Jump to content
PirateClub.hu

Bajnokok Ligája


tibiole
 Share

Recommended Posts

A Liverpool valóban óriási dolgot vitt véghez, lehet is majd tartani tőle a hétvégi, Manchester elleni bajnokit megelőzően, de előtte még egy -számomra- sokkal fontosabb meccs vár a kedvenc csapatomra: ma Manchester - Inter! Glory, Glory Man. United!

 

Egyébként a többi meccsen Barcelona, Roma, és Atlético továbbjutást várok.

 

Jó szórakozást, illetve -az érintetteknek- jó szurkolást kívánok!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DD2008! Te most direkt hangoztatod az ajándékmeccset? Tisztán látszott, hogy a tegnapi meccs a bírón ment el. Elismerem, hogy a Real Madridhoz, minden idők legjobb klubjához ez nem méltó, de az, ahogy tegnap az a belga megölte a morált..... :(

 

Atletico pedig az örök vesztes.... ki fognak esni. Nem fogom sajnálni őket a majom nyilatkozatuk után. Szerintem az Arsenal behúzza a meccsét. Sokkal gyorsabbak az angol csapatok. Sokkal jobban mennek a tempóra. Technikás megoldásokat mellőzik, viszont egy gyors támadással el tudják intézni a meccset.

Link to comment
Share on other sites

Manchester 2-0 Inter, Továbbjutottunk! Ezen kívül most más nem is számít! :) Kell még egy kis idő mire ez tudatosul bennem, de megvan!

 

A Barca továbbjutása nem volt kérdéses, bár én Atlético-továbbjutásra számítottam, a Porto-nak sikerült kibekkelnie a 0-0-t, a Romáért meg kár, szívesebben láttam volna őket a legjobb 8 között, mint az Arsenalt. De az angolok megint megmutatták, ezúttal is mind a négy csapat ott a negyeddöntőben, de az olaszoktól én többet vártam volna (igaz a sorsolásuk is elég nehéz volt), nincs itáliai csapat a 8 között.

 

A negyeddöntő csapatai: Arsenal, Barcelona, Bayern München, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Porto, Villareal

 

A negyeddöntő párosításainak sorsolása március 20-án lesz, az Eurosport élőben közvetíti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Murinnyó ismét bebizonyította, hogy az egoján és a pedagógián kívül semmit se tud! Taktikából egy középszerű edző!

A Romat sajnáltam, mert becsülettel küzdöttek. Doni meg simán védhette volna 2 feka lövését is, mert majdhogynem középre mentek.

A Lyon a 7 bajnoki győzelme a teljes francia bajnokság színvonaltalansága miatt semmit se ér nemzetközi szinten.

A Porto - Atletico meccs meg egy vicc! A következő körben remélem a kicsik tipliznek haza.

 

MU-t, Pool-t és a Barcát tartom esélyesnek jelenleg, de a sorsolás után ez jobban ki fog rajzolódni.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Inter-Mu meccs végeredményének nem nagyon örültem, az Inter lehetett volna jobb is.

Barcelona-Lyonnak nagyon örültem!

Arsenal továbbjutásnak meg végkép.

 

Kiváncsi lennék egy mu-Barcelona összecsapásra... vagy egy Arsenal-Mu.

Reál meg MÁR Megint SAJNOS kiesett :lol: szegények.... nah mindegy, a hazai meccseket megtudják bundázni, de a bl-t nem... :D najó csak vicceltem.

Link to comment
Share on other sites

A négy legesélyesebb csapat jelenleg a BL-győzelemre a Manchester, a Chelsea, a Liverpool, és a Barca (pont a tavalyi elődöntősök), bár ezt le lehet szűkíteni kettőre; a Manchester és a Barca a kékeknél és a vörösöknél is esélyesebb pillanatnyilag. Az lenne az igazi vicc (mondhatni slusszpoén), ha a negyeddöntőben összekerülne egymással a Porto és a Villareal, és akkor biztosan lenne egy "kicsi" az elődöntőben. :) Van egy olyan érzésem, hogy a legjobb nyolc között a Manchester a Villareal-lal játszik majd, és ezt most nem azért mondom, mert a "gyengébb fajtából" akarok ellenfelet a kedvenc csapatomnak, még jobban is örülnék, ha valami erősebbel kerülnének össze, csak ne a másik három nagy esélyes közül valamelyikkel. Azon nevetnék még egy jót, ha az elődöntőben megint lenne egy Chelsea - Liverpool párosítás (ha esetlegesen mindkét csapat eljut odaáig) :) De nem is folytatom itt tovább a tippelgetést, majd 20-adikán úgyis minden kiderül.

Link to comment
Share on other sites

Azt hiszem, kimondhatjuk, hogy az MU nem nyer BL-t. BL történetében a címvédő nem ment még tovább az elődöntőnél azt hiszem.

Én a Villarrealnak és a Barcanak szurkolok, mert ők spanyolos, technikás játékot játszanak. Ez mondjuk azért is van így, mert nagy spanyol és brazil foci fan vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

Már ne haragudj, de a történelem az, ami legkevésbé számít, azért, mert még nem volt a BL-ben címvédés, az nem jelenti azt, hogy soha nem is lesz, és hogy a Manchester nem nyerhet idén. 5 éve nem jutott tovább a nyolcaddöntőnél a címvédő, most a Manchester mit csinált? Naugye. Mindenki tudja, hogy a történelem az semmis, a Chelsea hazai veretlensége is megszakadt, meg még sorolhatnám, de inkább nem teszem.

 

Az meg hogy egy Real-szurkoló a Barcáért szorít, hát ilyet se láttam még... <_< Lehet, hogy azt a Real-szurkolót idézőjelbe kellett volna tennem (?)...

Link to comment
Share on other sites

"a történelem semmis"

 

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Szerintem sem nyer a MU idén BL-t, de remélem hogy a Barca sem fog. De abban biztos vagyok, hogy vagy a Portot vagy a Villarrealt sorsolják össze velük. Hihetetlen mázlis csapat. Az elmúlt években ilyen Celtic, a mostani lyon, meg Sportingot kaptak. Persze hogy lazán menetelnek sokáig.

 

Nade a lényeg: "a történelem semmis" :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Az igaz, hogy a Barca a szerencsés sorsolásnak is köszönhette tavaly, hogy az elődöntőig jutott. A nyolcaddöntőben a Celtic-kel, a negyeddöntőben pedig a Schalke-val találkozott. Meg azért a Lyon sem éppen a legkeményebb csapatok közé tartozik. Remélem kifogják a Chelsea-t vagy a Liverpool-t, lehet, hogy akkor is továbbjutnának, de meg kellene szenvedniük elég rendesen, az biztos.

 

Ui.: Nem értem, miért találod olyan viccesnek ezt a szókapcsolatot. :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nekem semmi közöm ahhoz, hogy Spanyolországban útálják egymást. Nem szívlelem én se a kőagyú bunkókat, de amikor az egyetlen kedvenc csapatom kiesik, ésszerű számomra, hogy a maradék két spanyol csapatért szorítok.

 

Mellesleg: kinek van az aláírásában két nagycsapat? :lol: (Bocs, de ezt most valahogy nem tudtam kihagyni.)

Link to comment
Share on other sites

Két nagycsapat, az igaz, de a Manchester és a Milan nem ősi riválisok. Ezernyi ember van még, aki két csapatnak szurkol (hogy a Pirateclubon belül maradjak, itt van pl. Chosen, aki tudtommal Chelsea és Milan fan)

Link to comment
Share on other sites

Én a technikás, szép latinos focit szeretem. Ezért is szorítok nekik. Felnézel a Madridistára és az Eurobarcara meglátod a különbséget. A Barcások mindig pofátlanul lenézik a Madridot, ha éppen jobban állnak. Azért van abban a bizonyos "urak klubja" elnevezésben... Én még Real játékostól nem hallottam/olvastam olyat, hogy minden nyilatkozatában fikázza a Barcat. (Lásd Eto'o, aki azért nem keveset köszönhet a Realnak). Ebbe inkább ne menjünk bele. Szerintem mindenki szurkol valamelyik csapatnak. Aki nem a latinos focit szereti, az szurkol az egyik angolnak és kész.

Link to comment
Share on other sites

Értem. Nálam nem csak a játék határozta meg anno azt, hogy melyik csapat(ok)nak kezdek el szurkolni. De persze ezzel nem arra célzok, hogy nálad csak ez számított, és semmi más.

 

Nálam meghatározó volt a csapat történelme, a közelmúltja, szimpatikus is volt ez a két csapat, stb. Jah, meg egy nagyonkicsit az is közrejátszott, hogy ezzel a két csapattal mentem nagyon a Fifa 07-ben. :) De ez tényleg elenyészően kis mértékben befolyásolta a választásomat. A leginkább talán az hatott rám, amit a meccseik alatt láttam, egyszercsak azt vettem, észre, hogy e két csapat góljainak örülök. :)

Link to comment
Share on other sites

Én nem tudom más hogy van vele, úgy gondolom hogy igazából, tiszta szívvel az ember egyetlen csapatnak tud szurkolni. Lehet mással is szimpatizálni, de vérbeli szurkolója, ha úgy tetszik fanatikusa egy csapatnak lehet CSAK.

 

Nekem bejön a Betis játéka is, mégis csak és kizárólag Madridista vagyok. Sosem tudnék úgy szurkolni egy más csapatnak sem mint a Madridnak...

Ezért sem bírom felfogni, magamból kiindulva hogy lehet két csapatnak szurkolni......

 

Arról meg, hogy valaki a latinos focit szereti ezért szeretné ha a Barca jutna tovább... lelke rajta. Én nekik akkor sem tudnék szorítani ha magával az ördöggel játszanának. Ez van...

Link to comment
Share on other sites

Pedig lehet egyszerre két csapatnak egyformán, nyálasan megfogalmazva tiszta szívből szurkolni. Ugyanaz tör belőlem elő (nem kell rosszra gondolni) egy Milan-gólnál, mint egy Manchesterinél. Olyan van, hogy egyes időszakokban a két csapat közül valamelyikért egy parányival jobban rajongok, többet foglalkozok vele. Pl. mint most: a Milan kicsit gyengébb formában van, ellenben a Manchester nemrég nyert Ligakupát, most jutott tovább a BL-ben az Inter ellen; így persze a Manchester nálam gyakoribb beszédtéma mostanában, mint a Milan, vagy pl. jóval többet is írok a Manchesteres topikba. De ettől még ugyanúgy szeretem mindkét csapatot, ugyanúgy előrébbvaló mindkettő mindennél, ugyanúgy megnézem mindkettő meccsét, stb.

 

Meg szerintem azért is lehet két csapatnak szurkolni, mert a legtöbben szurkolnak legalább egy külföldi csapatnak, de sokaknak van magyar kedvencük. Nekem pl. a Haladás. De ez azért valamennyire más helyzet.

 

Most megyek, de holnap még írok ezzel a témával kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

A Bajnokok Ligája-negyeddöntők sorsolása - 2009. március 20., péntek, 12:00 (Élő közvetítés: Eurosport)

 

A sorsolás déltől fél 1-ig tart (nem lesz akkora felhajtás, mint a csoportok sorsolásánál szokott lenni), ezután az Eurosport leadja valamelyik UEFA-kupa nyolcaddöntő visszavágójának félórás összefoglalóját, majd 13:00-tól -szintén élőben- közvetíti az UEFA-kupa negyeddöntőinek sorsolását is (szintén fél óra hosszúságú).

 

A negyeddöntőben érdekelt csapatok: Arsenal, Barcelona, Bayern München, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Porto, Villareal

 

A negyeddöntők első mérkőzéseinek megrendezésére április 7-8-án, míg a visszavágókra 14-15-én kerül sor.

Link to comment
Share on other sites

A Juventus, Inter, Roma hármas egyik tagja sem bírt angol ellenfelével, így már a nyolcaddöntőben kiesett az idei BL-ből, míg a Fiorentina tovább sem jutott a csoportjából. Az UEFA-kupában sem sokkal jobb az olaszok helyzete, mivel a Milan, a Sampdoria és a Fiorentina kiesése után már csak az Udinese van versenyben (a fekete-fehér csapat a címvédő Zenitet 2–0-ra megverte hazai pályán a nyolcaddöntő első mérkőzésén).

 

„Csak egy lépésre vagyunk attól, hogy lecsússzunk a harmadik helyről az UEFA-rangsorban, és ezzel elveszítsünk egy BL-helyet – figyelmeztetett Adriano Galliani, a Milan elnöke, aki finoman fogalmazva sem örült a városi rivális Inter BL-búcsújának. – Nem értem, hogy tud ennek valaki örülni. Aki ettől boldog, az bolond.”

 

A következő szezontól az európai szövetség rangsorának első három helyén álló országból egyaránt három csapat a BL főtáblájára kerül, egy pedig a selejtezőben kapcsolódik be a küzdelmekbe, míg a rangsor 4–6. helyén tanyázóknak két együttese jut a főtáblára, egy meg a kvalifikációban kezd.

 

Jelenleg Anglia vezet 76.7 ponttal, megelőzve a második spanyolokat (73 pont) és a harmadik olaszokat (62.4). A negyedik helyen Németország található 54 ponttal.

 

Ha a még versenyben lévő német klubok (Bayern München, Bremen, Hamburg) sokkal jobban szerepelnek, mint az Udinese, akkor Németország megelőzheti Olaszországot, ami a 2010–11-es szezonban kiosztott helyekre lehetne hatással.

 

Forrás: nemzetisport.hu

 

Én személy szerint sajnálnám, ha a fentiek miatt Olaszországból csak 3 csapat indulhatna a BL-ben, többet között azért, mert ez némileg veszélyeztetné a Milan indulását (bár a jelenlegi Roma-t elnézve nem kell ettől túlságosan taratni) A németeknek pont elég az a három induló csapat, a Bayern-en kívül úgysincs egyiknek sem esélye maradandót alkotni, és hát a bajor együttes sem éppen az a "nagy BL-csapat". Mindenesetre nagyon úgy néz ki, hogy össze fog jönni a változás, mert szerintem a Hamburg és a Werder jóval nagyobb erőt képvisel az UEFA-kupa mezőnyében, mint az Udinese, meg a németeknek még ráadásul ott van a Bayern is a BL-ben, akinek elég ha kifogja a negyedöntőben a Portot vagy a Villarealt, aztán...

Link to comment
Share on other sites

Európát lelépte az angol foci. Nincs miről beszélni. Ott másképp vannak a klubok gazdaságai megoldva. Elég, hogy egy arab milliárdos felvásárolja egyiket és egyből jobb játékosokat kap. A tempó pedig nagyon sokat számít. Mindegyik csapaton röhögve rohannak át :( Ezt valahogy meg kellene akadályozni, mert nem tesz jót az európai labdarúgásnak.

Link to comment
Share on other sites

Azzal egyetértek, hogy az arab, amerikai milliárdosokat meg kellene fogni... de a tempó... hát basszus...

Nincs jobb edzőközpontja sem a MU-nak, sem a Chelseanek, sem semelyik más angol csapatnak, mint pl. a Madridnak v. Milannak! Sőt!!

Az is csak egy része a dolognak, hogy mivel sz*rják a pénzt fizetésekre, kétszer annyit keresnek az angol csapatok játékosai... de a közönség is belehajtja őket a győzelembe. Nem épp azért, mert úgy szurkolnának, hanem mert nem mernek lazsálni. Futni kell mint a barom egész meccsen, játszanak karácsonykor, szilveszterkor is. Valami nem tetszik el lehet menni... és ezért vannak fizikálisan magasabb szinten, mint más országok klubjai.

 

Ezen kell változtatni, de nem nekik kéne visszavenni, hanem az olasz és spanyol csapatoknak felnőni.

 

Technikailag -nem akarom megsérteni semelyik angol klub szurkolóját-, de közük nincs egy spanyol csapat technikai potenciáljához. Ez tény. Viszont amíg nincs olyan tempó, iram egy olasz v. spanyol bajnokin mint egy angol bajnokin, addig nincs miről beszélgetni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...