Jump to content
PirateClub.hu

Laptop vásárlási tanácsok!


Don_Simoar
 Share

Recommended Posts

van ennél jobb is, ha játékra kell laptop...

 

pl: az MSI GX710E

http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1235&maincat_no=135&cat2_no=271

 

-17" TFT WXGA/WSXGA/WUXGA fényes kijelző

-AMD Turion 64 X2 / Mobile Sempron processzor

- ATi HD2600 videokártya 512MB VRAM-mal

- 120/160/250 GB HDD SATA

-1024/2048/4096MB DDR2 memória

- DVD Super Multi meghajtó/DVD Super Multi Lightscribe /HD-DVD/Blu-Ray

- SD/MMC/MS/MS Pro kártyaolvasó

- HDMI csatlakozó

- 1x Express bővítőhely

- Bluetooth + GB Lan + 802.11bg WLAN

- Webkamera

- Numerikus billentyűzet

- Színes W、A、S、D gombok a játékosoknak

- Theater Class 4 High-Stereo hangszórók és Subwoofer

- 6 cellás akkumulátor

- +táska +egér

 

ez csak egy példa volt, én az Asus-ok között is láttam nagyon jókat, ott is vannak ilyen kifejezetten gémer-laptopok, de van olyan is, amibe te rakhatod bele a cuccokat, minden cserélhető, és akkor mindig bivalyerős géped lesz...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

én nemrég vettem egy Acer TravelMate 5320-ast, sztem egész jó az árához képest (eszméletlen olcsó), és így, hogy van mellé egy izmosabb pc-m, amin játszani tudok, tökéletesen megfelel a többi cucchoz (pl filmnézés, netezés, stb., sőt, egy csomó játék fut rajta rendesen (najó, nem a legújabbak, de akkor is... gondolom ez az 1 giga ramnak köszönhető)

szal ha vki olcsót akar venni, én ezt ajánlom neki, mert nekem ez nagyon bejött :D

Link to comment
Share on other sites

A PC World mostani számát olvasd el! Ott egy MSI EX600 YA Edition-t ajánlanak 220k-ért.

 

Idézem:

 

"Aki a laptopjával szertne feltűnést kelteni, annak ideális választás lehet az MSI EX600 YA Edition. A fiatalos külsejű, fémesen csillogó noteszgép indigókék és burgundi vörös színben is elérhető. Ára 220 ezer forint, és mellékelnek hozzá egy színben harmonizáló egeret, valamint egy laptoptáskát is. A 15,4 hüvelykes gép legfőbb erőssége az VNIDIA GeForce 8400M G3D DirectX10 grafikus kártya és a Dolby Surround hangrendszer, tehát elsősorban filmnézésben vagy játékokban lesz nagyszerű társ ez a notebook (amelynek részletes tesztje e havi számunkban olvasható)."

Link to comment
Share on other sites

Hi!

Szerintetek milyen ez a laptop?(Fujitsu Siemens Amilo Pa1538) Lassan egy éve már ezt használom és megvagyok vele elégedve, sokat tud!

 

 

Képernyő méret: 15.4" WXGA 16:9 GlareType

 

képernyő felbontás: 1280x800

 

processzor: Mobile AMD Turion64 X2 TL50(2 mag,64bit)

 

processzor frekvencia: 1.6 MHz

 

chipkészlet: nVidia C51D+MCP51

 

memória: 1024MB 2db DDR2/533MHz

 

merevlemezes meghajtó: 120GB 5400RPM SATA

 

optikai meghajtó: 8x DVD+-RW DL drive

 

grafikus vezérlő: NVIDIA GeForce Go 7400 512MB

 

operációs rendszer: Windows XP HOME Magyar SP2

 

audio: Azalia codec (7.1 SPDIF)

 

üzemidő: 4400 mAh (Lithium-ion)

 

kiterjedés: 357 x 259 x 25/34.6mm

 

súly: 2.7 kg

 

interfészek: 10/100mbps LAN, 4in1 Card reader, 56K modem, Digital Audio S/PDIF, DVI port, ExpressCard slot, FireWire I-link, S-Video, USB 2.0 (4db), Wireless 802.11b/g,

Link to comment
Share on other sites

sziasztok, notebook vásárlás előtt állok, de nem igazán tudom hogy melyik a jó.

Találtam egy:

MSI

PR600X-043HU,15,4" WXGA (1280x800) ACV, Core 2 Duo T7100 1,83GHz/800/4MB L2, 2x1GB 667MHz, 160GB 5400 SAT, DVD s-multi, Intel X3100 int., (243.900Ft)

 

De van egy Fujitsu-Siemens is

Amilo PI 2515

15,4" WXGA TFT Brillian View, Core 2 Duo T5250, 2GB ram, 160GB SATA Intel x3100 256mb shared vga (180.000Ft)

 

Azt vágom hogy a processzor gyengébb a Fujitsu-Siemensben, de több különbséget nem találtam.

Az árkülönbség viszont elég nagy. (a processzor közti különbség lehet 60e ft?)

Milyen márkát érdemes választani? nem tudom mi megbízható.

Ha valaki tud, akkor segítsen pls.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Notebook vásárlásakor igen fontos tényező az, hogy ne hibásodjon meg lehetőleg hosszú ideig, ugyanis az alkatrészek és javítási költségek elég húzósak. Ezeket figyelembevéve én Toshiba notebookra szavazok, nekem idáig bejött. Megjegyzem, nem a legolcsóbb márka.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hi!

Én ezt ajánlom: Fujitsu Siemens Amilo Li1718, 160ezer forintért!

 

 

képernyő méret: 15.4" WXGA 16:9 GlareType

 

képernyő felbontás: 1280x800

 

processzor: Mobile Intel® Pentium® dual-core T2130

 

processzor frekvencia: 1860 MHz

 

chipkészlet: ATI RC415ME + SB460

 

memória: 1024MB 2db DDR2/533MHz

 

merevlemezes meghajtó: 160GB 5400RPM SATA

 

optikai meghajtó: 8x DVD+-RW DL drive

 

grafikus vezérlő: ATi Mobility Radeon® X200/16-128MB

 

operációs rendszer: Microsoft® Vista Home Basic

 

üzemidő: 4400 mAh (Lithium-ion)

 

kiterjedés: 355 x 255.8 x 24mm

 

súly: 2.7 kg

 

interfészek: 10/100mbps LAN, 56K modem, USB 2.0 (4db), VGA monitor, Wireless 802.11b/g,

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem, bár lehet hogy már mondták elöttem mások is-ezesetben bocsánat- , döntsed el hogy mire szeretnéd használni. Netezésre, szövegszerkesztésre, irodai munkákhoz bőven megfelel egy Celeron M-es procis gép 512-1024 Mb RAM-mal, integrált videókarival. (nekem Via Chrome9 van a gépemben, irodába tökéletes, de azért 1-2 újabb játék is elmegy rajta, de nem az NFS:pro street-re gondoltam. A jelenlegi gépemára most alulról üti a százezer Ft-ot :) ) Ha már játékot tervezel a szabadidödbe a notebookon akkor kerüld az integrált megoldásokat. Ezesetben egy erösebb AMD v. Intel Core Duo proci kellene..

Kellemes idötöltést a notebook vásárlásához. egyúttal mindenkinek Boldog Karácsonyt, és Sikerekben Gazdag Új Évet kívánok!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hali!

Fujitsu Siemens-t ne vegyél!! Az én fujitsu laptopomat most viszem vissza másodjára a szervízbe! Megbízhatatlanok, mindenki csak rosszat tud rá mondani! Én is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

 

Esetleg tudnátok segíteni. Már rég óta szeretnék egy laptopot venni de nem tudom milyet. Eddig ASUS párti voltam, de ami elég komoly lenne az bőven 250 felett van. Szeretném ha teljesítményben legalább 4 évig megfelelne az elvárásoknak. És persze hogy néhány játék pl cod4 elfutna rajta. Munkámhoz szükséges a teljesítmény. A következő 2 notebookot néztem ki:

MSI EX600X-076HU

 

Tulajdonságok:

 

Kijelző: 15,4" WXGA (1280x800)

 

Processzor: Intel Core 2 Duo T5250 1,5 GHz 667FSB

 

Memória:

2x1GB DDRII, max: 2GB (667Mhz)

 

Merevlemez: 160GB 5400, SATA

 

Optikai meghajtó: DVD S-multi

 

WLAN: 802.11 b/g/n

 

BlueTooth: van

 

Webkamera: 1.3 MPixel

 

VGA: NVIDIA Geforce 8400M , 256MB VRAM

 

Chipset: Intel PM965 Express Chipset

 

Csatlakozók:

 

4 x USB

 

1 x VGA

 

1 x S-Video

 

1 x modem (RJ11)

 

1 x Ethernet (RJ45)

 

1 x mikrofon bemenet

 

1 x fejhallgató kimenet

 

1x IEEE 1394 port

 

1 x PCMCIA Card

 

Akkumulátor: 6 cellás Li-Ion

 

Méret/tömeg: 358 X 259 X 27-34mm / 2.6Kg

 

ASUS Z53SC-AP327C

Tulajdonságok:

 

Processzor: Intel Core 2 Duo T7250 2.0 GHz (800 MHz FSB, 64bit, 2 MB L2 Cache)

 

Merevlemez: 160 GB HDD SATA

 

Memória: 2 x 1024 MB DDRII 667 MHz

 

Optikai meghajtó: DVD SuperMulti

 

Kijelző: 15.4" WXGA Color Shine

 

Grafikus megjelenítő: NVidia GeForce 8400 896 MB Turbo Cache

 

Klaviatúra: Magyar

 

Operációs rendszer: Microsoft Windows Vista Home Premium

 

WLAN: 802.11b/g/n

 

Bluetooth: van

 

Webkamera: 1.3 megapixel

 

Csatlakozók:

 

Csatlakozók:

 

1 x Expressz Card

 

4 x USB

 

1 x LAN

 

1 x Modem

 

1 x fejhallgató csatlakozó

 

1 x mikrofon csatlakozó

 

Akkumulátor: 6 cellás

 

Amint látható a két készülék között csak a processzorban és FSB értékben van lényegi külömbség. Szóval véleményetek szerint melyik a jobb. Vagy esetleg tudtok jobbat? Ami árban kedvező vagyis max 200 körül van. Ha valakinek van hasonló készüléke megköszönném ha megosztaná véleményét a két laptoprol. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm

post-22012-1208020328_thumb.jpg

post-22012-1208020345_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Ha minden képpen szeretnél egy jó laptopot venni akkor MSI vagy ASUS-t javasolok. Info boltban dolgozom és tapasztalt vagyok ezen a téren. A fuji-k olcsoak de nem strapabírok, sokszor jön vissza garanciáztatásra. Az ACER-ek nem rosszak de nem korrekt a hűtő rendszere gyakran túlmelegszenek és fagyások sora következnek. Hipermarketben és ilyen saturn féle helyeken pedig nem szabad ilyen dolgokat venni. Nagyon sokszor kihagynak dolgokat, bajos a garanciáztatás. Minden esetben egy informatika bolt az első cél. A pcx, mobilex bestbyte, egész jó dolgokat kínálnak megfelelő áron. Ha már 300-at belefeccölsz aból egy csúcs masinát tudsz venni. Asus-éknál vagy MSI-éknál.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...