Jump to content
PirateClub.hu

zombi és vámpír filmek


quicksilverspine
 Share

Recommended Posts

 

Üdv mindenkinek!

 

Ha horrorfilmről van szó, én a zombisokat és vámpírosokat kedvelem leginkább.

Tudnátok ilyeneket ajánlani, amik jók? Újak és régebbiek egyaránt jöhetnek.

Azok közül, amit láttam a kedvencem a Holtak hajnala. A második része, a Holtak földje is jó, meg az első Resident Evil, még a harmadik is elmegy... Hangulatban a friss 30 Day's Of Night (Az éjszaka 30 napja) is elég okés. De pl. az Underworld nem hatott meg túlzottan. A 28 nappal később/28 héttel később totál unalmas, a Legenda vagyokkal együtt (bár maga az alap téma és megközelítés teljesen jó mindháromnál).

Zombisoknál azokat kedvelem, amiben az üldözöttek nem teljesen idióták és valamelyest ésszerű dolgokat csinálva próbálnak életben maradni, nem pedig sikítozva szaladgálnak.

Nah, nagyjából vázoltam az ízlésemet, remélem tudtok ajánlani pár jobb alkotást a témában. :) Klasszikusok is jöhetnek, a kategória régebbi filmjeiben nem vagyok annyira otthon.

Thanks!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vámpíros:

 

Interjú a vámpírral

Kárhozottak királynőja (kedvencem)

The fearless vampire killers (nemrég vt musical változatban, talán hallottál róla, a Vámpírok bálja, no hát ez a film az alapja,nagyon poén :) )

Drakula (másik kedvenc)

Drakula 2000 (ez is nagy favorit)

Drakula 2,3

Metamorphosis (magyar alkotás :D annyira nem rossz)

Drakula, az 1931es kiadás, legelső vámpíros film szinte, Lugosi Béla művész úrral a főszerepben :)

aztán van még a Bloodrayne, de eléggé...szval vámpíros,de sokan mondják, hogy az eredeti játék jobb, aztán van még a Van Hellsing, de az se nagy szám szerintem

Link to comment
Share on other sites

City of the Living Dead,The Return of the Living Dead 1-5,Night of the Living Dead('68,van 1 '90es remake)+ a töbi George A. Romero film,Hellraiser

Ezek a zombisak voltak :)

JAh és hagyj ajánlam 1 saját feltöltésemet a Wild zerot,japán zombi thrash film!

 

Nosferatu ('22),Blood+,Hellsing,Night Watch,Carpenter vámpíros filmjei között is volt 1-2 jó,Moon Child(http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=56735&hl=Moon+Child)

Link to comment
Share on other sites

Vámpíros:

 

Interjú a vámpírral

Kárhozottak királynőja (kedvencem)

The fearless vampire killers (nemrég vt musical változatban, talán hallottál róla, a Vámpírok bálja, no hát ez a film az alapja,nagyon poén :) )

Drakula (másik kedvenc)

Drakula 2000 (ez is nagy favorit)

Drakula 2,3

Metamorphosis (magyar alkotás :D annyira nem rossz)

Drakula, az 1931es kiadás, legelső vámpíros film szinte, Lugosi Béla művész úrral a főszerepben :)

aztán van még a Bloodrayne, de eléggé...szval vámpíros,de sokan mondják, hogy az eredeti játék jobb, aztán van még a Van Hellsing, de az se nagy szám szerintem

Az Interjú a vámpírral tényleg jó. Meg a Drakula 2000 is.

A Kárhozottak királynője és a Drakula asszem' meg is van, de valamiért még nem néztem meg őket. :huh: De majd most jól! :)

Többinek majd utánanézek, kösz a tippeket!

 

City of the Living Dead,The Return of the Living Dead 1-5,Night of the Living Dead('68,van 1 '90es remake)+ a töbi George A. Romero film,Hellraiser

Ezek a zombisak voltak :)

JAh és hagyj ajánlam 1 saját feltöltésemet a Wild zerot,japán zombi thrash film!

 

Nosferatu ('22),Blood+,Hellsing,Night Watch,Carpenter vámpíros filmjei között is volt 1-2 jó,Moon Child(http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=56735&hl=Moon+Child)

Amit írsz az trash film, nem? Azokat nem csípem. A thrash az más - és azt szeretem is. :)

Eddig egy Carpenter filmet láttam, a Sötétség fejedelme címűt és az nagyon ratyi volt sajna. :mellow: De ezek szerint talán a többivel még érdemes lehet foglalkozni.

Kösz a többi ajánlást, utánuk nézek imdb-n.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Időközben rájöttem, hogy az Underworld 2-t (Evolution) még nem láttam, így azt pótoltam is gyorsan. :)

Sztori és "történet-szövés" szempontjából elég gyenge (mint ahogy az első rész is), de kép- és látványvilágában a legjonn vámpíros film, amit láttam, ennél jobb képvilágot/látványelemeket nem tudok elképzelni egy ilyen jellegű filmhez. Lehete egyfajta etalon a kategória későbbi filmjei számára. Még akkor is szívesen megnéznék egy harmadik részt, ha a történet nem lenne jobb semmivel, de a látványvilág megmaradna.

Ma a Van Helsing lesz a soros - azt is kihagytam eddig. Remélem nézhető lesz. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pedig jók a trash filmek, tényleg rosszúl írtam,sry! (Mondjuk elég betegnek kell lenni,hogy a trash filmeket szeresse az ember)

Carpentertől a Vámpírokat nézd meg, az nekem nagyon tetszett! Én speciel ezeket az új horrorokat nem szeretem,sok a CG bennük,bezzeg a régiekben! Underworldöt nem néztem végig,Van Helsinget láttam,egyszer nézhető kategória!

Link to comment
Share on other sites

 

Most értem a Van Helsing végére... Harry Potter vámpírokkal... :D Nevetséges.

Nem mondom, hogy kifejezetten rossz volt, de rég nem láttam ekkora baromságot.

 

Carpenter: Vámpírok - felírtam a letöltendők közé, kösz. :)

A Hellraiser-t is megnéztem tegnap, de az se nem zombis, se nem vámpíros.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Nemsokára nekiállok feltölteni, aztán majd meglátod. :)

Egy ilyen filmről nehéz bármit is mondani. Szerintem nem egy nagy durranás, de az kétségtelen, hogy klasszikus és a maga idejében gatyábaszaratós is volt valószínűleg. :) Bár mai szemmel nézve is vannak beteg dolgok benne. :D

Valamelyik nap megnézem a második részt. :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

Holtak hajnala!

És a remakre gondolok... Szerintem nagyon el van találva.

 

Tegnap néztem meg a Kedvencek temetőjét (az első részt), ha úgy vesszük, valahol az is zombis. :)

Le is töltöttem rögtön a második részt is (éljen a PirateClub! :D), úgy sejtem, abban lesz a komolyabb vérfürdő. :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

Azt hiszem a zombis és vámpíros témához (a vámpírokon keresztül) hozzá lehet csatolni a vérfarkasokat is. És ha így teszünk, akkor máris ajánlanék egy filmet, amit épp most néztem meg:

 

Démoni harcosok (Dog Soldiers)

 

Elég jó. Nem az az igazi hollywoodi, sokkal kisebb költségvetésű (angol-luxemburgi), nem a látvánnyal próbálja megnyerni a nézőt, ellenben a hangulatával és történetével.

Többet nem írok róla, mert nem akarok lelőni semmiféle poént a leendő nézők számára. Ha valaki szereti a hasonló típusú filmeket, ezt kedvelni fogja. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Megnéztem pár további "klasszikus"-t:

Gonosz halott(ak): Az erdő szelleme (The Evil Dead)

Gonosz halot(ak) 2

Gonosz halott(ak) 3

Démonok 2

 

Egyiket sem tudnám szívből ajánlani senkinek... o.O

Konkrétan szar mind, de nem kicsit.

Az Evil Dead 2. és 3. részét egyben néztem meg bő egy óra alatt - ugráltam az időben előre ezerrel, mert elviselhetetlenül ratyi volt mindkettő.

Erősen csillapodni érzem a "klasszikus" horrorfilmek iránti érdeklődésemet...

 

Link to comment
Share on other sites

Legalább a hármat végig nézhetted volna! Az nagyon király! Én imádom Bruce Campbell és Sam Raimi legjobb filmje!

Szereztem pár klasszikus zombis és vámpíros horrort,de ha már nem érdekelnek és mondjuk imdbn sem kaptak jó pontokat! De B category és azt gyűjtöm!

Na nézd meg még1szer az Evil Deadet! Érdekel a 0. rész? :)

Link to comment
Share on other sites

Alapban én is kedvelem az ilyen jellegű filmket, de nem láttam egy nagy klasszikust... PENGE!!!! Az első rész nagyon el lett találva, a 2. egy remekmű a 3. egy nagy lócitrom, erőltetett és annyira kemény benne minden karakter, hogy már lol...

Amiket felsoroltál már mind láttam, de most van egy új...Day Of The Dead...nagyon ajánlom, csávó megeszi a saját szemét, ugranak és falon másznak a zombik...amúgy mi van a Hullajó-val....azt hittem SADF megemlíted...alap mű az is! :)

Link to comment
Share on other sites

Azt hittem már említették,de különben tökéletesen igazad van!KÖTELEZŐ film! De mutatok egy másik gyönyörűséget is:

http://www.imdb.com/title/tt0311361/

Csak elvetemülteknek!

 

Link to comment
Share on other sites

THX, van hozzá felirat, szóval torrenten már megy is a letöltés:

http://www.opensubtitles.com/hu/search/sublanguageid-all/fulltextuseor-on/fixinput-on/idmovie-5229

 

Amúgy van cseh haverom és lefordítja, mielőtt valaki félreéri a dolgot! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...