Jump to content
PirateClub.hu

Halalbuntetes; IGEN v NEM?


Jaffry
 Share

Halalbuntetes; IGEN v NEM?  

548 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Halalbuntetes; IGEN v NEM?

    • Igen
      404
    • Nem
      98
    • Passz
      46


Recommended Posts

LP, szerinted, ha egy elitéltet csak úgy kivégzetek, mert pl legyilkolt egy fél bankot, az majd elég büntetés lesz neki? nem, ez egyszerű középkori primitív mótszer, ami nem vezet semmire. ha kivégezték, azzal vége lesz a "büntinek", de ha élete végéig egy ahogy mondtam 2*2 méteres süketszobában ülne, akkor megismerné a szenvedés fogalmát és rájönne hogy mit is csinált valójában. És igenis a börtön dolga az hogy kinevelje és/vagy ráébressze mit tett. Az eltartásról annyit, hogy az a része amelyik nem a veszélyesek közé tartozik, mennek ingyenmunkára. És a másik, nincs annyira nagyon sok gyilkos, hogy te belegebejd, hanem a rablókból, csempészekből, stb van a legtöbb a börtönökbe, szóval ha nem akarod fizetni az eltartásukat, akkor tök egyszerűen végeztesd ki azokat, mert azokból elvégre több van, nem? és igaza van biogodnak, álljatok meg és gondolkozzatok el kik is vagytok/vagyunk...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ezt benézted öcsém, én nem írtam, hogy én tartanám el őket, azt más írta, de ha nem hiszed olvass vissza!!!! Nem mondtam, hogy a rablókat is meg kell ölni, de olvass vissza ha ezt sem hiszed! Ha nem találod, majd mindkettőt beidézem... Azt meg lesz*rom, hogy tanulnia kéne az esetből, gondolkodott volna előtte, mielőtt megölt egy embert! A cella meg sz*rt se ér, így van választási lehetősége ott üldögélni v. meghalni. Én nem hagynék neki választási lehetőséget, nem érdemli meg!

Link to comment
Share on other sites

Igaza van L-P s.o.r.t.-nek és Paulbignek is!!! A bünhödésről meg annyit, hogy a halálra itélt embert ugy végezném ki, hogy:

-a kivégzés elött egy nagy verésben részesíteném a keménymag jóvoltából!!! (keménymag=nagy, 120 kg-os, kétajtós szekrény kinézetű emberkék kiélhetnék rongálási és verési hajlamaikat)

-proba kivégzéseket tartanék!! (az elitélt lehet, hogy a nadrágba durantana ha egy kisebb mennyiségű áram átmene rajta 2-3 alkalommal!!)

-a smaszer is adna a szájának úgy istenesen!! (ugyebár a gumibot rendőri és smaszer felszerelés!!! :D )

-és akkor most jönne az igazi kivégzés!!! (ilyenkor már várja a halált a sok megprobáltatás után, még azt is megbánta, hogy elkövete az EMBERŐLÉST!!!)

 

Na ha ez nem lenne bünhödés akkor semmi!!

Link to comment
Share on other sites

Nem tom! Ha megnéznétek a David Gale életét talán máshogy látnátok!

Nagyon tanulságos!

Asszem Jézus mondta: Szemet szemért, fogat fogért!

Viszont az is érdekes lehet ha kitesszük őket úgy 200 év börtönnek, persze szigorúan magánzárka, rendszeres rendőri brutalitás, 130kg-os tagtól anális kezelés.

Valahogy úgy mint a Remény Rabjai című nagyszerű alkotásban!

Link to comment
Share on other sites

teljesen mindegy, hogy mi mit akarunk, vagyis mire is szavaztunk egyenként, mert nem mi határozzuk ezt meg, hál' istennek. ;) szipi

Link to comment
Share on other sites

Te miről beszélsz? Nem az lényeg, hogy mi a sz*rt bánt meg v. mit nem hanem, hogy megölt egy embert!

Nem te fogod eldönteni, hogy mire szavazok és mire nem!

 

Ok, ha így látjátok kimegyek az utcára lenyisszantok néhány emberi fejet és azt mondom "Bocsi!"

Ha ez neked elég állok elébe! Nekem NEM!

Na mostmár ideszerü lenne visszább fogni magad. Ki kényszerít itt bárkit bármire. Én azt mondtam gondolkodjon el rajta... ez a véleményem le lehet xarni és kész. Majd ha azt mondom hogy L-P s.o.r.t. te a nemre szavazzál akkor majd vádaskodhatol. Ennyi. Fin. End.

 

Tényleg nem te (biohazard) mondod meg h ki mire szavaz!!!

Te beszélsz... phff nevetnem kell olvasd el a következö idézetedet. ...

->

Miért tehetsz valamit ellene?

Hogy merészeled megkérdöjelezni valakinek a véleményét. Csak nem befolysolni akrod?????? Csak nem????

phffff

 

Még nem mi határozuk meg, de ami késik nem múlik ;)

L-P s.o.r.t. te fogsz mindent eldönteni sé uralkodni élön és holton csak nyugi már. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Igaza van L-P s.o.r.t.-nek és Paulbignek is!!! A bünhödésről meg annyit, hogy a halálra itélt embert ugy végezném ki, hogy:

-a kivégzés elött egy nagy verésben részesíteném a keménymag jóvoltából!!! (keménymag=nagy, 120 kg-os, kétajtós szekrény kinézetű emberkék kiélhetnék rongálási és verési hajlamaikat)

-proba kivégzéseket tartanék!! (az elitélt lehet, hogy a nadrágba durantana ha egy kisebb mennyiségű áram átmene rajta 2-3 alkalommal!!)

-a smaszer is adna a szájának úgy istenesen!! (ugyebár a gumibot rendőri és smaszer felszerelés!!! :D )

-és akkor most jönne az igazi kivégzés!!! (ilyenkor már várja a halált a sok megprobáltatás után, még azt is megbánta, hogy elkövete az EMBERŐLÉST!!!)

 

Na ha ez nem lenne bünhödés akkor semmi!!

Neked is AJÁNLANÁM (L-P s.o.r.t. nem kényszerítem ajánlok ok?) hogy nézz meg 1 pár filmet a halálra való felkészülésröl. És hogy mi van akkor ha egy ártatlan emberel végzik ezt. Volt már rá jópár példa. Szóval tartod magad annyira a véleményedhez hogyha kideül egy ember ártatlansága a halála után akkor utána mész??? Vagy te boldogan élnél a tudattal hogy 1%-ban én szavaztam meg a halálát?

Link to comment
Share on other sites

én passzolok, ugyanis vannak olyan dolgok, amiket szerintem halálbüntetéssel LEHET büntetni.

Csak léteznek hibapontok. "A" megöli "B"-t. ez eddig oké, talió-elv. De, ha a bíró hibázott, és "A" nem ölte meg "B"-t, hanem "C", akkor egy ember tök fölöslegesen hal meg. Tehát passz.

Régen azért is fellógattak, ha loptál 2 tyúkot(jelzem, Magyarországon), szóval azért enyhülnek itt a dolgok...

Módosította durato
Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg kigeyzhetnénk abban (már akik már egy ideje a témában vannak) hogy a feltett kérdés túl sok további kérdést vet fel és nem lehet egyértelmüen meghatározni egy hasonló végrehajtó szerv feladatait,müködését, jogait. Ha lenne egy olyan gép ami kimutatná az emberi lélek sötétségét akkor is lennének behatások.

Link to comment
Share on other sites

LP, szerinted, ha egy elitéltet csak úgy kivégzetek, mert pl legyilkolt egy fél bankot, az majd elég büntetés lesz neki? nem, ez egyszerű középkori primitív mótszer, ami nem vezet semmire. ha kivégezték, azzal vége lesz a "büntinek", de ha élete végéig egy ahogy mondtam 2*2 méteres süketszobában ülne, akkor megismerné a szenvedés fogalmát és rájönne hogy mit is csinált valójában. És igenis a börtön dolga az hogy kinevelje és/vagy ráébressze mit tett. Az eltartásról annyit, hogy az a része amelyik nem a veszélyesek közé tartozik, mennek ingyenmunkára. És a másik, nincs annyira nagyon sok gyilkos, hogy te belegebejd, hanem a rablókból, csempészekből, stb van a legtöbb a börtönökbe, szóval ha nem akarod fizetni az eltartásukat, akkor tök egyszerűen végeztesd ki azokat, mert azokból elvégre több van, nem? és igaza van biogodnak, álljatok meg és gondolkozzatok el kik is vagytok/vagyunk...

 

Szóval, te azt mondod, hogy rendben van az, hogy vkit (Csaba, 25 éves) életfogytig ítélnek (ezt kb 80 éves halálozásra számítják), abból, mivel jól viselkedett elengednek 25 évet... tehát kb 55 évesen, kiszabadul a börtönből, mit csinál?

a, elmegy dolgozni, rendes melóhelyen(oké)

b, mivel a külső világhoz nem alkalmazkodik, 1. felakasztja magát (fölös emberélet, nagyon nem oké)

2. elmegy, bankot rabol, stb, hogy valami tőkéhez jusson, amivel tud kezdeni valamit(logikus, de nem oké)

 

ebben az esetben a halálbüntetés talán a leg...nem is tudom, legésszerűbb, hiszen 3 golyó, és nem szenvedsz, viszont 50 év és szenvedsz, aztán meghalsz. (oké, tudom, Csaba minek öl meg 6-7 embert, csak mert kell a pénz...)

Ajánlanék egy filmet: A remény rabjai itt az egyik fsz teljesen rendben van, ő az a, lehetőségre esélyes, meg is kapja. A másik fsz megszökik, ő jogtalanul van elítélve. aztán ott az öreg: rendes, kiengedik, nem találja a helyét, bé verzió. Felakasztja magát, b/1 verzió.

a b/2 es verzióval gyakran találkozunk, bár példát nem tudok.

másik film: Halálsoron. a fsz halálbüntetést kap, pedig teljesen ártatlan. Sőt, még a börtönben az egyik őrnek segít is. De nem lehet megmenteni.

Ugye az életfogytig ítélet nem feltétlenül a legjobb, hiszen az senkinek sem jó: bűnös fegyenc: poshad 50 évig

ártatlan: poshad 50 évig az áldozat(ok) hozzátartozói: "miért nem ölték meg, a mi fiunkat megöli, ő meg él???"

 

ezért esek kétségbe, ha halálbüntetésről van szó, egyszerűen nem lehet tökéletes az igazságszolgáltatás.

Nem a bűnösöket kell nyomorba dönteni, hanem meg kell előzni a bűnözést. Ha meg megtörtént, akkor újra beindul az ördögi kör... szal szar ügy...én is csak ember vagyok, nem tudom, mi lenne a legjobb, ezért szavaztam passz-szal

Link to comment
Share on other sites

Nem tom! Ha megnéznétek a David Gale életét talán máshogy látnátok!

Nagyon tanulságos!

Asszem Jézus mondta: Szemet szemért, fogat fogért!

Viszont az is érdekes lehet ha kitesszük őket úgy 200 év börtönnek, persze szigorúan magánzárka, rendszeres rendőri brutalitás, 130kg-os tagtól anális kezelés.

Valahogy úgy mint a Remény Rabjai című nagyszerű alkotásban!

 

szemet szemért, fogat fogért, ez a talio-elv és jézus tuti nem mondta, ő inkább valahogy így nyilatkozott a korabeli sajtónak: Ha megdobnak egy kővel, dobd vissza kenyérrel.

Módosította durato
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Igen-re szavaztam ! Azért mert van egy határ ami fölött nincs kegyelem :P Azokat a dolgokat komálom amikor egy most 75 éves vén f**t 40 év börtönre ítélnek :lol: háborús b?nök miatt ...ugyis ott döglik meg és még pénzbe is kerül eltartani .... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Olvastam egy csomó értelmes hsz-t. Miért van több joga egy gyilkosnak,v.pedofilnak mint másnak. Dögöljenek meg mind.

Elmondom nektek,akik olvassátok e sorokat hogy az elhunyt nagybágyám emberölésért ült Tökölön(az is egy állat volt). Csak azt kinyirták az utcán. Szóval soha nem vezetik be a halálbüntetést.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...