Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

És még azt is hozzátenném, hogy operát is hallgatok ;):D Ha Az Operaház Fantomja odatartozik, bár az lehet musical, de legalább színházi előadás, és már kétszer láttam a Madáchban ;) Az biztos, hogy többe került, mint egy koncert, de meg is érte. Persze azóta filmen is láttam meg meg van CD-n a Madách és a film változat is, a magyar változat mindent visz, de élőbe meg aztán... Andrew Lloyd Webber, aki szerezte ezt a musical-t, megnézte a budapesti előadást, és azt mondta rá, hogy ez sokkal jobb, mint a londoni, és bár még nem láttam a londoni változatot, de én is ki merem jelenteni, hogy nehéz lesz megelőzni, na jó, ne vegyük ide a New York-i meg nem tom én milyen amerikai színházakat, de Eu színvonalon mindenképpen elsőrangú az előadás a színészekkel együtt.

Link to comment
Share on other sites

Semmi gond Panki51, nincs harag!

 

Igaz, én elektronikus zenét hallgatok, de vannak itt rock zene kedvelők is (úgylátom többen is kedvelik az utóbbi műfajt), akkor már ajánlom két feltöltésem, amikor még a rock zenét szerettem, ezek is kedvenc lemezeim voltak:

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6075003

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...;hl=heavy+medal

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hát igen a nyolcvanas évek után már elváltozott a disco zene fogalma.A "régi" disco-t még hangszerekkel játszották.A techno (nem akarok senkit sem megsérteni) kevésbé zeneibb.

Azóta kissé egybemosódtak a dolgok, ha az ember azt hallja hogy disco, valószínűleg nem a BeeGee's re (vagy hasonlókra) gondol.

Link to comment
Share on other sites

Igen, mert sokan nem ismerik az disco eredetét. Bár igazából én azokat hívom disco számoknak, amit a disco-ban, mint szórakozóhelyeken hallassz :D Ott megtalálsz mindent, ami sztem a zene kategóriába csak azért sorolható, mert manapság már mindent oda lehet sorolni. Tehát azoknak a zenéknek nincs önálló műfajuk, az sztem eléggé szerteágazó, ha csak annyit mondok rá, hogy pop, sztem azért rengeteg pop zene van, ami magasabb szinten áll annál, hogy disco-ba kerüljön, így hát pop-nak se mondható. De mivel nem járok disco-ba, ezért nem tudom manapság mi a menő, de van sejtésem, és sztem az messze áll a zeneiségtől, első sorban a tömeg szutykokra gondolok, amit a Rádió1-en és a Viva-n hall, lát az ember.

Az is lehet, hogy vkinek a "disco" jelenti a zenét, de csak azért, mert megelégszik azzal a színvonallal, és lehet vitatkozni, hogy nincs igazam, de ha jobban belegondolunk, még egy akármilyen heavy metal bandának is több köze van a zenéhez, mint a disco számok nagy többségének, hiszen hangszereken játszák, igazi csapatmunka mind a zenélésben és a szövegszerzésben, stb, stb...

Én prog rock-ot hallgatok főként és nekem ez a szint jelenti a zenét, hiszen itt már nagyon magas szintű zenei tudás kell, hogy igazán jó zenéket hallhassunk, ebből következik, hogy zeneileg ez a stílus a zene szó alá besorolható, hiszen az említett zenei tudás a zene alkotásához kell, ami viszont a tömeg szutyokból igen erősen hiányzik.

Kicsit eltértem a disco és techno összehasonlítását, de már így is üres volt a topic, hátha ezzel feldobom kicsit ;):D

Link to comment
Share on other sites

Igen, elcsendesedett a topik :) bár van egy olyan érzésem, hogy hamarosan észak-nyugat felől IQfighter hullám várható :D és jönnek majd a pár szavas, fikázós, primitív hsz-ek, ahogy az szokott lenni.

 

Nem nehéz kideríteni, hogy mi megy a legtöbb discoban, hiszen az aktuális, felkapott számokat nem tudja az ember nem hallani.Vagy a TV-ben, vagy a rádióban, vagy akár az utcán, egy menőarc telójáról, szóval akárhonnan lehet hallani az ilyeneket.És ekkor akadnak olyan emberek (szerencsére), akik nem droidként belecsöppenve a divathullámba, felteszik a kérdést, hogy "miért is olyan jó ez a szám?".És itt jön az a dolog, hogy nem azt kell csinálni, hogy rögtön szétfikázom, csak mert divat, mert az ugyanolyan észjárás mint a divatmajmoké, hanem ha értelmes érvek állnak amellett, hogy tényleg jó akkor nincs is gond, se más kérdés... mert (ugyan mostanában kicsi rá az esély) de előfordulhat, hogy egy igényes, jó zene lesz a menő, és nem mondhatjuk rá, hogy kaka (ha egyszer nem az) csak azért mert divat.

Lehet, hogy kicsit bonyolultan fejtettem ki :D

Link to comment
Share on other sites

Hm... érdekes ez a téma... igaz nem olvastam el minden oldalt, de a 30. oldaltól átfutottam a vitákat, a rövidebb "disco rullllz" és persze a hosszabban kifejtett véleményeket és arra a következtetésre jutottam, hogy... nem értem... :)

 

Mind a két stílus annyira szerteágazó, hogy lehetetlen összehasonlítani a kettőt, plusz az információk/tapasztalatok hiánya sajnos előítéleteket gerjeszt az átlag emberben...

 

Személy szerint nem igazán tudom, hogy mit is hasonlítsak össze... Satrianit, Vait, Halent egy goával, vagy hard technoval? Vagy esetleg ATBt egy death metal bandával, vagy egy igénytelen punk zenekarral? Mit nevezünk egyáltalán disco zenének? Egy 80-90-es években virágzó stílust, vagy amit a rádióban/tévében/discoban adnak? Nah és a rock? Emos fiú-lány hibridekből összebarkácsolt banda akiknek azt a szöveget írták, hogy "rocker vagyok, eret vágok, grrrrr", amit állandóan mutogatnak? (csak mert egyre többen mondják az emora, hogy rock...)

 

Szerintem először pontosítani kéne a téma címén, kikapcsolni a tévét meg a rádiót és mind a két műfaj valódi remekműveit bemutatni egymásnak, nem pedig azt amit a média okád ki... nomeg orrbatérdelni a csőlátású egyszavas robotokat, akár "discos", akár "rocker"...

Mert mind a két műfajnak megvannak a maga szépségei... és ne hasonlítsunk egy gömböt egy háromszöghöz :)

 

Link to comment
Share on other sites

Én meg ilyenkor mindig elmondom, hogy igen is van alap, amin össze lehet hasonlítani, ugyanis elvégre mind2 a zene kategóriába sorolható, bár egyik jobban, mint a másik ;) Hiszen elég annyit tenni, hogy középre elhelyezzük a zenét, mint fogalom, aláírjuk a jellemzőit, mint dallam, hangszer, zenei tudás, összehangoltság, érzelem, emlékezetes pillanatok, csúcspontok, fordulatok, változatosság, kül. hatások, motívumok, ének, szöveg, élettartam, megérthetőség, feldolgozhatóság, tartalmilag milyen mély, mondanivaló, fajsúly, befogadhatóság, szórakoztató hatás, stb, stb, itt biztos van olyan jellemző is, ami sok embernek nem áll össze a zenével, de el kell mondjam, hogy ezen jellemzők mindegyikét meg lehet találni bizonyos stílusokban, sőt van, hogy egy zenekar munkásságában, számaiban, ezután kell venni a 2 műfajt, stílust, jelen esetben a rock-ot és a disco-t, és meg kell nézni, melyikre mi jellemző az adott stílusra általában, vagy ki kell választani egy albumot esetleg egy az adott stílusra jellemző számot, és ezek után meg lehet látni a különbséget.

Ez nem olyan, mintha a rock-ot hasonlítanád össze az utánfutóval, mert azt tényleg nehéz. De azonos fogalomkörbe tartozó dolgokat sztem igen is össze lehet hasonlítani.

Link to comment
Share on other sites

"Amúgy szemtelen helyesírásából szerintem hmm... inkább hagyjuk... biggrin.gif"

Nos csak hogy kedvezzek, azoknak akik a helyesírásomból adódóan utalgattak az inteligenciámra, szóval az ő kedvükért most ékezetesen írok.

"Angolból okleveles kitűnő lett májusban az érettségim, osztályon belül enyém lett a legjobb"

Amúgy a az inteligenciáról annyit hogy az nem egyenlő a szorgalommal. Ezzel arra célózgatnék, hogy lehet vki inteligens 8 általánossal is.

"...de azért annál többnek érzem magam, hogy bárki lehülyézzen."

Már bocsánat de senkit nem hülyéztem le.

"Panki, azok a statisztikák, amikre "szemtelen" utalt, kicsit bonyolultabb, mint, amilyennek elsőre tűnnek"

A felmérés eredménye szerint a hangszeres-vokálos zenét halgató fiatalok nagy többsége inteligensebb, az elktromos zenét halgató társaiknál.Ez tény, tetszik vagy nem.

"igazad van egyedül a rokk nem tud érzéseket kifejezni mi az h egy ember órdít...LOL nevetséges inteligencia és igény... biggrin.gif"

Kedves Richard mielőt birálnál esetleg kommentálnál valamit, előtte inkább mélyülj el a témában. Annak megvan az oka hogy az énekes miért hörög és üvőlt a egyes metál alműfajokban. Mondjuk azért mert valamilyen érzelmet szeretne hitelesebben átadni? Pl harag, csalódottság, elkeseredettség.

 

"mert a rock a legtöbb esetben meghaladja az ilyen 'átlagember' szegényes igényeit."

Ezt magam sem mondhattam volna szebben.

"Csináltál már életedben olyat, hogy beszélgess egy igazi rock szeretőemberrel?Ja, biztos nem, mivel ilyen arcokkal, mint te nem állnak szóba az emberek, esetleg csak a te szinteden lévők."

Most nem azért hogy más gondolataival példálódzak, de igy van. Érdekes módon nem mi nézünk le titeket hanem fordítva. Pl hol látta vki hogy, valamelyik rocker azt írja hogy drogos discos köcsög. Pedig így van, mert nem metál koncerteken toljak az ekit vagy a kokot...stb. Na nem állítom hogy minden discos drogos, de ez a ti zenétekkel jár, mint ahogy a miénkel az alkohol.

 

Jah és megvalami a rock vs. elektro music

 

A mű és az igazi virág is szép, de melyik az illatosabb. Egy mű zenét nem lehet hasonlítgatni a hangszeres zenéhez. Ennyi.

 

Köszönöm a türelmetek.

Link to comment
Share on other sites

egyetértek eyeless-el, szerintem is az a zene, amit hangszerrel játszanak itt nem csak a rockra gondolok, hanem bármire, de az ilyen teleeffektelt tuc-tuc disco számokat nem szeretem... jó, nem vagyok ellenük, mert ilyen is kell de azért mégis az igényes hangszeres zene az igazi zene...

Link to comment
Share on other sites

egy linkin park rajongó igényes hangszeres zenéről ír. :D LOL

 

sztem teljesen mindegy, hogy hangszerrel vagy géppel csinálják a zenét. az a lényeg, hogy élvezhető legyen. venetian snares is használ keverőpultot, mégsem igénytelen szar zenét játszik(bár ő nem a disco műfajban alkot). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Amúgy a az inteligenciáról annyit hogy az nem egyenlő a szorgalommal. Ezzel arra célózgatnék, hogy lehet vki inteligens 8 általánossal is."

 

Sajnos nem édesanyám hasában ömlött a tudás a fejembe, nekem is tanulnom kellett...

 

Egyébként tízmilliomodik alkalommal is leírni ugyanazt, amit előttetek már 9 999 999 alkalommal megírtak, hogy "nem zene", szerintem felesleges, jó persze, ez a véleményetek, ezt aláírom, ebbe nem is kötök bele, hanem csak abba hogy "nem zene". De zene, csak ti nem szeretitek. Bármilyen máglyáravaló is vagyok, én meg a rockzenében vélek felfedezni kevesebb zeneiséget, de csak mert nem szeretem, és mert nem is értek hozzá, és mert soha nem is hallgattam. Légyszíves senki ne vegye támadásnak és/vagy kötekedésnek ezt a hszt.

Link to comment
Share on other sites

1: attól, h LP fan vok nemcsak azt hallgatok, és hidd el, tudom mi az igényes zene, és a disco nem az... van több olyan zenekar ami sokkal igényesebb zenét játszik mint az LP (pl a kedvenceim közül: metallica, sonata arctica)

 

 

2: nem mondtam h igénytelen szar zene, inkább csak műzene amiben semmi emberi játék csak a keverőpultot tologatja és ennyi... ez a disco

 

mellesleg: én több, mint 8 éve zenélek, és ha valaki, hát én tudom, mi az az igényes hangszeres zene :)

 

egy linkin park rajongó igényes hangszeres zenéről ír. :D LOL

 

sztem teljesen mindegy, hogy hangszerrel vagy géppel csinálják a zenét. az a lényeg, hogy élvezhető legyen. venetian snares is használ keverőpultot, mégsem igénytelen szar zenét játszik(bár ő nem a disco műfajban alkot). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Valakinek elég, amit odadobnak elé, az a disco zenét hallgatja, a Viva-t nézi vagy a Rádió1 és társait hallgatja, nekik nem számít, hogy hangszeren csinálják vagy nem, azt se tudja, hogy van-e még a világon manapság olyan, amit hangszeren játszanak, de ő el van azzal is, amit hall, mert ő csak az egyszerű dallamú, szövegű elsőre megérthető zenére vágyik, amire lehet bulizni, táncolni, piálni, enyelegni, stb... Ezzel ellentétben vannak azok, akiket mélyebben érdekel a zene fogalma, hány hangszeren játsszák, örül neki, ha nem egyszerűen érthető a szöveg, bele kell mélyedni, szereti ha változatos, dallamos, felméri mennyi munka rejlik benne és akár 15 év múlva is azt mondja, ez igen, enélkül a szám/album/együttes nélkül szegényebbek lennénk, legalább is az, aki értéket lát a zenében. Ezek a tudatos zenehallgatók, és nem attól sz@r egy szám, mert tényleg az lenne, hanem mert vkit nem érdekel mélyebben egy-egy zene, ezért tesz rá, ennyivel elintézi és megy vissza a Viva-hoz. Közben lehet olyan szám feldolgozására táncol, amit a pár perccel korábban lesz@rozott előadó tízen-húszon évvel előtte slágerré, ismertté tett, ja és azt persze nem tudja, hogy feldolgozás. Ez is mutatja, hogy nem érdekli mit dobnak elé, ha van benne jó tuc-tuc, meg szeretlek, meg tesó, és a többi, akkor máris jó. Tehát itt nagyon sok esetben felfogás kérdése, hogy ki meddig megy el, milyen mélységben akarja megismerni a zenét. De sokan ezt nem látják be, tehát eltolják magukról a problémát, hogy ők ugyan nem tehetnek arról, hogy nem tetszik nekik a másik zene és egyszerűen csak lesz@rozzák.

 

Ez így vhogy érthető? :D

Link to comment
Share on other sites

Horty le a kalappal előtted! Ez a lényege a valódi zenének, szépen megfogalmazva és megírva.

Amúgy nem szeretek embereket kioktatni(vagy mégis?), de... "Sajnos nem édesanyám hasában ömlött a tudás a fejembe, nekem is tanulnom kellett..."

...erről csak annyit hogy nem értetted meg amit mondani akartam. Először is, valamit tudni és megérteni más dolog, más okosnak talpraesettnek lenni, és más bölcsnek. Az inteligencia a dolgok megértése és nem az ismeretük. Ez olyan mint a tehetség. Lehet vki jó zenész, de soha nem lehet olyan jó mint aki tehetséges is hozzá. Másodszor meg, a te esetedben nem tudom hogy volt, de vannak akik eleve nagyobb inteligenciával születnek. Genetika. Harmadszor sokféle inteligencia létezik.

 

És akkor most elmenekültek a nők úgyhogy beszéljünk a relatívitás elméletről.

"De zene, csak ti nem szeretitek"

Nos neked igen, mert számodra az, de az igazság az hogy valamikor én is halgattam elektromos zenét sőt... de ebből adódóan nekem van viszonyítási alapom, neked nincs és pont ezzel a mondattal vérzik el a mondanivalód "...és mert nem is értek hozzá, és mert soha nem is hallgattam".

 

Így a végére elmondanám, hogy nem ált szándékomban senkit megbántani, de nekem a zene szent, és mivel előbb voltak hangszerek mint keverőpultok, igy az elektromos "zene" számomra az igazi hangszeres játék, művi utánzása.

 

És és is megjegyezném hogy nem kötekedésnek szánom a föntieket.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel a vitával alapjaiban nem értek egyet.

Attól nem lesz rosszabb a másik zene, hogy neked nem tetszik. Jobb se lesz annál, marad, ami marad: egy eszköz arra, hogy boldogabbá tegyed magad vagy másokat, esetleg ők tegyenek téged boldogabbá. Hogy ez egy 4/4-es szintetikus basszus éri el az embernél, egy sweepelt übermetál 200-as tempós arpeggio vagy egy smooth jazz, az már annyira az emberekre van bízva. Viszont bármelyikre rámondani azt, hogy sz*r, teljesen szubjektív és mellesleg beszűkült látásmódot is takar szerintem. Vannak olyan előadók a disco zenében is, akik törekszenek sok hangszer bevitelére a zenéjükbe, és járatosak a zeneelméletben, szóval az, hogy primitív ember csinálná, azzal azért én nem értek egyet.

Link to comment
Share on other sites

Bármilyen máglyáravaló is vagyok, én meg a rockzenében vélek felfedezni kevesebb zeneiséget, de csak mert nem szeretem, és mert nem is értek hozzá, és mert soha nem is hallgattam. Légyszíves senki ne vegye támadásnak és/vagy kötekedésnek ezt a hszt.

hm... az hogy valami mennyire zenei az szerintem nem attól függ hogy az ember mit szeret, hanem a műfaj jellemzőitől, ami nem a hallgatók hangulata szerint változik, hanem többnyire egy állandó dolog.Hallottam már igényes elektronikus zenét, mert sokat linkeltetek már ide ebbe a topikba, de én azt mondom hogy egy igényes rock/metál szám zeneiségével még mindig nem ér fel.

Ha nem nézzük a kiemelkedő számokat akkor is ugyanaz az eredmény sztem.Egy átlagosan jó rock/metál szám vs. átlagosan jó electro zene.

 

A másik: már párszor feljött ez a dolog, de szvsz nem lettek elég pontosan kifejtve.Az elektronikus zene műfajában születtek legendás számok?én nem tudok róla.biztos egész nap menne a rádiókban.A rock műfajban viszont már nem is egy, és olyan nagyok lettek, hogy még eza csicska mai média is lejátsza néha napján.

Erre általában az a válasz jön, hogy új még a műfaj.Sztem a válasz nem helyes.A rock sem túl régi, és már a korai rockzenékből is születtek hatalmas slágerek.

Ez szerintem azt mutatja, hogy zeneibb, és az emberek nagy része könnyen "be tudja fogadni" majdnem mindegyik korosztályban, ha igazán jól sikerül a mű.

 

Úgy gondolom semmi sértőt nem mondtam az electro zenét vagy az azt hallgatókat illetően, úgyhogy fikázni, oltogatni felesleges.Persze érvelni lehet nyugodtan, talán meggyőztök arról, hogy tévedek :D

Link to comment
Share on other sites

Abban egyetértek veled, hogy a rock sikeresebb, több legendás számot termelt ki. De a mai elektronikus zenét arra találták ki, hogy az ember egy partiban ellegyen rá. Aki nekem egy Pain of Salvation-re táncolni tud úgy, hogy élvezi, annak fizetek egy sört (attól most tekintsünk el, hogy mennyire tánc az, ami a discoban megy). De nem is azért találták ki. Egy táncra kitalált zenének szórakoztatónak és könnyednek kell lennie (és persze rá fogékony közönséggel kell rendelkeznie). Nincs olyan szám, ami hűde laza és könnyed lenne,, és így futott volna be a legendák közé: November Rain, Bohemian Rhapsody, ezek olyan számok, amikhez az embernek le kell ülnie (na jó, utóbbinál egy kis Wayne világa belefér ;) ) mert úgy lehet élvezni.

Link to comment
Share on other sites

Aki nekem egy Pain of Salvation-re táncolni tud úgy, hogy élvezi, annak fizetek egy sört

Disco Queen ^^

 

Na de ez csak egy kivétel az igaz, mert amúgy ők is olyan zenét játszanak, amit nem elég csak simán hallgatni, hanem gondolkodni is kell rajta, azt meg csak egy helyben ülve lehet.

Link to comment
Share on other sites

Ezaz, a disco zene nem azért van, hogy megértse az ember, annál sokkal alacsonyabb szinten áll, arra való, hogy jól érezze magát az, aki szereti, én pl kifejezetten nem érzem jól magam, ha olyat hallok, nekem fontos, hogy legyen vmi mondanivalója, ne legyen túl egyszerű, na jó, ACDC nem a legbonyolultabb progresszivitással rendelkezik, de ha megnézzük, akkor teljesen egyedülálló stílust alkottak kb 35 éve, amit nem könnyű utánozni, annak ellenére is, hogy egy egyszerűbb zenét adnak elő, de ha azt nézzük, hogy az új lemezből talán eddig 2 millió fogyott el, nem azt mondja, hogy rossz lenne ;)

Tehát, hol is tartottam...mind1, nem tom :D De a lényegszem le van írva. ;)

 

Ja, szeretek belemélyedni a számokba, azért bekapcsolni egy lemezt, mert hallgatni akarom és nem csak hébe-hóba bólogatni rá. Amikor meghallottam az Eagles - Hotel California c. számot, azt mondtam, ez igen ;) Miután meghallgattam ezt a számot DTS-ben, hát padlót fogtam, olyan dolgokra lettem figyelmes a felújított térhangzással, amiket addig nem, így még nagyobb élmény lett a szám. Na ez is azt mutatja, hogy személy szerint nem az a mind1, csak táncolni lehessen rá zenét hallgató ember vagyok, hanem épp ellenkezőleg :D;)

Ebből is következik, hogy nem feltétlen a stílus tehet arról, hogy nem szereti vki, hanem az embertől is függ.

Link to comment
Share on other sites

Félreértesz Raven. Itt számomra nem is arró szól a történet, hogy melyik zene a jobb. Ez relatív dolog. Itt arról van szó hogy melyik a zene. Had idézzem magam "...igy az elektromos "zene" számomra az igazi hangszeres játék, művi utánzása". Az elektronikus "zene" számomra olyan, mint az őskorban az ősemberek által keltett zajok, külömböző botokkal es csörgőkkel. Primitív. A zene akkor lett igazaból zenének nevezhető amikor szöveg is társult hozzá. És arra is lehetett tancolni, de mindemellett már a zenész gondolatait is továbbította. És most had ragadjam meg az alkalmat, a disco műfaj is kitermelt legendákat pl ABBA, Boney M... És érdekes módon abbáék is hangszeren játszottak.Szórakoztató és táncolható zenét játszottak. Nos ezzel az egésszel oda akarok kilyukadni hogy amit ma disconak hívunk az csak elektromos zörejgenerálás, amire nehány barom extazisba tancolja magat. Pont mint az ősemberek és a ma elö benszülött törzsek, tették, teszik.Amugy félreértés ne essen nehanapján én is halgatok ilyen zörejeket, csak én nem hívom zenének mint pl Bethowen, Motzart, BB King, Elvis, vagy más zenéjét. Mert nem az.

 

Jah jut eszembe, vki említette jópár postal ezelőtt hogy az elektromusic közvetít érzelmeket meg...stb. Ugyan kéremszépen, miért kell összekeverni a fogalmakat. A hangszeres zene közvetít érzéseket, gondolatokat, az elektromusic max érzéseket ébreszt. Annak én fizetek egy... nem két sört aki miközben EM-et halgat, megmondja nekem mire is gondol(t) a DJ. Pff ne röhögtessük ki magunkat.

Link to comment
Share on other sites

Ravenspike: mindenre lehet táncolni, ha a disco táncot is táncnak minősítjük.És ennyi erővel a pogó is tánc.Miért is ne lehetne az?Még mindig emlékszem, hogy a Smells like teen spirit-re mekkorát pogóztunk a haverokkal, na meg a többi emberrel aki ott volt a koncerten.Hihetetlenül élveztem.Mellesleg nem minden rock zene olyan mint a Pain of Salvation, ennyi erővel táncolj hard technora... arra is lehet végülis, de akkor egy gyorsabb metálszámra is lehet.Mellesleg inkább ugrálni szokott a közönség, és az is nagyon élvezetes amikor sok száz vagy ezer ember együtt pattog, és szinte hullámzik a közönség :D

Amúgy én a zeneiségről beszéltem, nem a táncolhatóságról, vagy másról.

Link to comment
Share on other sites

Egyik barátom mutatott nekem pár olyan számot, ami szépen meghangszerelt volt amellett, hogy egy igazi hangszer nem volt benne. Nem emelkedett Mozart-i magasságokba, aláírom, de az, hogy nem zene volt, azt már nem érdemli meg. Egyfelől valóban monotonnak tűnhet, mert egy "hangszer" rengetegszer ismétlődik, azonban egy 10-12 sávnál ez már nem zavaró, mert 4 ütemenként az egyik lecserélődik, 12 után pedig egy ritmuseltolással teljesen új dolgok születhetnek. Persze nem a nagyon elfajzott hard techno-ról beszélek, amiben valóban minimális változtatásokkal megy az agymosás, hanem az egy fokkal igényesebb zenékről.

 

Az elektronikus zene közvetíthet érzelmeket. Egyik DJ barátom szerzett egy számot a barátnőjének. Nem volt benne egy tuc sem, csak pár effect és hangszerek bedigitalizálva. Mégis elektronikus zene volt.

 

Azzal, hogy egy elektronikus zene nem tud felérni egy igényes metál zenével azzal egyetértek, de csak azért, mert a metált szeretem, az elektronikus zenét pedig nem. De ha megfigyelitek, az igényes metál klasszikus elemek felhasználásával válik nagy alkotássá.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...