Jump to content
PirateClub.hu

Alaplap vásárlási tanácsok!


Recommended Posts

Új alaplapot kell vennem, találtam hármat ami jó lenne nekem. Melyik a legjobb? Sebesség, stabilitás szembontból? Amim van: Celeron D (345) 3.066Ghz Processzor, 2x512MB DDR400, Radeon 9600XT.

 

1. ABIT VT7 478,VIA PT880,FSB800,DDR400,AGP,6CH,LAN,S-ATA, 3 HÓNAP GAR. 9.240 Ft

 

2. ASROCK P4I65G 478,I865,FSB800,DDR400,VGA+AGP,6CH,LAN,S-ATA 11.760 Ft

 

3. MSI PM8M-V VIA P4M800, DDR400,FSB:800MHz,6CH,LAN,S-ATA,8x AGP 10.700Ft

 

Márkától független hozzászólást kérek! Csak is a teljesítmény a lényeg, hogy minél jobb, gyorsabb legyen!

Sűrgős lenne!

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Link to comment
Share on other sites

Ezek közül az Abit lenne számomra a befutó...mert:

Az Asrock és az MSI MicroATX-es lapok. Az MSI-n csak két darab memória slot van, és a tápcstakozót is elképesztő helyre sikerült tenni.

 

Itt van egy teszt az Abit-ról:

http://www.trustedreviews.com/motherboards/review/2004/05/22/Abit-VT7-Pentium-4-Motherboard/p1

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Én az Asrock lapra gondoltam a chipset miatt. Mert az Intel 865G elég jó sebességű 128bit-es és már több alaplapon is jól teljesített. 3 PCI épp elég, a Hangkártya, TVtuner, és a FireWire kártyához. Szóval nem is kell több, mert nem teszek bele mást. Eddig rosszat nem hallottam a márkáról. Előnye, hogy jó minőségű chippekkel szerelik őket, mégis elfogadható az áruk!

Hétfőn vagy kedden meg is veszem, és ha kipróbáltam írok a tapasztalatokról majd!

Link to comment
Share on other sites

Minek kérdezed ha már eldöntötted, h. mit veszel... nahh mindegy. <_<

 

A „128 bit” dual-channel DDR-el jön ki (kétszer hatvannégy bit, a gyengébbek kedvéért).

Másfelöl a PT880 fejlettebb memória vezérlővel rendelkezik mint a i865.

Rádásul ezen is csak két DDR RAM slot van (mint az MSI-n). 1GB RAM pedig egyre szűkösebb.

A három PCI foglalat valójában csak kettő, a VGA alá nem ildomos bármit is elhelyezni.

 

Semmi gondom az AsRock-al (ASUS) biztos jó lap (bár sokan köpködik a márkát, talán nem véletlenül), de nem szeretem a kompakt megoldásokat. Hosszabb távon csak a szivás van velük...

Link to comment
Share on other sites

Asrock szar jobb ha tőlem tudod, fél évig használtam, és egy fos az egéssz... De nekem aztá tök mindegy hogy mit veszel...

 

abit_vt7_1.jpg

 

Ha nem látnád ennek 5 PCI slotja van, mellesleg százszor jobb mitn a fos asrock, és nem mellesleg olcsóbb is... De ha te szart akarsz venni drágán, hát tessék, senki nem akadályoz meg benne....

Link to comment
Share on other sites

Nem kell durvulni azért... Már én is átgondoltam és most úgy néz ki az Abit-ot fogom megvenni. Kedden szeretném megvenni, addig még van időm gondolkozni. Csak az a baj, hogy ez a 3 közül kell választanom mert Pécsett CSAK ez a 3 kapható még. Netes boltokban meg nincs már s478-as.. Szal eddig az Abit mégiscsak!

Link to comment
Share on other sites

miért nem nézel körül a neten valoszinü hogy jobbat olcsobat is kapnál csak egy kicisit utazni kell nézni érte

ha nincs autod van tömegközlekedés.Bár én biztos más vagyok mert én ott veszem meg ahol olcsobb még haegy kis idöt rá is kell szánnom.de a kényelemnek ára van.amugy meg elvileg a bolt megrendeli ha olyat kérsz ami nekik nincs,hameg nem teszi akkor ott nem érdemes venni semmit

Link to comment
Share on other sites

Durván eltűntek ezek a lapok :angry: Pedig egy Abit-IS7 lenne a legjobb, amúgy én is Abit párti vagyok, csak Abit lapom volt, és az is lesz, de akinek volt intele, az tudja, hogy oda Intel chipset kell, és ez a Via-s lap, minden lesz, csak nem gyors. Próbálj körbenézni a használtpiacon, lehet, hogy árulnak még garisakat. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem pedig gyorsan felejtsd el a 478-s alaplapot.

Régi idejétmúlt, és nemis nagyon kapni.

775-s intel 915-s vagy 945-s alaplapokat keress majd ugyanannyiért meg tudod venni, illetve a Celeron D-k az újak is belemennek és olcsóbbak is, illet ve a dual prociknak is leesett az ára eléggé.

HA KÖLTESZ, ELŐRE NÉZZ SOSE HÁTRA, MERT NEKED LESZ DRÁGA, NEMSOKÁ...

Link to comment
Share on other sites

én msi meg asus párti vagyok de mivel asus nem szerepel a listádba akkor én az msi-t javasolnám.asrockot ne vegyél semmiképp,mondjuk abban igaza van a többieknek hogy régiek ezek a lapok(nem is túdtam hogy lehet még venni ilyeneket),szerintem is számíttasd be és vegyél 775-öst ha van rá elég pénzed.

Link to comment
Share on other sites

HA neked húzkodás, mikor összeraksz egy gépet, és felteszed az alapvető progikat, akkor nevezzük annak.

Egyébként sajna ez a márka nem a minőségéről híres.

Max. mákod volt vele.

Nekem a sorrend,:

Asus, MSI, Abit, Gigabyte, Mikrostar, ...

Link to comment
Share on other sites

865 a chipset ember :lol: Hameg nemhiszitek el, hogy gyorsabb a 865, mint a sis vagy a via, akkor nemtudjátok miről beszéltek. Nekem volt egy sises Abit lapom, amit lecseréltem IS7-re (865) és nem kicsit gyorsúlt a lap, a tuningfunkciókról meg ne is beszéljünk, még az agp frekit sem lehetett fixálni. Az intel erre mindig is ügyelt, hogy a lapkagyártók mindig is egy lépéssel mögötte járjanak. 478-ban csak az inteles lapkákon volt dual chanel, ami nem kicsit dob a sebességen. A stabilitása meg mindig is jó volt az intel lapkáknak. Amúgymeg amikor az alaplapmárkákat hasonlítjátok össze érdemes azonos chipseteseket, mert vannak szar chipsetek, és az független az alaplapmárkától.

De amúgy jojo-nak van igaza, ideje lenne configot cserélni.

Link to comment
Share on other sites

Egy dologban igazad van, (vagyis kettőben, a SiS vacak chipset gyártó) a VIA hátrányban van az Intel-el szemben. Lépéshátrányban...

mindíg sokat kell várni mire kijön egy VIA-s chipkészlet. Ha nem is gyorsabb, van olyan jó mint az Intel-es megfelelője.

Itt van egy teszt:

http://www.digit-life.com/articles2/roundupmobo/via-pt880-sis655tx-chipsets.html

 

Ezt a legkönnyebb mondani: cserélj konfigot!

De a pénzt előteremteni már kicsit nehezebb. Egyik oldalon tízezer forint kiadásról beszélünk, a másikon minimum 70-80 E forintról.

Link to comment
Share on other sites

A ramjait megtarthatja, egy processzort meg egy alaplapot kell vennie, ami megvan 30-ból, és akkor még jobb is, mint a mostani gépe. Igaz, hogy nagyobb kiadás, de azért nem 70-80!!!!!!!!!!! De egy használt, még garis IS7 olyan 6-7k-ért lenne a leges legjobb ez tény ;)

Link to comment
Share on other sites

__Psion__ részben van igazad.

Igen 10 000Ft-ért venne egy olyan alaplapot ami idejétmúlt,...

Nade nekem az a rálátásom,

hogy ha költ,

akkor az újabbra tegye, ne az alavultba.

 

Amd konfigot nem annyira vészes létrehozni.

Asus M2N nForce4 (info) ............................15 360 Ft

AMD Athlon 64 X2 3600 S AM2 BOX ..............16 080 Ft dual CPU

DDR2 512MB 800MHz Brand..2x6 360 Ft ........12 800Ft

Gigabyte GF 7300GT 256Mb TV+DVI PCI-E.....19 200 Ft

...............................................................................

63 440Ft

http://kiskerarak.hu/

az árak innen.

Link to comment
Share on other sites

Új lapot és procit is fogok venni úgy döntöttem. Egy AM2-es AMD lap kellene amin AGP van. Mert a videókártyát nem szeretném lecserélni. Nagyon ritkán játszok, így a kártya megfelel nekem. Egy AMD A64 X2 AM2 4600+ proci 25.500Ft. Ha egy lapot kapnék max 15 ért az nagyon jó lenne! :)

Link to comment
Share on other sites

Jean ez nagyon jó egy proci nekem is hasonló van és nem melegszik,csendes a gyári rajta és tényleg megér ennyit...nekem Abit lap van hozzá és tökéletesen mennek,gond még nem volt vele!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hi all!

szépen lassan összeállítom az új gépemet. az alaplap viszont még hiányzik. lényegében két alaplapot néztem ki, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket vegyem.

-asus p5b delux

-asus p5k delux

szerintetek?

nekem is megvan a véleményem, de ezt most nem írom le, mert nem akarok befolyásolni senkit.

előre is kössz!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...