Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Különös, én kb. a 30. oldal óta kisérem figyelemmel a topikot, mégis volt erő végigolvasni a maradék 29 oldalt, amikor én még nem írtam bele :D

Link to comment
Share on other sites

Az hülyeség, hogy jobban bejön a szövege, minél jön be jobban? Ebből is látszik, hogy nem nagyon ismered a másik műfajt...

azt azért el kell ismerned, hogy a 2 műfaj szövege alapjában véve más témát szokott feldolgozni, illetve a rap szövegénél jobban rámennek a ritmusra... gondolom ilyesmire gondolt a barátunk is :)

 

a 64 oldalt meg lehet nem olvassa el senki, de a nagy részét elég sokan ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát én voltam itt Martinka okoskodásánál is, de még nem írtam. Szegény kisgyerek azt hiszi, hogy a színpadon csak ugrálnak a hosszú hajú bácsik :lol:

 

Szóval mindenkinek van véleménye, de osszehasonlítani, csak úgy szabad, hogy hallottad már a másik oldalt is.

Link to comment
Share on other sites

Rock. Mindenképpen. És az élmény miatt. A Rap-et, és a Disco-t alapjába véve utálom. Mi az értelme? tuc-tuc végig. semmi más. gitározni meg meg kell rendesen tanulni, és ha már egy solo-t eltudsz játszani az már tudás. de ahhoz most írj egy szöveget, és el "énekeld" ritmusosan, miközben a kezeddel csapkodsz ide oda, a gatya lóg rajtad, és kapucni van a fejeden, annak nemsok értemét látom.

 

Detto mint a diszkónál. 2 lemezt húzogatni, meg kapcsolókat tologatni ide-oda, és egyszer-kétszer beleordibálni a mikrofonba, nincs sok értelme.

Ez az én meglátásom!

Link to comment
Share on other sites

A Rokkot alapjába véve utálom. Mi az értelme? hörgés végig. semmi más. de ahhoz most írj egy szöveget, és el "hörgöd" ritmustalanul, miközben a ugrálsz ide oda, igénytelenül nézel ki, (gondolom ez a fekete az értelmiséget tükrözi) annak nemsok értemét látom.

 

Tessék te fighter.. általánosítottam ahogy te is, úgy látom még 64 oldal után is vannak ilyenek.

Link to comment
Share on other sites

hörgés végig. semmi más. de ahhoz most írj egy szöveget, és el "hörgöd" ritmustalanul, miközben a ugrálsz ide oda, igénytelenül nézel ki, (gondolom ez a fekete az értelmiséget tükrözi) annak nemsok értemét látom.

 

 

hörgés végig? <_< , aha szerintem is, pl. Stratovarius, Sonata Arctica, Helloween, Gamma Ray, Grave Digger, Rage, Firewind, Power Quest, Tűzmadár, Rhapsody, Iced Earth stb, mutass tőlük CSAK 1 számot, amiben hörögnek...

 

ugrál ide-oda: igazad van, teljesen felesleges, hiszen sokkal jobb egy két órás koncertet egy ültő helyben végignyomni...

Link to comment
Share on other sites

phZ ezzel csak trottyos (tapasztalat nélküli) általánosítását figurázta ki. Nem kell nekiugrani Angel of Death.

Odaírta a legvégére, hogy "Tessék te fighter.. általánosítottam ahogy te is, úgy látom még 64 oldal után is vannak ilyenek."

 

Na mire összeszedtem magam valahogy, beírtad asbi. :)

Link to comment
Share on other sites

Én is a Rap mellet teszem a virtuális voksom. Jobban bejön a szövegvilága, dallama, rímjei. Rapből is inkább az Underground a nyerő nálam, mind külföldibe, mind hazaiba ;) Nem utasítom el a Rockot, nincs vele problémám, szívesen meghallgatom a lájtos Rockokat is :)

Link to comment
Share on other sites

miért lenne érdekes? ha neki jobban bejön, akkor az úgy jó..

Azért, mert a rap-ben nem a dallam van a föszerepben - a (legtöbb) rock-kal ellentétben. Az ember azt hinné, hogy a rap-ben így kevesebbet koncentrálnak a dallamra. Meg minta úgy vettem volna észre, hogy a legtöbb rap-ben nincs is dallam.

 

(Most jön a szöveg, hogy az UG rap-ben igen is van dallam.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ehh...most bő 1,5- 2 óra alatt átrágtam magam ezen a pár oldalnyi véleménnyilvánításon, és azt hiszem itt azért 1-2 dologban nem ártana pontosítani. Én személy szerint a rock-ra szavaznék, bár a metál stílus kedvelője vagyok. Viszont, több helyen is olvastam, h a metál az igénytelen. Meg a hörgős zene. Attól az még nem lesz igénytelen, esetleg annyi, h neked/nektek nem tetszik. És akkor itt jön az okosság: Az a zene, ami a szöveg nélkül nem ad semmit, az az én mércém szerint nem esik a "jó zene" kategóriába. Lehet, h valakinek a rap tetszik, és tiszeteletben tartom a véleményét. Ennyi. Viszont ha mondjuk valaki meghalgat néhány ensiferum számot, az rájön, h igenis van igényes "hörgős zene" is. És összességében nagyon sokat ad a zene, a gitárszóló, a dob, a bass gitár, van egy lüktetése, dallama az egésznek. Az ének rész, csak egy szelete az egésznek és ettől jó. A mondandóra visszatérve, hogy mivel a környéken nem sok hasonló beállítottságú ember van, mint én, ezért a haverjaim többsége is "rapper". Szóval hallottam már underground rap-et, meg sokfélét, de a "metálos" dallamokhoz és "zúzáshoz" képest nekem elég monotonnak tűnt... És ha már a mondandónál tartunk, fifty cent és a többi ezerrel nyomatott rap szám, mind arról szól, h: "én vagyok a király, ha beszólsz, megdöglesz, én vagyok a f@szagyerek, meg stb..." Ilyesmivel még "rock terén" még nem találkoztam. Itt most nem álltalánosítok, csak arról alkottam véleményt, amihez volt szerencsém. Ehhez képest, pl pokolgép-nek is van egy száma, ami arról szól, h "ne drogozz". és ez csak 1. A hörgős zenéknek meg ha esetleg lefordítod a szövegét, azokban is találsz értelmet. Nem keveset. De aki nem ismeri a zenei "sötét oldalt", az úgyis egyszerűen ROCK-nak veszi a tokio hotelt, az exploited-et, a linkin park-ot, a slipknot-ot, anti fitness club-ot, meg a bullet for my valentine-t...

gyakorlatilag, viszont az emó egy kalap szar, a többi meg mind külön stílus. De a jó zene, nem ezek között van (hanem mondjuk, ensiferum, norther, opeth, eternal tears of sorrow, moonsorrow, meg akkor 1-2 ligthosabb is, sonata arctica, eldritch, katatonia...) Lehet h a rap sem egy kategória, mert én nem értek hozzá, de amit mutattak nekem underground rap, hip hop, meg, rap címen, az mind "egyforma" hangzású volt.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ovdmkfxzmNY

 

(ez lenne az a "szar" hörgős zene)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...