Jump to content
PirateClub.hu

Bajnokok Ligája


tibiole
 Share

Recommended Posts

A gyorsabb tempónak szimplán földrajzi okai vannak. Elég csak az országok időjárását összehasonlítani és mindenki levágja, hogy a déli játékosok, miért nem hajtják ki a belüket a meccsen. A Gerrard félék sem futnának annyit ha délután kellene egy spanyol pályán játszaniuk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem csak földrajzi. Náluk a legutolsó csapat is fut az utolsó percekig, rohan mint az állat. Ilyen szempontból sokkal lustábbak az olasz és spanyol játékosok. Dél-Amerikában elhiszem, hogy nem futnának annyit a magas páratartalom miatt, de azért ekkora különbség szerintem nincs Európában.

Amíg nem változtatnak a filozófián és a hatalmas fizetések országa Anglia, addig szerintem nem sokat változik a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Ne haragudj dean23, de én egy kicsit viccesnek találom, hogy szimplán az időjárási különbségekkel magyarázod az angol, illetve az olasz és a spanyol meccseken látott iramot. Egyértelmű, hogy az is közrejátszik, de rengeteg más dolog van, ami ennél sokkal lényegesebb. Szerintem az egyik ilyen az eltérő mentalitás, a küzdőszellem.

 

Szeretem az olasz focit, de azt el kell ismernem, hogy szembetűnően kevesebb ott a gólátlag (akár egy fordulón belül), mint mondjuk Spanyolországban vagy esetleg Angliában, ennek az elsődleges oka a híres olasz védekezni tudás, a védekező szellem, hogy ott inkább ez az elsődleges. És ha ez az elsődleges, akkor egyértelmű, hogy kisebb az iram. Eljutottunk a témához, és honnan is indultunk?... A mentalitástól.

 

Ez csak egy példa volt, de lehetne még jópárat sorolni; egyszerűen más a fociban a felfogás a különböző országokban, mint ahogy minden országban más-más hagyománya, jelentősége, stb. van a futballnak.

Link to comment
Share on other sites

A gólátlag alatt gondolom nem a mai fordulót értetted.

A küzdőszellemről meg annyit, hogy a Juve 10 emberrel is a kapuja elé szegezte a Chelseat.

A mentalitásról meg annyit, h. Spanyolország az Európa bajnok, Olaszország meg a Világbajnok.

Angliának most se lesz esélye megnyerni a Vb.-t. Miért is? Jah, mert Dél-Afrikában nagyon meleg lesz. Honnan is indultunk? A klímától.

 

Ennyit a vicceskedésről! :P

Link to comment
Share on other sites

Nem azért. Közük nincs az angol játékosoknak, hogy szárnyalnak az angol csapatok. Csupán a rohadt sok légiós repíti őket. Nézd meg az angol válogatott keretét. Heskey? :lol: Torghelle Sanyi is tud annyit, mint ő....

Link to comment
Share on other sites

Az meg a másik, hogy itt a Bajnokok Ligájáról és a nemzeti bajnokságokról van szó, nem pedig a válogatottakról. <_< Az egy egészen más dolog, hogy az olaszok VB-t, a spanyolok pedig EB-t nyertek, az angolok meg nincsenek sehol válogatott szinten. Ahogy Robinho11 is mondta, Angliában rengeteg légiós van; jóval több mint Spanyolországban vagy Olaszországban. És ha már itt tartunk, nagyon sokan közülük egész más klímához vannak/voltak szokva...

 

Ui.: És dean23, nehogy azt hidd hogy én az olasz focit szidom vagy lenézem! A Manchesternek és a Milannak szurkolok, szóval az angol mellett az olasz a másik kedvenc bajnokságom.

Link to comment
Share on other sites

Az meg a másik, hogy itt a Bajnokok Ligájáról és a nemzeti bajnokságokról van szó, nem pedig a válogatottakról. <_< Az egy egészen más dolog, hogy az olaszok VB-t, a spanyolok pedig EB-t nyertek, az angolok meg nincsenek sehol válogatott szinten. Ahogy Robinho11 is mondta, Angliában rengeteg légiós van; jóval több mint Spanyolországban vagy Olaszországban. És ha már itt tartunk, nagyon sokan közülük egész más klímához vannak/voltak szokva...

 

Azért lehet itt a válogatottakat is mérni, mert e 3 bajnokság válogatott játékosai 90%-ban a saját bajnokságukban játszanak.

 

Jajj ezt a klímát felejtsük már el...

 

Sokat számít! Én inkább azt tartom viccesnek, hogy egy spanyol vagy olasz játék iramát a felfogásra és a lustaságra fogjuk. Megpróbálom Wenger egyik nyilatkozatát előbányászni ahol szintén erről beszélt.

 

Link to comment
Share on other sites

Teljesen más a védekezés és a támadás is. Egy spanyol csapatban ritkán látni, hogy a védők csak kirúgdossák a stadionból a labdát. A játékstílus is más. A spanyol csapatok próbálják kényszerítőkkel, folyamatos labdajáratással megbontani az ellenfél védelmét. Viszont Angliában inkább az előreívelgetés és a beadások imponálnak.

Ha igaz, amit dean23 akar bizonyítani, akkor az afrikai játékosok Európában futnának, mint az eszetlenek :):D

Link to comment
Share on other sites

Nem azt akarom bizonyítani, hogy Drogbáék gyorsabbak itt mint Afrikába! :lol:

Sztem igenis számított az éghajlati viszony egy-egy ország futballjának kialakulásában. A Wengeres cikket meg sehol sem találtam meg, de a lényeg az az, h. ő azt mondta, h. Angliában a gyerekek nem tanulnak meg cselezni, mert állandóan futtatják őket a szeles-hűvös időjárásban, h. le ne merevedjenek és szerinte futva nem lehet megtanulni a trükköket.

Link to comment
Share on other sites

Nem ismerem a témát, amiről beszéltetek, de így igaz. Kicsit érdekes, mert a Chelsea és a Liverpool nagy ellenfelek, de a képletem egyszerű:

Gyermekkori kedvencem: Juventus (de az olasz nemzeti csapatot nem kedvelem)

Real - nem szeretem a Barcát, viszont a spanyol játékosokat kedvelem, illetve a kedvenc játékosom Zidane, aki itt játszott.

Liverpool - kedvelem a spanyolokat, itt sok van.

Chelsea - szimplán jók, és mert nem szeretem az Unitedet.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes szemlélet.... :o Lehet szurkolni egy csapatnak, de szeretni és kedvencnek nevezni szerintem csak egyet. Az pedig, hogy én mostmár örülnék, ha a Barca nyerne azért van, mert szerintem inkább egy spanyol csapat nyerjen, mint egy angol.

 

Egyébként szerintem a Chelsea nyeri a BL-t. Pusztán megérzés.... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Érdekes szemlélet.... :o Lehet szurkolni egy csapatnak, de szeretni és kedvencnek nevezni szerintem csak egyet.

 

Egyszer már leírtam (meg úgy gondolom, alá is támasztottam az igazamat), de most leírom mégegyszer, hogy lehet két csapatnak egyformán szurkolni (hosszas magyarázkodásba most nem kezdenék). FedeMan hsz.-e kapcsán mégis azért hoztam fel újra a témát, mert szerintem a négy csapatnak való szurkolás az már túlzás, de így, hogy FedeMan elmagyarázta a dolgot, és ebből kiderült, hogy szurkolni csak a Juvénak szurkol, a többi csak úgymond kedvence, így már azért szerintem érthető a dolog. Ismerek olyan embert (nem itt a fórumon), akinek minden elitbajnokságban (angol, német, spanyol, olasz) van kedvenc csapata. :huh::)

 

Én valamivel több mint egy évvel ezelőtt úgy voltam, hogy a Manchesternek és a Milannak szurkoltam (még mindig nekik szurkolok), de -akárcsak most- nem úgy volt, hogy mindkét csapatban volt egy-egy kedvenc játékosom, és azért szurkoltam (szurkolok) nekik. A kedvencem anno Fernando Torres volt; amikor ő a Liverpool-hoz szerződött, erősen gondolkoztam azon, hogy a 'Pool is a kedvenc csapataim közé tartozzon, de végül nem így lett, és Torres is megszűnt a kedvenc játékosom lenni. Ezzel csak azt próbálom érzékeltetni, hogy nem tudtam hogy úgymondjam szívből szeretni a Liverpool-t, nem tudtam nekik SZURKOLNI, mint a Manchester-nek és a Milan-nak. Szóval azért, mert én egy csapatra azt mondom, hogy az a kedvencem, attól az még nem lesz igazi szurkolás. A Manchester-rel és a Milan-nal más a helyzet, és ezzel szinte vissza is tértem a hsz.-em elejéhez (és az említett korábbi hozzászóláshoz).

Link to comment
Share on other sites

Pont így volt ez, mert azt adta a sors, hogy a Juve és a Chelsea, a Real és a Pool játszott egymás ellen, sajnos szívből nem tudtam örülni annak, hogy nyert a Chelsea, mivel a szívem mindig csíkos marad. :)

elmesélek nektek egy történetet a Liverpool - os szurkolásom kapcsán.

Igazából akkora fan nem vagyok (értsd. pl Chelsea vs Pool, akkor inkább nyerjen a Chelsea), de van egy lány ismerősöm, akivel először ez volt a közös témánk, vagyis ezzel a témával tudtam nála indítani...és végül egészen megszerettette velem, bár KOP (Pool szurkolói mag) najk nem nevezhetem magam, de örülök ha nyer a csapat, mert akkor az a lány is nagyon boldog. :wub:

A lányról majd írok inkább egy másik topic - ban. :)

Szóval, igazából csak a Juve és a Chelsea mondható kedvencnek...Real azért mert nem szeretem a Barcát, meg Zidane... . Viszont akiket nagyon nem kedvelek azok a divatdrukkerek. Van pár iskola évf.társam, meg ismerősök, akinek mindig az a kedvenc aki nyer, hirtelen a fórumon is megszaporodtak a Spanyolország drukkerek...furcsa.

Nah peace.

Link to comment
Share on other sites

Pont így volt ez, mert azt adta a sors, hogy a Juve és a Chelsea, a Real és a Pool játszott egymás ellen, sajnos szívből nem tudtam örülni annak, hogy nyert a Chelsea, mivel a szívem mindig csíkos marad. :)

 

Még mindig jobb, mintha az alsógatyád lenne az!

Kicsit többet offolhatnál a Juventus topkban, mert gyakran egyedül érzem ott magam! :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

A negyeddöntő párosításai:
Villareal - Arsenal
Manchester United - Porto
Liverpool - Chelsea
Barcelona - Bayern München


Szerintem nagyon jó párosítások alakultak ki, igaz, ebben a kijelentésben nagyban közrejátszik, hogy a Manchester olyan ágra került (az elődöntőben a Villareal - Arsenal párharc győztesével játszik a csapat, amennyiben továbbjut a Porto ellen), hogy a másik három nagy esélyes valamelyikével maximum a döntőben találkozhat (tehát innentől fogva egyenes út vezet a fináléba). Ráadásul az utóbbi években már megszokott, és -természetesen- idén is megrendezésre kerülő Liverpool - Chelsea párharcnak köszönhetően az egyik nagy esélyes biztosan búcsúzni fog már most. A Barcelona - Bayern párharc nagynak ígérkezik, az Arsenal meg most olyan helyzetben van, mint tavaly a Barca; a szerencsés párosításnak köszönhetően egy "gyengébb" csapaton átlépve bejuthat az elődöntőbe (tavaly a katalánok a Schalke-val találkoztak a legjobb nyolc között).

A Bajnokok Ligája részletes programja:

Negyeddöntő, első mérkőzések
2009. április 7., kedd: Villareal - Arsenal, Manchester United - Porto
2009. április 8., szerda: Liverpool - Chelsea, Barcelona - Bayern München

Negyeddöntő, visszavágók
2009. április 14., kedd: Chelsea - Liverpool, Bayern München - Barcelona
2009. április 15., szerda: Arsenal - Villareal, Porto - Manchester United

Elődöntő, első mérkőzések
2009. április 28., kedd: Barcelona/Bayern - Liverpool/Chelsea
2009. április 29., szerda: Manchester United/Porto - Villareal/Arsenal

Elődöntő, vissszavágók
2009. május 5., kedd: Villareal/Arsenal - Manchester United/Porto
2009. május 6., szerda: Liverpool/Chelsea - Barcelona/Bayern

Döntő - 2009. május 27., Róma, Stadio Olimpico
Link to comment
Share on other sites

Egyedül a Manchester továbbjutását merném borítékolni. Talán még az Asenalnak van nagyságrendekkel több esélye, mint a Villarealnak.

A Chelsea - Pool meccs azért lesz király, mert mindkét edző nagy taktikus. Remélem nem lesz gólszegény az összecsapásuk. A Barcának meg nagyon meg kell tanulni a Bayern játékát és ha nem nagyképűen mennek ki a pályára akkor ők továbbmennek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Végre nem kismiska csapatot kapott a Barcelona. Évek óta az első normális ellenfelük. Bár a Bayern sem egy Pool vagy Manchester... azért örülök hogy nem a Portot kapták. És hála az égnek idegenben lesz a visszavágójuk. Van Isten!

Zúgjon ki a Barca!

 

 

A másik 3 csata továbbjutói: MU, Pool, Villarreal.

Link to comment
Share on other sites

Ha a Liverpool - Chelsea párharc valamelyik találkozója legalább akkora meccs lesz (és olyan játékot, valamint annyi gólt fog hozni), mint a két csapat tavalyi elődöntő-visszavágója, akkor nem lesz okunk a panaszra, el leszünk kényeztetve. :) A Bayern bármennyire is nagyot játszott a Sporting elleni meccseken, nem tudom elképzelni, hogy ez a csapat kiejtse a Barcát. Lehet, hogy meg fogják őket izzasztani, de szerintem biztos, hogy a katalánok tovább fognak lépni. Az Arsenal és a Manchester helyzetéről meg már a legutóbbi hsz.-emben írtam.

 

A BL-hez kapcsolódik, hogy az UEFA-kupa negyeddöntőjében az Udinese a Werder Bremen-nel játszik. Hogy ez miért lényeges a BL szempontjából, nem írom le újra, részletek az előző oldal közepe felé található hosszabb hsz.-emben.

Link to comment
Share on other sites

Ha a Liverpool - Chelsea párharc valamelyik találkozója legalább akkora meccs lesz (és olyan játékot, valamint annyi gólt fog hozni), mint a két csapat tavalyi elődöntő-visszavágója

 

Az eredmény is ugyanolyan lesz ;)

 

Továbbjutók szerintem:Villareal,Mu,Chelsea,Barcelona

Link to comment
Share on other sites

Nem akarom elkiabálni, de azért nem kell annyira biztosra venni, hogy a Barcelona tovább jut ;) Az a Bayern, amelyik 12 gólt lőtt az utóbbi 2 meccsén nem az igazi Bayern volt, hiszen 2, de talán 3 meghatározó játékos hiányzott: Toni, Ribéry, Altintop, Borowski, amikor visszatérnek, akkor remélhetőleg a támadást mégjobban eröltetni fogják és azért most már úgy tűnik kezd kilábalni a Bayern a hullámvölgyből.

Mindenesetre a gólok mutathatják azt, hogy nem lesz bennük hiány azokon a meccseken sem. Talán előnynek számíthat, hogy idegenben kezdünk, bár Barcelona-ban semelyik csapatnak sem könnyű, az elején kell megfogni az ellenfelet és nem árt lőni 1-2 gólt, legalább is én ebben bízok, hogy így lesz. Bármennyire is képes bedarálni a Barcelona az ellenfeleit, főként otthon, de mégis csak a Bayern az ellenfele, igaz a Bayern nem egy ManU, de nem fognak semmit könnyen adni és hajtanak az utolsókig, és ha megy a Henger, akkor nem nagyon van megállás ;)

Liverpool-nak örülnék, ha továbbjutna, főként azért, ogy megbosszulják a Juventus-t és egyébként is szimpatikus csapat. Manchester és Arsenal sztem továbbjut, bár az Arsenal az előző BL meccse nem volt túlságosan meggyőző, vagy csak a Róma volt túl jó? Végül a Barcelona - Bayern-ről inkább nem akarok nyilatkozni :D Kedvenc csapatomnak szurkolok, de nem jósolok semmit, mert láttunk már mindenfélét.

Egyik sem lefutott meccs, láttunk már furcsa dolgokat a BL-ben, ezen is, elég ha csak a Kolozsvárra gondolunk, pedig ki hallott róluk ezelőtt? Jó meccseknek ígérkeznek, az már biztos ;)

 

Hajrá FC Bayern München.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem, ha nem tudja a Barca birtokolni a labdát, akkor kizúgnak! A Bayern ellen nem könnyű játszani, mert nem a látványra, hanem a megtervezett támadásokra építenek. Bízzunk abban, hogy Bojan Krkic játszik, mert akkor az egyik csatárnak nincs hely.

 

Örülök, mert van esély arra, hogy nem angol nyeri a BL-t és végre megszakadhat ez a hülye sorozat, hogy mindegyik csapatuk ott található a legjobbak közt.

 

Villarreal - Arsenal :huh: Talán egy rövidke Villarreal továbbjutásra tippelek. Ha ők is tudják azt játszani, mint az EB-n a spanyolok, akkor van esélyük. Ha nem, akkor az első meccsen eldől a továbbjutás.

Link to comment
Share on other sites

Nem akarom elkiabálni, de azért nem kell annyira biztosra venni, hogy a Barcelona tovább jut ;) Az a Bayern, amelyik 12 gólt lőtt az utóbbi 2 meccsén nem az igazi Bayern volt, hiszen 2, de talán 3 meghatározó játékos hiányzott: Toni, Ribéry, Altintop, Borowski, amikor visszatérnek, akkor remélhetőleg a támadást mégjobban eröltetni fogják és azért most már úgy tűnik kezd kilábalni a Bayern a hullámvölgyből.

Mindenesetre a gólok mutathatják azt, hogy nem lesz bennük hiány azokon a meccseken sem. Talán előnynek számíthat, hogy idegenben kezdünk, bár Barcelona-ban semelyik csapatnak sem könnyű, az elején kell megfogni az ellenfelet és nem árt lőni 1-2 gólt, legalább is én ebben bízok, hogy így lesz.

 

Azért a Barca nem egy Sporting, aminek a Bayern a két meccs alatt összesen 12 gólt tudna lőni (még akkor is, ha a nagy gólkülönbség nem csak (vagy nem elsősorban) a portugál csapat "gyengeségének" a következménye). Szerintem túlzás többgólos (de talán még egygólos) győzelmet várni az első meccsen, Barcelonában még talán a legjobb csapatok is beérnék egy döntetlennel. Meg ki tudja, hogy egy ilyen szélsőségesen teljesítő Bayern (elég megnézni, hogy a BL-nyolcaddöntők körüli időszakban mit csináltak a bajnokságban és hogy miként teljesítettek a BL-ben; "enyhe" formabeli különbség) milyen napot / formát fog ki a Barca elleni meccsek idején. De természetesen én is egyetértek azzal kapcsolatban, hogy ez nem egy lefutott párharc, meg a Manchester szempontjából azért jobban jönne, hogy ha a Bayern jutna tovább.

 

Szerintem a legmegjósolhatatlanabb párharc a Liverpool - Chelsea. A 'Pool most nagy formában van, bár szerintem a bajnokságban hamarosan megintcsak ki fognak engedni, a BL-ben viszont mindig nagyon odateszik magukat; ugyanakkor a Chelsea Hiddink érkezése óta visszaállt a régi státuszba, vagyis újra egy olyan csapat, amelynek bárki ellen megvan a továbbjutási esélye.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...