Jump to content
PirateClub.hu

plazma vs lcd


jannussz
 Share

Recommended Posts

nem.

egy plazma TV közel kétszer, de legalább egyharmaddal többet fogyaszt, mint egy LCD.

az LCD tv-k sokkal jobb képminőséget produkálnak ha állóképről megjelenítéséről van szó.

azonban ha villámgyors és nagyon kontrasztos mozgóképről van szó akkor abban a plazma jobb.

a betekintési szög is fontos bár ebből a szempontból az LCD nem sokkal rosszabb mint a plazma.

a plazmának a hátránya hogy nagyobb, nehezebb és többet fogyaszt.viszont ha egy hatalmas tv-t

akarsz házimozi rendszerrel a nappaliba akkor a plazma a jobb.

Link to comment
Share on other sites

Nekem Panasonic plazmám van és k%rva jó!

 

De a plazma fogyaszt többet.Sokkal többet eszik mint az LCD viszont sokkal tisztább,részletesebb és folyamatosabb képet ad egy gázkisüléses tévé. :) Ez a technológiából következik.

Link to comment
Share on other sites

nekünk 107 centis LG plazma van...olcsó is..f@sza is.....szte jobb mint az lcd....ha filmeket nézel meg mozit akarsz csinálni a nappaliból akkor plazma...ha lightosan akarod élvezni a tv adásokat akkor lcd......sztem a plazma mindenképp jobb,nagyobb,(kontrasztja is).....

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nagy hülyeséget mondtál.Nem azért akarják kitiltani mert sokat fogyaszt hanem a régebbi típusok tartalmaztak ólmot és az erősen szennyezi a környezetet.

 

Ennyi erővel be lehetne tiltani a sima izzószálas égőt mert az is sokat fogyaszt.Ennek ellenére mégis sokan használják.

Link to comment
Share on other sites

Én azt is hallottam a plazmáról, hogy ha huzamosabb ideig van rajta ugyanott ugyanaz a kép (pl TV logo vagy korosztály-karika) akkor az beleéghet a képernyőbe! Ezzel szemben az LCD-vel ilyen probléma nem áll fent!

Link to comment
Share on other sites

Én azt is hallottam a plazmáról, hogy ha huzamosabb ideig van rajta ugyanott ugyanaz a kép (pl TV logo vagy korosztály-karika) akkor az beleéghet a képernyőbe! Ezzel szemben az LCD-vel ilyen probléma nem áll fent!

 

 

Az a tapasztalatom, hogy nem véglegesen ég be.A beégést csak fekete képernyőnél kikapcsolás után és egyszínű háttérnél (fekete jelenetek) látod.Ha kikapcsolod a TV-t és lehűl a panel akkor ez a beégés egyszerűen eltűnik a képernyő felületéről.Azt mondom erre, hogy nem vészes a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nagy hülyeséget mondtál.Nem azért akarják kitiltani mert sokat fogyaszt hanem a régebbi típusok tartalmaztak ólmot és az erősen szennyezi a környezetet.

 

Ennyi erővel be lehetne tiltani a sima izzószálas égőt mert az is sokat fogyaszt.Ennek ellenére mégis sokan használják.

Mintha azt olvastam volna, amit írtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
Én azt is hallottam a plazmáról, hogy ha huzamosabb ideig van rajta ugyanott ugyanaz a kép (pl TV logo vagy korosztály-karika) akkor az beleéghet a képernyőbe!

A régebbi verzióknál. ;) Viszont sokkal jobb a kontraszt aránya, gyorsabb a képfrissítése és szerintem szebb képet ad a plazma! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Így van! Pont erről kellett iskolában egy prezentációt készítenem. Plazma - LCD - LED kijelző összehasonlítása volt a címe.

 

Egyértelműen a LED kijelző adja a legszebb képet és ez is a legenergiatakarékosabb hiszen fogyasztása 70-100Watt! A LED kijelző olyan éles képet ad mint a Plazma és még kevesebbet is fogyaszt az LCD-nél. Egyetlen negatívum az ára. Elég drágán szerezhető még be, de az idő megoldja! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...