Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

De az 50ezerrel kevesebb :D najó nem kötekszem, csak poénból írtam be.

Hú, régen jártam ebben a topikban :D vagy csak sűrűn jöttek a hsz-ek ricsyke megnyilvánulásai miatt :lol: heheh, megmondtam már 30 oldallal ezelőtt: amikor lenyugszik a hangulat mindig jön egy IQ bajnok és felkavarja a dolgokat :D így marad életben ez a topik.

ricsyke hsz-eiből csak úgy árad a sötétség, könnyes szemmel olvastam el az utolsó 3 oldalt :D :D emlékeztet egy userre, vmi gerike13 nevű egyén, pm -ben zaklatott, hogy ki fog bannolni, meg hogy feltörte a GigaCentert :D :D (akkoriban ez volt a Pirate neve).közben egy értelmes mondatot nem bírt leírni.Na mind1.Remélem hogy ricsyke 10-12 év körüli, mert ha jóval több akkor csak sajnálni tudom, ellentétben az általam saccolt életkorban ez nem ritka viselkedés és intelligencia szint XD

 

Amúgy a zenék által kiváltott emberi érzelmekről a tonika, domináns, és szubdomináns akkordok variációja tehet.Így alapjában véve minden dal válthat ki emberi érzelmeket, hangszertől függetlenül.Még az elektronikus zenékben is.Bár nemhiszem hogy sok dídzsé tudna erről valamit is.Talán soknak ezért olyan egyhangú a zenéje.. mert nem tudják kezelni a hangokat.Természetesen tisztelet a kivételnek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Megint nagyon igazad van. Hiába akarsz egy elektronikus zene szeretőt rávenni, hogy szeressen hangszeres zenét is nem fogja. Az agya arra állt be és fordítva. Kinek ez, kinek az. Legalább van miről vitázni, ha nem lenne az élet tok unalmas lenne.

Link to comment
Share on other sites

Robinho11, nincs igazad.. :) nagyon nincs.

ha olyan kedvem van akkor szól a Coldplay, ha olyan akkor szól pár Metallica szám amit szeretek, ha olyan akkor szól egy kis hip-hop, de ha meg éppen olyan, akkor üvölt itthon az agyatlan dnb vagy valami agybeteg techno, de olyan is van hogy dallamos trance. most akkor én mi vagyok? :)

Link to comment
Share on other sites

asbi

én honnan a !%+/=/=!+! "kissujjamból" szopjam ki a RÁÁÁÁÁS nagy munkásságát?nem is érdekel!majd ha valamit letesz az asztalra akkor TALÁN lehet beszélni róla,

a metallica -nak volt egy idöszaka mondhatni egy sötét idöszaka,amikor maguk alatt vágták a fát,még azt is letagadták hogy ök valaha metál zenét játszottak (nem mondom az utolsó albumuk tetszik),na ebböl az idöszakból (is) származik egy pár szám amit nyomnak a rádiók és Te (ti) kis diszkóskáim,szíves örömest hallgatjátok ezeket a népzenéket amit egy metal-fan csak kevésszer, mert zeneileg ...hogy is mondjam : ki lóg a sorból!!!

Nem igazán érdekel minek tartasz minek nem ,az elveimet nem adom fel,élöben lehet nem igy beszélnél...

ez a barátnöm profilja

Ü D V : L A C I

Link to comment
Share on other sites

"Ilyenre egy DJ sem képes. "

azért ne szálljunk el.. :)

Tiesto, 2007, Ipanema Beach Rio-ban. 200000 ember.

Akár mondhatnám az AC/DC legendás 1991-s moszkvai koncertjét...750 000 ember!

Még egy dolog.Jövö évi pesti AC/DC koncertre kevesebb mint egy nap alatt elfogytak a jegyek.Ilyet egy DJ,producer,vagy akármi mikor produkál? ;)

Link to comment
Share on other sites

hát igen itt már tényleg csak röhögni lehet :D

 

ricsykeee: Gyerekem, valaki más intelligenciahiányáról majd akkor, hogyha sikerül összerakni legalább egy a magyar nyelvtani szabályoknak megfelelő mondatot.

 

főleg ezen :D :D :D

 

Amúgy az AC/DC koncertekre amerikában általában 4-6 óra alatt elfogynak a jegyek...

Link to comment
Share on other sites

Mortuus

ezeket hiába mondod NEM értik úgy sem...

Vagy Ozzy-t is felhozhatnám ahol (egy koncertet megnézve) annyi ember volt hogy a kamera nem látta a végét ,ha tippelnem kéne egymillió ember szerintem ott volt.Orosz ez koncert azt tudom

utánna nézek és idedobom majd :)

Link to comment
Share on other sites

Mesi, állj le...

 

Az embernek szerintem nem szabad beskatulyáznia magát, hogy csak egy műfajra figyel, és azt védi az élete árán is. Szerintem egy jó szám az jó szám, tökmind1, hogy az Rap, Techno, Metal, Jazz vagy bármi más. Ha az ember hangulatához az illik, az esik jól a fülének, mi a francért hallgasson mást?

Link to comment
Share on other sites

asbi

én honnan a !%+/=/=!+! "kissujjamból" szopjam ki a RÁÁÁÁÁS nagy munkásságát?nem is érdekel!majd ha valamit letesz az asztalra akkor TALÁN lehet beszélni róla,

a metallica -nak volt egy idöszaka mondhatni egy sötét idöszaka,amikor maguk alatt vágták a fát,még azt is letagadták hogy ök valaha metál zenét játszottak (nem mondom az utolsó albumuk tetszik),na ebböl az idöszakból (is) származik egy pár szám amit nyomnak a rádiók és Te (ti) kis diszkóskáim,szíves örömest hallgatjátok ezeket a népzenéket amit egy metal-fan csak kevésszer, mert zeneileg ...hogy is mondjam : ki lóg a sorból!!!

Nem igazán érdekel minek tartasz minek nem ,az elveimet nem adom fel,élöben lehet nem igy beszélnél...

minek tartalak? azt inkább ne ragozzuk.. :) csak ne legyél ilyen kőkemény egy fórumon. sosem sül ki jó belőle.. gondoltam ha már ennyire nagyon tudod szidni Dj Rush-t van is fogalmad róla, hogy kicsoda. de hát mit is várjak egy buta rockertől? :) (nem, nem minden rocker buta, csak ez a díszpinty itt.)

 

hát jellemezhetnélek kicsi divatemberkém de köszi: nem kell a warn az jó lesz m,ég másnak is!

a ki vagyok kérdés nyilván költői kérdés volt.. magyarázzam el mi az, vagy esetleg pogózzam el neked? divatemberektől messze állok, nem szeretem az overplayed divatzenéket. öngól öngól hátán.

 

 

Mortuus, nem arról beszélek, hogy kinek a koncertjén hányan voltak. igazából nem érdekel.. :) arról beszélek, hogy nem kell általánosítani, hogy bizony egy jó rock koncerten ennyien és ennyien vannak, bezzeg elektronikus zenei koncerten nem. mert de.

Link to comment
Share on other sites

Nem rossz az a Manowar szám, de nekem annyira nem jön be a banda zenéje.

Inkább pl egy kis Ensiferum :) Sztem dallamosabb, és több benne az energia.

http://uk.youtube.com/watch?v=1s6Fz8BATWE&feature=related

Link to comment
Share on other sites

okés lenyugodtam ,de ezt az egész "okoskodást" ki is kezdte...???

Nyugodt természetem van egyébként de ez a lehülyézés felidegelt.

+ mint irtam is tizen éve kitartok a FÉM mellett nem követem a divatot se igy se úgy...

Ki jutott tovább a megasztáron asbikám??

 

hehe

üdv:László

Szerk: thommz kérlek ne mond meg mit tegyek,mit ne tegyek ez egy fórum ahol véleményt kell nyilvánitani

(igaz fentebb elszaladt a ló 1 kicsit)

Link to comment
Share on other sites

Hát félig röhögve és félig sírva olvastam vég az utolsó 3,5 fél oldalt. Ricske gyerek egy f****pó már bocsi. Egy gyök. Kész nemtudok mit mondani. A témához meg annyit tudok hozzászólni, hogy a discosok mindig is ebből éltek, hogy fikázták a rockereket.

A Rock (Rock'N'Roll) volt a keményebb zenék kiindulópontja - vagy akár mondhatni, a komolyzene után a zenék kiindulópontja. De aztán egy diszkósnak magyarázhatom mi az a komolyzene, úgy van tisztába a zenei stílusokkal mint én az agysebészettel. :P 50-60 évvel ezelőtt mikor alakultak ezek a nagy bandák (AC-DC, Led - Zeppelin, Deep Purple, Metallica - ezeket kb mindenki ismeri) és ebből vett el a disco ebből élt, a mai napig dolgoznak át híres rock számokat undorító ocsmánnyá téve őket. Ezek az előadók tiszteletet érdemelnek, ők nemcsak leültek egy keverőpult és egy laptop elé, hanem évekig tanult zenélni, összehozta a bandát, kezébe vette a hangszerét (zenei tudással a fejében) és nekiállt gitározni, kitalált valamit és fáradságos munkával a többi taggal összeraktak egy számot. Erre jön az ének, ami sokkal közvetlenebbé teszi egy diszkó számnál, szól az emberekhez. Egy rock számnak van ritmusa, van üteme ami sokkal élvezetesebb mint egy lüktető tuc-tuc szám. És ezt nemfogja megérteni sose egy gyöpösagyú diszkós, teknós stb had' ne ragozzam... A rockereket sose hülyítették, nem hallasz jó rockzenéket a rádióban, mindig az éppen divatos zenéket, meg a közkedvelt számokat. A diszkót persze hallod és húzza a sok köcsögöt mert az a divat. A rockereket miért nem húzzák? Nyílván azért mer akinek van igénye és kultúrája az úgyis azt fogja hallgatni.

2.: Én sosem láttam olyat, hogy egy rocker társaság odamegy egy ártatlan járókelőhöz és jól elgyepálja, kirabolja. Anál inkább látok ilyet diszkósok, rapperek között akiknek nagy a szájuk és kötöszködnek - és nem csak a kisebbség tartozik ebbe a körbe, akár hiszitek akár nem, mert velem is előfordult egyszer, hogy 2 fehér magyar ember (rapper) akart kirabolni, de nemjött össze nekik.

3.: Felesleges veszekedni, hogy a rockerek okosabbak vagy a diszkósok. Ugyanúgy ismerek értelmes, okos diszkós embert mint rockert, sőt bekell ismerni rockerek között is sok a buta hülyegyerek. Sőt a tetkó és a pirszing is sok a rockerek között amit én elitélek (dehát ők tudják). De diszkósok között mégtöbbet látni, mivel azis 'divat' és hát azt nekik követni kell, hogy megmaradjon a hírnevük. Mert divat a drog is köztük, nekik vannak ilyen ügyeik, de persze ismét ismerjük el, köztünk is vannak drogosok, főleg a nagy zenészek világában. Lehet most mondani, "merthogy a rockerek isznak". B*sszátok meg a diszkósok nem? Gyökerek.

4.: Sohase próbálj meg megértetni ilyet egy buta diszkóssal, hogy mennyi ember volt koncerten, hány lemezt adott el. Egy ilyen kaliberű banda mint az AC-DC - mivel most ő a leg aktuálisabb - hány lemezt adott el, hány koncertje volt hány emberrel. Nah igen de egy diszkós mikor volt koncerten? Ő nem érzi át a hangulatát ennek, nemtudja milyen mikor élteti a közönséget az énekes, hozzá szól a néphez. Nemtudja sajnos. Maximum lemegy a diszkóba és örül magának, mert ott hangosabban ömlik a fos a hangfalból.

5.: Ez lenne az utolsó gondolatom. Eszerint felesleges a metált egybefolyatni a hörgős, zúzós metáltól. Az megint mi? Dübörgés, hörgés = diszkó, techno. Áhh... most ez mi? Ezt ne verjük nagy dobra. Énis halgatok metalt, de csak a ritmusost aminek még van zenei tartalma. Az még elviselhető, közel áll a rockhoz de az atomzúzós metál már aligha.

 

Hát bocs a hosszú hsz.-ért de utálom az ilyen faszkalapokat mint a ricsike, meg a sötét húgyagyú diszkósokat, elektro zenéseket - mondom, tisztelet a kivételnek, nekem is nemegy ismerősöm diszkós, nem zene alapján válogatok haverokat. Most lehet engem gyöpösagyú rockernek hívni, de mondja nekem egy rocker most, hogy nem volt igazam. Egy rocker véleményére még teszek, elektroséra nem. Veszekedni ezen felesleges, bár mégis tesszük, mindenkinek az igényeségge, belsője határozza meg, hogy mit hallgat.

Fórumban meg marhanagy bátoráságot jelent keménykedni. Előttem álljon le pattogni...lecsapom :angry:

Link to comment
Share on other sites

Részben igaza van, de nem teljesen. Ha valakinek egyik tetszik, akkor halgassa azt, ha valakinek a másik, akkor azt. Az meg, hogy mindig lebuziznak meg minden szerintem nagy kocsogés és az ember értelmi szintéjét mutatja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...