Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Fölösleges, mert a dolgok jelenállása szerint nincs olyan játék amely 100%-osan kihasználná.2009 első negyedévében jönnek talán az első olyanok amelyek kihasználják de ismervén a fejlesztőket lesz 2009 közepe sőt akár vége is.

 

zsolti15:Nem írta le mennyi pénze van rá hanem javaslatot kért arra hogy szerintünk mi lenne számára a legjobb.

"Nem lesz rá gondja jópár évig" ez megint nem igaz ebben a formában mert havonta jönnek ki újabb technológiák tehát ami még ma jó az holnap már nem biztos hogy az lesz.

 

kb. max 330k lenne rá, de ha nagyon muszáj 350k.

egyébként:

"Aki sok évre előre tervez, és nagy beruházásra készül, annak érdemes már most négymagos processzorban gondolkodnia. Nemcsak a játékok miatt, hiszen az alapvető, mindennapokban használt alkalmazások közül is egyre többet készítenek fel a kettőnél több magos processzorok kihasználására. Viszont aki rövidebb távban gondolkodik, annak mi inkább egy erősebb videokártyát javasolunk. Mint láthattuk a tesztben, a plusz két mag csak kivételes esetben hozott nagyjából 15%-nál több fps-t, ezzel szemben ha VGA-t választunk, lehetőségünk van akár 50?100 vagy még több százalékkal gyorsabbat is venni."

Forrás:

http://prohardver.hu/teszt/cpu_jatekhoz_legyen_ket_maggal_tobb/melyik_eri_meg.html

 

szal elvileg nem gyenge VGA-m lesz szal a teszt szerint megérné a négy mag.

és ha még 2009 közepe-végére jön sok olyan játék amelyik kihasználja már az is "csak" 1, 1,5 év és azért hosszabb távra tervezek...

amúgy..még 1 kérdés, lehet hogy hülyeség de tényleg nem tudom hogyha van mondjuk egy négy magos cpu-m és egy max két magot kihasználó game akkor a quad-ból is 2 magot kihasznál a játék? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Igen.Akkor legyen 4magos de te tudod.Én nem vennék 4magost.Inkább egy erős 2 magost(pl.:Intel Core 2 E8200 vagy E8400).Amúgy ahány 2-nél több magot támogató alkalmazás van-játékfejlesztő progin kívül-azt a két kezeden megtudnád számolni egyenlőre.

A konfigra valamelyik avatottabb kollégám majd add javaslatot de ha nem akkor holnap ide beírok egy javaslatot.

AMD vagy INTEL platform legyen?

Mikor gondolod megvenni?

Link to comment
Share on other sites

a hozzászólásod elején lévő "Igen" az a "quadból két magot is kihasznál a játék" kérdésemre vonatkozik? :D mert ha arra vonatkozik és hosszú távra tervezek akkor csak a quad lenne a legjobb sztem :) sry h vitatkozok :P:)

am már elég konkrét elképzelés van a géppel kapcsolatban, csak még azt nem néztem meg hogy van-e elég csati a tápon de azt hiszem van...

 

Ez lenne az:

Alaplap: Gigabyte GA-EP45-DS4

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 v. Core 2 Duo Exxxx

CPU Cooler: Asus Silent Knight (alumínium, kék led)

RAM: OCZ Reaper HPC Edition 1066MHz 2x2GB

VGA: ATI Radeon HD 4870 X2 - release on aug. 12!

Audio: Genius SW-HF 5.1 (150W)

HDD: Samsung 500GB

Ház: Raidmax Sagitta

Táp: Super-Flower Aurora 600W

Display: Samsung 931BF 19"

Mouse: Razer Lachesis 4.000 DPI

Keyboard: Logitech G15 Gamer

+ 1 CD/DVD olvasó + 1 CD/DVD író

 

és a konfigot pedig valamikor augusztusban vásárolnám. a VGA miatt csak akkor tudom. ha az "avatottabb kolléga" is segít azt nagyon megköszönöm :) majd megbeszéljük és vmikor vhol fizetek nektek egy kört..vagy kettőt ;):)

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Konkrét infót nem tudok így hirtelen, de valahol azt nyilatkozták Intel részről, hogy jó lenne, ha a játék fejlesztők a sok magos CPU-ban gondolkodnának. Jelenleg két darab kétmagos CPU meg némi elektronika alkot egy négymagos procit az Intelnél. Vélhetőleg ők is, akár az AMD, valódi négymagost fognak majd produkálni, főleg ha az AMD is erősödik ezen a fronton. A jövőbe látásom miatt már kaptam, de én így gondolom akkor is. Egyébként lehet, hogy más tud konkrétumot is írni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

a hozzászólásod elején lévő "Igen" az a "quadból két magot is kihasznál a játék" kérdésemre vonatkozik? :D mert ha arra vonatkozik és hosszú távra tervezek akkor csak a quad lenne a legjobb sztem :) sry h vitatkozok :P:)

am már elég konkrét elképzelés van a géppel kapcsolatban, csak még azt nem néztem meg hogy van-e elég csati a tápon de azt hiszem van...

 

Ez lenne az:

Alaplap: Gigabyte GA-EP45-DS4

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 v. Core 2 Duo Exxxx

CPU Cooler: Asus Silent Knight (alumínium, kék led)

RAM: OCZ Reaper HPC Edition 1066MHz 2x2GB

VGA: ATI Radeon HD 4870 X2 - release on aug. 12!

Audio: Genius SW-HF 5.1 (150W)

HDD: Samsung 500GB

Ház: Raidmax Sagitta

Táp: Super-Flower Aurora 600W

Display: Samsung 931BF 19"

Mouse: Razer Lachesis 4.000 DPI

Keyboard: Logitech G15 Gamer

+ 1 CD/DVD olvasó + 1 CD/DVD író

 

Ha ennyi pénzed felejtsd el a Silent Knight hűtőt legyen inkább Zalmann CNPS 9700NT LED.Táp legyen 700W-os biztos ami biztos vagy FSP vagy Corsair .A proci inkább legyen egy fejlett 45nm-es Intel Q9300 vagy Q9450(4magosak :P) .Azért 45nm-es mert kevesebb zabál és kisebb hőt termel.Meg támogatva egy 9700LED hűtővel kb 30-ra fokra melegszik majd terhelés alatt!A többi alkatrész nagyon jó.Az alaplap az egyik kedvencem a Ramok is jók a VGA is zsír.

Jó kis konfig lesz ha elkészül.

EDAdmin veled öröm vitatkozni mert látszik hogy kapizsgálod :D

 

Valaki nem tudna valami infót adni hogy kb mennyibe kerül majd a 4870X2?

Link to comment
Share on other sites

köszönöm az információt Dadus! :)

 

hááát izéé azért nincs rá ennyi pénzem :P Zalman jobb hűtő lenne? :blink:

biztos ami biztosra meg nem megyek :D nehogymár ne legyen elég a cuccnak egy 600-as táp :P bár a Super-Flower Aurora táp van 700W-os kivitelben is és 3-4k-val több csak a 600-as tápnál...majd meglátom még...

http://www.hoc.hu/index.php?p=articles&cid=1&y=251
http://flash.hu/index.php?p=termek&id=235

amúgy csak ez a két darab négymagos cpu 45nm-es?

 

úgy tudom 499$ lesz. :) az mostani árfolyam szerint kb. 70k...persze az USA-ban. mire eljut hozzánk meg átmegy X emberen addigra ki tudja. de jóval 100k alatt lesz. szerintem max 80-85k. :) szóval abszolút jó befektetés lesz a kártya! :)

Link to comment
Share on other sites

Egy Zalmann CNPS 9700LED 5k-val drágább de jóval erősebb.A tápból érdemes picit erősebbet venni mert ha az gyenge akkor hazavágja az egész gépet.Nem csak ez a két CPU 45nm-es.A Core 2 E8xxx-es széria mind 45nm-es , az Intel Q9xxx széria is mind 45nm-es.

Link to comment
Share on other sites

akkor valószínűleg a Zalman lesz. :) végülis a tápnál már nem nagyon számít az a +3-4k sem és ha később vmi brutálisabb cuccot raknék bele akkor nem kell aggódnom, a táp biztosan bírni fogja. max. 750W-ot képes rövid ideig leadni az Aurora. :)

 

igazából sikerült elég erősen rábeszélned a kétmagosra :D a Quadok ára meg úgyis lentebb fog menni és majd cserélek processzort ha már nem lesz elég a Core2 Duo...

Q9xxx-es széria azért még az Én pénztárcámnak is elég húzós :D annyit meg nem ér meg!

már csak az a kérdés hogy melyik kétmagos legyen a 8xxx-as szériából:

E8200 (2,66GHz)

E8400 (3,00GHz)

E8500 (3,16GHz)

órajel alapján szerintem egyértelmű melyik lenne a legjobb választás csak megér-e több ezer forintot a nem túl sokkal több órajel...? gondolom pár száz MHz-t lehetne mindegyiken húzni...kérdés hogy ez mennyivel befolyásolná a fogyasztást és a hőtermelést!? :)

Link to comment
Share on other sites

Én a Core 2 E8200-t használom igaz hogy ő a legkisebb órajelben de attól még vadállat és összes AMD-s procit elveri játékban és nem mellesleg vannak arcok akik stabilan 4GHZ-re húzták a kis E8200-t szal igen állat proci.

Ennél kicsit drágább az E8400 kerek 3GHZ-vel ez is igen állat proci és rendkívül jól tűri az agresszív tuningot is.Vele is értek el 4GHZ-s órajelet.

Az E8500-t sztem nem éri meg megvenni mivel csak 100mhz-vel gyorsabb az E8400-nél és ezt a a 100mhz-t simán ki lehet tuningolni az E8400-ből is.

100mhz húzás semmi xtra hőt nem fog termeli főleg egy Zalmann CNPS 9700mellett.

 

Szal én azt mondom hogy dönts Te én az E8200 vagy az E8400-et ajánlanám.

Link to comment
Share on other sites

Arany középút E8400. :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

Ha van még valami amit változtathatnék rajta akk szívesen várom a javaslatokat. :)

Nagyon szívesen!Ez a gép sztem nagyon egyben lesz szal nem kell majd semmit változtatni rajta.

Link to comment
Share on other sites

Tudtok nekem olyan gépet összerakni ami mindenre jó játék,film,zene,net(játéknál csak egy max 2vel ha jáccok GTA SA azt kész)50-ből kéne kihozni a legjobbat

 

A merevlemezed, a DVD-íród és a házad jó lesz az új géphez, így picivel több, mint 50-ért, de ki lehet hozni a kívánt konfigot.

 

http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_g31m_s2l/19314
http://ipon.hu/webshop/product/csx_2048mb_ddr2_800mhz/23458
http://ipon.hu/webshop/product/intel_dual_core_e2180_200ghz_775_box/18093
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_atx_350pnf/11728
http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd3850_256mb_gddr3_lite_pcie/26645

 

Ez így 54 336 Ft.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Hy!

Én azt mondanám hogy az alaplapnak elég egy Gigabyte P35-DS3 (17k) és így már benn is vagyunk kerek 100.000ft-ben.A ramot sem nagyon kellene 1066mhz-re erőltetni bőven elég lenne 800mhz-s ha csak keveset és viszonylag régi játékokkal nyomulsz (az újakhoz sem nagyon kell 1066mhz-s ram).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...