Jump to content
PirateClub.hu

zombi és vámpír filmek


quicksilverspine
 Share

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Frogtown...megnéztem felirat nélkül, de nagyon durva, haverom meg feladta, mert néha annyi volt, hogy Fuck You, néha meg a turbinális hajtómű utolsó kapcsolójának hípertér bütyköléséről beszélnek, szóval elég necces volt a dolog! :)

Link to comment
Share on other sites

Legalább a hármat végig nézhetted volna! Az nagyon király! Én imádom Bruce Campbell és Sam Raimi legjobb filmje!

Szereztem pár klasszikus zombis és vámpíros horrort,de ha már nem érdekelnek és mondjuk imdbn sem kaptak jó pontokat! De B category és azt gyűjtöm!

Na nézd meg még1szer az Evil Deadet! Érdekel a 0. rész? :)

Próbáltam végignézni, de nem ment. :) Egyszerűen röhelyes volt. (mert az, hogy gagyi, egy dolog) Tényleg kínlódtam tőle. :\

Még komolyabb klasszikusok is kimaradtak, amikkel azért meg fogok próbálkozni. (Pl. Fraddy és Jason barátja... :))

Mostanában néztem meg a Hellraiser első két részét és azok is elég gyérek... :\\

A hsz végén bedobom a listát az összegyűjtött filmcímekkel...

 

Alapban én is kedvelem az ilyen jellegű filmkeet, de nem láttam egy nagy klasszikus... PENGE!!!! Az első rész nagyon el lett találva, a 2. egy remekmű a 3. egy nagy lócitrom, erőltetett és annyira kemény benne minden karakter, hogy már lol...

Amiket felsoroltál már mind láttam, de most van egy új...Day Of The Dead...nagyon ajánlom, csávó megeszi a saját szemét, ugranak és falon másznak a zombik...amúgy mi van a Hullajó-val....azt hittem SADF megemlíted...alap mű az is! :)

A Penge tényleg jó! Nekem még a 3. rész is tetszett.

A Day of the Dead azt hiszem rajta van már a listámon. :)

A Hullajó meg eléggé vígjátéknak/komédiának hangzik, amit ebben a témakörben kevésé kedvelek.

Nem esett még szó a Drakula 2000-ről, az sem rossz szerintem, bár eléggé vallási beütésű, de az ilyen jellegű "misztikus" filmeket amúgy is kedvelem (pl. Stigmata, Kilencedik kapu...).

És bár se nem zombis, se nem vámpíros, de itt is felemlegetném a Predator 2-t (az első részen nincs mit ecsetelni, egyik legnagyobb kedvenc :)), amit csak most sikerült megnéznem nemrég és elég fasza.

 

A lista (csak zombis-vámpíros filmek):

Drakula 2 - 3

City of the Living Dead (1980-1983)

The Return of the Living Dead 1-5

Élőhalottak éjszakája (Night of the Living Dead)

Moon Child 2003

Carpenter - Vámpírok

Fright Night (1985)

George A. Romero's Day of the Dead (1985)

Vampire Circus (1972)

Death Metal Zombies (1995)

 

 

Többi számomra érdekesnek tűnő horror (régiek-újabbak vegyesen):

Stephen King: Sorvadj el

Stephen King: Visszatérők

Mezsgye (Pulse)

Kör

Ördögűző

Ragyogás

Shaun Of The Dead (2004)

Rosemary gyermeke

Phantasm 1-2-3-4-5 (az első 1979-es)

Egy amerikai farkasember Londonban

A légy

Péntek 13

Gyerekjáték

Silent Hill

Halloween (1978)

Pihenő a Pokolban (Rest Stop: Dead Ahead) 2006

Holtak háza 1-2

Sötétség leple

Árnyék nélkül 1-2

See no evil (2006)

Halottasház

Az átok

Halott madarak

Kampókéz

Két testben elszabadulva 1-2

The Hitcher 1986/2007 remake

Madarak

39 lépcsőfok

Kórház a pokolban (Sublime) 2007

Day Of the Woman (aka I Spit on your grave) 1978

Romero's saga about living dead

Dario Argento's "Profondo Rosso"

Dario Argento's "Tenebre"

Peter Jackson "Braindead" 1992

John Carpenter "The Thing" 1982

Suspiria

Cemetary Man

Lucio Fulci's Zombi aka Zombie Flesh Eaters aka zombi 2

Maniac

Fulci again The Beyond aka 7 Doors of Death

The Exorcist

Trick or Treat

Burial Ground (aka Night of terror)

Nightmare City

Hell of the Living Dead

Dawn of the Mummy

The Prowler

Madman

My Bloody Valentine

the Audition

hammer house of horror

The Texas Chainsaw Massacre (1974)

Sleepaway Camp

Candyman

Re-Animator

The Fog

Hatchet

Bad Taste

The Changeling

Bride Of Frankenstein

The Thing From Another World (1951)

Mask Of Satan

Theatre Of Blood

Blade In The Dark

The Beyond

Tombs Of The Blind Dead

The Burning

House By The Cemetary

Visiting Hours

Alone in the Dark (original)

Final Terror

Frightmare (1983)

Tourist Trap (1979)

The Hills Have Eyes (aka Wes Craven's The Hills Have Eyes) 1977

The Hills Have Eyes Part II (1985)

Shock Waves (1977)

Rock 'n' Roll Nightmare (1987)

Come Taste the Blood of Dracula

The Devil's Rejects

In the Mouth of Madness

Cabin Fever

Cradle Of Fear 2001?

The Gate (1987)

Home Sweet Home (????)

Sweet Sixteen (aka Sweet 16) 1983

American Nightmare (the Canadian giallo) (1983)

The Slayer (1982)

The Mutilator (1985)

To All A Good Night (1980)

Curtains (1983)

The Devil's Backbone (2001)

Slaughterhouse (1987)

Savage Weekend (1979)

Rémület (The Killing Floor), Thriller, 2006

 

 

Ezekkel kapcsolatban is jöhetnek kommentek. :)

A friss tapasztaltaim alapján a RomeRo és Carpenter filmekkel vigyázni fogok... :) :\

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, köszi, az elsőt már láttam, tűrhető. A harmadik rész is megvan (és az jobban is érdekelne, mert kedvelem, ha a múltban játszódnak az ilyen jellegű filmek*), de előbb a másodikat kéne megnézni, azt viszont még nem találtam meg szinkronosan. (Ami alapból nem baj, de ha már a másik két rész szinkronos... :))

 

* Az Underworld 2 elején az a középkori-jellegű rész szerintem atomkirály. Szívesen megnéznék egy egész filmet abban a hangulatban (és azzal a képvilággal, mert szerintem az Underworld képvilága a legfullosabb a vámpír/vérfarkas filmek közül - kár, hogy a sztori elég gyér).

Link to comment
Share on other sites

Az a film úgy jó ahogy van, tetszett, hogy a zombik intelligensek és olyan gyorsan futnak, meg az is bejött, hogy a gyerek vegetáriánus és nem evett embert, mikor zombi lett... :)

A listát meg kösz, 1-2filmet nem láttam, szóval írtam is be a torrent keresőbe... :)

Link to comment
Share on other sites

am a ginger snaps (vérszomj/farkasvér) ginger snaps - unleashed (két testben - elszabadulva), ginger snaps back - the beggining (két testben - újra és újra) filmeket én is csak ajánlani tudom főleg eredeti nyelven. Az elsőnek a dvd változatát (vérszomj) az új szinkronnal sztem mondjuk elcseszték, de az első szinkron (Farkasvér) nagyon el lett találva. :)

Link to comment
Share on other sites

Az éjszaka 30 napja-vámpíros film

 

Ajánlom!

Azt már régen vártam és meg is néztem, amint elérhető volt belőle normális DVD-rip.

Tényleg nem rossz, de szerintem sokkal többet kihozhattak volna belőle. Atomjól kezdődik, el van találva a hangulat és a sejtelmesség sokáig. aztán egy idő után nem tart sehová a film... Kicsit csalódás volt. De talán lesz második rész és majd az. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Nézheted előbb a harmadikat nyugodtan,nincs sok köze a másodikhoz :P Amúgy én az 1et bírom nagyon,elég bomlott a 2 csaj,de...nemtom:)

Tehát történetileg nincs közük egymáshoz? És az első két résznek? :)

Ha jól láttam, akkor a 3. részben is szerepel legalább az egyik csajszi az első részből. (a fekete hajú, csúnyácskább)

 

quicksilverspine: idén jön a

http://www.sg.hu/cikkek/52009/dracula_visszater

az elsőt imádom, erre is kíváncsi vagyok, gondoltam megosztom veled a hírt :) (bár kicsit régi :D)

Kösz az infót! :)

Előb majd az első részt kéne megnéznem. :) Már le van tölve egy ideje, csak le kéne ülni elé.

 

Link to comment
Share on other sites

Történetileg annyi közük van egymáshoz,hogy kb ugyanaz,csak olyan 100 évvel korábban játszódik meg más a vége :) Amúgy ennyi.

 

A Drakulának az első részét feltétlen nézd me!!! :)

 

Az éjszaka 30 napja ->ezt most tervezem megnézni :D

Link to comment
Share on other sites

Az éjszaka harminc napja.Na ez az a film amiről semmi jót nem tudok elmondani ,csak hogy időpocsékolás.Amit ajánlok:Kaptár 1,2. A 3. se rossz de én többet vártam,ja és a Legenda vagyok szerintem elég jó,egy kicsit rövid de szerintem tűrhető,én kétszer is végignéztem csupán a látvány miatt.Vámpirosnak meg a Pengét ajánlom.Az összes részt.

Link to comment
Share on other sites

Történetileg annyi közük van egymáshoz,hogy kb ugyanaz,csak olyan 100 évvel korábban játszódik meg más a vége :) Amúgy ennyi.

 

A Drakulának az első részét feltétlen nézd me!!! :)

 

Az éjszaka 30 napja ->ezt most tervezem megnézni :D

Ma nem néztem semmilyen filmet, mert nem találtam kedvemre valót. Pedig ott volt a Drakula! Csak nem jutott eszembe... Tényleg meg kéne már nézni. :)

 

Az Éjszaka 30 napja szerintem egész jó, egyszer mindenképpen érdemes megnézni. Ha más nem, az eleje biztos tetszeni fog szerintem. (Majd mesélj! :))

 

Az éjszaka harminc napja.Na ez az a film amiről semmi jót nem tudok elmondani ,csak hogy időpocsékolás.Amit ajánlok:Kaptár 1,2. A 3. se rossz de én többet vártam,ja és a Legenda vagyok szerintem elég jó,egy kicsit rövid de szerintem tűrhető,én kétszer is végignéztem csupán a látvány miatt.Vámpirosnak meg a Pengét ajánlom.Az összes részt.

A Legenda vagyok-ot a látvány miatt nézted meg újra? o.O Szerintem rettenetesen gagyi a képvilága. Az összes zombi kőgagyi és mind ugyanúgy néznek ki... Ja és úgy nyúlik az állkapcsuk, mint a gumi... ami egy vicc :\ Ok, a kihalt város elég jól meg van csinálva, azt aláírom. Azért nem bánom, hogy megnéztem, de nem kérek repetát. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Az a film úgy jó ahogy van, tetszett, hogy a zombik intelligensek és olyan gyorsan futnak, meg az is bejött, hogy a gyerek vegetáriánus és nem evett embert, mikor zombi lett... :)

A listát meg kösz, 1-2filmet nem láttam, szóval írtam is be a torrent keresőbe... :)

Ha majd megnéztél valamit a listáról, érdekelne a véredényed. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Candyman - Nekem csak a 3.része van meg, az sem jött be annyira, amúgy nem lenne egy rossz story, csak elég vontatottá teszik, bemutatókat láttam, talán le is szedem majd a többi részt...talán!

Link to comment
Share on other sites

Mi az,hogy csak a 3. van meg? TEssék letölteni az első kettőt is! Még rohadt régen töltöttem fel mind a 3-t,de még élnek a linkek asszem! Az első az nagyon jó! Nekem egyik kedvencem,de ebben közre játszik,hogy százszor láttam kiskoromban és akkor igen jó kis félelmet váltott ki belőlem! :D

Link to comment
Share on other sites

Tod mi durva...Rapid már 4.re ad 5jegyű kódot és nem enged letölteni...most akkor velem van a baj...amúgy bírom az ilyen jellegű animéket, beteg, drogos...véres...Yeah!

Link to comment
Share on other sites

Rapid 5jegyűt ad? Érdekes,ma nem töltöttem még róla,de majd most! :D

 

Hát behalok csak 4-et enged bepötyögni! :D (Nekem 6 számjegyűt adott, a mocsok)

De azért mert csak azt kell bepötyögni amin MACSKA van! LEgalábbis nekem azt mondta! :D

Told neki Flóri bá!

Link to comment
Share on other sites

 

Nah, megnéztem a Bram Stroker-féle Drakulát... közben rájöttem, hogy már félig-meddig láttam is, csak nem tetszett, ezért nem emlékeztem rá... :\

Nem szeretem az olyan filmeket, amiben össze-vissza történik mindenféle kifacsart dolog, az ember meg csak néz ki a fejéből, mint a gázálarc, mert nem tudja, mivan... Ez volt a legfőbb bajom a Hellraiserrel is.

Mindenesetre amíg ezt a filmet előkerestem, ráakadtam egy másik filmre is, amit már rég meg akartam nézni és ráadásul rég meg is van...: Kárhozottak királynője

Az lesz majd a következő fogás. :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

Kárhozottak királynője is kipipálva.

Egész jó volt. A hangulatra abszolút magával ragadó, plusz érdekes a vámpír szemével nézni egy kicsit az egészet, és nagyon komolyan rátett nálam a hangulatra, hogy minőségi modern metal cuccok mentek a film alatt végig - Static-X, Korn, Disturbed... Bár a Korn-os részekben nem vagyok biztos, hogy tényleg mind Korn, mert túl vámpírosak voltak a szövegeik, de az biztos, hogy az énekest erős szálak fűzik a művihoz, fel is tűnik a filmben egyszer és ő Lestat énekhangja is.

Történetileg és akciódússágban nem tudok térdre borulni a film előtt, de a hangulat telitalálat volt nálam.

 

Link to comment
Share on other sites

quicksilverspine: itt szerintem nem is az akción volt a lényeg,hanem a világ milyen lehet egy halhatatlan szemén keresztül inkább, mellesleg sztem Stuart Townsend sokkal jobb Lestat, mint az Interjú a vámpír-ban Tom Cruise. A magyar szinkronja sztem nagyon el lett találva,eredetiben nem tetszett annyira.
Link to comment
Share on other sites

 

Igazad lehet, talán a több akció elvett volna a hangulatból.

Az Interjú a vámpírral c. filmmel valóban könnyen párhuzam vonható, és mégis túl különböző a két karakter számomra, hogy összehasonlítsam őket. Nekem az a film is tetszett, bár talán kicsivel hosszabb a kelleténél.

Azt nem írtam még, a vámpírok egyiptomi eredeztetése szerintem jó ötlet volt, adja a hangulatot rendesen. :)

 

Asszem' valamelyik nap sort kerítek a Ginger Snaps harmadik részére. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...