Jump to content
PirateClub.hu

Bolygók


Szipi
 Share

Recommended Posts

sziasztok kedves piratosok! felrakok nektek egy érdekes képet, és arra kérlek titeket, hogy jól nézzétek meg, hogy a bolygók méretei hogyan is viszonyulnak egymáshoz. nagyon érdekes felvétel szerintem, és ezért osztom meg veletek. szipi :rolleyes:B)

 

bolygkon7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a filmekből meg mindne ilyne i zéből azt látjuk hogy az űr fekete... de ze nem olyan biztos hogy fekete. meg hány százezer bolygó van melyet még felsem fedeztünk és ez miféle természeti csoda által jötte látre? és h belegondolsz te is egyo lynab olygóban laksz amiről szintesemmti se tudsz hogy pl. mi célból jött létre vagy mi célt szolgál vagy miértp ont itt van és hogym ás bolyón van-e élet esteleg.

Link to comment
Share on other sites

Nem kötözködésképp mondom de szegény Plútó már nem bolygó :) mármint bolygó csak nem nagybolygó(mint pl:Föld) hanem törpebolygó

Link to comment
Share on other sites

a Plútón túl is van bolygó neem? :blink: szegény Pionner űrszondák v hogy hívják őket elég messze járnak már

Link to comment
Share on other sites

A Föld után a Venus tetszik a legjobban, az olyan szép színű :D :D :D 10/5 a Föld az azért nem olyan rossz. Ezt így még soha nem láttam szipi köszönöm, hogy megosztottad velem és a többi pirates- user-rel is. Thx

Link to comment
Share on other sites

Szipi köszi a PM-et hogy felhívtad erre a figyelmemet! Valóban nagyon érdekes, bár nekem sok könyvem van ilyen dolgokról (mármint a csillagásztról).

 

Kovax, hogy miért itt jött létre élet, arról én tudnék némi infóval szolgálni, de akkor itt ülnénk holnap reggelig :D

 

Faja lenne erről beszélni, úgyhogy csak így tovább, remélem ez a topik hosszú életű lesz! :) Egyik kedvenc témám a csillagászat!

Link to comment
Share on other sites

Na itt az ideje, hogy olvassak valamit a bolygókról, mert nem akarom, hülye hsz eket irjak majd, esetleg. Igaz elég sokszor járok a fellegek között, de a bolygókig még nem jutottam el :D:P :P

Link to comment
Share on other sites

Nem kötözködésképp mondom de szegény Plútó már nem bolygó :) mármint bolygó csak nem nagybolygó(mint pl:Föld) hanem törpebolygó

A Plútó olyan kicsi, hogy az utolsó képen nem is látom! :lol:

a Plútón túl is van bolygó neem? :blink: szegény Pionner űrszondák v hogy hívják őket elég messze járnak már

Biztos vannak még bolygók, csak azok nem részei a Naprendszernek! De a világegyetem olyan hatalmas, hogy a Föld lakói azt sohasem fogják teljesen megismerni!

Link to comment
Share on other sites

Érdekes képek és engem is érdekelnek az ilyen dolgok.Amúgy a Plútó hogyhogy már nem tartozik a naprendszerünkbe.Erről még nem is hallottam. :blink: És ha máshol lasabban kerüli meg a bolygó a napot akkor a élőlények rajta lassabban öregszenek v ugyanúgy mint a Földön?

Link to comment
Share on other sites

 

kicsi.jpg

 

COPYRIGHT STRING: Magyar Távirati Iroda Zrt.

 

A Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) által készített illusztráción a Naprendszer vélelmezett új struktúrája

látható. A régi és új bolygók sorrendje: Merkúr, Vénusz, Föld, Mars, Ceres (korábban kisbolygóként tartották

számon), Jupiter, Szaturnusz, Uranusz, Neptunusz, Plútó, Kharón (korábban a Plútó holdjaként szerepelt) és

az újonnan felfedezett 003 UB313-as számú, a Plútónál távolabbi pályán keringő égitest, amelyet felfedezője

Xenának nevezett el. Az ábrát a Nemzetközi Csillagászati Unió konferenciáján mutatták be 2006. augusztus

16-án Prágában. A három égitest tudományos értelemben valószínűleg a Naprendszer bolygóiként definiálható,

így azok száma az eddigi kilencről 12-re nő. Az IAU-bolygókonferenciájának még döntést kell hoznia, azonban

ezt követően lehet, hogy át kell majd írni az enciklopédiákat és tankönyveket. (MTI/EPA/Martin Kommesser)

 

 

Link to comment
Share on other sites

A plútó 2006 okt 24 étöl már nem számít a naprendszer bolygólyának. Így a naprendszerünkbe össz 8 bolygó található.

A Plútó 2006. aug. 24-től törpebolygónak számít, tehát már valóban nem a 9. bolygó.

Nem tartozik a naprendszerhez mert most egyre több kisbolygót fedeztek fel és megkkellet húzni a határt hogy mi tartozik még ide. A plútó már nem. Eddig is gyanus bolygó volt pl más a tengelydőlésfoka.

Én kerestem, de nem találtam olyan leírást, ami szerint már nem a Naprendszer része. Neked honnan van ilyen infód?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...