Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Hello mindenki! Egy kicsit beleolvastam a topicba és lenne egy kérdésem! Hogyha vki (Én :D ) csak spontán, 0 előtudással úgy dönt h szeretne megtanulni gitározni, autodidakta módon akkor mennyi esélye van rá h sikerül neki? Nem komolyra gondolok, hanem h esti iszogatásoknál egy két könnyebb Kispál, stb számot el tudjon játszani, általános megelégedésre :D :D :D

Szóval nagyon az alapokaz meg lehet így tanulni ? :S

 

Link to comment
Share on other sites

Én hasonlóképp vagyok mint te,(januárban kezdtem, és én is az iszogatós, tábortüzes estékre gyúrok, még nem a világhírre :lol: ) egyedül szépen be lehet gyakorolni az akkordokat, pár ovis dalt, de hamar unalmassá válik :P , a továbblépéshez jó ha van 1 haverod, vagy valaki aki megmutat néhány fogást mert néha a gyakorlat mást mutat mint az elmélet :blink: , tehát elkezdeni lehet autodidakta módon, de a fejlődéshez kell h valaki segítsen.

 

szerintem

 

Vannak itt naon komoly gitárosok is, mindenképp várj a véleményükre

Link to comment
Share on other sites

Nem lehetetlen egyedül elérni egy magasabb szintet sem.pl Slash is egyedül tanult meg gitározni, és most nem arra kell gondolni hogy "dehát ő egy qrvajó gitáros " stb stb stb hanem arra hogy ő is ember, és ő sem tudott már a születése óta gitározni, neki is meg kellett tanulnia.Ha jól tom Hendrix is magától tanult.

 

És nem menőzésből, de én is magamtól tanultam, és a tábortűzi szintet már rég elhagytam... mondjuk nem is azt tűztem ki célul :D Azt hiszem ALAP is azt írta hogy egyedül tanult meg, és bár nem hallottam még játszani de sztem már ő sem egy kezdő :D

Ki mondta még hogy egyedül tanult meg gityózni? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hát a tábortűzi szintet asszem énis elhagytam :D

 

Most ilyen guitar booguie-kat játszok(shadows,Crops stb....).

Tök faják xD...

 

De úgy mostanság a canon rockal vagyok el naon ....(egész jól emg de még egy picit mehetne jobban...).

 

De nyáron úgyis megyek zenekarba,mert hívtak ott majd kiforrok:D

Link to comment
Share on other sites

Jó-jó látom ezzel a tábortüz-gitározás szinttel naon leadtam a nívót :blink:<_< , de ez az első lépcsőfok :P , majd ha az profin megy jöhet a következő szint :lol: :lol: :lol:

 

egyébként blues-os dallamokat gyakoroltat a velem a haverom, meg tudok pár Alvin dalt, de nagyon furán szól akusztikuson :(

 

Egyébként ha kezdőket érdekel tudok ajánlani gyakorló dalokat

Link to comment
Share on other sites

Kb de azé van felszerelése a gyereknek:D

 

Jazz bass gityó meg vagy 3 marshall csöves egymás felett :D....

 

 

Ui:Ma megyek gyakorolni,zúzunk egy kis rockot aztán hazajövök és teszek fel pár linket amit tegnap találtam jútúbon(érdekesek nagyon:D)

Link to comment
Share on other sites

Én is egyedül tanultam, és amióta felraktam ide a borzalmas minőségű cuccom, hát.... szerintem fejlődtem egy kicsit :)

 

Amúgy azt figyeltem meg magamon, hogy "havonta" írok egy új cuccot :lol: persze csak egy kis dallamocskát, de több mint a semmi :D

 

Tábortűz gitározásban otthon vagyok nagyon, bár nem tartozik a kedvenc időtöltéseim közé :lol:

nem azt mondom hogy nem lehet elleni 3 akordal, de azért mégis ;)

 

A Legjobban az impro-t , a rock riffeket szeretem, de mostanság inkább Blues és Jazz cuccokat gykrolok/találok ki.

 

Hozzátok melyik stílus áll/állt közel , és melyik az, amelyik a "legkönnyebben " megy?

Link to comment
Share on other sites

én 8 éve járok zenesuliba, de csak komolyzenét jáccottam sokáig. <_< régen volt zenekar, vettem elektromosat is, de megszuűnt a zenekar, aztán szegény ott porosodott. de most megint van zenekar, van effektem, azt most zúzok (kb 1 hónapja). :D már írtam h a szólókkal bajban vok. én leginkább metal számoknak a riffjeit jáccom, vagy ilyen egyszerűbb be- átvezetőket (system: atwa, toxicity, puddle of mudd: she fuckin hates me stb). de ez azé sokkal jobban teccik mint a klasszikus zene. vajon miért? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ahhoz hogy 3 akkorddal ellegyek meg kell lennie a megfelelő hangulatnak.

 

Melyik stílus áll közel?Fú hát sokféle, mostanában inkább trash metal, heavy metal meg a folk metal áll közel, pl a master of puppets számot mindig elnyomom (már ameddig megy, a szóló még nem megy :D ) Nagyon király riffek vannak benne.Általában koncert sebességen játszom :D ez alatt azt értem hogy élőben mindig gyorsabban jáccák ezt a számot mint a stúdiófelvételen.Rákaptam mostanában az ensiferumra is, nagyon zsíros zene, és nagyjából könnyű is, csak pörögni kell az ujjaknak, különösen a pengetősnek.Ja meg persze az iron maiden számok.

Mivel eredetileg punk rock számokkal kezdtem a gitározást, azok is közel állnak hozzám, ha egy kis pörgés vagy vidámság kell :D

Ja még chuck berry johnny b good ot is el szoktam nyomni, mást nem nagyon, mert nem sok chuck berryt hallgatok... lesz ez még így sem, csak nem jut mindenre időm :) Mostanában saját számokat is játszom, kezdem lassan befejezni őket... ugyanis mindig az van hogy elkezdek írni egy számot és a felénél megakadok :\ :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem is kb. :lol:

a Johnny -t én is szoktam játszani, de abból csak az elejét tudom :rolleyes:

B. B. Kng is jó számokat írt.

van például egy száma, nemtudom mi a pontos címe, ha jól emlékszem akkor New Way of Driving, de lehet hogy teljesen más.

A lényeg az, hogy kezd egy tök jó kis E , A , D skálával...Na azt mennyire szeretem játszani :DB)

Link to comment
Share on other sites

Bocs ha megsértek ezzel vkit, de sztem a slipknot egy nagy rakás kaka.Semmi extra nincs a számaikban.Meg azér abban mi a poén b**meg, hogy koncerten a színpadon elkezd vki brunyálni.Szánalmas.

Link to comment
Share on other sites

azért mert neked csak az az 5 tetszik még nemkell lesz@rozni

nekem pl. az összes számuk tetszik, nagy fan vagyok, nem azt kell nézni h milyen könnyű riffek meg szólók vannak benne, attól még lehet jó...

Link to comment
Share on other sites

Halihó!

Rég jártam már erre :S :D

Először is üzenem azoknak, akik autodidakta tanulnak, hogy hajrá! meg lehet tanulni gitározni, mondjuk egy kis zenei alap ezen sokat tud segíteni, de ezt már hangoztattam :D Engem se látott még soha tanár, és ahhoz képest minden beképzeltség nélkül büszke lehetek magamra talán :D Persze bőőőőőőőven van még mit fejlődni, de azért már ismerem a hangszert.

 

Hogy milyen zenét szeretek játszani.... hűűűű nagyon sok mindent... :D Két zenekarom is van, amiben akusztikusabb zenét játszunk, de úgyanúgy metalt, jazzt, bluest is szeretenk nagyon játszani. Persze mindenhol csak az "igényes" kikötéssel :P

 

Amúgy ha már itt vagyok megmutatnám nektek legújabb "szerzeményemet". Egy kórusmű feldolgozásáról van szó, amit egyszer én is énekeltem. Egy pár napig szórakoztam, és ez lett belőle:

 

http://echotrack.extra.hu/EGYEB/zene/EchoTrack2_-_Alleluja.mp3

 

üdw!

Link to comment
Share on other sites

:D szerintem nagyon jó ,csak végig azt vártam mikor tűnik el a kórus és megy át zúzásba az egész :)

de profi munka ... Grat !

 

ui: a szöveget is te írtad ? :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Srácok!!!nem fogjátok el hinni... úúúristen még mindig hülyén érzem magam hogy hová fajul ez a világ!Idéznék egy kis hozzászólás részletet a zeneszöveg.hu -ról:

"Nem értem mi bajod a slipKnoT-tal.A nu metal együttesek között is vannak jó zenekarok.Amúgy a slipKnoT túlszárnyalja a mettallicát és az iron maident(mondjuk azok sem rossz zenék)" ti hallottatok már ilyet??? túlszárnyalja????? a metallicát meg az iron maident???? :D :D :D :D természetesen megírtam a véleményem a művész úrnak, kiváncsian várom a reagálást.

Részletesebben itt olvashattok:

http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg.phtml?szk=1217&addcomment=0#comments

 

 

Na most eltérve egy kicsit, itt egy király dalocska, felhívnám a figyelmet hogy a következőt a zene miatt nem a video miatt linkelem :D Szóóval tessék nagyon koncentrálni, mert kicsit halk, de jól hallható ha figyelünk, csak kicsit tompa a cucc vagy nemtom, élőben jobb :D vagy nemtom na nézzétek :D Nagyon király benne a gitár, már meg is tanultam ezt a számot annyira király :D

http://www.youtube.com/watch?v=NzHe4U5c5Oc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...