Jump to content
PirateClub.hu

Bajnokok Ligája


tibiole
 Share

Recommended Posts

Végre nem kismiska csapatot kapott a Barcelona. Évek óta az első normális ellenfelük. Bár a Bayern sem egy Pool vagy Manchester... azért örülök hogy nem a Portot kapták. És hála az égnek idegenben lesz a visszavágójuk. Van Isten!

Zúgjon ki a Barca!

 

 

A másik 3 csata továbbjutói: MU, Pool, Villarreal.

 

Nem tudom, láttad - e a Barcelona - Manchester Unite meccset?

Scholes elég szépen kilőtte a jobb vagy a bal :D felső sarkot!

 

Iolyen rossz BL - t, mint az idei....

4 csapatnak szurkoltam (már egyszer leírtam miért), a Real - nak, a pool - nak, a Juve - nek és a Chelsea - nek!

Erre lett:

Chelsea - Juve

Real - Liverpool

 

Most:

 

Liverpool - Chelsea ... .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Kedden és szerdán végre újra BL, gondoltam újra be kellene itt indítani az életet ;)

 

A negyeddöntő mérkőzései mégegyszer tehát (első mérkőzések):

Manchester United - Porto - 2009. április 7., kedd, 20:30 (Élő közvetítés: TV6)

Villareal - Arsenal - 2009. április 7., kedd, 20:30 (Közvetítés felvételről a TV6-on, 22:50-től)

Liverpool - Chelsea - 2009. április 8., szerda, 20:30 (Élő közvetítés: TV6)

Barcelona - Bayern München - 2009. április 8., szerda, 20:30 (Élő közvetítés: M1)

A továbbjutókkal kapcsolatos tippjeimet én már elmondtam, úgyhogy ezzel és esélylatolgatással, valamint hasonlókkal most nem különösebben foglalkoznék. Én személy szerint kedden megnézem a Manchester - Porto-t (mi mást is néznék?? :) ), szerdán pedig a Liverpool - Chelsea-t, az a párharc tavaly is nagyon jó meccseket hozott (legalábbis a visszavágó mindenképpen az volt), és hát a kedvenc csapatom két legnagyobb riválisa találkozik egymással :happy: (aljasul nevető fej hiányában ezt a smiley raktam ki :) )

 

Ha valakinek netán szüksége lenne online közvetítéshez linkre, akkor az itt, ezen a topikon belül vagy PM-ben jelezze, és a meccsnapokon, este (még a meccsek kezdete előtt) tudok adni ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, való igaz, hogy az M1-en a képminőség enyhén szólva gyenge, a HD-felbontás miatt (de nem HD-minőség!, még mielőtt valaki elkezd itt nekem okoskodni, mert volt már ilyen :) ) Meg a kommentátorok se valami nagy hozzáértők, nem úgy, mint a TV6-on, Hajdu B. B) ...

 

De nekem ezúttal mindegy, mert a Liverpool - Chelsea-t nézem. Igaz így a Manchester - Porto visszavágója lesz kellemetlen :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Nem is a kép miatt van bajom, hanem a műsorvezetők miatt. Annyi közük van a focihoz, mint nekem a földműveléshez. Csak olvassák az előre megírt szöveget a lapról, próbálnak normális fejet vágni. A kommentátornak sem focit kellene kommentálni, hanem mondjuk atlétikát. Gyenge az egész.

Link to comment
Share on other sites

Szerencsére adja a Barcelona - Bayern München meccset az "egyes", bár mind1 lenne melyiken látom, de itt talán tisztább a kép, már csak egy Hajdú B. kellene és a közvetítés részével nem is lenne gond. Sztem jó minőségű, ha HD-ben adják, a másikon sokszor olyan kockás, bár mi digitális kábelen nézzük, de nem HD-n, még az drága :D

Mind1, lényeg, hogy adják azt a meccset, amire vártam ;) Nem mondok előre semmit, szeretném, ha nem kapnánk ki, Bayern részről...

 

Mindenesetre hajrá Fc Bayern München! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem mondok előre semmit, szeretném, ha nem kapnánk ki, Bayern részről...

Hát, a Bayern-nek még az előzetes vártnál is nehezebb dolga lesz, mivel a csapat legjobb belső védője, Lúcio megsérült a legutóbbi, Wolfsburg elleni bajnokin, így ki kell hagynia ezt a találkozót. Idegenben, "sebzett" védelemmel azért szép dolog lenne, ha megúszná a Bayern. Majd meglátjuk...

 

Egyébként még két játékosról tudok, akik biztosan nem lépnek pályára a holnapi BL-meccseken: Rio Ferdinand (Manchester) hátsérülés, Van Persie (Arsenal) pedig ágyéksérülés miatt kénytelen kihagyni csapata soros meccsét. A maguk posztján azért ők is kiemelkedő játékosok és alapemberek a csapataikban.

 

Ui.: Azt nem tudom, miként kapcsolódik a BL-hez, de valóban csodaszép ez a Grafite-gól. Úgy látom, már most az "Év gólja" címkékkel illetik :) (egyébként ha csak a Bundesligát vesszük, szerintem nem is érdemtelenül)

Link to comment
Share on other sites

Ha már annyi szó esett a Bayern esélyeiről, hozzátenném még azt is, hogy a bajorok várhatóan úgy lépnek pályára, hogy Butt lesz a kapus, Demichelis és Breno lesz a két belső védő, a sérült Lahm-ot Lell helyettesíti, valamint a középpályára Ottl is bekerül. Az rendben, hogy itt van Ribéry, Toni, Zé Roberto, és Schweinsteiger is, de ilyen összeállításban nem tudom, miként fogják bírni a Barca ellen, ahol Messi, Eto'o, Henry, Iniesta, és Xavi is a kezdőcsapatba várható...

 

Én továbbra is tartom, hogy a Liverpool - Chelsea-t fogom nézni, a Manchester két legnagyobb riválisának összecsapását nem hagynám ki :D

 

A keddi játéknap végeredményei:

Manchester United 2-2 Porto (Rooney 15., Tévez 85., illetve Rodríguez 4., M. González 89.)

Villareal 1-1 Arsenal (Marcos Senna 10., illetve Adebayor 66.)

Link to comment
Share on other sites

Látom Klinsmannak nem volt annyi esze, hogy ha már nincs Van Buyten, Lúcio meg Lahm úgy a védelem 3 alappillére, akkor két szűrőt pakkantson fel a középpályára... ennyi. Buta német.

 

A Barca úgy szalad át a Bayern térfelén ahogy nem szégyelli. Nincs egy ember aki fogja a Csavit meg az Iniestát. Hát kérem. Ez az alap a Barca ellen. Dughatják magukat ott elől hárman ha nem megy fel a labda... jajjIstenkém miért nem vagyok edző...

 

Azért ott már sikítva vihogtam amikor a Cabrón sétál a tizenhatos vonalánál keresztbe, a törpe mutatja hogy ODA kérem, elindul... kapja a labdát és a Bayern védősora meg nézi. LOL

 

Ha ennyi eszük van kapjanak 10-et!

Link to comment
Share on other sites

Liverpool - Chelsea 1-3 (1-1)

6'Torres

39'Ivanovic

62'Ivanovic

67'Drogba

 

Ennyi.. 4-5 góllal is lehetett volna nyerni, de a helyzetkihasználásunk még mindíg nem az igazi ;)

 

 

Barcelona - Bayern Munich 4-0 (4-0)

9'L. Messi

12'S. Eto´o

17L. Messi

38'L. Messi

43'T. Henry

 

Csúnya volt... Nem erre számítottam, de már a felállással tudtam hogy baj lesz. Bayern-nek épkézláb helyzete nem volt.A védelemről jót nem is lehet írni.

Szerencséjük volt hogy nem kaptak többet

Link to comment
Share on other sites

Durva volt! :o Persze... németek és a csodás taktikájuk. Ez nem a német bajnokság volt, ahol 3 csapaton kívül az összes többit ütni lehet 2 védővel.

A másik meccsről pedig annyit, hogy nem lefutott. Kinézem a Poolból, hogy lő 3-at. Persze, jóval több esélye van a Chelseanek, de még bukhatnak. Jó meccsek voltak :)

Már csak annyit tudok mondani, hogy HAJRÁ VILLARREAL ÉS PORTO! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát a Barca továbbjutása már tényleg nem kérdéses ,de úgy hiszem az is eldölt hogy a Chelsea jut tovább az elődöntőbe...

A Barca továbbjutása szerintem se kétséges, bár az utóbbi kijelentéseddel nem értek egyet... Ahogy Robinho11 is mondta, az a párharc nem lefutott, nagy előnyben van a Chelsea, de nem akkorában, hogy a visszavágón megnyugodhatnak, és az utóbbi időben láthattuk, mire képes ez a 'Pool(számomra részben :( , Manchester kiütése ugye). Szerintem az, hogy a Chelsea idegenben 3-1-re legyőzte a Liverpool-t, csak garancia arra, hogy nagyon nagy meccs lesz a visszavágó ;) (És én ismételten azt fogom nézni a Bayern - Barca helyett)

Link to comment
Share on other sites

Itt van néhány cikk a szerdai játéknap meccseiről:

 

Liverpool - Chelsea után:

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/a-liverpool-es-a-chelsea-haza-tajan-sem-velik-lefutottnak-a-parharcot-230455.html

Barcelona - Bayern München után:

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/laporta-a-barca-elnoke-szerint-meg-nem-dolt-el-a-tovabbjutas-sorsa-230442.html

Klinsmann a menesztés szélén:

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/jurgen-klinsmann-kozel-kerult-allasa-elvesztesehez-230452.html

 

A keddi játéknap góljai:

 

Manchester United 2-2 Porto, Villareal 1-1 Arsenal

http://www.nemzetisport.hu/hirarchivum/?hirdatum=2009-04-07

A szerdai játéknap góljai:

Liverpool 1-3 Chelsea, Barcelona 4-0 Bayern München

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/video-nezze-meg-a-szerdai-bl-jateknap-osszes-goljat-230408.html?

A negyeddöntők első mérkőzései képekben:

Keddi játéknap

http://www.nemzetisport.hu/galeria/?element=1&gid=817

Szerdai játéknap

http://www.nemzetisport.hu/galeria/?element=1&gid=818

 

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:

Chelsea - Liverpool - 2009. április 14., kedd, 20:30 (Élő közvetítés: TV6)

Bayern München - Barcelona - 2009. április 14., kedd, 20:30 (Élő közvetítés: M1)

Porto - Manchester United - 2009. április 15., szerda, 20:30 (Közvetítés: Nincs)

Arsenal - Villareal - 2009. április 15., szerda, 20:30 (Élő közvetítés: TV6)

A közvetítéseket tekintve nincs elírás, valóban úgy néz ki, hogy a Manchester meccsét nem közvetíti egyik adó sem :(:angry: Szerdán elméletileg az M1-nek kellene adnia, mivel ők választhatnak (és gondolom nem akarnák helyette a másik aznapi meccset, az Arsenal - Villareal-t adni), de a Port.hu és a hivatalos oldal műsora szerint is az M1 kedden a Bayern - Barca meccset fogja közvetíteni, és így szerdán ugye nem adnak le meccset. Hát, ha valóban így is lesz, remélem, hogy a TV6-nál el tudják intézni, hogy a Porto - Manchester-t közvetítsék, mert nagyon nem szeretnék lemaradni a kedvenc csapatom BL-visszavágójáról :mellow:

 

(Ha valami változás lenen az ügyben, frissítem a listát és külön is szólok ;) )

 

Gerrardot 2008 augusztusában operálták meg lágyéksérülése miatt, és most félő, ez a sérülés újult ki ismét. A legrosszabb esetben Gerrard nem lehet ott sem a bajnokság hajrájában, sem pedig a Chelsea elleni, idegenbeli BL-visszavágón, ami hatalmas érvágás lenne Rafa Benítez számára.

Forrás: Független Hírügynökség

A teljes cikk a telesport.hu-n:

http://www.telesport.hu/Hirek/2009/04/09/13/Megpecsetelodhet_a_Liverpool.aspx

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Még változhat a helyzet, tekintve, hogy az M1 kedden közvetít, a TV6 elméletileg válthatna, és közvetíthetné a Porto - Manchester-t az Arsenal - Villareal helyett. Csak hát lehet, hogy már elintézték a dolgokat, bejelentették a kommentátorukat arra a meccsre, stb. szóval túl sok esély nincs rá, hogy tévében láthatjuk a meccset :( Ráadásul én online se tudom megnézni :(

 

Ui.: Egyébként jónéhány szurkoló jelentősebb időre megint Manchester-meccs nélkül maradhat, ugyanis a hétvégi, Sunderland elleni bajnokit sem közvetíti az Eurosport 2, a meccsel egy időben játszott Chelsea - Bolton találkozót fogják leadni (azt szerencsére meg tudom nézni online)

Link to comment
Share on other sites

Annyi az egész, hogy a meccs után, felvételről megnézi mindenki, akit kicsit is érdekel a meccs :)

Ez is egy megoldás a problémára, de szerintem mindenki szeretné élőben megnézni a meccset. Mellesleg úgy nem is lehet szurkolni, hogy már előre tudod az eredményt, aztán úgy nézed végig a meccset.

 

DD2008, ugyan én magam nem szeretem a Liverpool-t (és akkor még enyhén is fogalmaztam...), de szerintem még egyáltalán nem reménytelen a helyzetük. Láthattuk az elmúlt időszakban, hogy azért valamit csak tud ez a csapat, van némi esélyük egy olyan győzelemre a Chelsea ellen még idegenben is, ami után továbbjuthatnak. Meg vanank azért némileg kedvezőnek felfogható előjelek, pl. Terry eltiltását tölti majd, így ő nem lesz ott a pályán (igaz azért Ricardo Carvalho és Alex sem senki) Bár tegyük hozzá, a kékek idegenben lőttek 3 gólt, ami azt jelenti, hogy a 'Pool alaphelyzete az, hogy háromgólos győzelmet kell aratniuk :huh: Ami azért...

 

Lényeg a lényeg, még nem feltétlenül kell új "kedvenc(ek)" után nézned a hátralévő időszakra, még én magam is bizakodom egy Barca - Liverpool "csúcselődöntőben". Igaz egy Barca - Chelsea sem lenne "kismiska", enyhén fogalmazva.

Link to comment
Share on other sites

pl. Terry eltiltását tölti majd, így ő nem lesz ott a pályán (igaz azért Ricardo Carvalho és Alex sem senki)

 

Terry eltiltása miatt a belső védő páros Alex-Iva lesz(Iva eredetileg kh), széleken Bosingwa(addigra felépül)-AC B)

 

Am nem értem hogy míért írják le mindíg a Chelsea-t <_< pool-t kaptuk a Bl-ben és már azonnal le is sajnáltak minket hogy ez már eldőlt <_< és mi lett? 1:3 és megint jönnek a hírek hogy Isztambuli "csoda" lesz pff na de kérem minden csoda 3napig tart. Na, és az a 3 nap, a bl-döntő és az utána jövő 2 nap volt ;)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem korántsem sajnálják le mindig a BL-ben a Chelsea-t. Az igaz, hogy a Liverpool elleni meccs előtt ezt tették a legtöbben, de akkor meg is volt rá a reális ok; nagy formában játszott akkor a 'Pool (Liverpool 4-0 Real Madrid, Manchester 1-4 Liverpool :( , Liverpool 5-0 Aston Villa; három egymást követő eredmény), de erre elég szépen rácáfolt a Chelsea tegnap. De pl. a Juventus ellen számomra igazából nem volt kérdéses, hogy ki fog továbbjutni. Meg a Chelsea-t amúgy is mindig a legnagyobb esélyesek között emlegetik... És a visszavágóval kapcsolatban én nem arra célzok, hogy a Liverpool ebben a helyzetben csodát tesz, de azért valami esélye maradt (nem úgy mint pl. a Bayern-nek a Barca ellen) Szóval esélyük van, nem "jajj, hát úgyis csodát tesznek és továbbjutnak". ;)

 

Ui.: Egyébként szerintem a Chelsea fog továbbjutni, a helyi tippelgetős topikban is egy 2-1-es 'Pool-sikert tippeltem, szerintem vagy ez, vagy 3-2-es -szintén liverpooli győzelemmel záruló- meccs lesz. Ezek az eredmények ugyebár Chelsea-továbbjutást jelentenek.

Link to comment
Share on other sites

Gondolkodtam az egészen. Nem tudom pontosan, hogy melyik csapat melyiket fogja kapni, de egy Chelsea - Barca döntő jó lenne. Chelsea a szememben már régóta megérdemli a BL győzelmet, tavaly is csak a fű vette el tőlük. A Barca pedig lehengerlően megy előre, szép játékkal.

 

Aztán félni, mert hamarosan újraéled a Real és jönnek a gondok! :P

Link to comment
Share on other sites

Robinho11, Chelsea - Barca döntő egész biztosan nem lesz, mert a sorsolás úgy van, hogy a Manchester - Porto párharc győztese játszik az Arsenal - Villareal továbbjutójával, míg a másik ágon így értelemszerűen a Chelsea - Liverpool és a Barca - Bayern továbbjutói játszanak majd egymással (ez még a negyeddöntők sorsolásánál eldőlt) Szóval ki kell hogy ábrándítsalak, az "álomdöntőd" nem fog összejönni :) , de nagyon érik egy Barca - Chelsea elődöntő... ;)

 

A tavalyi BL-győzelmet nem a fű, hanem elsőként John Terry, majd Van der Sar vette el a Chelsea-től ;)

 

A Real szerintem a BL tekintetében jövőre is a "megszokott" utat járja majd be, azaz a nyolcaddöntőben fog kiesni. Bármennyire is mondják, hogy ilyen meg olyan játékosokat vesznek (újabban Kaká-t is nagyon elővették, meg a szokásos Ronaldo-dolog, stb.), megintcsak hoppon maradnak majd, és úgy vágnak neki a szezonnak, hogy nyáron ismételten nem sikerült egy épkézláb játékost sem szerződtetni. Bár ha valóban Pérez lesz az elnök, akkor lehetnek itt változásokat, viszont a BL-ben pl. az angolokat egész biztosan nem fogják utolérni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...