne van az autóversenyben de akkor sem volt szép tőle .

Hamilton: Nem volt olyan rossz ez a Mclaren, szerintem a maxot kihozta belőle és még hozzá szerencséje volt hogy 3-4-5 ember kiesett vagy elszúrta előtte.

Ferrari: A taktika pocsék ,az autó nem gyors és még műszaki gondok is vannak vele. Csak remélni tudom hogy a tavalyihoz hasonlóan felhozzák magukat .

Link to comment
Share on other sites

Nagyon izgalmas futam volt sok előzéssel csak azt sajnálom h a Ferrari nem volt sehol, rossz volt a taktika.

Szinte ugyanúgy kezdik az évet mint tavaly. Barrichello alaposan elrontotta rajtot utána meg roncsderbizett. :D

Azért a Vettel Kubica balesetért kár de lesz még ilyen bőven az évben.

Az a lényeg h jól kezdődött, remélem én is h marad ilyen a többi futamon is.

Link to comment
Share on other sites

télleg kemény volt, végén sajnáltam Vettelt, és Kubicát

Button tényleg kicsit gyanúsan kint maradhatott a SC-ig, de ettől függetlenül megérdemelt volt a győzelme,

Rosbergnek megint nem jött össze igazán amire képes lenne, önhibáján kívűl, több van benne egy Williams csapatnál az tuti

 

amit Palik mondott a végén azért az igaz, és én sem értem: ha ilyen szar a lágygumi, akkor miért kötelező?

Link to comment
Share on other sites

Jó kis futam volt, Button megérdemelte, bár megnéztem volna mit csinált volna Kubicával, persze feltéve hogy utolérte volna. Hamibaba kihozta sztem a maximumot! Egyébként végig azt vártam mikor hívják ki büntire Rubenst, úgy látszik nem volt semmi…

Ferrari ennél csak jobb jöhet......... remélem...

Link to comment
Share on other sites

Közben Trullit megbüntették. Szabálytalan előzés miatt, kicsúszott Hamilton kénytelen volt elmenni mellette, de viszont Trulli SC alatt vette vissza a pozíciót, ami nem megengedett. Szóval átalakult a rajtrács.

 

1. Buttton

2. Barichello

3. Hamilton

4. Glock

5. Alonso

6. Rosberg.

7. Buemi

8. Boursais

 

Hát sok a mázlista a mai napon, de ha Fisico nem cseszi el a boxkiállást, sima pontszerző .... kitudja lesz-e még ilyen lehetősége a Force Indiának ;)

Továbbá Vettelt is, Malajziában 10 hellyel hátrébb sorolták + pénzbüntetés. Furcsa, akkor Barichellot is megkéne, mert ő is ma minden szépben és jóban benne volt ...

Link to comment
Share on other sites

szerintem jogos a büntetés de Barichellonak is 10 helyeset kéne kapnia . Elfogadhatatlan ,hogy Vettel kap és ő nem ,pedig sokkal több dologban benne volt. A rajtnál ,aztán Kimi és még valaki volt akivel összement talán ... <_< de elég csak a rajtot venni . Ugyan olyan volt mint Vettel csak Barichello ezzel még több versenyzőt veszélyeztetett <_<

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Eléggé izgalmas futam volt!

Sajnos a végén elszúrta Kubica, persze Vettel sem hagyta magát, de megvolt az izgalom! :)

Barichellot nagyon sajnálom! :( Bár második lett....

 

Vettel büntetését én nem nagyon értem! :angry:

Elkoptak a gumik, utána rövid féktávot kellett vennie de már nem bírták, plussz még Kubica is ráhúzta a kormányt, lehet akkor a füvön kellett volna elkanyarodnia :o az szabályos lett volna.(illetve nem húzta rá a kormányt, csak választási lehetőséget adott Vettelnek: vagy mész a füvön, vagy nekem jössz, és akkor ugyis téged büntetnek meg)

 

Meg kicsit érdekes volt ez az első Safety Car kijövetel, tavaly általában mindig kijött egyből, ahogy kiírták. :) De lehet én emlékszem rosszul.

 

Az a baj, hogy szerintem kezd már ez a forma 1 "elszabályosodni"

 

 

szerk.: Megnéztem kutyubon a videót.

http://www.youtube.com/watch?v=BQdiGI7b2dY

Remélem mindketten tanultak az esetből, látszik hogy Vettel majdnem tövig csavarja a kormányt, Kubica meg közeledik oldalról, kerékvetőn pedig elvesztette a tapadását a már amúgy is rossz gumi, és igy összeakadtak.

Ez a dolog egyáltalán nem érdemelt volna büntetést.

Link to comment
Share on other sites

Üdv! Szerintem is óriási futam volt, a szabálymódosítások úgy néz ki nagyon jót tesznek ennek a szezonnak. B) Power Csevegőben már kicsit részletesebben írtam, most nem tenném meg ezt ismét, a lényeg, hogy nagyszerű szezon van kilátásban ;) (de persze az előzőek sem voltak semmik)

 

A teljes cikk Trulli büntetéséről:

http://www.nemzetisport.hu/formula1/vettel-elismerte-jobb-lett-volna-elengedni-kubicat-228617.html

Link to comment
Share on other sites

Barichellot nagyon sajnálom! sad.gif Bár második lett....
Hmm, miért is ?? :D Tisztelem, nincs bajom vele, jó pilóta minden, de ma messze az egyik leggyengébb és egyben legszerencsésebb volt MA ;)

Vettel büntetése nem jogos, ugyanis, ha ez alapján büntetünk Barit minimum 20. helyre sorolnám Malajziában ;)

De Vettel esetében ő is erősen benne volt, ezt ő is beismerte, hogy mindketten hibáztak. Elnézést is kért, ami nagyon szimpatikus tőle.

Link to comment
Share on other sites

Trulli büntetését sajnálom ... boxutcából rajtolva 3. helyre feljönni szép teljesítmény ,erre egy ilyen hülye baki miatt elvesztette :S

 

Hamilton a gyenge autóval is jól ment ,amíg a Ferrari pilóták ...hát fogalmazzunk úgy ,hogy ez nem az ő hétvégéjük volt . Kimi elismerte ,hogy saját hibájából csapódott a falnak ,habár foghatta volna arra is ,h megsérült az autója mikor Barichello eltalálta a jobbhátsó kerekét :):D ,de nem tette ,remélem több ilyet nem látunk tőle idén... Massa alatt meg megállt a vas ... :S

 

Taktikával szerintem nem volt nagy gond , hiszen ugyanazon a taktikán voltak mint Kubica , hogy először a lágy gumikat használják el ,és ha nem esnek ki ,akkor a végén okozhattak volna meglepetést ...

 

Sébastien Buemi viszont jól kezdett . Azthittem ,hogy olyan Nelsinho Piquet-hez hasonlóan majd a közpémezőny végén autózgat ,de nem így volt ... harcolt a pozíciókért ,és elég gyors volt ,h pontot szerezzen.

Link to comment
Share on other sites

Hát ebbe jól belevágtak Brawn-ék. Nem gyenge, amit csináltak ;) De azért én is adnák Barichello-nak egy bünticskét :D

Viszont sajnálom Trullit, meg a Ferrarisokat. Kimi ugyanazt folytatja mint tavaly, Massa versenyét meg már megint a csapat rontotta el....úgy látszik ebből nem tudnak kinőni... ;)

Ami meg a lágy gumit illeti, sűrgősen változtatni kell rajta, mert ez így egy kalap lócitromot sem ér. :D

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nem értem azokat, akik aztmondják, ilyen sz@ meg olyan sz@r volt Barrichello. Sztem nem volt ennyire durva. A rajtot rendesen elbénázta, de utána előzött mindenkit. Meg mondtátok, hogy mindenkinek nekiment. De kérem, Ő autóversenyzett! :lol::D meg ha nem akad össze Kubika és Fettel, akkor meg 4. lesz és sztem azis szép eredmény lett volna. De ez így csodálatos volt, dupa győzelem az ex-Hondától! Szenzációs!!!

Ferrari nullázott. Érdekes tavaly ugyanekkor szintén nullázott. És szintén műszaki hiba miatt esett ki Massa akkor, mint most.

Hamilton is gyönyörűen autózott, szinte mindenkin átgázolt, külsőíven körbeautózott mindenkit, szal gyönyörű volt.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, miért is ?? :D Tisztelem, nincs bajom vele, jó pilóta minden, de ma messze az egyik leggyengébb és egyben legszerencsésebb volt MA ;)

hát a mai futama tényleg nem volt jó,de a mezőny legtapasztaltabb tagja.

 

A ferrárik tavaly szinte ugyanígy estek ki, minden fan el volt keseredve, sokan leírták egyből, most is így kezdtek, de lehet úgy folytatják mint tavaly.(remélem azért nem... :D )

Most végre nem ők vannak az élen, ez nekem jó, de értelemszerűen a fanoknak nem! :)

Link to comment
Share on other sites

lehet hogy tapasztalt de ha beleraknánk a Ferrari-ba szerintem nem verné még egyik mostani pilótát sem ,és ez igaz pl ha Mclaren-be raknánk Hami mellé vagy Bmw-be Kubica mellé,Renault-ba Alonso mellé....

Az meg nem autóversenyzés ,hogy már a rajtnál elszúrom 2-3 másik ember versenyét :mellow: Igazából nekem sincs bajom vele ,de ha Vettelnek járt a büntetés , akkor neki legalább annyira... <_<

Link to comment
Share on other sites

A Barichello-s témával kapcsolatban annyit, hogy teljesen egyetértek Danieels-el. Nagyjából én is valami hasonlót írtam volna, úgyhogy most nem is kezdeném el ezt taglalni :)

 

Sébastien Buemi viszont jól kezdett . Azthittem ,hogy olyan Nelsinho Piquet-hez hasonlóan majd a közpémezőny végén autózgat ,de nem így volt ... harcolt a pozíciókért ,és elég gyors volt ,h pontot szerezzen.

Szerintem Buemi-vel is az lesz, mint tavaly Bourdais-vel; az első futamon a nagy kavarodásban ponto(ka)t szerzett, de utána semmi. Vagy legalábbis csak kisebb fellángolások. Tavaly azért Nelsinho sem volt túl fényes, de neki volt több pontszerzése is (pl. egy második hely) Szerintem Buemi nem üti majd meg ezt a szintet sem. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Buemi jobb lesz, mint Bourdais. Bourdais-t, eddig Zanardihoz hasonlítanám, USA-ban jó volt, de itt eddig nem sokminden .... de lehet rámcáfol .... ;)

Szóval Buemi, eddig engem meggyőzött, Red Bull utánpótlás programja sikeres :)

Link to comment
Share on other sites

pikének se indult rosszul ez a futam, 6-7. helyen autózott amíg ki nem esett.

 

Fernando Alonso: "A hatodik hely nem a legjobb eredmény, de bizonyos értelemben boldognak kell lennem, mert nehéz helyzetből indultunk, és az első kanyarban ki is szorítottak a fűre, szóval nagyon visszaestem a mezőny végébe. Ezután nehéz volt a verseny, szóval remek, hogy pontot tudtunk szerezni. Figyelembe véve, hogy mi történt a versenyen, a biztonsági autós szakaszokat, sikerült a hatodik helyen célba érnünk. Az eredményt illetően, és látva az ellenfeleinket, örülnünk kell az eredménynek. A KERS nem úgy tűnt, mintha sokat jelentene, és kicsit csalódást okozott, ahogyan működött. A következő versenyre a gumikon is dolgoznunk kell még."

 

Nelson Piquet: "Nagyon örültem, hogy sikerült a verseny elején viszonylag előre jutnom. Az autó jó volt, és egyenletesen tudtam vezetni. Ám amikor a biztonsági autó a pályára jött, gondjaim támadtak a fékekkel. Jól sikerült az újraindulás, megelőztem Nico Rosberget, de amikor újra a fékhez értem, végük volt. Kipördültem, és szerencsém volt, hogy a kavicságyban kötöttem ki, szóval nem sértültem meg és az autó is egyben van. Az autó nem volt olyan versenyképes, mint amilyenre számítottunk, de még így is pontszerző helyen voltunk. A maláj pálya jobban illik az autónkhoz, és biztos vagyok benne, hogy jó eredményt tudunk majd elérni a jövő héten."

formula.hu

Link to comment
Share on other sites

mi az hogy nyelt?

5 millió eurókat keresett azon hogy aszisztáljon egy nálánál kétszer jobb 7szeres világbajnoknak egyértelmű hogy Schumacher sokkal jobb volt nála, neki az volt a dolga, hogy aládolgozzon, ha tesztelni kell akkor úgy, ha el kell engedni akkor meg úgy. az dönti el hogy mit csináljon aki fizeti, ez így van minden dolgozó embernél, egy pilóta mér tlenne kivétel

 

szerk.: halkan jegyzem meg, hogy ha a Brawn csapat tartja a formáját, és nem húzzák meg őket 14-én akkor Barichellonak ugyanaz lesz a dolga, mint ferrarisként,: Button-t segíteni tízezerrel, azért mert x évvel idősebb, és tapasztaltabb nem azt jelenti hogy ne ő lenne a második számú

Link to comment
Share on other sites

A melbourne-i pálya nem éppen arról híred, hogy olyan nagyon könnyű előzni. Utolsó helyről a 3. helyre máshogy nehéz feljönni Ausztráliában.

Egy Monza, Bahrein, Interlagos teljesen más, mert ott aránylag könnyebb előzni. Ha szeretik, ha nem, szépen ment :)

 

Barrichello újabb botránya!

 

Úgy tűnik valaki elszédült a magasban?A Brawn GP brazil pilótája nem kötött csomót a nyelvére a sajtótájékoztatón.

 

Rubens Barrichello a mai zseniális második helyezése után a újságírók előtt érdekesen szólt versenyzőtársához.

 

Ha szó szerint akarjuk idézni, akkor annyit mondott ?csupán?, hogy: ?Fucking Vettel!? ? ami, maradjunk annyiban, hogy lefordítva nem jelent egyet egy kedves hátba veregetéssel? de nyilván mindenki számára világos.

 

Bár nagy valószínűséggel a brazil mindezt csupán viccnek szánta, a német sajtó most már igencsak fortyog a dühtől. Nem elég, hogy a rekorder német bajnokot, Michael Scumachert az előző szezon végén nagy nyilvánosság előtt nemes egyszerűséggel melegnek titulálta - és akkor ez még finoman van fogalmazva - de most még új kedvencüket is elküldte melegebb éghajlatra.

 

>>?A brazil a sajtótájékoztatóról kifele menet még hozzátette: ?Ugyan mit is tudhat egy ilyen kis taknyos?? Például, nálad gyorsabban autót vezetni?? <<

 

Ez olvasható egy német újság online felületén? vicc volt, vagy nem, fogják még ?oltani? a német újságírók a brazil pilótát.

 

Nem tudom pletyka-e vagy poénkodtak, de nem szép, nem szép.

Link to comment
Share on other sites

van valamiféle körforgás az F1-ben ,mikor az öregebb pilóták átadják a stafétát az újabb generációnak ... nem azt mondom ,h Barichello már túl öreg ehhez a sporthoz ,hanem azt ,h ha olyan hatalmas sztárpilóta lenne akkor nem lett volna olyan egyértelmű ,h Schumit kell segítenie ... nem lehet mindent a ferráris éveire fogni ,szerintem már épp elég időt töltött a Forma1-ben és azt bebizonyította ,hogy jó pilóta ,de hogy VB-re termett azt egyáltalán nem...

 

Barrichellot én mindig Coulthardhoz hasonlítottam ,mert Coulthard ugyanúgy másod hegedűs volt a csapatánál mint Bari , és szerintem Coulthardnak jól is állt ez ,nem akarta megváltani a világot ,tudta hol a helye... az egy dolog ,h Barichellonak jobb eredményei voltak ,és azt is meg lehet érteni ,hogy annyi év után ( 16. éve van a forma1-ben) most végre reális esélyei vannak a futamgyőzelmekre ,de ahhoz szerintem már késő ,hogy ilyen nyilatkozatokat tegyen mintha ő találta volna fel a spanyol viaszt ,mert ez a huszonéves Vettel egy gyengének tartott autóval is tudott bizonyítani ,míg ő a hondánál csak vegetált és várta a nyugdíjat... :D

 

ha ebből a "pletykából" igaz valami ,az elég szánalmas rá nézve .

 

 

Buttonról csak annyit ,hogy ő is megszenvedett már a VB-ért ... anno a Williamsnél Ralfival csatázgatott ahol 2. pilóta volt ,aztán onnan átlökték a benettonhoz ,amit aztán megvett a Renault és egy tesztpilótát ,nevezetesen Alonsot ültették a helyére , azért az sem lehetett kellemes... aztán BAR-nál Villeneuve mellett volt 2.számu pilóta ,holott akkor már Villeneuve sem volt a régi és Button rendszerint megverte.

 

Nekem sokkal szimpatikusabb ,korrektebb pilóta Button mint Barrichello ... mind a pályán ,mind azon kívül . (Tőle például soha nem olvastam hasonló megnyilvánulásokat , habár volt mikor lett volna oka rá... de ilyen pletykákkal ,botrányokkal sem nagyon hozták még össze a nevét ,mindazonáltal a pályán sem csinált olyan akciókat amik megkérdőjelezhetőek lennének emlékezetem szerint...)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...