Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

helo.

lenne egy kérdésem, hogy mi a véleményetek erről a gitárrol: Johnson Stratocaster LH BK

stratocaster forma, tömör éger test, juhar nyak (egy darabból), rózsafa betéttel, rózsafa fogólap, pickupok: 3 Johnson EMG Single-Coil, 1 hangerő és 2 hangszínszabályzó, 5 állású pickup-váltó, krómozott vintage tremoló

 

most akarok venni elektromos gitár és nemtudom hogy ennek jó ez jó gitár e, szép e a hangja és megéri e 36 ezerér?:)

előre is kösz

Link to comment
Share on other sites

Nekem Johnson Baltimore-om van, kajakra Strat forma.

nos , a Johnson jó gyakorlógitár , koncerteket nagyon szerintem ne akarj vele nyomni :D bár te J. Strat -ot említettél, ezt a típust pedig nagyon nem ismerem.

 

Pick-Up ok rendben vannak, a pick-up kapcsolóval kell vigyáznod egyedül, mert közel van a hangszedőhöz, és előfordulhat, hogy beleéled magad a játékba ás átkapcsolsz :)

 

Véletlenül nem a Coda-ban akarod venni? :)

36 ért megéri.

Hangzásra olyan mint a többi strato. kellemes, lágy han, de ha akarod, akkor tud durvábbat is ;)

tremoló aszthiszem nem "oda-vissza" cuccos.

 

Lényeg : Johnson= Jó gitárok, megfizethető áron :)

Link to comment
Share on other sites

Most szemezek Coda-val, találtam neked valamit :)

 

http://www.codahangszer.hu/index.php?content=showstuff.php&termekID=2800

 

 

Baltimore Jaguar CGR :

 

Jaguar forma, éger test, juhar nyak, rózsafa fogólap, két humbucker hangszedő. Áttetsző olajzöld szín.

 

Én is ilyet szeretnék, de most nincs rá lehetőségem :(

szerintem ez jobban szól, Fender Jaguarról van mintázva, amin anno Kurt Cobain pengetett B)

 

én ezt ajánlanám neked ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát én nem vagyok Johnson-párti, de gyakorlógitárnak az ár-érték arányban jó. Még típuson belül is jót kell kifogni, mert változó...

 

Egyébként az általam felsorolort zenekarok külföldiek. WMD-t ismerem én is :D Nem rossz :P

 

Ti a Godin-gitárokról mit hallottatok? Mert egyik haverom akar venni gitárt, én ilyet ajánlottam neki :D Van pénze a srácnak :P

 

Link to comment
Share on other sites

Én nem hallottam még a godin gitárokról :)

 

Amúgy mindenképp johnson kell?

mert pl itt egy:

Harley Benton LesPaul 400 CS. Éger test, 2Humbucker, 3-állású kapcsoló a hangszedokhöz, 2x hangero, 2x tónus, jávor nyak rózsafa fogólappal, menzúra: 63cm, 22 Bund, Szín: Cherry Sunburst

csak ez 39k

Van egy kis Slash feelingje :D

Link to comment
Share on other sites

Nem ezt mondtam :P

arra akartam célozni, hogy nekem ( ! ) az a gondom, hogy mikor beleélem magam, akor mindig átváltok. rossz szokásom hogy egyeszám második személyben figyelmeztetek vagy utalok dolgokra :lol:

 

balkezes gitárt viszont azthiszem találszitt : gitarcentum.hu ;)

itt akartam venni egy Vintage SG-t, de drágább volt maga a gitár mint a mostani erősítővel :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hű... hát az vmi nagyon spéci cucc lenne.De sztem is teljesen lehetetlen hogy egy ilyen cucc létezzen.Egyáltalán hogy különböztetné meg a hangszerek hangját egymástól?Van benne mondjuk 3 gitár akkor mind3mat egy tabulatúrába írná?Ki mondta hogy van ilyen progi?

 

arra akartam célozni, hogy nekem ( ! ) az a gondom, hogy mikor beleélem magam, akor mindig átváltok

 

én ezért nem tudok fendereken meg fender másolatokon gitározni :D Mármint én nem váltok hanem letekerem a hangerőt :D egyszerűen szörnyű hogy pont oda kellett rakni a hangerő potit :lol: les paulokon szoktam átváltani, amin felül van a váltó, ott azon a kerek részén.Elkezdek sikálni és már át is váltottam. :D Jó nekem az SG

Link to comment
Share on other sites

Az a kérdésem lenne hogy: valaki azt mondta nekem van olyan tab progi hogy pl beteszed a cd-t és amik rajt vannak számok kiirja tab-ban! Ha létezik ilyen progi pls irjátok le mi a neve! Thx!

 

Hát én max úgy tudom elképzelni, hogy számcím alapján megkeresi a tabot egy adatbázisban, ha létezik. Máshogy nem hiszem, mivel (még) nincs sajnos olyan technika, amivel valami zenéből akár midit is csináljon... :P

Link to comment
Share on other sites

Nah szóval szoktam mondani egyik ismerősömnak hogy GP5-ön tanulom a tabokat és megkérdezte hogy: "az az a program mikor beteszed a CD-t és kiirja tabban?" Monstah hogy az nem az de ha van akkor mondja meg a progi nevét! Nemsoká felhivom és megkérdezem tőle hogy mi a progi neve!

 

 

Nekem most Fender másolatom van SX Starter Deck :P már 2 éve azon tolom és néha télleg le tom tekerni a hangerőt játék közben az néha kiséé idegesitő! :angry: pl multkora bandával zenéltünk és ugy tekertem le a hangerőt mintha ahogy a stúdiókban a szám végén szokták! Brutális volt aztán minenki tolta tovább a számot én meg csodálkoztam hogy mért ment el a hang!!! XD Nah mind1 kemény volt! :P

 

 

Amugy most akarok váltani valami komolyabb gitárra! pölö valami SG-re gondoltam mert az naon teccik! :P SG-ből mien márkát ajánlotok ami még nem annyira drága de azért jó!

Thx a helpet!

Link to comment
Share on other sites

SG-ből neked is a Vintage-t ajánlom, én a márka szerelmese vagyok :rolleyes:

 

35.000-ből középkategóriás gitár szerintem tudsz venni, kezdetnek megteszi egy ilyen gitár.

ha komolyabban akarsz zenélni akkor később tudsz jobbra váltani.

annak meg semmi értelme nincs hogy veszel 300 000-es Fender gityót, és ott porosodik a sarokban :)

 

 

Coda-ban vagy Gitárcentrumban jó cuccokat találhatsz ;)

Link to comment
Share on other sites

Jah, Hendrix móddal is meg lehet oldani, ha nem találsz bal kezest :D Egy fender gitárnál nem gáz sztem, meg SG-k nél sem, viszont egy LP fordítva tartva már sztem elég gagyi.

 

Amúgy ha kezdő vagy akkor 35ezernél többet sztem nem is érdemes költeni rá.

 

A Vintage-ekkel az a bajom van csak hogy nem tetszik a feje :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...